+4 oy
1,647 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 bebeğim üst üste sezeryan oldum birisi özelde birisi Ankara şehir hastanesinde hemde 363 gün ara ile ama hiç bir şeyim yoktu. Yani anlamıyorum bu derece insanların sezeryani kötülemeyisini. Konu dikiş ise Altan da dikiş atılıyor artık çoğu normal doğumda. Neymiş daha sağlıklıymiş kanka evet ama sezeryanda çok sağlıksız olsa bu derece yaygın olmazdı. İnsanların kendi tercihi saygı duyarım ama hayata 10 kez gelsem hepsinde de sezeryan olurdum. 

56 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Bunu kadınlar tercih etmemeli doktorlar duruma göre yapmalı. 13 ay arayla 2 normal doğum yaptım.  İkinci bebeğimde sabaha kadar sancı cektim sabah 9 da doğurdum akşam 4 te çıktım diğer bebeğimin yanına geldim. İkisine de baktım çok şükür sezeryan da bunlar mümkün mü sence? Bıçak altına yatmak cerrahi işlem uygulatmak kolay değil şu an anlamazsın belki ama yasin ilerledikçe eksiklerini daha bariz gorursun
(952 puan) tarafından
Susun artık valla içim şişti kız. Herkesin kendi bebeği kendi vajinası kendi göbeği nasıl istiyorsak öyle olmuş işte normal doğuran normal sezeryan isteyen sezeryan yapmış bitmiş gitmişş :D
tarafından
Aynen ya post sahibi yok ortada atti gittu
(952 puan) tarafından
He valla post sahibi attı gitti postu ahaha herkes birbirine girdi
(9,558 puan) tarafından
Zaten tam bitiyor biri ortaya birdaha ateş atıyor kendi üstlerine alınıp gelde yazma
(952 puan) tarafından
Boşverin 18 saat olmuş hortlatıp durmayın:D
-Reklam-
+2 oy
(10,878 puan) tarafından
Cunku ülkmizde esiden kalan ve hala buyuklerin dayattıgı bir konu var. Ekiler sezeryan dogum yapan kadını yarım kalmış ve dogum dahi yapmayı becerememiş beceriksiz olarak görüyor. 2 sezeryan 1 de normal yaptım ki normali yaparken bebegim olüydü karnımda. Normalde o anki sancı ve agrı var. Sezeryan bence daha zor ve mesakatli bir dogum. 
(7,444 puan) tarafından
Ben ağrıya acıya iğneye vs dayanamıyorum sıkıntı o kendime bu konuda güvenmiyorum zaten mecburi sezeryan oldum şimdi yine sezeryan araları az olduğu için
(10,878 puan) tarafından
Ben 2 sinide mecburi sezeryan yaptım. 2. Si ile araları 6. 5 yas. Hatta ikinci dr ben normal istiyorum dedim sezeryanın sonrasındaki acıdan krltuguma. Normalmdaha kolay geldi ama ne eyleyim ki son ana kadar normali bekledik bir anda gebelik kolestazı oldum acil sezeryana alımdım
(7,444 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlarda hiç önemi yok bizimde aralarında bir buçuk yaş olcak :)
(7,189 puan) tarafından
Bebeğin kaç haftalıkti doğum yaptığında :(
(10,878 puan) tarafından
Bana mı sordun canım. Birde hangisini soruyorsun. Ben 3 dogum yaptım
+2 oy
(3,491 puan) tarafından
Hiç istemediğim halde sezaryen oldum. 9.5aydır dikişlerim acıyor ağrıyor halen geçmedi. Normal olsun diye 15 saat sabrettim sancı vs ama nasip değilmiş. Ameliyat sonrası olanları daha yeni yeni hazmediyorum tam da atlatabilmiş değilim. Hasılı kelam, gayet iyi anlıyorum karşı olanları. 
tarafından
9.5 aydır dikişlerinizin acıması normal birşey değil. Bence doktora gidin. Dünya kadar ameliyat oldum en kötü dikişim bile 1 ay sonra yoktu. Hiçbirinin acısını da sonradan hissetmedim
(952 puan) tarafından
Ben ilk günden atlattım. Siz doktora gidin ecelidunyanim dedigi gibi.
(3,491 puan) tarafından
Elbette gittim doktora hanımlar:)  Ne dediklerini söyliyim de hem gülün hem ağlayın: Önce ameliyatı yapan yeteneksize gittim, dedi ki dokuların zayıftı çift diktim,sonra istifa edip gitti başka şehre, başkasına gittim o da dedi ki OLABİLİR, PAROL YAZIYIM DA İÇ. Modern tıbbın geldiği son nokta. Şimdi de dr kıtlığı var, küçük bi yerde yaşıyorum civardaki üç dr istifa edip gitti, özel hastane bu ilde yok, başka şehre gitmek lazım. Bunlardan sonra gidesim gelmiyor artık, öğrenmilmiş çaresizlik sanırım.
(3,534 puan) tarafından
Eceli Dünyaaaaaaaa doğum şeklin ne oldu canım senin?  

Sezaryen olanların bazılarında bende dahil ağrı aylarca devam edebiliyor canım hatta ben sezaryen yerimi açtım
(7,189 puan) tarafından
Nasıl açtın kız aboo
+2 oy
(3,503 puan) tarafından
Sezaryana önyargılı değilim ama normal doğum taraftarıyım ben mecbur olmadığı sürece bence sezeryan tercih olmamalı çünkü burda evet anne kendini düşünecek ama bebeği de düşünmek gerekiyor çünkü normal doğan bebeklerin bagisikligi sezeryanla doğan bebeklere göre daha yüksek ve bence kadın için de en sağlıklı olan normal doğum 
(79 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
O zaman cogu doktor hemsire bile neden sezeryan istiyor
(3,503 puan) tarafından
Pardon neyle
(3,503 puan) tarafından
Bilimsel olarak açıklanan bır şeyin tartışmasını da benimle yapmayın bı zahmet
(1,206 puan) tarafından
Neden istiyorlar aslında çok açık birazcık araştırırsanız çok iyi anlarsınız  ( gerekli olanları dışarıya bırakıyorum)
(189 puan) tarafından
Araştırmalar olabilir elbet bi bildikleri vardır ancak çevremdeki orana göre söyledim. Çok da bi etkisi yok bence bu bebeğin aile ortamının özelliklerine göre farklılık gösterir. Kilosu, annenin hamileyken yaptıkları bence çok daha etkili olmalı.
+2 oy
(482 puan) tarafından
Sezeryan da tıpkı normal doğum gibi acili sancılı. Bazı insanlar geri kafaliligi bırakmalı.   Normalde olsa sezeryanda olsa her iki dogumda mucizeye imza atıyor.:)))
+1 oy
(393 puan) tarafından
Öyle sezeryana karşı önyargılı olanlari tuvalet terligiyle agizlarina vurasim var
+1 oy
(7,232 puan) tarafından
Adı ustunde normal dogum normal olanı o. Sezeryana karsi degilim tabiki gerektigi yerde olmalida. Oraya atilan dikisle karnina kocaman atilan keside bir degildir diye dusunuyorum. 
(890 puan) tarafından
Maalesef ki iki doğumu da ttattim .normalde çocuğu kucağa alırken kimseye muhtaç olmazken sezeryanda saga sola dönerkenki agrilari bırak  hatırlamak istemiyorum. Hayalim 3 çocuktu.3ten soğuttu nerdeyse istemiyorum . çevremde ilk kaç günde ayaklanani iyiki olmuşum diyeni de hiç duymadim
(916 puan) tarafından
Gelde bunu anlatmaya çslış işte
(7,189 puan) tarafından
Kız 7 kat dikiş atılmıyor mu nasıl bir olsun zaten
(7,232 puan) tarafından
Kendileri icin kolay olmus herkesi ayni olacak sanıyorlar iste her bunye bir degil ki...
(7,232 puan) tarafından
Oyle tabi mihrece ama normal dogumdada dikis var diye minicik dikisle 7 katı kıyaslıyorlar :))
+1 oy
(1,403 puan) tarafından
Valla mecburi sezeryan oldum eger mecburi.olmasaydida ben tercih edicektim zaten iyi ki sezeryan yapmisim hicte pusman degilim
+1 oy
(1,414 puan) tarafından

Karından atılan kesi ile alttan atılan kesiyi bir tutan birine ikisi arasındaki farkı anlatmak ztn imkansız o yüzden bence fikrimce zannımca bu konuyu anlatmaya çalışmaya gerek yok..

+1 oy
tarafından
Normal dogum varken sezeryan tabiki karsi olacaklar bunun nesini savunuyorsun anlamadim gerektiginde tabiki sezeeyana alinmali gebe anne ve bebek sagligi icin ama gerekmedikce senin benim insanlarimizin keyfine gore degil canim ayirt edemedigin konu burasi
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Valla haklısın bnm bebeğimde makat gelişi şuan çevremde arkadaşlarım hep hamile bı arkadaşım var bana ediyor ne olursa olsun normal yap Allah sezeryanin kapısına düşürmesin yani bn normak doğum yapsam belkide masada kalıcam neden böyle hamile olan insanları korkutuyolar inan anlamıyorum ve çok sinir oluyorum doktorum bana dedi yapanlar var ama riski senin ilk gebeligin böyle bı riske atmayız gün verdi direk bnde yaptırmam zaten normal doğumda riskleri var sezeryanida hakkımızda hayırlısı olsun sadece hamile insanları korkutmasın millet o kadar 
(12 puan) tarafından
Kan üretmiyordu canım vücudu gelişim geriliği vardı sezeryandoğumla alakalı bişey değildi. Rica ederim :)
(1,392 puan) tarafından
Peki son bir şey sorcam ultrosona girdiğinizde doktor diyor muydu bunu size mesela küveze gircegini felan demiş miydi
(12 puan) tarafından
Gelişim geriliği olduğunu söylemişti benimki birazda erken geldi yani makat gelişti ve sancılarım acılmalarım başlamıştı o yüzden sezeryana alındım yani hastanede yatma ihtimali pek yoktu kanda sıkıntı oldu bide sarılık çok fazla ilerleyince yattı hastanede
(1,392 puan) tarafından
Anladım canım bakalım bizede 23 ünde gün verdi hep dua ediyorum sapa sağlam bebeğime kavusayim eve gelelim inşallah hemn Allah razı olsun sordum sorularda xevap verdiniz hayırlı aksamlariniz olsun inşallah ☺️
(12 puan) tarafından
Ne demek rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah hayırlı geceler :)
0 oy
(13,836 puan) tarafından
Tamamen tercih meselesi. Ben normal doğum taraftariyim fakat mecbur kalirsam sezeryani da reddetmem. Normal yolla doğan bebeklerin bağişiklik sistemi daha güçlü oluyor. Sonuçta sezeryan bi ameliyat ve ben çok korkuyorum. Inşallah ikinciyi de normal doğururum. 
(7,189 puan) tarafından
Ve bebek kendi istediği disinda dışardan müdahale ile çıktığı için afallayarak çıkıyor üstüne bir kısmının ciğerlerine su kaçıyor maalesef günlerce kuvezde kalıyorlar :(
0 oy
(79 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hic takma canm bende kendi istegimle sezaryen oldum
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Ben de Ankara şehir Hastanesi'nde Sezeryan doğum yaptım vajina süt hastası olduğum için özel klinikte tedavi oldum O belge ile sezaryeni alındım kendi isteğimle sezaryende oldum Çünkü bacağımı açamıyordum bile kiminle konuşsam Ay inşallah ben normal doğum yaparım diyorlar Tabii ki sağlık için diyorlar bunu ama Sezeryanda Öcü gibi bakıyorlar
0 oy
(388 puan) tarafından
Normal doğum benim harcım değil.  Kendimi biliyorum.  Bende 10 kere dogursam sezeryan derim. Valla tek kötü yanı hemen ayağa kalkmamak oda insana kalmiş.  Ben eve geldim bir kere geçip yatmadım hep hareket ettim.  Ameliyatlı olduğumu bile unuttum. 
0 oy
tarafından

Bende 2 sezeryan oldum 20 ay arayla evet belki hayat kurtarıcı bazı durumlarda ama kesinlikle keyfi tercih edilmesi taraftarı değilim bak ikinci sezeryani olalı 8 ay oldu sert hapsurdugum zaman acıyor hala evet alttan da dikiş atıyorlar ama zaten Allah vajinayı doğuma uygun yarattığı için orası daha çabuk iyileşiyor kimisi diyor işte normal doğum yaptım 2 ay popmun üstüne oturamadim diye bunlarda var ama sezeryanda ömür boyu seninle kalıyor İnan bende 2 kere sezeryan olmama rağmen keyfi sezeryan olmayı doğru bulmuyorum bilmiyorum ben çok istedim normal olsun o anı yaşayayım çünkü normal doğum yapan insanlardan hep o kadar güzel bir andı ki lafını duyuyorum ve ben ameliyattan çıktıktan sonra ilk ayağımın üstüne bastığımda geberiyorum zannetmiştim :blink:

(7,189 puan) tarafından
Ahh canım benim ya :(
0 oy
(888 puan) tarafından
Normal doğum herkes kaldıramıyor artik doğumlar zorlaştı eski insanlar gibi pıtır pıtır doğum olmuyor maalesef benim 4. Sezaryen olacak ve bu benim tercihim değildi vücudum normal doğuma yatkın değildi açılma olmadı bi türlü 
0 oy
(7,277 puan) tarafından
İlk sezaryanima 6 saat suni sancı çektikten sonra giridm normal doğumda nasıl acı oluyor bilmiyorum ama bende yaşadım 6 saat boyunca o ağrıyı ikincide 1 saat sancı çektim öyle girdim amaleyataneye yine olsa yine sezaryan isterim 
0 oy
(563 puan) tarafından
Bende kendi tercihimle sezeryan oldum ve iyiki de olmuşum doktorum yönlendirdi beni bazı sebeplerden dolayı. Ama sezeryan olanların da habire dogurmasını anlamıyorum ve arada bikaç yıl olmalı bence sonuçta ameliyat 
0 oy
tarafından
Ya sezeryan kesisi daha cok alttan dikis az karnının yarisini kesiyorlar cok zor normal dogum saglikli çünkü iyilesme süresi az iz yok sirt agrisi yok bende önce sezeryan istiyodum ama pismanim . Bide eltilerim ayy sezeryan oldun isteginle falan konustularda konustular zorunlu oldum ben onlae gibi çatır çatır doguramadim diye
(1,919 puan) tarafından
Ayyy niye takıyorsunuz ki? Ben iki eltime1de kendi isteğimle sezeryan oldum dedim. Ödediklerini konussunlar

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 291 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 134 göst.
11 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Elvan00 (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 811 göst.
14 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 231 göst.