+4 oy
1,651 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 bebeğim üst üste sezeryan oldum birisi özelde birisi Ankara şehir hastanesinde hemde 363 gün ara ile ama hiç bir şeyim yoktu. Yani anlamıyorum bu derece insanların sezeryani kötülemeyisini. Konu dikiş ise Altan da dikiş atılıyor artık çoğu normal doğumda. Neymiş daha sağlıklıymiş kanka evet ama sezeryanda çok sağlıksız olsa bu derece yaygın olmazdı. İnsanların kendi tercihi saygı duyarım ama hayata 10 kez gelsem hepsinde de sezeryan olurdum. 

56 Cevaplar

0 oy
(1,386 puan) tarafından
Zorunlu sezeryan oldum kişinin kendi tercihi korkuları varsa dayanamam derse hangisini isterse tercih eder bu kimseyi ilgilendirmez 
-Reklam-
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Her iki dogumunda riski var her iki sartta da dogum yapan kisi her halukularda aci cekiyo agri cekiyo yani normal dogumda saatlerce sanci cektim diyoruz e sezeryanda sanci cekilmese de sonrasindaki agrisi var ben 2 normal dogum yaptim ama sezeryan olanlari da hic bi zaman elestirmedim tercih meselesi her insan bir degil ki bana normal dogum iyi geldi ama bi baskasina da sezeryan daha iyi gleiyo kolay geliyo bunyesi normal dogumu kaldirmiyo belkide benim bunyem sezeryani kaldirmicakti her iki sekilde de o agri sizi aci oncesi veya sonrasi cekiliyo 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Aynen ya bana hep normal doğumdan bahsettiler kimse sezeryan olma gibi bi ihtimalden bahsetmedi son dk sezeryana alındım hiç hazır değildim keşke biri de sezeryandan bahsetseydi en azından birkaç bişey bilirdim. Bide arayan soran insanlar sezeryan çok kötüymüş gibi olsun en azından sen ve bebek sagliklisiniz diyolardi bende acaba çok mu agri sanci kaliyo diye düşünüyordum. Şimdi kendi kendime diyorum iyiki de sezeryan olmuşum şu saatten sonra asla normal doğum yapamam cesaret edemem
0 oy
(3,151 puan) tarafından
5 yılda 3 sezeryan yaptım ama isteyerek değil. İlk bebeğim erken doğdu mecburi sezeryanla diğerleri de malesef öyle gerekti haliyle. Ama seçme şansım olsa kesinlikle normal isterdim gerçekten daha sağlıklı ve adı üstünde normal. Sezeryan bir çeşit ameliyat tabiki öcü değil sezeryanla da bir şekilde aci çekiyorsun normalle de belki de ikisiyle de çekmiyosun. Mesela doğumları acıları vs yaristirmak olmamalı bence. Doğum çeşidi parmak izi gibi bence her anne ve bebeğine özel olarak ilerliyor süreç ve her ikisi de gayet kutsal. Yine de sezeryanda çok dezavantaj yaşadığım için şahsen normal yapmayı çok isterdim. Son doğumumda dr hatası yüzünden sakat kaldım ordan oraya sürdüler hst lerde geziyorum aylardır bebeğime alışamadım ilgilenemedim. 4 ay olmak üzere yavaş yavaş toparliyorum.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ikisi de doğum sekli işte ne farkeder.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Zorunlu sezeryan olan biri olarak söylüyorum. Yan odamda keyfi olan vardı yasal olarak yasaklanmalı.nırmal doguma yonlendırılmelı ınsanlar 3 kat kordon dolanması dan dolayı sezeryan alındım.bildigin koca kesik 1 sene olacak hala sızlıyor 
tarafından
İyide normal dogum korkusu vardır belki. Benim öyleydi mesela, doktorum doğurursun ama travma yaratır sende dedi. Normal dogum olup berbat bir psikoloji ile yasayacagıma sezeryan olmak  en iyisi. Sezeryan olmak için illa anne yada bebeğinin hayati riski olması mı gerekiyor anlamadım.
(9,247 puan) tarafından
Bu benim görüşüm.onkorkunsezeryandada oluyor sadece normalle alakalı degıl ben kesilmekten korkuyordum ve bayılmısım.buna ne demeli. Halada aynı seyı savunuyorum bebek tehlıkeye gırmedıkce sezeryan yasaklanmalı
tarafından
Devlet hastanelerinde hala öyle zaten, iyide normal dogum ve sezeryan dışında başka bir ihtimal olsa sizde onu tercih ederdınız, korkunuz oldugu için. Normal dogum korkusu olanda ikinci secenek olan sezeryanı tercih ediyor
(9,247 puan) tarafından
Normal dogum korkusu sanırım sancı ile alakalı sezeryan sonrasında cektıgımı Allah dusmanıma vermesın
0 oy
(736 puan) tarafından
Bende sezaryen oldum pişman miyim pismanim çünkü cok acı çektim ama orasi ayrı bir de şeye gıcık oluyorum normal dogum yapan bazı kadınlar sezaryen olduk diye bizi anne yerine koymuyorlar çoğu normal dogum olup ayni güne ayağa kalkiyorlar benim dikislerim patladi günlerce desteksiz yuruyemedim belimde bel kaymasi oluştu ve daha birsuru şey simdi biz onlardan daha mi az anneyiz. Çocuğunu doğurup çocuğuna güzel annelik yapan çocuğunu mutlu eden sokaga atmayan çöp kenarina koymayan herkes mukemmel annedir
(7,208 puan) tarafından
Dediklerine katılıyorum keşke sezaryen olan bazı anneler bu kadar övüp teşvik etmese . Normal adı üzerinde olması gereken bir doğum şekli anne ve bebeğin hayatı tehlikesi bulunmadiktan sonra tercih edilmemeli . Benim ablam 4 yılın sonunda tüp bebekle hamile.kaldi bebeğin eşi rahim agzindaydi mecburi sezaryen oldu . Doğumdan çıktı bebekte geldi odaya bir başladı ağlamaya biz zannettik ki yılların hasreti duygulandı meğer ağrısından duramamis çocuğun yüzüne bile bakamadi bir müddet canının acisina. Zor valla . Doğum şeklinin annelikle hiç bir alakası yok .
(736 puan) tarafından
Evet bende sezaryen oldum ama cidden cok zor bisey onun icin kimseye onermem bende mecburi oldum hem yuksek tansiyonum vardi hemde bebegim tersti ama bunye meselesi sezaryen olup ayni gün günlük hayatina devam edenler var ona cok şaşırıyorum benim yiksek tansiyonum olduğu için tıpa sevkettiler tıpta dogum yaptim odalar 2 kisilik yanimdaki kadin da sezaryen oldu ameliyattan çıktıktan 1 saat sonra sigara içmeye indi cok şaşırdım ben de ablan gibi ne bebeğe bakabildim ne baska bisey yapabildim tek yaptığım bağıra bağıra ağlıyordum cok kötüydüm size de cok geçmiş olsun ama bu sezaryene nefretle bakanlara katılmıyorum tamam mecburi olmadikca olmamak gerek ama bizlerde sezaryenli anne olarak birer anneyiz gerçekten oyle hiçbir alakasi yok haberlerde gördüm kadın kendi başına bir yerde tuvalete giriyor normal doğumla kendi kendine çocuğunu doguruyor posete koyuyor çıkınca çöpe atiyor yoluna devam ediyor simdi bu kadin normal dogum yapti diye anne mi oldu hayır işte öyle canim
0 oy
(2,315 puan) tarafından
Sezaryen doğum yapmış biri olarak, hep normal doğum istedim nasip olmadı. Kolay bir durum değil, ben kendimi 3. Gün topladım 4. Gün evi temizlemeye başladım. Gel gör ki eltim zor topladı. Ben kötüleyen görmedim ama sezaryenı doğum olarak görmeyip bizim kolaya kaçtığımızı söyleyen çok gördüm:)
0 oy
tarafından
SEZARYEN BİR DOĞUM ŞEKLİ DEgİL OPERASYONDUR iki kez sezaryen oldum bin pişmanım. Doğal doğumda kesi dikis oluyor ama anadan doğma sağlıklı oluosun sezaryen de belden aşağı iğne yiosun yarım insan oluosun 
(1,945 puan) tarafından
Kusura bakmayin da annem beni dogururken zorlanmis kadinin belinde hâlâ sikinti var.
(3,560 puan) tarafından
Ya bu ne saçma bir yorum şimdi iyi misin sen ya?? Ne demek bir doğum şekli değildir??? Benim gibi sağlık sorunu normal doğumda ölme riski olanların zorunlu olarak yaptığı Sezaryen Doğum olmuyor mu operasyon demişsin o operasyon sonucu ortaya biz ne çıkartıyoruz bebek değil mi o bebeği biz doğurmuş olmuyor muyuz ya akşam akşam saçma sapan yorumlar yapıp insanı çileden çıkartmayın  ya yeter!!!
tarafından
Sezaryen deki bel tahribatı ile normal dogumdaki aynı değil her doğumda risk olabilir yüzdelik olarak anneniz de bjnlardan biri.
Ecem linam hanim hastaneye giderseniz doktorlara sorarsanız bilgilendirirler. Ha bide sezeryenin kelime anlamını netten okursanız aydinlanrsnz. Sezeryen demek doğumun doğal bir biçimde gerçekleşemediği durumlarda ya da istendiğinde, karnın ve dölyatağının ameliyatla açılarak bebeğin alınması işlemi.Millet niye düşman anlamıyorum doğum şekli değil kardeş evet bebek doğuyor o ayrı ama doğurma yöntemi değil bu tıbbi bir zorunluluk olduğu zaman ameliyat ile bebeğin alınma işlemi.  Bende anneyim bende sezaryenle dogurdum böyle düşmanca yorum yapmanız saçma
 Ama sezaryen doğum biçimi değil. Bu benim yorumum da değil tıbbi gerçek. Şimdi sakin ol şampiyon kime ne sinirin varsa da burda değil bizzat kendisinden çıkar millet dolup dolup klavyede patlıyor:))
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bana göre ikisi de doğurmak.hiç.bir farkı yok 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
İlk sezeryanım çok güzrldi ama ikinci felaket.  Büyük konuşmak istemiyorum ama sırf o yüzden tekrar çocuk istemiyorum
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Ya yorumlari okudukca sinir oldum. Herkesin kendi bedeni kendi tercihi.... Yok yarim insanmista bilmem neymiste. Sezeryandan sonra ameliyat oldum psikolojisine girmeyip hemen ayaklanirsaniz gayette rahat atlatırsınız. Ha tabi kişiye özgü bi sağlık sorunu vardır onu bilemem
0 oy
(369 puan) tarafından
 normal doğum yapmış bı insan yenileniyor vücudundaki bütün pisliği atıyor sezeryanla doğumda öyle olmuyor illaki içerde pislik kalıyor demişti ebe hocamız ve yurt dışında mecburi olmadığı müddetçe sezeryan yapmıyorlar bizde tercih meselesi olacak kadar basitleştirilmiş bende 3 ay önce sezeryan oldum asla istemezdim sezeryani ikiz erken doğum ve ikisi de ters geliyordu bebeklerimin keşke normal doğum yapabilseydim o ağrılarımla ve bebeklerime yetmeye çalıştım hala daha ciddi agrilar cekiyorum normal olsaydı birşeyim kalmazdı simdiye
0 oy
(1,569 puan) tarafından
E cunki bir ameliyat turu bende sezeyanliyim 

Ama normal dogum gibi avnatajli olmuyio bir senedir olmusum halan dikisler agriyo kuzenim de normal dogum yapmis alti boydan dikisli olmasına ragmen hic alt dan agri falan yok
0 oy
(952 puan) tarafından
Kız bi soru sordun kavga çıktı kaos ahahaha
0 oy
tarafından

Banada sezeryan daha mantıklı geliyor kucuk buyuk abdestin yapıldığı tabiri caizse pis enfeksiyona acık olan bır yerım kesilip dıkılmesındense tertemız kasık bölgesinin kesilmesi daha mantıklı gelıyo ıyılesme sureci acısından da gozunun gordugu bır yerde oldugundan da :D

sezeryan bana göre normalden de normal bir dogum seklı 

0 oy
(261 puan) tarafından
Avusturyada yasiyorum ve burada acil bir durum olmadigi sürece sezeryan yapmiyorlar. Sezeryan burada hep son care. Herkesin kendi tercihi ama hic birsey dogal dogumdan iyi olamaz. Ayrica 3. sezeryandan sonra bidaha cocuk zor olur. Genelde tüpleri bagliyolar. Icerden yirtilma olabiliyor artik 3.-4. sezeryandan sonra. Dogum dikislerinide sezeryaninkiyle kiyaslayamazsin.
0 oy
tarafından
Sağlık sıkıntısı olmadığı sürece keyfi sezeryan düşünmem.2 normal doğum 3 kere spiral taktırmışım zorlanmadan..hemen ayağa kalktım.sezeryan olana saygım var o da anne o da 9 ay karnında taşımış.ayrım yapmam 
0 oy
tarafından
Bende sezeryan oldum zorunlu sebeplerden dolayı. İsteyerek olana da saygı duyarım herkes aynı düşünmek zorunda değil  ama bana sezeryan çok ağır geldi, aylarca kendime gelemedim  ameliyat sonucta kaç kat kesiliyorsun. Her şeyin normali  daha sağlıklı tabii normal şartlarda, toparlanma süreci açısından. 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bir bilsem sırf sezeryana almayacaklar diye bende kızımda ölümden döndük 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 295 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 136 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Elvan00 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 816 göst.