0 oy
938 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar eltimle aram iyidir arkadaş gibiyiz eşimle de abisinin arası iyidir hep görüşürüz gezmeye gideriz mihabb sohbet ederiz. Çoğu şeyimizi paylaşırız. Bizim evimiz yok. Eltimler de geçen bizim oturduğumuz yerden ev almışlar ilk evleri onların da. Ama bize hiç bahsetmediler konusunu bile geçirmediler. Bnm eşim ev alım satım ve tapu işleri ile ilgileniyor. Ona bile danismadilar. Eşim çok bozuldu bana yedi kat yabancı bile ev alırken bir arastir falan diye soruyor kendi abim ev almış başkasından öğreniyorum dedi tesadüf eseri kayınpederim söyledi iki üç gün sonra ondan öğrendik. Acaba kıskanırız nazar degdiririz falan diye mi düşünüyorlar çok şaşırdım normalde her şeylerini paylaşırlar bunu söylemediler. Her neyse aradan zaman geçti o aldıkları evi sattılar geçen hafta. Eltim bizdeydi bana anlattı sattık 700 bine dedi. Ee ne yapacaksınız tekrar ev bakacak mısınız dedim. Yok ne evi dedi bu paraya ev mı alınır bu devirde ev almamız hayal imkansız bankada durcak para dedi. Daha iki gün önce dedi bunu. Bugün kayınvalidem aradı abinler ev almış diyor 1milyon 400 bine. Gerçekten Allah daha çok versin hiç gözüm yok bize söylemek zorunda da değiller ama bir garip oldum tam iki gün önce ev almicaz imkansiz diip iki gün içinde ev ve kalan 700 bini bulmaları bana çok garip geldi acaba nazar degdiririz diye mi soylemiyo art niyet aramalı mıyım kızlar siz olsanız bnm gibi mi düşünürdunuz yoksa normal mi yaptığı 

34 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Evet art niyet ara çünkü belli etmis kendini
(1,271 puan) tarafından
Bana da çok garip geldi cnm muhabbet ederken sordum bir de yok almcz imkansız dedi tam ikijxi gün bugün almışlar çok şaşırdım söylememesine
-Reklam-
+1 oy
(279 puan) tarafından
Belki herşeyi paylaşmak istemiyordur yada eşi anlatma diyor olabilir bilemeyiz ama alamayiz dedikten sonra gidip daha pahalisini almasi garip geldi belkide paramiz yok borç istemeyin anlaminda soylemistir 
(1,271 puan) tarafından
Normalde her şeyi paylaşırlar cnm kaynım özellikle paylaşır ne bileyim anlam veremedim açıkçası
(279 puan) tarafından
Sende birseyini anlatma ki oda çatlasin
(1,271 puan) tarafından
Aynen anlatmam artık ben de cnm her şeyimi anlatırdım saf gibi yani sanki nazar mı degdircez söylemiyor çok üzülrm öyle dusunurse
(279 puan) tarafından
Sizin eviniz yok eger alirsaniz diye borc istemeyin diye soylemiyor olabilir yani boşverin rabbim en guzelini versin insallah size
(1,271 puan) tarafından
Yok cnm borç istemeyiz hiç istemedik yani kimseden şimdiye kadar Allah düşürmesin o duruma amin sağol kuzum inşallah herkese gönlündekini versin Allah ❤️
0 oy
tarafından
Ya nazar deger dıye yada bu parayı nerden buldunuz dıye sorucaksınzı ondan soylememısler ama ben parayı sorucagınız ıcın soylemedıgını dusunuyorum
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Sizin bilmenizi istemiyor demek ki sende özelini ona anlatma mesafe koy araya 

Benim eltimde herseyini söylemez milletten duyarım bende herşeyimi söylerim saf gibi 
0 oy
tarafından
Herkezin özel alanı kuzum ister söler ister sölemez takmayın böle şeyleri
(1,271 puan) tarafından
Ama samimiyiz ya cnm bir de bizim buralard ev almak çok önemli bir olaydır herkese söylenir herkes tebrik eder falan özellikle eşim çok bozuldu ya
tarafından
Cok samimiyseniz ozaman semde bişreylerini anlatma kuzum nazar değer birşey olur diye sölememiştir bizdede ev hediyesi alıp tebrik etmeye giderler
(1,271 puan) tarafından
Ben de anlatırım her şeyi ya saf gibi ilk onlara söyleriz yani
tarafından
Herşey karsılıklı kuzum onlar öle davrandılarsa sizde ona göre davranın
0 oy
tarafından
Banada garip geldi acaba dolandiricili bi isemi bulasip evi aldilar bu devirde para cekmeden imkansizzz yada kayinvalidengil yardim rttide o yuzden sakliyor olabilirler
(1,271 puan) tarafından
Hiçbir fikrim yok cnm öyle muhabbet geçtiği halde sorduğum halde imkansız almcaz dedi ikinci gün aldilar
0 oy
tarafından
Yani herşeyi söylemek zorundalar mı bende hamileyim 1 hafta sonra 20 haftalık olacam eltim kaynım bilmiyor mesela
(1,271 puan) tarafından
Sen samimi değilsen aran iyi değilse iyi yapmışsın cnm ama biz samimiyiz dediğim gibi her şeyimizi paylaşırız bunu sorduğum halde soylemeyince nazar degdiririz diye mi düşündü dedim eğer öyleyse çok üzülürüm neden nazar degdirwyim Allah herkese gönlündekini versin
tarafından
Ne kadar samimi olursa olsun eltine güvenme benden sana tavsiye
(1,271 puan) tarafından
Ben de yavaş yavaş bunu anlıyorum cnm gerçekten bu zamana kadar çok güveniyordum ama bu olay bir dusundurdu beni
tarafından
Arkandan çok iş çevirir senin bunlar daha ne ki emin ol yavaş yavaş çıkar kokusu
(140 puan) tarafından
Aynı şey deil
0 oy
tarafından
Lafı geçerse sor valla geçen böyle diyordun ikingun sonra ev aldığını duyunca şaşırdım hayırlı olsun falan diye bı ölç bakalım tepkisini.insanlar değişikler valla 
(1,271 puan) tarafından
Soylucem cnm bama da çok garip geldi sanki nazar mı degdircez öyle düşünürse çok üzülürüm
tarafından
,valla bilemiyorum ki belki biri gaza getirmiştir ard arda iki kere ev aldınız gözleri kalır falan diye
0 oy
(3,131 puan) tarafından
Eltiden dost olmaz zaten sende herşeyini söyleme ona 
0 oy
(15,023 puan) tarafından
Net söylüyorum. Nazar değdirmeyin diye soylememisler. Kayinvalidemler de aynı şeyi yapmışlar kardeşine. Bana çok komik geliyo böyle şeyler. Tamam hava atar gibi orda burda söylenmez ama her zaman görüştüğün yakınlarına ailene de söylenir yani. Hele ki kardeşi bu işi yapıyor. Ayıp etmişler. Bana kardeşim.boyle yapsa çok bozulurum ve laf dokundururum. Neden söylemedi diye kızarım. Ama sen bişey deme boşver. 
(1,271 puan) tarafından
Çok komik değil mi ya Allah herkesin gönlüne göre versin nazar degdircegimizi düşünmesi çok üzer beni bir de gerçekten muhabbet arasında sordum imkansız almcaz dedi bugün ikinci gün hiç gözüm yok Allah daha çok versin ama bir inancım kırıldı yani içten içe onlara karşı eşim de bozuldu çok ama bir şey demeyiz kendileri bilir
(15,023 puan) tarafından
Bosver siz bişey demeyin yine de . Bence de komik ve ayıp. Yüzyüze bakıyorsun her gün gorusuyorsun ve sana yapan söylüyor. Tasvip etmem ben. Mesela ben birisiyle görüşüp de bize söylemeyen güya yakın zannettigim arkadaşlarımdan da uzaklaştım. Demek ki o beni kendine yakın görmüyor ki uzun zamandır görüştüğü kişiyi benden ve diğer arkadaslarimdan saklıyor diye düşünüyorum. 2 arkadaşımdan bu sebeple uzaklaştım. Ben de onlara biseyimi söylemiyorum artık
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Ya normalde olsa zaten takmazdin dikkat çekmez ama bukdr samimi olup da söylememesi ya da hadi söylemedi yok ne evi diyip üzerine ev alması normal değil bence de siz de bundan sonra ona göre davranın derim
(1,271 puan) tarafından
Aynen bugün ikinci gün cnm sormamın üstüne. Hani onu da kıskanıyo hiç ilgilenmiyo sormuyo etmiyo demesin diye sordum samimiyetimize güvenerek ama kiskancagimizi düşünmesi beni üzdü biraz ya eşim de üzüldü
(13,824 puan) tarafından
Ona göre davranın bence bosver
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sende herşeyini anlatma, keseni fln 
(1,271 puan) tarafından
Yok cnm anlatmam yani daha
0 oy
(12,772 puan) tarafından
İlkinde olabilir diye düşündüm ama ikincide bence saçmalık yani ev mi alınır deyip sonra ev almak saçmalık 
(1,271 puan) tarafından
Gözümün içine baka baka yalan söyledi resmen cnm çok garip geldi ya
(12,772 puan) tarafından
Yani bundan sonra aynısını ona yap her konuda her seyi bence bırak başkasından duysun
0 oy
tarafından
Bence normal değil yaptıkları. Hiç bi sorun yok diyosun ama en önemli şeyler söylenmemiş eşinin mesleği o bile olmasa söyler insan. Demek ki sadece sen aranız iyi zannediyodun canım 
(1,271 puan) tarafından
Aynen dimi insanın hayatında önemli şeylerden biridir bu söylemesi gerekirdi bir de gozume baka baka yalan söyledi yani bence de ben aramız iyi zannediyoemusum o kiskandigimizi düşündü herhalde
0 oy
(140 puan) tarafından
Çok ayıp etmiş gözlerimin içine baka baka yalan söyleyen insanlardan hep uzaklasirim çünkü artk görmek bile istemem bnm yalana tahammülum yok ben olsam araya mesafe koyarım 
(1,271 puan) tarafından
Dimi cnm reen göze baka baka yalan söylemiş şimdi idrak ediyorum yani ayıp etti baya ya
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Saklamasini anlamadm belki yatırım için al sat ypiyolardir
(1,271 puan) tarafından
Yok ya cnm al sat yapmazlar herhalde ama söylemelerini beklerdik
(4,961 puan) tarafından
Ben olsam dillendirmem kendilerini bişi sanmasnlar diye bosveririm
(1,271 puan) tarafından
Dillendirmeyiz herhalde cnm bu sefer de kıskanıyo konuşmuyor diye düşünür muhtemelen aman ya kimseye yaranamazsn
(4,961 puan) tarafından
Kim olursa olsn biraz mesafe iyidir cnm Herşeyi anlatmak pek iyi değil
0 oy
(686 puan) tarafından
Tuhaf gerçekten demekki bu kadar buyuk bı olayı soylememsi gerçekten saçma olmuş bence sizde böyle biseyiniz olduğunda demeyin paylasmamis sonuçta yada acaba kaynananizmi yardım edip para verdik size hiç bahsetmedi olabilirmi 
(1,271 puan) tarafından
Çok düşük ihtimal cnm sanmıyorum ya. Gerçekten büyük bir olay söylese sevinirdik tebrik ederdik böyle sanki kıskanıyoruz diye düşünmüş gibi oldu çok bozuldum
(686 puan) tarafından
Evet öyle olmuş gerçekten halbuki ne var yani herkez kendine alır bizde aldık ama söyledik tabiki hatta eltim oturduğu ev satilikti onu bile sorduk ama kısmet olmadı olsaydı onlar oturmaya devam edicekti kiracı olarak vs ve özelini çok söyleme sende bence ki anlasın ,,paramız yok muhabbeti yapması daha saçma olmuş tabiki seni ilgilendirmez sonuçta onların ama insan kırılır yani bu durumda ben olsam derdim ortamı olunca hayırlı olsun almışsınız çok sevindik ama hiç bahsetmedin falan derdim lafı oturtmak lazım içinde kalmasin
0 oy
(386 puan) tarafından
Ara canim ara hatta koy mesafeni ayni benim dururmumu anlatmissin bende yuzuk aldim soyledim eltime ztn gordu o da sonra surati dustu ya benim hic biseyde hevesim yok ben olsam almazdim ben begenmedim ztn paramizda kisitli diyip 3 gun sonra gidip aynisini aldi o zaman tamam dedim bunun rengi belli 
(1,271 puan) tarafından
Ayy sennki de fenaymis cnm renklerini belli ediyolar gerçekten eninde sonunda ben de hep iyi niyetli davrandım ama görüyorum artık bazı şeyleri
(386 puan) tarafından
Ya iste bosuna dememisler elti eltiye es olmaz arpa unundan as olmaz diye
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Belki kesinlesmeden söylemek istememiştir. Bende o konu da öyleyim.. birşey tam kesin olmadan söylemiyorum
(1,271 puan) tarafından
Ama gözümün içine baka baka da yalan söylemesi garip oldu cnm bakalım düşünüyoruz kısmet falan dese bile alınmazdım yani
0 oy
(633 puan) tarafından
Eğer normal hayatlarında bir art niyet görmediysen bunda da arama canım. Ben güzel olan herşeyi tüm sevdiklerimle paylaşmak isterim mutluluğumla mutlu olsunlar diye ama eşim eğer karşısında olan insan o an o duruma sahip değilse anlatmaz geçiştirir üzülür belki diye. 

Sizin de ev alma gibi bir durumunuz yoksa sizde duyup üzülmeyin diye anlatmamış olabilirler. Ki duymanızı istemeseler kayınvalidenleri tembihlerler onlara söylemeyin diye.

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 1,589 göst.
2 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 386 göst.
23 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Mrs. Right❤️ (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 383 göst.
20 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 412 göst.