0 oy
1,274 göst.
Aile kategorisinde (48 puan) tarafından
Kızlar ben kendi ailemden arkadaşlarımdan bile çekinen bi insanım tamam mı eşime de elli kere söyledim 20 gün önce doğum yaptım iki aile de gelemedi ben başından beri bebeğe tek bakıyorum bugün neyse kaynanam gelmiş huyunu da biliyorum eşime dedim bak herşeye karışırsa benden günah gitti yeter artık diye bugğn ben uyuyakalmışım bu ve görümcem de gelmişler ben uyurken neyse emzirme vaktim gelmiş eşim bebeği getirdi emzirmem için baktık altına etmiş önce dedik altını değiştirelim ben de yatak odasında yatapımdayım üstüm falan da ona göre neyse bebeğim tabi altını açınca ağlamaya başladı bebekler sevmiyo bizimki de illa ağlıyor zaten 6yku sersemiyim kaynansm kapıyı tıklsttı girdi içeri bebek ağlıyor da öyle bi davrandı ki bebeği sakinleştirmeye çalıştı sanki ben bejeğime zarar veriyorum huyunu bilmiyorum boş yere ağşatoyorum da o da elimden heheği kurtarıyor gibi öyle sinir oldum ki bezi temixlenince aldım kucağıma sustu zaten her gün bebeğim aynı şeyi yapıyo neyse bu çıktı sonra eşim bi tekrar geldi yanıma bi şey getirecekti baktım bu da arkadan girmeye çalışıyo benim memeler açık yatakta yatıyorum emziriyorum dedim lütfen içeri girme müsait değilim sonra gel dedim e tamam bişeye ihtiyacın var mı falan diyo zorluyo kapıdan yok biisye ihtiyacım falan çık dedim gidiyoruz biz o zaman dedi iyi gidin iyi akşamlar dedim eşim uğurladı gittiler eşim bana bi laf söylemedi mujtemelen kızdı eşimle aramı da bozdular Allah'ım bi şeye de uzak kalamaz kendi annem bişe benim özel mahrem odama böyle girmez ve bana böyle hissettirmez kanım çekildi var ya ellerim titriyo şu an bi taraftan da dedim her şeyde bi hsyır vardır bi daha gelmek isterse gelmemesini istemek için bahanem oldu. Ben mi abartmıyorum ne diyosunuz lütfen yanımda olun

40 Cevaplar

+3 oy
(328 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bence haklısın. Kadın diye herkes herkesin bir yerlerini görmeyi normal sanıyor. Ve yatak odası gibi yere lap lup girilmesini ben de sevmiyorum. O ağlama olayı da emin ol herkes aynı o konuda. Sen ağlatansın da almaya çalışan susturan gibi. Benim de o tarz durumlarda tavrim nettir. Kimseye bırakmam bebeğimi. Yahu bu bebek bir de yani illa ağlayacak. Canı yanmasın. Bir yerine bir şey olmasın yeter. Yine ister istemez o anki sinirle biraz cikisman eşinin canını sıkmış olabilir. Yine bence biraz ılımlı olmaya çalış. O kişilerin de torunu neticede gönül kırma herkesin merakı heyecanı illa ki var 
(48 puan) tarafından
Ay beni ne güzel anladın syben öyle kendisi 7 8 çocuk doğurmuş onların adeti öyle kadının tek görevi çocuk doğurmak bana da öyle değersiz davranmasına izin vermeem ben onun kızı değilim eşimin annesi ise eşimle görüşsün konuşsun torununu da sevsin ama benim özel alanına ve evladımla ilişkime ksrışmıcsk ben o çocuğu büyütücem
(25 puan) tarafından
Bence sadece şu konuda haklı kaynanasının odaya pat diye girmesi. Kocaman kadını kovmuş resmen düzgünce uyarabilirdi
-Reklam-
+29 oy
tarafından
Ay inşallah senin gibi kasıntı gelinim olmaz ya o ne öyle aman aman. Çocuğumun evine gitmek bile burnumdan gelirdi herhalde biraz rahat ol ya yarıçıplak derken tangayla otuemuyosun herhalde yatak odasına alt tarafı memen açıktır ondanda bişey olmaz bu kadar kasıntı olmaya gerek yok benim kaynanamda kaç kere girdi hiç rahatsız olmadım . Eğerki eşimle yatak odasında başbaşaysak. Ve birden gelir sormadan girerse o zaman rahatsız olurum ama o an içerde seks olmadığı bebekle uğraşıldığı belli girmesinde ne sakınca var bebek ağlıyorsa alıp susturmak istemesinde ne sakınca var nerden bilsin onun bebeğin huyu olduğunu bırak kadın babanne içgüdüsüyle kucaklasın bebeği. Kovmaktan beter etmişsin bide elim ayağım titriyor diyosun. Ayrıca yorumunu gördüm hamileyken pantolon sıkıyor diye belini açmaya çalışılmışmış yani ne güzel sana ve bebeğe değer veriyor sen gerçekten kasıntı birisin insan sana tokalaşmak için bile elini uzatmamalı tikli gibi neyden rahatsız olacağı belli olmayan insanları hiç sevmem. Üstelik bende mesafeliyimdir temas sevmem mahremime girilmesini sevmem ama bunun insani şartlarda bi oluru var kadın senin memelerini merak ettiği için girmeye çalışmıyor sonuçta te Allah'ım ya düşman başına 
(94 puan) tarafından
Ayy bunların hepsini yazmaya ben üşendim ama sen yazmışsın valla katılıyorum yorumunun tamamına :) düşman başına aman aman
(13,202 puan) tarafından
Ece sen beni sevmiyorsun ama ayakta alkışlıyorum seni ❤️
(4,938 puan) tarafından
Ece sana katılıyorum Allah'ın böylelerinden uzak etsin aman aman sanki tek o çocuk dogurmus
(2,049 puan) tarafından
Kiz artiliyorum seni ece abla çok doğru demişsin valla
tarafından
Bidaha gelmek isterse gelmemesini söylemek için bahanem oldu diyo bide. Kaynananın da tek suçu bunla ve bebekle ilgilenmek. Yazık valla acıdım kadına. Torunu olmuş keyfini yaşamak yerine düştüğü duruma bak. Gerçekten böyle bi gelin asla istemem oğluma bunu nerden buldun çok mu aradın derim hatta başka bişey daha derim de şimdi buraya yazmıcam kdkdm
+4 oy
(952 puan) tarafından
Yani canım ben kötü birşey göremedim burada sen lohusasın abartmışsın sanki biraz yanlış davranmışsın.
(48 puan) tarafından
Dıştan bakınca öyle duruyo di mi işte birike birike beni bu hale getirdi mesela bi kere hamileyken sıkı pantolon giymişim bebeğe bişey olacak diye insan içinde belimi açıp kontrol etmeye çalıştı pantolonun fermuarını böyle haddini ve mahremi bilmeyen bi kadın şimdi o huylarını bilince yatak odama ben yarı çıplakken girmesi çok batıyo
(952 puan) tarafından
Yani tamam o doğru değil kaynanada biraz abartmış ama bebeği gelip sakinleştirmesi ya da emzirirken gelmesi kötü değil bence benimkide gelmişti oda kadın bana bakacak değil ya. Ama seninki farklıymış hakkını helal et ben sadece yazdıklarına bakarak bu yorumu yaptım
(48 puan) tarafından
Cahilliğinden işte belki kötü niyetli değildir bilmiyorum ama sinirimi bozduğu kesin helal olsun sen helal et ben de lohusalıktan mı yaptım acaba diyorum işte ben de kafa Leyla haldeyim
(952 puan) tarafından
Sen biraz daha sakin ol emin ol art niyet yoktur tecrübeli olduğu için atılmış
(48 puan) tarafından
Teceübelitse gitsin kocasından bi çocuk daha istedin beni rahat bıraksın
+3 oy
(25,224 puan) tarafından
Klasik lohusa şımarıklığı... 
(48 puan) tarafından
Siz nasılsınız acaba merak ettim
(25,224 puan) tarafından
Ne konuda...
(2,413 puan) tarafından
Bu yakınlarda şımarıklık sandığınız lohusa bi akrabanız tanıdığınız oldu galiba. Allah sizin de başınıza vermesin de.
(25,224 puan) tarafından
Bazı davranışlar lohusalıgın arkasına sıgınılmış şımarıklıktır evet. Oldu her istediğini yap et laf söyle kalp kır olur olmaz yere alın gücen sonra lohusayım zaten de. Bu resmen şımarıklık evet. Lohusa psikolojisi ayrı şey şımarıklığı ayrı şey. Bunu kabul edin artık. Burdaki çoğu kişi lohusa oldu herkes neyin ne oldugunu biliyo. Kadını kovmaktan beter etmiş ven olsam yüzüne bakmam bidaha söylemek var söylemek var bişeyi
+3 oy
(833 puan) tarafından
YA tüh kadın senın şahane memelerini merak etmişdir nasıl göstermezsin. Yada göbegini sıkması bahane senın belin karnın görünsün diye ugrasmıs resmen. Vay hain kaynana vay. Ortalama 30 yıl besle büyüt 3 4 yıllık karısı ahlak dersi versin. İyi çıkın gidin desin. Bence sen Bi psıkologa git 
(48 puan) tarafından
Psikologlar kaynanaya itaat dersi mi veriyor. Bana hakaret edemezsin ne yaşadığımı bilmeden bu çirkin tavırlar gerçekten kul hakkına girmekten korkmuyo musımuz
(833 puan) tarafından
Sen kayınvalıdene o tavırları sergilerken korktunmu kırmadan kul hakkından?
(48 puan) tarafından
Neyse :) boş verdim
+1 oy
tarafından
Fazla saygısızlık yapmışsın ben sadece bunu çıkardım buradan. Kendi annenede birşeye ihtiyacım yok çık der misin acaba ? 
(48 puan) tarafından
Evet geçen göğsüme göğüs pedi takıyorum annem kağıyı çaldı anne müsait değilim gelme dedim kadın girmediği için kovmak zorunda kalmadım ama ötekisi müsait misin değil misin dinlemez dalar içeri
+1 oy
(678 puan) tarafından
Bence abartıyorsunuz ve biraz kırıcı olmuş konuşma tarzınız gerek yok he tabi bilemem tarzinizi sınır koymak isteyip mesafeli bir ilişki istiyorsanız o size kalmış ben böyle davranmazdim benimkide aynı şeyleri yaptı doğumda ama kendi anneme nasıl davrandiysam öyle davrandım bazen her harekete takılıp hayatı zorlastirmamak gerekir 
(48 puan) tarafından
Mesafeli ilişki istiyorum özgürlüğümü istiyorum bu huyumu kendi ailem de eşim de bilir ben böyleyim onlar da buna saygı duymalı
+1 oy
(88 puan) tarafından
Canım bencede bunda hiç birşey yok çok buyutmusun sen ve ayıp etmişsin çık falan demekle benim ilk dogumumda kaynanam 1 ay öncesinden geldi kalmaya basladimi birde yaşlı annesiyle doğum yaptım 40 gün yanımda kaldı çocuk hastalansa bile benden önce o giyinip çıkardı bende bozulurudm hatta sonrasındada ara ara kalmaya gelirdi bebeğimi alırdı mama yiyodu siz rahat yatın benle yatisn ben bakarım derdi işime gelirdi valla ama tabi o 40 gün akla karayı seçtim evden cikartmiyodu şimdi yeni elti geldi geçen lafı açıldı eltim ben beklemm öyle kırk gün falan deyince aman onlar eskideymis dedi şok oldum büyük oğlum 12 küçük 8 yaşında küçük oglumu 1 ay kontrol sonrası eşim beni dükkana goturdu yemek yemeye bana geç kalmışsın millete çocuk göstermek için diyen kadın eltime bunu dedi ne yapıyorlarsa bize yapiyolar ama sen biraz abartmışsin sanki cnm ben sinirli ve sözünü esirgemeyen biri olmama ragmen tuttum kendimi tebrik ediyorum
(48 puan) tarafından
Ben de bilmiyorum naptım ama hiç rahat değilim yanında
+1 oy
tarafından
Kazulet gibi ne kadar itici bi insansin ya  gelmese gelmiyo dersiniz gelse geliyo dersiniz sessizce otursa oturup oturup gidiyo dersiniz yardim etse bebegimi aliyo dersin ne kadar kasinti bi insansin ya insallah allah kimseye sen gibi birini vermez
+1 oy
(572 puan) tarafından
Bunu yapan kendi annen olsa asla tepki vermezdin eminim kovar gibi ihtiyacım falan yok çık demişsin kovmak gibi bişey bu benim gözümde yine iyi kaynanaymış kadın oğlunun da zoruna gider tabi Kendi dediğin gibi sen gelmesin diye bahane aramışsın zaten. Yazık!
0 oy
tarafından
Klasik kaynana kendi bwbeklerini o kadar zamanind aumursamamislardir ogullarinin gozune girecekler ya gelinleride sinir edecekler ya bu piskolojik baskiyi benim kaynanamda pek yapar 
(48 puan) tarafından
Her yönden darlıyo beni
0 oy
(818 puan) tarafından
Abartmissin gibi geldi. Annemde olsa oyle davranirdi . Koca kadın senin o halini görse ne olacak ki. Senin ne kadar evladinsa onunda torunu. Kovmus gibi olmussun resmen
(48 puan) tarafından
Rahatsız oluyorum kendisinden her şeyime aşırı karışıyor hiç sınırı yok artık haddini bilsin torunu oldu diye benim mahremimi aşması gerekmiyor
(6,441 puan) tarafından
Sonra emzirseydin keşke yada 5dk yanlarında durup girseydin haa onun için değil ama eşin için aram bozuldu diyorsun ya kovmak değilde istemediğini zaten ap açık belli etmişsin
0 oy
tarafından
Ben burda art niyet göremedim canım şuan lohusa olduğun için böyle tepki verdiğini düşünüyorum. Odaya girip bebeği susturmaya çalışmasi art niyetten değil sana yardımcı olmak istemesinden. Bence ayıp etmişsin kayinvalidene
(48 puan) tarafından
Sıkıntı yok hep böyle diyorum orasına dikkst et burasına dikkat et bu kadar ağlamaması lazım falan diyo ya bu bebeğin altını her gün ben alıyorum ve çocuk bunu sevmiyo ağlıyor her gün kendi müdahele edince sustu mu sanki yoo beni sinir ettiğiyle kaldı
tarafından
Tabiki bebeğinin huyunu suyunu en iyi sen bilirsin maşallah bak 20 gündür kimseden destek almadan sen bakiyormussun. Ama emin ol kötu niyetten değil. O senin bebeğin o bunun farkında zaten sadece sana yardımcı olmak istemiş geçmişten bir dolulugun olabilir kayınvalidene ama bu olayda ben senin buyuttugunu düşünüyorum o da lohusalıkta zaten. 41. Gün inan daha farklı düşüneceksin sağlıkla büyüt bebisini
(48 puan) tarafından
Eltime de yapmış seni ben doğurtucam eskiden hastane mi vardı ben keserim seni demiş kızın psikolojisini bozdu naptığını bilmio bazen
tarafından
Tamam canım
tarafından
Bebekler cok aglarsa karinlari da fitik olur ona demistir cok aglamamasi lazim die
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Ben kötü biseu görmedim boşuna azarlamissin insanları üstüne bir eşarp örtüp büyür anne sağolasın bı ihtiyacım yok teşekkür ederim hayırlı geceler gene beklerim diyebilirdn. Sen lohusasin ya biraz abartmıssn. Ağladığında koşarak gelmesinde de bişey yok benim oğlan 1 yaşında hala ağladığında koşarak gelir bunda ne var bişey oldu sanmistir.
(48 puan) tarafından
Eşim de özellikle gelmesin diye uğraştı elli kere engelledi kadın yine de girmeye çalışıyo ben de eşim de aynı dişincedeyşz sadece eşim üzldi annesinin böyle yapmasına
(3,141 puan) tarafından
Annesinin bu şekilde mahcup olmasına da üzülmüştür ama sana ne dicek lohusa halinde böyle davrandın üzüldüm mu dicek tabiki annem böyle yapmasaydi keşke dicek. Eşin sen ne dusuncedeysen o da aynı düşüncedeymis gibi davranmalı şu an ki psikolojin için sana haksizsin diyemez.  O yuzen birini duyup besini yutmustur. Özetle davranışın konuşma tarzın yanlış bana göre. Zaten 2-3 ay sonra kendini toplandığında bu anları hatırladığında sende evet haksizmisim diceksin.
(48 puan) tarafından
Şimdiye kadar hep sustum ilk defa bi tepki verdim inşallah pişman olmam ama doldum gerçekten Kübra hanım. Bilmiyorum ama eşim bence getçekten benimle aynı düşüncede çinkğ kadını engellemeye çalıştı bildiğin önüne set kurdu ama kadın ne yapıp edip içeri girdi yani
(3,141 puan) tarafından
Doğrudur canım şimdiye kadar ne yaşadığını bilemiyorum. Gene de canini sıkma fazla sinirlenmemeye çalış kendini yıpratma bu gunlerde gecicek. İnan geçmiyor sanıyorsun bı bakıyorsun 1 yaşına gelmiş bile.
(48 puan) tarafından
İnşallah sağol canım
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Bence sen lohusalıkta fazla gerilmissin. Ortads çokta bişey yok yani.
(48 puan) tarafından
Delirtti beni işte bilmiyorum kendimi kontrol edemiyorum
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Yine yorumları şok içinde okudum. Sanki kimse doğum yapmadı, kimse bunları yaşamadı ya. Bence çok iyi yapmışsın. Odaya dalması ayrı sinir bozucu ama en saçma olani ağlayıncaki tavrı. Sen ihtiyacın olsa seslenirsin yani aynı evin içindesiniz. İnsan bu süreçte zaten gergin oluyor. Benim kızım 9 aylık hala çok ağladığı zamanlarda gergin oluyorum. Biri bir şey dese ters giderim yani. Boşver gitsin evine 
(48 puan) tarafından
Aynen kimse için sinirimi bozamam bi eşime üzüldüm ama o da konuyu uzatmadı yaşanmamış gibi davranıyoruz
(2,132 puan) tarafından
İnsan kolay kolay annesinin yaptığı yanlışı dillendiremiyor. Annem böyle yaptı çok ayıptı kusura bakma demek zor bir şey bence, ben de olsam zorlanirim. Eşin bosverdiyse ne güzel. Naçizane tavsiyem kayinvaliden ile hiçbir şey yokmuş gibi davran. Kusluk, tavır vs yapma ki tepkinin normal olduğunu anlasın. Yine yaparsa yine tepki verirsin
(48 puan) tarafından
Aynen canım ben de öyle yapmayı düşünüyorum daha önce yaptoğında da hatasını anlayıp birsğrü telafi etmeye çalışmıştı bakalım şimdi napıcak arayıp diğer kızlarına anlatıyodur beni kesin cok seviyor bu işlerş
0 oy
(657 puan) tarafından
Adı üstünde yatak odası. Odanda istediğim gibi durmak istiyorsun. Erkek annelerinin yatak odasına girmekle ilgili bir sorunları olabilir. Daha agirlarini yaşadım lohusalıkta. Çok iyi anlıyorum. Bence olması gerekeni söylemişsin 
(48 puan) tarafından
Eyvallah bacım
0 oy
(12,963 puan) tarafından
Emzirirken başımda dikilip oğlumun nasıl emdiğini seyretmeye çalışan bir kaynanam var ben yanlarından emzirmekten çekinmiyorum normalde ama gelip gözlerini dikip mememe bakması beni deli etmişti en son söyledim ben daha yeni evliyim benim için normal değil bu ortalık yerde çocuk emziremem herkeste benim mememi görmek zorunda değil dedim hala meraklı ama yanında emzirmiyorum artık açık açık söyle ben başkalarının yanında emzirmekten hoşlanmıyorum rahatsız oluyorum diye 
(48 puan) tarafından
Yuh terbiyesiz ya benim kaynana totosundan ameliyat oldu keşke ben de ona baksaymışım geçti mi diye
tarafından
Yani onun o an gerçekten memeni incelediğini mi düşünüyorsun gerçekten bebeğe bakıyor olamaz mı emzirmek çok kutsal bi an onu izlemek hoşuna gidiyor olabilir her seferinde oturup izlicek değil bir seferlik dikkat edebilir ay bunda ne var ya şaka gibisiniz sizi gördükçe insan oğlunu evlendirmeye çekinir biraz rahat olun insanların her hareketinden art niyet arayarak ömür geçmez
(12,963 puan) tarafından
Bir seferlik olan bir şey degil bu durum her emzirdiğimde ne zaman yanımızda olsa oturup o anı seyrediyor ayrıca biberonla besleniyor olsa veya yemek yiyor olsa saatlerce seyretsin ama ben başkalarının yanında oturup çocuk emziren biri değilim. Olmak zorunda da değilim. Ayrıca kaba da davranmadım gayet kibar bir şekilde  anne ben rahatsız oluyorum dedim  evet emzirmek çok kutsal bir an ve anne ile bebeğe özgü kalması gerekiyor çünkü ikisi arasında bir bağ oluşturmaya çalışıyor birinin gelip o sırada senin memeni bebeğin ağzına vermesine gerek yok ( ki  onu da yapmışlığı var memenin üstünden bastırıyor cocuk agzina alsin diye ) rahat olmak başka bir şey insanların kişisel alanlarına saygı duymak bambaşka bir şey
0 oy
tarafından
Canım ilk doğumunsa acemilikten dilinden anlamazsın belki diye düşünmüş olabilir kendince yardım etmek istemiş gibi geldi ama sen huyunu daha iyi bilirsin. odaya dalması da hoş değil. Yine de fazla alınganlık etme lohusasin strese girme sütünden bebeğine geçer.
(48 puan) tarafından
Ben yardım isterim gerekirse böyle sanki ben yapamıyomuşum gibi davrandı ayar etti tepemin tası attı ben zalimce davranıp bebeğin altını alıyorum o da kendince bebeği sakinleştiriyo evladımlamarama giriyo sallamaya çalışıyo çocuğu bilinçsiz şey ya. Çocuk sarılık oldu üşimekten oluyo kalın giydir diyo on kere dedi bunu. Ulan çocuğu sıcak gydrdikçe çocuk msyışıo emmiyo doktorlar özellikle diyo ıslak bezle sil diye uyandın diye bilir bilmez konuşyo sırf müdahale etmek icin
tarafından
Sarılık için uyanmazsa hep altını aç uysniyor o zaman bide kesinlikle sallamaya alıştırma asla
tarafından
Şuan lohusa olduğun için abartiyorusn ama cidden ortada bir şey yok ilerde bu durumlara güleceksin
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Çok abartıyorsn evet oda anne megme görmemiş sanki orda sana destek amaçlı odaya grmeye çalışmış olabilir niyetinden bile emin değilken ki kötü niyet olsa bile ne olabilir ki megme ne mi bakmaya grcej
(48 puan) tarafından
Anltamadım bence ben aynısını siz yaşasaydınız eminim aynı tepkiyi verirdiniz

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 429 göst.
3 Nisan 2022 Aile kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 535 göst.
19 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Meryem Ana (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
11 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubra_16 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 566 göst.

379,318 soru

11,354,076 cevap

34,827 kullanıcı

...