0 oy
945 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar eltimle aram iyidir arkadaş gibiyiz eşimle de abisinin arası iyidir hep görüşürüz gezmeye gideriz mihabb sohbet ederiz. Çoğu şeyimizi paylaşırız. Bizim evimiz yok. Eltimler de geçen bizim oturduğumuz yerden ev almışlar ilk evleri onların da. Ama bize hiç bahsetmediler konusunu bile geçirmediler. Bnm eşim ev alım satım ve tapu işleri ile ilgileniyor. Ona bile danismadilar. Eşim çok bozuldu bana yedi kat yabancı bile ev alırken bir arastir falan diye soruyor kendi abim ev almış başkasından öğreniyorum dedi tesadüf eseri kayınpederim söyledi iki üç gün sonra ondan öğrendik. Acaba kıskanırız nazar degdiririz falan diye mi düşünüyorlar çok şaşırdım normalde her şeylerini paylaşırlar bunu söylemediler. Her neyse aradan zaman geçti o aldıkları evi sattılar geçen hafta. Eltim bizdeydi bana anlattı sattık 700 bine dedi. Ee ne yapacaksınız tekrar ev bakacak mısınız dedim. Yok ne evi dedi bu paraya ev mı alınır bu devirde ev almamız hayal imkansız bankada durcak para dedi. Daha iki gün önce dedi bunu. Bugün kayınvalidem aradı abinler ev almış diyor 1milyon 400 bine. Gerçekten Allah daha çok versin hiç gözüm yok bize söylemek zorunda da değiller ama bir garip oldum tam iki gün önce ev almicaz imkansiz diip iki gün içinde ev ve kalan 700 bini bulmaları bana çok garip geldi acaba nazar degdiririz diye mi soylemiyo art niyet aramalı mıyım kızlar siz olsanız bnm gibi mi düşünürdunuz yoksa normal mi yaptığı 

34 Cevaplar

0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bak şimdi. Aranız iyiymiş. Belki ev aldık diye bize bozulurlar aramız kötü olur diye korkmuş ondan söylememiş olabilirler. Bn burda art niyet görmedim. Bizde ev aldığımızda korktuk nasıl dicez diye. Söylediğimiz de de korktuğumuz gibi oldu baya kavga çıkardı eltim. Belki bişey olur diye korkmuş olabilirler. Sattıktan sonra çok doğru demiş bu parayla ev alınmaz diye. Ama demek ki ellerine bı anda fırsat geçti ev buldular hemen kredi çekip ya da ne bilim bulup buluşturup almışlardır . Gerçekten bazen insan büyük konuşuyor pat diye oluyor. İnsanlar sorunca hani öyle demiştin filan diye ne diyeceğini şaşırıyor. Bnce art niyetli bişey yok. Sen üzülme . Allah size de nasip etsin içinize sinen bı ev inşallah 
(1,271 puan) tarafından
Belki de cnm amin inşallah çok sağol ❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(291 puan) tarafından
Seni kıskandırıyomuş gibi olur anlatırsa öyle düşünüyordur belki üzülme diye anlamamıştır 
(1,271 puan) tarafından
Neden uzuleyim kiskanayim ki cnm ne bilm ya bilemedim
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Yani elbet ortaya çıkacak bir şeyi saklamalari çok saçma. Bence eltin ve seninle ilgili bir şey değil, kardeşler arasında olan bir durum. Eşin sorsun açıkça neden bana söylemedin diye 
(1,271 puan) tarafından
Eşim bozuldu ama sorar mı hiç bilmiyorum cnm muhatap olmaz büyük ihtimal
0 oy
(1,457 puan) tarafından
Canim bence art niyet arama ne eltin nede abin anlatmak zorunda degil kendileri icin bisey yapiyo bende mesala o kafadayim bisey alirken veya satarken kendi aileme bile anlatma geregi duymuyorum belki semin evin yok üzülme diye anlatmamis olabilir bole seylere takili kalma bence gereksiz yani
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Ben yine art niyet aramadim belki sizin eviniz yok biz aldik hava atıyoruz gibi algilanmasin istemistir belkide calisiyorsa kredi cekmislerdir geei kalan parayi 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Böyle bişeyi paylaşmayacak kadar mesafeli davrananan eltiye mesafeli olurum .Mecbur kalmadıkca muhatap olmam bence haklısın .
0 oy
(189 puan) tarafından
Çok itici ve çok kırıcı bi hareket. Hiç sevmem ve anlamam böyle şeyleri. Hele ki eşiniz açısından gerçekten çok üzücü. 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Yok canım bende senin gibi düşünürdüm bide böyle gereksiz konular araya soğukluk koyuyor bence gereksiz yere sizden saklamislar
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Yani art niyet değilde ne kadar  samimiyetiniz olsada insanlar yatirimlarini paralarını birbirine söylemek zorunda değil bence.Kendisi isterse size söyler sizde isterseniz karşı tarafa söylersiniz bence farklı yorumlayıp gereksiz darilmayin sonuçta eğlenceli vakit geçirdiğiniz arkadaşlarınız gibi olmuşlar sizinle.
0 oy
(48,690 puan) tarafından
sandigin gibi samimi degilmissiniz ayip etmişler zaten ev alacagi icin satmistir durduk yere niye satsin ki mesafe koy
0 oy
(7,253 puan) tarafından
Canim ne kadar iyi olursan ol eltiden dost olmaz bunu bir köseye yaz hatta herseyini anlatma derim iki gun sonra birsey olsa atiyorum kaynanana bak senin arkandan boyle boyle demisti zamaninda der herseyi döker o fırsati verme hicbir zaman 
0 oy
(4,964 puan) tarafından
Sizden gizliyor bariz çünkü nazar değer diye düşünüyor bence bende kaynanama eltime hicbirseyimi söylemem 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
İçten pazarlıklı derler böylelerine canım.  Yuzune gülüp ardindan iş çevirir
0 oy
(482 puan) tarafından
Ikinci kez yok almicaz diyip aldiklarini kaynanandan ogrenmesen gozunuze sokmak istememiştir nispet yapar gibi olmasın demistir diye  dusunmustum ama 2.si art niyet gibi geldi

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 1,594 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 390 göst.
23 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Mrs. Right❤️ (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 385 göst.
20 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 412 göst.