0 oy
243 göst.
Aile kategorisinde (448 puan) tarafından
27 yaşındayım  corona  olunca panik atak krizi gecirdim .. sonra sinir krizi vs insanlar beni cok yordu  hersey ust üste  geldi ... kızım  cok zor bir behekti geceleri kendimi tokatladigimi bilirim yapa yanliz kaldim esim mesaide olurdu  tek başıma  hersseye koştum  ... sonra hastalik hastası  oldum en ufak seyde kalp krizi gecirecekmisim gibi hissediyorum çarpıntım başlıyor  elim ayağıma  dolaniyor bu durum esime de evliligime de yansıyor  oda bunaliyor habure hastahanelere gidiyoruz ama biraey de çıkmıyor  ....  agliyorum ara ara geliyor 1 aydir çarpıntı  yaşıyorum   yine basladi panik mi hastalik mi bilmiyorum benim gibi olan varmi resmen hayatim mahfildu delirmek uzereyim pskologa  gittim  ilaclar cok iui geldi ama suan 18 haftalik hamileyim kullanamiyorum 1 aydir cehennemde gibiyim dualar ediyorum kafami dagitmaya çalışıyorum  benim imtihanim da bu sanırım  ...  varmi benim gibi aglayan surekli birsey olucak birini kaybedecek  mis gibi hisseden

14 Cevaplar

0 oy
(738 puan) tarafından
Benim oğlumun rahatsizligindan sonra oldu malesef şuan ilaç kullanıyorum ilaç icmesem sabaha kadar korku endişe asla uyuyamıyorum ilacsiz nasıl olur inan hiç bilmiyorum ama bir psikiyatriyle gorusmeni tavsiye ederim belki kullanabilecegin dozda ilaçlar vardır seni çok iyi anlıyorum çok lanet bir hastalik Allah kimsenin başına vermesin
(738 puan) tarafından
Kendine programlar edin mesela ben oğlum uyuyunca masterchef açıp izliyorum kafam dağılıyor inanki sonrada uykum geliyor uyuyorum uğraş bulmak lazım yoksa düşüne düşüne daha beter olursun canim
(448 puan) tarafından
:) örgü  örsem olurmu ki onuda becerirsem tabi bebegim kis bebegi olucak onumu denesem
(738 puan) tarafından
Canım vallahi ben zincir bile cekemiyordum youtubede izleye izleye oğluma köpek bile işledim:) inan o kadar güzel kafan dağılıyor ki hiç birşey dusunemiyorsun bende baslayacam tekrardan inşallah bana güven dene insallah
(448 puan) tarafından
Dua edixem size bol bol :) ah yakin olsak arkadas olurduk iki lanik ataklj anlardik birbirimizi  cevremde komsum var bir o beni anlıyor
(738 puan) tarafından
Ay keşke canım :) aman anlamasinlar canım ben bile kendimi anlamiyorken insanlar nasıl anlasın :) anım anımı tutmuyor ama kendimi motive etmeye çalışıyorum güçlü olmak zorundayım oğlum için mutusuz güçsüz bir anne istemez hiç bir çocuk baktım çok fenayım kalkar hemen bir makyaj yaparım alırım oğlumu markette olsa dolanirim iyi gelir hava almak
-Reklam-
0 oy
(887 puan) tarafından
Benimde ilk doğumumda yani 12 sene öncesi başladı erken doğum oldu yaşar mı büyür mü kilo alacakmı vs vs derken lohusa psikolojisiyle panik atak başladı o zamanlar emzirdiğim için gitmedim daha sonrasında çarpıntılar, krizler, ağlamalar, nefes alamamalar başladı, çevremdekiler ilaca bağlı kalma vs vs bir sürü şey saydılar bende dinleyip akılsız gibi gitmedim doktora. Oğlum biraz hastalanırdı hemen doktora getirirdim sabaha kadar kendimemi bakayım oğlumamı şaşırırdım çok kötü zamanlardı eşim yardımcj olsa da kafamdaki düşünceleri değiştiremiyordum. Velhasıl kelam oğlum 5-6 yaşlarındayken kimseyi dinlemeyip doktora gittim doktoe cok geç kaldığımı söyledi ilerlemişti çünkü panik atağım ilaçla başladık 1 sene kullandım kendimi iyi hissettim bıraktım 6 ay sonra yine ve yine başla bırak başka bırak derken en son karar verdim 2 seneye yakın kullandkm çok iyi geldi arada atak krizleri geliyordu onları da doktor doktor gezdim eko EKG efor testleri ultrasonlar emar vs herşeye girdim kafamda kalmasın diye hepsi temiz çıktı o zaman daha da rahatladım doktorum bunlar temizse kafanda bitiyor dedi bende ogünden sonra ilacımı yine kullanmaya devam ettim şükür çok da iyi oldum. Ama nefes egzersizleri de yaptım ataklar azaldı nerdeyse bitti gibi diyebilirim. Sonra bilerek isteyerek 13 sene sonra bir bebek daha istedik( şuan 33 haftalık hamileyim) ilacımı bıraktım doktorum yarım bırak dedi ama ben birden bıraktım ilk 15 gün sanki eski halime döndüm ama kendimi teselli ettim 13 senedir dedim birşey olmadı ölmedin kalp krizi geçirmedib demekki beyinde bitiyor dedim ve kendi kendimi motive ettim zorlanmadım mı evet yine ataklarım geldi ama eskisi gibi değil daha hafif bunları da atlatmak için meditasyon programları indirdim telefonuma nefes egzersizleri yaptım baya faydasını gördüm kendimi iyi hissetmediğimde hemen kendimi duşa soktum su çok iyi geldi sonra dışarıya çıktım yürüyüş yaptım gece bazen zorlayınca aklımı vermemeye eşimi kaldırıp beni saçma sapan bile olsa panikten uzak tutmak için konular aç dedim konuştukça üzerimden attım kendime iyi gelen ruhuma iyi gelen kitap okumayı cok sevdiğim için kitaplar okudum panik beni değil ben onu yeneceğim diye kendime söz verdim şuan 7 ay oldu ilaç kullanmıyorum çook daha iyiyim Allah'ıma şükürler olsun doğumdan sonra da emzirme vs derken bir müddet daha kullanmayacağım için bu dönemde tamamen kurtulacağım bu illetten beden benim bedenim ruh benim düşünce benim o yüzden onun beni ele geçirmesine izin vermeyeceğim. Birde sürekli canım sıkılınca darlanınca Ayetel Kürsi okumayı ihmal etme ezbere bilmiyorsan ezberle çok faydasını göreceksin, dediklerimi uygula inan herşey daha güzel olacak Allah'ın izniyle.
(887 puan) tarafından
O zaman sende onunla aktiviteler yap canım mesela kitap yerine onunla hikaye masal kitapları oku onunla oyna ilgini ona vermeye çalış biliyorum o an da çok zor ama inanki kendini zorla üzerine git bir süre sonra yapabildiğini göreceksin eğer yeterli gelmiyorsa hastane psikiyatrdan yardım iste psikologa yönlendirdim seni konuşma terapisi alabilirsin ben ona da gittim her hafta o da baya rahatlatıyor
(448 puan) tarafından
Devlet de varmi peki ozele cok para yedirdim çünkü  dinlemeid bile odgru duzgun
(887 puan) tarafından
Evet devlette de var psiyatrın yönlendirmesiyle gidebiliyorsun ama psikiyatra hamileyim sadece konuşma terapisi almak istiyorum dersen yönlendirecektir seni canım
(448 puan) tarafından
En kisa zamanda gidecegim cok cok tesekkur ederim  denemekde fayda var
(887 puan) tarafından
Kesinlikle dene derim canım Rabbim şafi ismiyle hepimize şifalarından versin inşallah
0 oy
(57 puan) tarafından
Bendede 2 aydır var psikiyatriye gittim emziriyorum ilaç kullanmıyorum kardiyoloji den randevu aldım vücutta bir problem olabilirmi diye tansiyon falanda olabilir oda psikolojik etkiler canım ilk tahlillerini yaptır hocayada gidicem yani ilaç benim için son çare olarak görüyorum  
(448 puan) tarafından
Kardiyolojiye gidiyorum  ara ara hic bir sorun yok diyor acilden se gidiyorum nabzin normal diyor  kansizlik cikti belki ondandir demisti o zaman tabi hamile değildim
(57 puan) tarafından
En önemlisi kafaya takma kendine telkin ver  mesela herkes düşünür ağlar korkar sadece bunları fazla düşündüğümüz için panik oluyoruz  dua et üstünde tasi canım hormonalrdanda olabiliyor aklına kötü bisey geldiğinde hemen Allah'a sigin düşünmemryr  calis
(448 puan) tarafından
Ah ah dualar olmasa zaten ne halde olurdum bilmem ne zor birsey mis  meger
0 oy
(362 puan) tarafından
Panik atak olan kisi ölümden korkar kafası sürekli dışarda kalp krizi gecirirsem ya çocuğumu yanimdan çalarlarsa vs panik bozukluğu vesveseleri ile doludur onun için güvenli yer evdir tek çare ölümü kabul etme sürekli oku kendini saffat suresini üç kez oku  öğürme olunca rahatlama yaşayacaksın panik atak için rukye dinle senin cakralarin açık ondan kaynaklı yaşıyorsun bunları bilmeden önceye kadar neler neler yaşadım panik ataktan tamamen bitmedi ama eskisi gibi de değilim biranda boşluk geliyor ya hani o an şimdi değil geçecek diyorum telkin veriyorum içimden şarkı söylüyorum beynimin bana oynadigi oyuna izin vermiyorum tek çare sensin kendi gücün hap falan değil kalp krizi dünyada herkes yasamiyor dedem kaç kez geçirdi ohoo hayatina  yine devam etti kalp krizi ile panik atak tamamen aynı gorunsede aynı değilmiş çarpıntı panik atakta olur tansiyon cihazın varsa günde birkez tansiyon olc hamilelikte çarpıntı olur nabz yükselir limonlu su ile güne basla bir bardağa yarım kaşık sirke kat arada iç bedenini güçlendir bol vitamin ye et çok yeme sindirme problemi bile panik atağı etkiliyor düzenli uykuda çok önemli 
(448 puan) tarafından
Duzenli uyku cocuklu olunca zor ama  vitamin et guzel tuketiyorum hamileyim diye ...  kalp krizinden kaybettim babami ondan bende takinti kaldi .. saffat suresini okuyacagim ama rukye eskiden beri dinlerim severimde bu ara dusundjmde sskisi kadar dinlemiyorum tekrar baslasam daha iyi olucsk insALLAH bana da dua edin ölüm  hak elbet ama insan evladina uzuluyor yoksa zaten öleceğim
(362 puan) tarafından
İnan bu şeyler anneliği hak eden evladini seven her kadında var hepimiz doğum haneye gittiğimizde sadece geride birakacagimiz evladimizi düşünüyoruz beyin hep ölümü getiriyor aklımıza kendimiz için değil evladımız için yaşıyoruz kendimi kötü hissettigim her an inşirah okurum düzenli uyku yer yatağında evladınla yattiginda bir zaman sonra oluşuyor uykusuzluk anksiyete yi acayip besliyor diğer dedem kalp krizinden öldü haatta geçirdikten sonra telde konuştuk ama o inat etti tedavi olmadı ama vakit yazıldı ise kim engelleyebilir peygamber efendimiz de ateşli hastalıktan acı çekerek vefat etti biz kimiz onun yaninda derdimiz var diyecek yüzümüz mu var aç mı kaldık evlatlarımız sağlıklı daha ne olsun çok şükür
0 oy
tarafından

Sanırım bende bu illerin başlangıcındayim :'(seni çok iyi anlıyorum 

(448 puan) tarafından
Başlangıcı  ise direk git pskolojik  destek al derim ilerlediginde durdurulamiyor
0 oy
(368 puan) tarafından
Senin yasadıgın vesvese evham korku 

Canım aynısını yasadım ama ben cok kotu seyler yasadım şiddette maruz kaldım hem fiziksel hemde psikolojik. Bı daha hıc duzelmedı 7yıldır cekıyorum tabi eskisi gibi degılım ama takıntı kaldı. En kotuyyü dusunuyorum.

Senin için tavsiyem olucak sosyal biri misin ailen ilgili mi kız kardeşsin car mı . 
(448 puan) tarafından
Kiz kardesim  yok malesef  , eskiden sosyal biriydim cocuk ve coronadan sonra  korkuyorum kalabaliktan
(368 puan) tarafından
Senin tüm beynin korona da  
Cunkı korona olursam ölürüm diyorsun. Ve ölümden kızın in korkuyorsun. Bu durumu ilaçsız atlatmak biraz zor. Kafanda bıtırmen için. Sosyal olman lazım. Yalnız basına evde kaldıkça asla duzelmez. Cunku 4 duvar. Anksıyete düşmanı
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Okurmen  bunlari ben mi yazdim dedim o kadr aynı şeyleri cektim canım  2 günde bir acile gidip ekg cektiriyordum en son psikiyatriye gittik 1 sene ilac kullandim. Hala daha gecmis degil ama daha hafif anlatıyorum.  

Rabbim sifa versin cok zor bi durum 
(448 puan) tarafından
Aminn suan ilac kullansam sıkıntı  yok ama jste kullanamamak beni yoruyor
(100 puan) tarafından
Bunların daha da ağırını yaklaşık 2 yıl yaşadım. Eşimle boşanma derecesine gelmiştik ileri boyuttaydı benimki ilk oğlum vardı ikinciye hamile kalmıştım o zaman taa ki ikinci oğlum doğdu Elhamdülillah hicbisey eser kalmadı çok şükür yardımcı olmak isterim özelden yazarsan eger canım
(448 puan) tarafından
Ah ah bende atlattim diyebilecekmiyim acaba gexiyor yeniden basliyor
(100 puan) tarafından
Ben evimi terk etmiştim cocuguma üzülüyordum hicbisey yokken ona bakıp bakıp aglıyordum bana birşey olursa ne olacak diye hergun acildeydim. Sonra bir gün dedim ki. Ben kalp hastası değilim dedim kalp hastası olanlar bu kadar takmıyor kafaya ben durduk yere neyi takacağım dedim olacağı varsa önüne geçilmez zaten hersey Allahtan eminim atlatırsın bunları yaşayan o kadar cok kişi var ki. Elimde telefon sürekli hastalık araştırır kendimi dinlerdim. Mesela annenlerde kalırdım Bi misafir gelse bile tuvalete gidip hastalık araştırması yapardım o kadar kötü bir durumdaydım. Gitmediğim doktor hoca kalmadı yanii ama en son beyinde bitiyor simdide 2 cocuk tan zaten düşünecek fırsatım olmuyor inşallah atlatırsın gecer kuzum
(448 puan) tarafından
Ah bakalim 2. Ccocukda umarim bedne atlatirim
0 oy
(100 puan) tarafından
Bunların daha da ağırını yaklaşık 2 yıl yaşadım. Eşimle boşanma derecesine gelmiştik ileri boyuttaydı benimki ilk oğlum vardı ikinciye hamile kalmıştım o zaman taa ki ikinci oğlum doğdu Elhamdülillah hicbisey eser kalmadı çok şükür yardımcı olmak isterim özelden yazarsan eger canım
0 oy
(736 puan) tarafından
Hem anksiyetem var hen panik atağım var hem okb var dedigin gibi sevdiklerimi kaybedicek hissini dibine kadar yaşıyorum aklimda sacma sapan senaryolar kuruyorum cocugum geçen o kadae yaramazlık yaptiki kafami yumruklamaya basladim insan  bu hastalıklar olduğunda kendini deli gibi hissediyor  bir anda kötü senaryolar kurma cok fazla oluyor takintilarim var ışığı açarken bazen çiftlerim veya teklerim aklima o an bir anda 10 geldiyse 10 kere açar kapatirim bunlar cok basit seyler artik benim için anlatmadigim yaşadığım yaptığım cok sacma cok büyük seyler oluyoe ama dillendirmek istemiyorum eşime bile açmam bazen kendimi artik delirmis gibi hissediyorum neyse söyleyeceğim şey  şu ilac kullanmiyorum çünkü onceden ailem götürmüştü psikyatris haplar vermisti panik atak ve anksiyetr için ama iyi gelmemisti bilmiyorum belki duzensiz attığımdan iyi gelmemistir sonra biraktim o gün bu gündür kullanmiyorum kendimi ilaclara baglamak istemiyorum insan bağımlı oluyor çünkü resmen.  Ben panik atak geldiğinde hemen temiz havaya çıkıyorum su içiyorum sigara içiyorum o an onu dinlemeyip unutmaya çalışıyorum anksiyeteye de bol bol spor yaparak hatta gülme ama cocugunla boyle youtubeden oyun havalaro acip evde oynarak keyiflo vakitler gecirerek kendine ugras edinerek mesela örgü örmek vs. Böyle kendini mesgul ve mutli edicek seyler yaparak azaltabilirsin surekli ben panik atagim ben anksiyeteyim dersen o hastalık her gün bulur seni 
(448 puan) tarafından
Deneyecegim bunlari  tek bunlari yasamadigimi bilmek bile rahatlatıyor  beni inanin o kadar caresiz gibi hissettigim anlat olduki
0 oy
(601 puan) tarafından
Hangi ilaçları kullanıyor dun Cnm hamile kalmadan önce 
(448 puan) tarafından
Zedperex kullandim 20 mg
(601 puan) tarafından
Ben cipralex kullanıyor dum gebeligin 3 ayından sonra kullandirdi bana
(448 puan) tarafından
Bebekde sorun oldumu peki  doktor gelisjm ayinda kullanma dedi bana
(601 puan) tarafından
Ben doktor kontrolünde kullandım hem kadın doğum hem psikiyatri çok şükür bi sorun yok şuan kızım 10 aylık
0 oy
(239 puan) tarafından
Koronodan sonra aynı şeyler bende de oldu ama geçti şimdi içimde bu mutluluk hic birsey istemiyor um birde bende saç çekme hastalığı vardı ondanda kurtuldum sukur geçen aynada baktim cocuk gibi ağladım çıktık larını görünce o kadar sevindim ki
(448 puan) tarafından
Bende geciyor ama sonra tekrar tekrar nüks ediyor
(239 puan) tarafından
Bn kendini saki lestiriyorum paniğin geldiğini anladım an
(448 puan) tarafından
Bende ise yaramiyor pek sakinlestirmek
(239 puan) tarafından
Senin ki daha ileri bir asama o zmn ama benim kafamda saç kalmadıydı neredeyse geçen kizim saçımı taradı normalde saçıma dokunulmasini asla istemem kafam açık hic gezmezdim evin içinde tek kalınca bile ama geçen aynada simsiyah saçları grunge nasil mutlu oldum biraz daha büyüsünler boyayacağım sacimi
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun 
(448 puan) tarafından
Aminn insALLAH
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Bende öyleyim özellikle son zamanlarda herşey ters gidecekmiş gibi hissediyorum bi türlü rahat olamıyorum kafamda hep her isimde aksilik cıkacagını kurguluyorum elimde olmadan bunu atlatmak istiyorum ama nasıl.
(448 puan) tarafından
Ilerlerse daha zor bence pskologa gozukun kaygi bozukluğu  ile başlıyor  ilk
0 oy
tarafından
Bacım bi hocaya gitsen annemin bi arkadaşı da böyleydi kadın gece vardiyasında kocasını arardı gel intihar etcem kendimi çok zor tutuyorum derdi hiç biseyi yoktu yerinden kalkamazsi içi basilirdi fiziksel bi hastalik bulamadı doktorlar adam en son bıktı ne eve bakiyo ne çocuklara bakiyo beni hiç gormuyo zaten dedi hocaya götürdü kaynanası sürekli büyü yapiyomus kadına hoca okudu biraz düzeldi yine çıktı çünkü kadın hiç duemuyomus sürekli gidip yaptırıyomus 
(448 puan) tarafından
Benim cevremde hoca yokki ailemde giden de yok bulmam gerekir bulsamda annem zıt  oyle seylere
tarafından
Öyle şey mi olur söyleme annene başkasıyla çöz o zaman işini

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Pervinnntyln (448 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Mh. 2606mt (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 119 göst.
16 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
20 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...