0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (1,210 puan) tarafından
34 haftalık hamileyim doktor Eylül 7 yada sekizde alirim dedi bende önceden doğum başlarsa diye korkuyorum bu aralar genital bölgem çok ağrıyor benim aciyo baskı var çocuk çıkacak gibi hissediyorum ama onun dışında başka bir agrim yok 

17 Cevaplar

0 oy
(388 puan) tarafından
Belirlediğimiz günden 2gün önce doğdu. Bütün planlar alt üst. 
(1,210 puan) tarafından
Peki ne gibi belirtiyle anladın dogcani hasteneye nasıl gittin yani bilgi verirmisin anlayamamaktan Korkuyorum
(388 puan) tarafından
Ben sabahtan anladım o gece doğurcağımı. Herkesi aradım hazır olun gece diye. Belimde hiç yaşamadığım bir ağrı vardı sabahtan başladı. Önce sabah yeşil akıntı başladı. Oglen kahverengiye döndü. Gece ise kan geldi. Kan gelmeden önce 3 saat sancım başladı durmadan tuvalete gittim geldim. Gaz sancısı çektin mi bilmem aynı öyleydi. Bir süre sonra sancı dakikam 10dan 5e düştü ve o ara kan geldi. Hemen doktorumu aradım doğum başlamış hastaneye gel dedi.
(1,210 puan) tarafından
Ay çok sağol ya umarım planlı gelir anlayamamaktan korkuyodum
(388 puan) tarafından
Her kadın anlar merak etme :) suyum falan gelmedi benim ne önce ne sonra. Ona bağlı kalma zaten o bel ağrısından bile anlarsın.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim öyle oldu. 5 gün önce suyum geldi. Ama yine sezeryan istedim
(1,210 puan) tarafından
Benimde ikinci gebelik bu ilki sezeryandi buda öyle olcak mecbur ama anlayamazsam erken gelmek ister se diye korkuyorum
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Benim 37. Haftaya kadar doktorum doğum planı yapmadı günümüz geldi 37 . Haftadayiz kendi isteğimle sezeryan doğum yapicam dedim benim oğluşum sağolsun sezeryan gününü beklemedi sezeryana 4 gün kala gece başlayan sancilarla ben hastaneye gidene kadar 8 9 cm açılmam olmuştu bile dr um burdan sezeryana dönülmez çok az kalmış zaten dedi normal doğum ile dünyaya geldi oğlum ❤️ burda edebiyat yapıp ayyy dünyanın en güzel şeyi demicem gerçekten zordu hele ilk doğumsa ama ben dr un dediklerini yapamadim ona rağmen çok kolaydı ha canim yandı evet ama oğlum doğar doğmaz herşey bitti maşallah gerçekten kolaymış sonrası rahatmis eğer normal olursa korkma sakın sevin canım çünkü sen ben değil bebekler karar veriyor dunyaya nasıl geleceklerine 
(1,210 puan) tarafından
Şimdi şöyle diyeyim bu benim ikinci gebelik olcak ilk gebelik te 40 hafta doldu bebek gelmiyo ağrı sancı açılma yok mecbur sezeryan oldum buda sezaryen olcak ama bu bebek erken gelmek isterse nasıl anlarım bilmiyom tecrübem yok bu konuda
(1,500 puan) tarafından
Emin ol canım eğer anlamicak biri varsa o da bendim :D gerçi bende anlayana kadar açılmam malum ama garip dayanılmaz ağrıların olursa şüphelen v yakın birilerine sor
0 oy
(127 puan) tarafından
Sezeryan günü aldığım gun evde suyum geldi gündüze doğurdum:)))))))
(1,210 puan) tarafından
Masallah Benim ikinci olcak ilki de sezeryandi buda öyle olcak ama erken gelirse acil sezeryana alınmam.gerekir ondan korkuyorum anlayamazsam.diye
(127 puan) tarafından
Anlarsin canım merak etme benim ilk normal ikinci sezeryan buda sezeryan olcak nasipse sağlıcakla gelsinler inşallah
0 oy
(7,226 puan) tarafından
Geçen ayin 7 sindeydi sözde 5 inde geldi beyfendi 
(1,210 puan) tarafından
Nasıl anladın gelceni
(7,226 puan) tarafından
Akıntıyla karışık kılcal kan geldi ve bel kasık ağrılarım vardı hastaneye gitim nst de cikmad sancı ama hala ağrım vardı bir saat sonra bida girdim nst ye 100 kere çıktı sancım hemen alındım sezaryana

Anlıyorsun cnm bnde anlamasam diye korkuyodum anlıyorsun o yaşadığın ağrı anne ben geliyorum ağrısı oluyor farklı bı ağrı
(1,210 puan) tarafından
Ay çok sağol son cumlen çok iyi ya moral verdi
0 oy
tarafından
Benim vqr 4 gun erken oldu malesef 0 hazirliksiz gittim
(1,210 puan) tarafından
Ay bende Korkuyorum aniden gelmesi gerekirse
0 oy
(979 puan) tarafından
Sezeryan günü almadım ikinci de nrmal dgum olcakti ama 39.hf da hmen sezeryn ettiler . Yani heran ne olur bilinmiyor
(1,210 puan) tarafından
Aynen öyle valla ne zaman ne olca belli olmaz
(979 puan) tarafından
Aynen sağlıkla glsin inşallah
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Ben belirlenen günden 1 hafta önce kontrole gittiğimde bebeğin boynuna kordon doladığını öğrenip acil sezeryana alınmıştım.
(1,210 puan) tarafından
Benimde sezeryan olcak ilki öyleydi buda umarım planlı gelir
0 oy
(1,392 puan) tarafından
38 haftada mi olcak yani erken doğum riskin yoksa bnce verdiği günde doğum olur 
(1,210 puan) tarafından
Erken doğum riskim yok ilki sezeryandi benim buda öyle olcak ama aniden gelmek isterse bilemezsem diye korktum
(1,392 puan) tarafından
Olmaz öyle inşallah ya bnde 18 inde gün verdi doktor hiç kafana öyle şeyler getirme herşey olacağına varır :)
0 oy
(1,044 puan) tarafından
18 Ağustosa gün verdi 18.8.21 olacaktı ama yüksek tansiyon sebebiyle suyum geldi 11 Ağustos 01.54te dünyanın en güzel sesini duydum ve en anlamlı sıfat ile nitelendirildim ANNE oldum...

Şaka gibi ama oğlum 1 yaşında çok şükür 
(1,210 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın
(1,392 puan) tarafından
Ayy banada 18 inde gün verdi sizinde sezeryan miydi :) Allah bağışlasın bu arada :)
(1,044 puan) tarafından
Teşekkürler evet benim spinal sezeryanla dünyaya geldi oğlum geçen gün doğum gününu kutladık Allah'ım hepsine hayırlı ömürler versin
(1,392 puan) tarafından
Aminn kuzum :)
0 oy
(2,814 puan) tarafından
Bana da 27 Kasım demişti 15 Kasım'da doğdu. Suyum geldi 3 gün sancım oldu ama ikinci Sezaryen diye önemsemedim hastaneye zor yetiştim apar topar doğuma alındım 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ben   :) 2 haft erken geldi
0 oy
(1,013 puan) tarafından
O zamn kac haftalik oluyorsun canm.bn 36 hasftalik hamileyim daha gün vermedi de 
(1,210 puan) tarafından
34 haftalik
(1,013 puan) tarafından
Yok sezeryan gününe kac haftalik oluyorsun
(1,210 puan) tarafından
38 oluyorum
0 oy
(1,072 puan) tarafından
15 gün önce doğurdum sezeryan günümden. Gün almaya gittim 4. Doğumhanede bdum kendimi 35+5 de
0 oy
tarafından
Bende sezeryan günü aldım ve aynı durum şuan bende de var rahimde çok ağrı var bel kısmı hafif karın ağrısı erken gelmese bari 
(1,210 puan) tarafından
Amin inşallah planlı günunde gelir
0 oy
(13,825 puan) tarafından
38+3e gunvermisti 37+0 da suyum geldi
0 oy
tarafından
Ben doğurdum 35+5 ti normal kontrole gittim doktor nstye baktı normal doğum sancısı gibi düzenli sancım çıkmış dedi ben hiç bişey hissetmiyorum dedim Perşembe günüydü cumartesiye gün verdi Perşembe akşam hafif hafif sancı hissettim dedim normal doğum sancısını hissetmediysem bu şiddetli bi sanci olmalı dedim ki 2 cm acilmam vardı zaten gittim muayeneye girdim acilmam çok artmamis ama sancım 1 dk içinde 60 70 e cikiyodu nstde ben gülüyorum has bişey yok doktoru aradım anlattım ebelere şöyleyin hazirlasinlar seni yoksa uykuda dogurcan sen bişey farketmeden dedi gülüştük :)
(1,210 puan) tarafından
Ay Masallah sana ya
tarafından
O yüzden bacım dikkat et bu sipalara belli olmuyo sezeryan mezeryan planlı doğum falan dinlemiyolar zorlaniyosan durma git net ve alttan muayene yaptır :)
(1,210 puan) tarafından
Zorlanma derken genital bölgem çok ağrıyor açıyor yürümekte zorlaniyorum ya
tarafından
O baskı yaptığı içindir son doktor kontrolünde doktor bişey demediyse sorun olmaz göbeğin düştü mü

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 169 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde 05.08.1995m (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 235 göst.
18 Mart 2021 Diğer kategorisinde Lesrugg (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 289 göst.
20 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,373 soru

11,293,069 cevap