0 oy
903 göst.
Aile kategorisinde (77 puan) tarafından
Kızlar 3 yıldır eşimin ailesiyle beraberiz 6 aylık hamileyim ev aldık  1 ay SONRA taşınmayı düşünüyoruz eşimle yeni evim kayınvalidemlere 1 buçuk saat uzakta yeni ev alacakken eşim bana dedi sen gelme kız kardeşlerim gelsin eve baksın sana video atarım o kadar yok gidemzesin dedi bende zar zor kavga ederek gireceğim eve bakmaya gittim onlarla şimdi de bulaşıklarim yok eşim 3 bin lira kaynanama verecek diyor ne eksiğimiz varsa al kaynanam da resmen bana diyor sen gelme ne gerekiyorsa ben alırım eşimde fazla abarttigimi düşünüyor oysa kendisine dedim benim kullanacağım bulaşıkları niye görümcem ve kaynanam seçiyor herşeyimi onlar seçiyor evimi bulaşığımi ilerde halı ve perde mı de 20 yaşına bastım hesaplarına gelince küçüğüm hesaplarına gelmeyince artık çocuk değilim kendime gelmeliymisim ya bilmiyorum ben mi abartıyorum çok zoruma gidiyor kendi evimdeki bulaşığı ben almayacam diye sonuçta onu ben ve eşim tek kullanacaz nefret ettim hepsinden çok çektim onlardan ama sorsam onlar benden çekmiş onlar kusurumu ört bas etmiş bı akıl verin ya. Nee diyeyim kaynanama

30 Cevaplar

+3 oy
(402 puan) tarafından
Bu tavırdan nefret ediyorum. Oğullarının koynuna sokarlerken küçük değilsin. Çocuk yaparken çocuk değilsin( ki yapmasanda kısır bu deyip burnundan getirirler) ama eşya seçerken çocuksun öylemi. Eşin birşeyler istediğinde de sen öyle söyle ozaman daha eşyalarımı bile seçecek yaşta değilim seninle nasıl birlikte olcam de ne dicek bakalım. Bu kafadan nefret ediyorum. Benim eltimde bana yapmaya kalktı ama asla karıştırdırmadım. Zaten çoğu şeyide babam almıştı allah razı olsun.
(77 puan) tarafından
Eşim dinlemiyor ki takmıyor artık gene mi aynı konu bıktım diyor bugün bile üstüne gidince çok pişmanım senin gibi karım ailem gibi bir aile olduğu için dedi canımı çok yakıyor boşanma asamsina kadar da geldik ama bos anlamıyor beni önemsemiyor ben ikinci planım daima o kadar anlatacak şey var ki ama gerek yok konuşmuyorum şuan onunla bugün beyaz eşya bakmış annesini görüntülü arıyor bana sormuyor bile sevilmedigimj düşünüyorum gururum inciniyor içime atmaktan verem oldum ayrılsam da bu adam değişmeyecek biliyorum tek umudum kızım ** şuan hamile olduğumun bile farkında değil gibi davranıyor piskolojim bozuldu
(402 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni canım. Yaşında daha okadar küçük ki senin adına çok üzüldüm . Ama anladığım senin kaynanan insan değil canım kocanı da dolduran o ben sana söyleyim. Erkekler böyle malesef annelerin sözleri kanun hükmünde. Sen ne yaparsan yap.
(77 puan) tarafından
Bide kaynanam seyid yani sen düşün
(402 puan) tarafından
Allah hakkında hayırlısını versin canım.
(77 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
-Reklam-
+1 oy
(473 puan) tarafından
Anne biliyorsun böyle şeylere çok hevesim var kendi gözümle görüp kendim beğenmek istiyorum. Eğer bulup seçemezsem sen de bana yardımcı olur musun? İstemezsen görümcemlere derim ama şimdilik ben bakayım öyle daha çok içime siner. Sonra inşallah başka şeyleri de birlikte bakmak nasip olur. 
(77 puan) tarafından
Öyle biri değil bulaşığın da zevkimi olur der hamilesin hem yol iyi değil sana diyor yol yarım saat ve ben 6 aylık hamileyim kendimi iyi hissediyorum ama bilerek yapıyor her işi yaptırıyor bana ama buna gelince hamileymisim
(473 puan) tarafından
O zaman sen de net ol. Kendi eşyamı seçeceğim gerekirse size söylerim de. Kabahat eşinde yaşın küçük canım ileride kendine kızacaksın bunları neden yaşadım diye. İyilikle olmayan şeyleri zorlamamak lazım ancak ne olursa olsun asil ol ve saygısızlık etme onun dışında ayaklarının üzerinde dur eşine senin yetişkin bir kadın ve anne olduğunu sorumlulukları olduğunu söyle.
(77 puan) tarafından
Canım iğrenç bir aile sırf oğulları onlardan ayrılıyor diye zorlarina gidiyor made öyle neden evlendirdiniz turşusunu kursaydiniz dimi
(473 puan) tarafından
Of en saçma şey. Evlendiğin zaman artık senin ailen eşin olur anne babanla olan ailenden çıkarsın ve yeni bir aile kurarsın. Önceliğin onlar değil kendi ailen yani eşin olur eğer bu böyle olmasaydı evlilik denen şey kıymetsiz olurdu. Bazı erkekler ve anne babaları bunu anlamıyorlar. Çocuktan sonra koy tavrını sen de senin ailen önceliğin burası de.
(77 puan) tarafından
Diyor önceligim sizsiniz ama annem babam ne derse o
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Ne münasebet...tabiki ben seçeceğim evimin eşyasını,onlar fikir sunar ama ben seçerim 
(77 puan) tarafından
Bana diyor sen anlamazsın ben gidecem paranızi yemeyecem ya diyor
0 oy
(17,639 puan) tarafından
Ben gelicem de git öyle şeymi olurmuş ya
(77 puan) tarafından
Dimi zoruma gidiyor işte
(17,639 puan) tarafından
Eşine söyle mutlaka gt
(77 puan) tarafından
Esim de izin vermiyor
(17,639 puan) tarafından
Çok değişiklermiş
(77 puan) tarafından
Evet maalesef
0 oy
tarafından
Kendin kullanacağın  eşyayı niye başkası secsinki bu kimseyi ilgilendirmez git ne alacaksan kendi gönlüne göre al 
(77 puan) tarafından
Ben fiyattan anlamıyorum herşeyden bihaber mısın onlar tecrübeliler anlarmis kaynanama göre
0 oy
(293 puan) tarafından
Hala hüküm surrme peşinde kayinvalideniz. 
(77 puan) tarafından
Sormayın bı gün canıma kiyicam artık kurtuluş yok ondan
0 oy
(504 puan) tarafından
Saçmalığa bak ben şok 
(77 puan) tarafından
Off çok canım sıkkın ya
(504 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama yaşın çok küçük ya sen nasıl baş edeceksin onlarla bak 30 yaşındayım neredeyse üniversite mezunuyum mesleğim var ben bile baş edemiyorum kendi ayaklarımın üzerinde durduğum halde eşinde arkanda olmayınca çok zor bu işler. Allaha şükür eşim her zaman benim yanımda olduğu halde  çok zorlandım sen o küçücük kalbinle nasıl kaldıracaksın bu kadar yükü
(77 puan) tarafından
En kötüsü ben katlandim bebeğim nasıl katlanacak mutsuz bir anne görmesini istemiyorum ama elimde değil :(
0 oy
(1,371 puan) tarafından
17 yaşında mi evlendin canım belki biraz ağır olacak ama bencede yaşını küçük görüp sana söz hakkı bile vermek istemiyorlar. Olay eşinde biter böyle yapmaya devam ederse seni hiç saymazlar
(77 puan) tarafından
Evet canım maalesef olanların farkındayım gelde eşime anlat annem düşmanın değil ya diyor bana bıktım hayatımdan
0 oy
(503 puan) tarafından
Tabi ki ben seçeceğim,herkes kendi evinin eşyasıyla ilgilensin lütfen derdim. Benim ne seveceğimi neyi kullanacağımı kim nerden bilecek
(77 puan) tarafından
Yok bana tavırlı resmen diyor ben gidecem hani oğlumu elimde aldın yinede sana iyilik yapıyorum dercesine
(503 puan) tarafından
Yav Allah allaahhh ne ilginç bir kadın. Evlendirmeseydin bacım o zaman oğlunu. Yok ben ayrılamam oğlumdan deseydin. Bak gece gece kendime yapılmış gibi sinir etti kadın beni yaa. Neyin inadı bu anlamadım gitti. Sende ondan habersiz çık evden işim var çarşıya gidiyorum de git alışverişini yap. Ya da internetten sipariş ver
(77 puan) tarafından
Olamaz çünkü köydeyim :( sipariş etsem tonla laf eder eşimde anlamıyor yanlış bişey yaptım diye bana kızar
(503 puan) tarafından
O zaman senin bir şekilde bu konuyu eşinle halletmen gerekiyor canım diğer türlü baya zora benziyor. Allah yardımcın olsun
(77 puan) tarafından
Sağol canım umarım
0 oy
tarafından
Ayy eşine sinir oldm madem seni küçük görüyorlar niye almışlar kucuksen . Erken yaşta evlenip edilenleree çok üzülüyorum ya. Git seç kendi esyani kavga çıkarsa da çıksın altta kalma. Benim evim benim düzenim herkes kendi evine karışsın yeter sustugum de .
(77 puan) tarafından
Ooo canım neler söyledim neler kaynanam güya bana aşık olmus ailemden zorla aldı şimdi de eşimin eskiden sevgilo olduğu teyzesinin kızını ona övüyor senin karın bı halta yaramıyor diyor eşim de 32 yaşında bahsettiği kız da evli ve iki çocuklu eşim tamam dese çocuğunu bırakir gelir diye düşünüyorum öyle vasıfsız bir aile
(7,174 puan) tarafından
Hatayı en başta kendinden bu kadar büyük biri ile evlenerek yapmışsın çocukluktan yeni çıkmışsın ailen nasıl verdi :/ hadi 30 yaşında biri 42 yaşında birisi ile evlense neyse de .. üzülüyorum böyle evliliklere . Kadını küçük görüp ezdikce eziyorlar ki zaten bilerek küçük gelin alıp her istediklerini yaptırmak istiyorlar...
(77 puan) tarafından
Keske öyle olmadan önce fragman olarak görseydik inanın evliliğin e sini geçirmezdim aılem de onun ailesinin dediğine kandı dedikleri gibi çıkmadılar
tarafından
Ahahahah senin deidyin gibi olsa suanki evliliklerin en az %80 i olmazdi emin ol :D
(77 puan) tarafından
Orası öyle tabi :)
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Aman bi kurtul onlardan boşver tabağı nasıl olsa kırılır yenisini alırsın takma hamilesin 
tarafından
Amannnn deme ya midem bulandi
(7,174 puan) tarafından
Aşağıda başkası yazmış eşi ile aralarında 15 yaş varmış :( gerçekten üzücü
(77 puan) tarafından
Evet maalesef ama evliliği ben kurtuluş olarak görmedim çocuktum bir heves uğruna mi desem öyle oldu eşim iyiydi başlarda ama çok etkilendi ailesinden hayatım boyunca duymam dediğim şeyleri duydum ailesinden kendisinden öyle ki ondan bile soğuyorum yavaş yavaş :(
tarafından
Ayy dana kadar herif nasıl etkileniyor ya. Sende korkutsana gözünü bırakır giderim diye çocuk fln da yapma sakın
(77 puan) tarafından
6 aylık hamileyim....
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Birlikte gidin seçin onlar karışamaz 
(77 puan) tarafından
Kaynanam izin vermiyor
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Eşin kaç yaşında Allah aşkına çocuk gibi hala anasını bacısını sürüklüyor böyle şeylere. Afedersin evlenmeye gelince aklı kesiyor da ev senin eşya senin. 
(77 puan) tarafından
Ben 20 esim 32
(13,203 puan) tarafından
Ooo baya baya yaş farkı varmış Allah sabır versin. Ayrılınca düzelir inşallah
(77 puan) tarafından
İnşallah canım dua et lütfen
(13,203 puan) tarafından
Tabiki kuzum Allah derdine derman versin
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Sen onlarla git seç istedigini diyecem ama anlattığım gibiyse gitsen bile sana sectirmezler sen boşver taşınınca istediğin gibi alir dizersin sabret onlardan kurulma az kalmış 
(77 puan) tarafından
Bilmiyorum heves ediyorum işte çok çektirdiler hala da aynilar
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Oğluna es olarak görüyorlar da evinin hanımı olarak niye görmüyorlar. Tabiki haklisin. Esinin kabahati hadi o düşünmüyor kaynanan demeli oglum oturacak karin o secsin diye. Bu kadarda olmaz yani. Rabbim yardımcın olsun canim ya. Cok laftan anlayacaklarini sanmam
(77 puan) tarafından
Laftam anlamıyorlar zaten rabbim benim canımı acıttiklari gibi onlarınkini de acitsin
0 oy
(1,789 puan) tarafından
Canım tamamen sen haklısın ama bence takma ve sabret, kurtulunca o evden derin bir oh çekersin begenmedigin eşyayı da sonra değiştirirsin hamile halinle hiç üzme kendini
(77 puan) tarafından
Eşim izin vermez artık
(1,789 puan) tarafından
Kendi evine çıkıyorsun bundan sonrasini düşün o sana moral olsun
tarafından
Yanlışlıkla kiriliverir tabaklar filan:) sen kendi evine çık da zamanla olur yaa.
0 oy
(480 puan) tarafından
Yavrum sende desene haklısın bir şeyden anlasam seni secmezdim diye 
(77 puan) tarafından
Çok güzel cevap anlayana
0 oy
tarafından
Bu kadarda olmaz yaa !! Kendi evine kendin eşya seçememek nedir o evde sen oturacaksın 
(77 puan) tarafından
Anlatamıyorum ki
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Valla madem onlar sececekti dhaa niye ayri ev actilar size Allah askina bence esinle hallet bu problemini 
(77 puan) tarafından
Umarım dua et lütfen
0 oy
(126 puan) tarafından
Yaşın 20

3 yıllık evlisin 

Senin fikrine önem vermeyen bir eş

Kaynana + görümce

6 aylık gebelik ne diyim ki kuzucum sana heves edersin illa herşeye istersin gönlünce olsun ama dur şuan gebesin emin ol hiçbiri ile savaşmaya değmez bebeğine odaklan birde eşin kaç yaşında 
(77 puan) tarafından
Oyle de ilk olunca insan özeniyor eşim 32 yaşında bu arada
(126 puan) tarafından
Sen onlarla savasamazsin evine geç tek tek kırılır olur ya elin çarpar tepsi kayar felan ocakta kalır yanar yenisini alırsın o zaman da karismazlarsa tabii O kocana da kurban et saçının telini verme yüz yapma bişey gitsin anasıyla uyusun millet yaşı büyük olup küçük çıtır kız bulunca kölesi olur bu bı ana kuzusu boşver bebeğim git uyu ya ne boklari varsa yesinler sen gitcem dedikçe onlar yok diyo sen uzuldukce onlar seviniyo uzulsen de belli etme fırsatı verme onlar çatlasın
(77 puan) tarafından
Allah'ım kaynanamin başına taş yağdır ya rabbi gelecem dedim bana diyor haketmiyorsun karnı burnunda ağlattı beni rabbim çocuklarından hayır görmesin ne bu Dünyada ne öbür dünyada

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 759 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 137 göst.
0 oy
12 cevap 422 göst.
0 oy
10 cevap 397 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu

377,938 soru