+4 oy
1,651 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 bebeğim üst üste sezeryan oldum birisi özelde birisi Ankara şehir hastanesinde hemde 363 gün ara ile ama hiç bir şeyim yoktu. Yani anlamıyorum bu derece insanların sezeryani kötülemeyisini. Konu dikiş ise Altan da dikiş atılıyor artık çoğu normal doğumda. Neymiş daha sağlıklıymiş kanka evet ama sezeryanda çok sağlıksız olsa bu derece yaygın olmazdı. İnsanların kendi tercihi saygı duyarım ama hayata 10 kez gelsem hepsinde de sezeryan olurdum. 

56 Cevaplar

0 oy
(2,550 puan) tarafından
İsteyen istediği gibi doğurur sezeryanla doğuran da normal doğuran da anne değil mi ne alaka doğum şekli o yada bu ben sezeryan oldum çok rahattı şükürler olsun hiç bir şikayetim yok 
-Reklam-
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Sağlık çalışanı olarak şunu diyebilriim. En güzeli en temiz doğum normal doğum. Rahmin toplanması hücrelerin yenilenmesi vs için. 

Dikiş konusunda bizim doktorlarimiz hemen kesiye yöneliyor. Amerika'da yurt dışında böyle bişey yok. 

Burda normal doğumda epidural verilmiyor. Prenses doğum yapan devlet hastanesi yok. Özel hastaneler de pahalı.

Normal doğumu teşvik edemiyorlar. 

Sezeryan konusuna gelince normal doğumdan daha pahalı. Doktorlar sırf bu yüzden sezeryan yaptırıyorlar çoğu diyebilirim. Anneleri kuskulandirip kordon dolandı kilolu yok bilmem ne diyolar .her doktor iicn diyemem ama çoğu bunu tercih ediyor . 

Normal doğum süresi çok uzun. Sezeryan 15 dakika. Günde kaç tane normal doğum yaptıracağı belli olmaz sonuçta dogurtamayabilir . Ama sezeryan bellidir. Günü saati vakti. 
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Ha birde sey var sezeryanla doğuran anne olmuyor kaynanam ne zman konusunu acsa 40 tane laf derim susar oturur asagi dengesiz insanlar bakma canim sen millete oyle ne anneler var normal dogum yapiyorlar kac tane çocuk ama ne ilgi ne alaka birakiyorlae kendi baslarina coxugu yazik valla 
0 oy
(1,317 puan) tarafından
Yani bı sağlık problemi durumunda tercih edilebilir ama mecburi değilse normal çok daha sağlıklı. Mesela 2 sezeryan 1 ameliyatım var. Tek çocuğum var ikinci olsun çok istiyorum doktor doğumda dikiş yerin kötü bı daha düşünme dedi ama ben çok istiyorum. Sezeryan sağlığımı aldı. İlk doğumda erken haftalarda suyum geldiği için normal olmaz dediler kabul ettik bebeği kaybedeceğimi bilseydim suni sancı falan normal denerdim 
0 oy
(800 puan) tarafından
Sezeryanın yaygın olmasını doktorlar da dahil tasdik etmiyor

Sezeryan ciddi bir ameliyattır  ve sonuç olarak vucut bütünlüğünü bozar. 

Bu bir tercih olmamalıdır doktorun uygun gördüğü anne ve bebeğin cidde sağlık sorunu meydana geldiıinde tercih ettiği bir operazyondur

Kötü değildir anne sesek dostudur ama bu iyi olduğunu da söylemez 

Normal doğumda vücut o acıyı ağrıyı hafızaya kayıt sule etmez bebek doğduktan sonra sancısı kesilir. 

Bunun artızı olarak normal doıumla dünyaya gelen bebekler sezeryan ile olan bebeklere kıyasla 1-0 daha önde başlarlar bağışıklık olarak. 

Özellikle dogum başlamamışsa planlı sezeryan bebek için hiç te sağlıklı değildir emin olun

İki doğum şekli vardır fakat bu hiç bir zaman tercih meselesi olmamalıdır sağlık açısından değerlendirilmelidir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Rahat batıyo onlara ondan ahahaha 
0 oy
(406 puan) tarafından
Her insanın acı eşiği farklı ve iyileşme süresi farklı  bu yüzden insanlar birbirleri ile kıyas yapmamalı bazılarına göre sezeryan doğum çok güzel bazılarına göre normal doğum ama öncelikli olan normal doğum  bütün doktorlar için bazıları hariç vücudunuz normal doğuma el verişli ile neden boşuboşuna  narkoz vs alasınızki  
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Normal doğum yaptım ama şimdi tekrar dogursam sezeryan olurdum bence
0 oy
(2,728 puan) tarafından

Sezeryan ciddi riskli cerrahi bir müdahaledir..

Ama gerektiği zamanlarda ise mucizevi bir doğum şeklidir.

Karın 7 dokusu açılıyor ve düşünsenize karın 1 kes açılıp kapanıyor.

Gerektiği zamanlarda ise anne bebek sağlığı için mucize gibi karın açılıp bebek alınıp tekrar kapatılıyor..

İstemeden sezeryan oldum hala çok üzgünüm her kadının normal doğurma ve her bebeğin normal doğma hakkı vardır 
0 oy
(367 puan) tarafından
Canimmerhab ikinci bebegine nezaman hamile kaldin ilk bebegin kac aylikti? Bnde sezeryan oldum ve hamileyim ilk bebegim 6 bucuk aylik.. dogumda yada hamikte sikinti yasadjnmi? Bana cok kotu seyler diyorlar yok masada kalirsin yok karnin dikislerin yirtilir vs
tarafından
Benim kızım 4 aylığa girmek üzereydi oğluma hamile kaldığımı öğrendim. Zaten öğrendiğimde oğlum karnımda 1 aylık olmuştu kısacası kızım 3 aylıkken hamile kalmışim canım korkma korkulacak bir şey yok inan bana sadece ilkine göre benim daha çok ağrım oldu 2. De
(367 puan) tarafından
Seezeryan dikislerinde bir sorun oldumu
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Doğumun iki türlüsüde zordur normalin içdende dikişi olabiliyor onun için pekte kolay sayılmaz hatta bazen sezaryandan bile kötü olabiliyor.

Bunu kişiler değilde doktorlar belirlemeli vücuda kişiye göre değişen bir durum benim vücudum normal doğuma müsaittir mesela bir başkasının vücudu  müsait değildir kaldıramaz yada her hangi birsey...

Kimse kimsenin ne dediğini anlayamaz onun için yormayın kendinizi her doğum zordur kolay bir doğum yoktur biz kadınlarda bebeklerimizi sağlıkla kucağımiza almamız için herşeyi göze alan varlıklariz doğumun kıyaslamasi dahi olamaz..

0 oy
(634 puan) tarafından
İki sezaryen oldum 4,5 sene arayla 2 gün hastahaneden yattıktan sonra eve geldim. ikisinde de hemen eskiye döndüm tek sıkıntı neydi derseniz gülerken karnım aciyordu öksürme esnasında falan başka da bı sıkıntım yoktu şükürler olsun ki bende 3 gün normal doğum sancısı çektim 3 günün sabahı 8 cm açıklık ile sezaryene alındım çünkü çocuğumun ve benim hayatım artık riske girmeye başlamıştı hemde bu sezaryeni doğumdan saymayan insanlaie hiç anlamıyorum artık normal doğum yaparken ölüp kalanlar sonuçta hepimiz anneyiz ve hepimiz yavrularımızı bı şekilde kucağımıza aldık ha normal ha sezaryen fark eden bişey yok bence ikise zor ikisi de doğum ikisinin de doğum sonrası süreci sıkıntılı 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim son dk sezaryana alındım. Allahim ömrümden ömür gitti. Hic kolay değil bence. Hele o ilk ayağa kalkıp yürümek. Of dusmanimin basina vermesin. 
0 oy
(833 puan) tarafından
Anne bebek açısından Sezeryan her zaman riskli.  Bunun tercihle alakası yok.  Yıllardır yapılan bir çok uygulamayı suan drlar reddediyor.  Tıpkı sezeryandaki 10 yıl once yapılan genel anestezinin şuan yapılmadığı tehlikeli oldugu söylendiği gibi.  Tıpta her zaman 2.2=4 etmez bunu Dr söylıyor.  Anneler normal olanı istiyor diye suclanılmaz.  
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Son dakika sezaryan oldu mecburuyetten ama mecburiyet olmasa kesinlikle yapmazdım çok zor bir süreç ti benim için 
0 oy
(13,834 puan) tarafından

Vallahi ilkim normal oldu ikincim sezeryan ikisi de zor bence:Dnormalin o anı zor sezeryanin sonrası zor bana ikisi de zor geldi:Dee ama can geliyor dünyaya nasıl kolay olsun 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 295 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 136 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Elvan00 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 816 göst.
14 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 232 göst.