0 oy
759 göst.
Diğer kategorisinde (1,089 puan) tarafından

image

image

gercekten yoruluyorum ama anlayan yok. Adam akıllı bir gün destek olmadi bana. Doğdu 40 gün küçük kucağıma alamam diye dokunmadı uzaktan uzaktan baktı zaten 45 günlükken bırakıp askere gitti hep oğlumla hemde onun anasıyla babasıyla uğraştım. Askerden geldi 7 aylıkti oğlum zaten. Gece çalıştı 20. ayına kadar gece calisti gündüz uyudu uyandı yemek yedi ise gitti izinli günlerinde yoruluyorum diye yattı. Surda bir 3 aydır geceleri evde onda da böyle. Anneyim diye yorulamam mı ben hep aynı şeyleri söylüyoraun diyor ama anlamıyor iste. Saat 22.00 da uyutmaya girdim saat 24.00 oldu. Ayagimda salliyorum 2 saattir ama hala tık yok 

38 Cevaplar

+1 oy
(1,925 puan) tarafından
Sanırım çocuğun 23 aylık. Canım 23 aylık çocuğu neden hala sallayıp kendine eziyet edyosun. Ben  oğlum 22 aylık yanına uzanyorum sarılyorum kendi uyuyor. Sende buna alıştırsana evet bir iki hafta ağlıcak sızlıcak ama ondan sonra çok rahat ediceksin. Senin psikolojin hala yeni doğmuş bebeğin eziyeti gibi. Eşin bence çok sakin karşılamış çocuğu sallafım diye niye eşine sitem edyorsun onunda psikolojisini bozyosun inad edip durmuşsun. O da çalışyor napsın. Hem ne yapabilir hep senle büyümüş yatırmak isyesede sensiz yatmaz o çocuk.
(3,053 puan) tarafından
Ne zaman bu şekilde alıştirdin ? Kızım 14 aylık artık geceleri eziyet bize asla emmeden uyumuyor milyon kez kalkiyor kafaya koydum daha geceleri emzirmicem artık kendisi uyusun istiyorum
(1,925 puan) tarafından
Canım 14 aylıksa ve emyosa gayet normal bu daha çok küçük ben 20 aylıkta sütten kestim ve böyle alıştırdım sütten kestiğimden beri geceleri uyanmıyor çok şükür ama öncesinde benm oğlumda öyleysi sürekli emmek için kalkardı
tarafından
Bende yerimi alayım burda ☺️ umarım arkadaş geri dönüş yapar bize.
(3,053 puan) tarafından
Işte uykusuzluktan artık sinirlerim tavan yapıyor uyusun istiyorum :/ sen nasıl sabrettin bu kadar uzun
-Reklam-
0 oy
(3,989 puan) tarafından
Allah biz annelerin yardimcisi olsun inşallah erkeklere gore kadınlarin nefes almasi abarti
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Ayy bu aralar ayni dert tamam anneyiz Allah şükürler olsn Rabbim olmayanada nasip etsn amenna ama arada ni nefes almak bizimde hakkimz dun bende bu dertten yakindm esime ne yediğim yemekten ne ictigim caydan bise anliyorum hep bi savas icinde oda rahat rahat yer ama kimin umrunda diyoz diyoz boş 
0 oy
(13,889 puan) tarafından

Her anne aynı benim eşimde yardim etmezdi

Erkekte çalışıyor sonuçta yoruluyor çok yüklenme eşine bence  
(540 puan) tarafından
Çalışsın kadın çalışıp gelip yine de ev yemek çocuk bakıyor koca sadece iş iş yerinde meslek eve girince baba olacak baba emanetçi değil 5 10 dk çocuk bakacak oldu ohhh yanlış yanlış yorumlar yapmayın lütfen
0 oy
tarafından
Cennet bos yere annelerin ayakları altında değil canım, Allah yardımcımız olsun, inşallah ailelerini seven evlatlar olsunlar.. Çok çok haklısın 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Ayni benim koca ayni bahaneler ayni tavir bu yuzden ikinciyi asla dusunmuyorum zerre yardimi yok 136384738382 kez yaatip kalkmaktan zombiye dondum uykusuzluktan sabahin 7si ayaga dikilir ordek gibi pesimde gezer herseye aglar uyumasi bi dert uyanmasi baska dert ama sorsan aksamaca evdeyim napiyomusumki o calisip yoruluyomus bunlarin hepsi ayni o.k.u.z
0 oy
(1,195 puan) tarafından
Allah korkusu merhamet versin Rabbim kalplerine. Aynı vaziyet. Kendimi parçalıyorum yetişsin işler diye bide bakıyorlar ki ev tmm çocuk yemek herşwy tmm dha fazla iş kitlemekte herkes koca kaynana hep aynı. Sonra da kalk helallik ver. 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Tüm annelerin şikayeti aynı ama böyle patlamalar yaşayacağına çocuğu bırak cik odadan. Söylenmek çözüm değil. İkiniz birden yipraniyorsunuz. Uyumadım ya diye dert edince daha da yoruluyorsun. Kendimiz çocukları bir dakka bırakmıyoruz sonra bunaliyoruz eşe patliyoruz..ona patlayacagina görev ver kaç odadan. 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Tabikii var. Ama destek görmek bazen çok zor olabiliyor.sabır tahammül beden yorgunluğu zihin yorgunluğu. Bunu gerçekten erkeklerin anlaması biraz zor . Hele uyku zamanları değişikliğe girdiğinde daha da zor. 
0 oy
(439 puan) tarafından
Şimdi eşimle tartistim bu konu hakkında. Bende bakmiyon kaçıp gidiyon kaveye dedim  buraya girip yazını görünce yorum yapayım dedim 1 buçuk saattir bnde ayağımda salliyom bu aralar çok aksilesti tek soluğu sağolsun cocumun yapacak bir şey yok bide gebeyim agirlastim bn napim az sabret :) belim sırtım koptu valla kucakta ayrı salladım ,,:D
0 oy
tarafından
Canım sallamaya alistirmasaydin keşke. Uyku eğitimi alabilirsin aslında. 
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Babaların cvplar hep aynı. Bide annelikten vurup vicdan yaptırıyorlar. Bende sende ilgilen bugün çok üzerime geldi yoruldum nasıl çocuk falan diyecek olsam şükret çocuk olsun diye ağlamıyor muydun falan der
0 oy
(2,699 puan) tarafından

Eşim işte çok yoruluyor ona hak veriyorum valla birini beşikte sallıyorum diğerini ayağımda ikiside beni istiyor bende alıyorum odaya eşime de git uyu diyorum napayım sabır diliyorum Allah'tan çok sabırlıyım aslında. İnsan bazen patlıyor sadece eve tıkalı kaldığım için eşime isyan ederim.

Sende haklısın 
0 oy
(6,836 puan) tarafından
Sen kaç yaşındasın 
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Sanırım artık sallamayi bırakma zamanınız gelmiş bunu başarabileceğini dusunuyorum çünkü bende senin gibiydim aha bu lafları bende eşime diyordum sabah 5 gözümü bı açardım çocuk ayağımda üstümüzde birşey yok oturarak uyumuş kalmışım düşün sonra kendisinin uyumasını sağladım şükür düzeldi 
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Çok haklısın canım bizim de dinlenmeye nefes almaya ihtiyacımız var erkeklerinin geneli abartiyorsun diyorlar hâlbuki bir saat bıraksan hemen arayıp nerede kaldın derler 
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Hepsi aynı bunları bir kursa almışlar ogretmisler sanki çünkü hepsi bir örnek konuşuyor birinden de farklı bisi göreyim 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bazen diyorum keşke baba olsyadımda sadece 2saat ilgilenseydim tamam onlarda işte yoruluyo ama patron iş yetişmedi diye ağlamıyo saatlerce yada yemek verince ağzından çıkarmıyo oy oy anlamazlar 
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Bunlari Allah bildigi gibi yapsın ben benimkide içinde Allah'a havale ettim artık...anlamazlarrrrrrr
0 oy
(4,919 puan) tarafından
Cnm çok haklısın ama biraz sende şey yap nasıl diyim ayakta sallama işini yavaslat uyuması için başka şeyler denebyada çok yorulsun  öyle salla  uyutcam diye bı saat önceden alma ayağına uyumuyirsa zorlama bırak kendi saati gelsin zaten yanına gelir . Bnm kız da ayakta sallanır evet ama uyku saati var bn işimi yaparım yanıma glr anne eeeeee eee der sallarsam on dakkami geçmez sende o konuda diret bebeğine 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 367 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 422 göst.
0 oy
10 cevap 258 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 397 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu

378,319 soru

11,323,329 cevap

34,774 kullanıcı

...