0 oy
1,222 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından
28 ağustosta doğumum var.  Biz Manisa da yaşıyoruz eşimin ailesi Ispartada. 12 gün kaldı doğuma 39. Haftanın içindeyim. Şu dönemde bile yanlız kalmam tehlikeli.  Sancı yok kasılma yok tamam ama riskli yani. Eşim çalışıyor o yokken yalnızım haliyle. Ailesi doğum için geleceklerdi önceden.  2 hafta öncesinde falan gelirler sanıyordum.  Ama kış hazırlığı yapıyorlarmış. Şeftali kompostosu da yapalım öyle gelelim dediler.  Ayın 19-20 sine kadar uzadı gelmeleri. Ama dün eşimin annesi beni aradı. Dedi ki bir arkadaşımın cumartesi çocuğu evleniyor düğüne gitmemiz lazım. Ne diyorsun diyor.  Ben de dedim olur gidin.  Çünkü ne zamandır yalvarıyorum her aradıklarında ne zaman geleceksiniz diye soruyorum.  Artık işkence gibi gelmeye başladı günlük işleri bile yapamıyorum her yerim şişti. Ama bu kez farketmez dedim.  Doğuracak gibi olursam ararım dedim.  Ama çok kırıldım.  Akşam konuyu eşime açtım.  O da şaşırdı.  Doğuma 6 gün kala gelecekler daha erken doğurmazsam tabi.  Aradı işte niye gelmiyorsunuz diye.  Elalemin düğünü mü önemli torununuz mu diye?  Neymiş onlar bizim düğüne gelmişler  o yüzden onların da gitmesi lazımmış.  Durumu anlatın takılarını verin tebrik edin dedik yok.  Eşimin babası da diyor ki ıspartada kanatlarımın altında yaşasaydınız böyle mi olurdu?  Gelsek kaç gün kalacağız sanki. Buraya taşınsanız eviniz arabanız herşeyiniz hazırdı. Diyor hala.  Biz de dönmemeye yemin ettik.  Belki de bunları bizi caydırmak için yapıyorlar bilmiyorum. Ama mezarımı bile ıspartaya taşıtmayacağım.  Burada kalmak için ısrar etme sebebimiz babam.  Annem 21 yıl önce rahmetli oldu. Babam bir daha evlenmedi beni büyüttü.  Üstelik öz babam bile olmadığı halde. Beni doğar doğmaz evlat edinmişler.  Öz ailem ne aradı ne sordu hep babam yanımda oldu.  Ben de 2020de okulum biter bitmez memlekete döndüm.  Eşim de baktı benim ıspartaya döneceğim yok. Evlenme teklifi etti.  Burada yaşama şartıyla kabul ettim.  Çünkü babam daha salihli ilçesinden merkeze yanımıza taşınmayı kabul etmiyor, kalkıp da ıspartaya nasıl gelsin. Burda en azından her fırsatta trene atlayıp gelip gidebiliyoruz. Hem adam şeker kolesterol tansiyon ne ararsan var.  Allah korusun ölüp gitse benim ıspartada haberim olmaz. Ama eşimin ailesi kalabalık.  Onun anne babasına bişey olsa önce eşimin abisi koşar gider.  Ama babamın benden başka kimsesi yok. Kaç yaşında adamı bu süreçte buraya da çağırmak istemiyorum.  Kendisi teklif etti geleyim dedi.  Ben istemedim.  Zaten hasta sıcak havadan daha çok etkileniyor. Hem gelse temizlik yapamaz yemek yapamaz. Ama hergün ararım. İhmal etmem. Eşimin ailesine de düşman değilim her gün eşimle beraber onları da arıyoruz. Ama böyle bir dönemde bu şekilde davrandıkları için çok kızıyorum. Kendileri düşünmeleri lazım bazı şeyleri.  Ya tamam diyeceksiniz ki hemen doğuracağın ne belli. Doğru.  Belli değil.  Belki 41 belki 42. Haftayı bulacak.  Ama sorun o değil ki.  Ben artık ev işi yemek yapmakta bile zorlanıyorum. Eğilip yerden bişey alamıyorum ya da yukarıya rafa bişey koyamıyorum.  Sürekli sandalye tepelerindeyim. Eşimin dünkü son tepkisi şu oldu.  Ispartaya asla taşınmıyoruz. Yılda 1 bayram giderim başka da gitmem. Böyle yaparak bizi kazanacakları yerde kaybediyorlar.                 İşte durum bu.     Benim sormak istediğim şey bu durumda eşimin ailesi geldiğinde onlara nasıl davranayım. Üzüntümü mü dile getireyim.  Çok mutlu mu karşılayalım.  Mesafeli mi durayım. Yani her türlü rahat ettiririm.  Gelmeden temizlik yaparım elimden geldiğince yemeklerini hazırlarım. Ama onlar böyle yapmaya devam ettikçe. Gelmesinler diyorum içimden.  Bir bakıcı tutarız birkaç haftalık ama onlar gelmesin.  İçten içe gerçekten çok doluyum.  2 şişe şeftali ve 1 düğün kadar değerimiz yok gözlerinde ya. 

31 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Canım çok yanlış yere anlatmışsın derdini. Burada anlatılanı anlama kapasitesine sahip olmayıp üzerine bir de eleştirmek için akbaba gibi bekleyen bir sürü değişik tip var. Cahilce yorumlara baksana.
(2,291 puan) tarafından
Gereksiz elestiri ozguven eksikligi iste napacaksin
(202 puan) tarafından
Bir iki tane akıllı insan çıkar da fikir verir diye bakıyorum ben de zaten yoksa her kafadan ayrı ses çıkıyor.
tarafından
O yaşa gelmiş insanların kafa yapısını değiştiremezsin maalesef. Eşin ailesinin kafa yapısında değilmiş Allah’tan. Sen vefalı bir evlat olarak en iyisini yapmışsın ayrıca evlenmeden önce Manisa’da yaşamak fikrini de eşin kabullenmiş zaten, kimseye laf düşmez.
(202 puan) tarafından
Ben zaten evlenmezdim ki babamdan uzağa gitsem.  Bunu bilerek evet dedi bana.  Şimdi gitmeye kalksa güle güle git derim boşarım. Benim hayattaki önceliklerim daha farklı.  Babam eşim oğlum hepsi yanımda olsun.  Oğlum büyüyüp evlenince gidebilir.  Her ihtiyacı olduğunda arkasındayım.  Ama babamla eşimden ayrı yaşayamam. Fakat ailesi bunu anlamıyor hala ısrar ediyor. Devam etsinler bakalım nolacak
(1,499 puan) tarafından
Bacı sana helal hemde akbabaya pabucunu ters giydirir burdakiler
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yazının sonunda dedıgın gibi tut. ır bakıcı keyfıne bak sen nasıl babanı yanında istiyorsan onlarda ana baba ogulları nı yanında ıstıyor demek kı senede bir gıderım oda bayrama  derken  esı ne buyuk vefasızlık etmıs anan baban onlar ne ayıp insanların gönul koyup uzaklasması cokta abes gelmedı bana  evlenınce ınsanlar ailelerini sılmemelı kadında olsa erkekte olsa sılmemelı bızım buralarda evlenınce aılesını silen kadına koca delisi erkege ise karı agızlı derler 
(202 puan) tarafından
Sizin oralar nasıl yerler bilmiyorum.  İnsanların neler yaşadığını bilmeden böyle kabaca yorum yapabiliyorlar demek ki.  Ama bizim burda aileyi silmek diye bişey yok.  Eşimle ne kadar uzakta da yaşasak aile her zaman ailedir.  Muhtemelen kendisi de kızmış olduğu için öyle söyledi. Yoksa vefasız bir evlat değil.  Bir bakıcı tutarım elbet sorun değil.  Ama yeni anne olacak birisi olarak ben ailemi yanımda istiyorum.  Hem kendi babam hem eşimin ailesi benim ailemdir. Ve onlar gelmeyi geciktirdikçe gönül koyuyorum.  Bakalım ne olacak, yaşayıp göreceğiz.
+1 oy
(7,732 puan) tarafından
Yani doğum olsa evde eşinle beraber daha rahat bakarsınız bence. Burada  bunu yazan çok var. Eşimle daha rahat daha kolay baktık diyen. Siz de yaparsınız. Yani birilerine ihtiyaç yok. Hiç yorma kendini iş güç yapacağım diye. Gelecek kişiler sen o haldeyken evinin temizliğine bakacaksa hiç gelmesin
(202 puan) tarafından
Belki öyle haklısın.  Ama muhtemelen sezaryen olacağım. Daha gün verilmedi.  Ani bir sancı ile de gidebilirim.  Bebek dönmemiş henüz.  Yani makat geliş.  Son ana kadar dönmezse sezeryan dedi doktor. Öyle bir durumda dikişli halde en az 2 hafta kendime gelebileceğimi sanmıyorum.  Bu evde yemek de pişmeli, temizlik de yapılmalı.  Çocuğuma pis, dağınık evde bakamam herhalde. Şimdi pis dağınık değil ama tamamen tertemiz de değil.  Hem daha hiç anne baba olmadık.  Hiç bişey bilmiyoruz ki.  En azından lohusalıkta bişeyler öğretseler sonra gitseler o da yeter.  Ayrıca korkum şu.  Aksi bişey olursa hastaneye gidemezsem diye.  Eşim de zaten günde 10 - 12 saat çalışıyor.  Bir hafta gece bir hafta gündüz. Yani bu korkularımı bile bile gelmemeleri beni çok kırıyor. Sanki bahane arıyor gibiler. Anlamıyorum doğrusu.
(7,732 puan) tarafından
Tabi ki gelmemeleri yanlış ama şunu da unutma. Hepimizin ilk doğumuydu. Benim de şu anda 1 tane kızım var ve ben üst üste dikiş atıldı alttan. Üçüncü de artık bayıldım da ameliyatla tekrar dikmişler. Ona rağmen çok şükür ilk beşinci gün ayağa kalkıp kızımın banyosunu da yaptırdık kendim de yaptım. Yani benim acım kadar başka kimse öyle bir doğum geçirmemiştir. Sıkıntı etme. Kafanda da öyle düşünceler kurma olumlu şeyler düşün. Ben yaparım de. Kimse olmasa bile Allah var canım. Bunu sakın unutup da başkalarına güvenme. Sen Allah'a dayan
(202 puan) tarafından
Başka dayandığım kimse yok.  Ama insan bekliyor işte ya.
0 oy
(873 puan) tarafından
Aşkım doğum hormonların var haklısın beklenti içine girmişsin mesela ben de erkenden gelmelerini istememiştim çünkü doğuma rahat girmek istedim her kafadan bir ses istemedım. Bebeğimle kendım tanışmak istedim yok şöyle tut emzır aç bu mama ver gelincede gelenlerin dili durmuyor. Hem son günlerinde canını buna sıkma olacağına varıyor 
(202 puan) tarafından
Ama açık açık herşeyi anlattım. Haksızmıyım ya.  Keşke kendi annem hayatta olsaydı o beni asla yanlız bırakmazdı.
0 oy
(657 puan) tarafından
Doğuma yakın insan kaygilaaya başlıyor. Kendini güvende hissetmek istiyor. Yaşadığınız duygular cok normal. Sağlık olarak da herşeyi yapamıyor insan son haftalarda.  Anneniz yokmuş zaten, kayinvalidenizin dizi bir snne gibi sarması gerekirdi. Keşke daha şefkatli davranabilse. Nedense gelin doğuracağı zaman kayınvalideler iyice tuhaflasiyor. Doğurduktan sonra da gelinden daha lohusa oluyorlar. Bakıcı işi bana mantıklı geliyor. Onlar gelince saygıda kusur etmemek lazım ama rahat da ettirmeye çalışmayın. Önce sizin ve bebeğinizin sağlığı. Yemek, temizlik vs gibi konularda işi onlara bırakın. Doğumdan önce bu konuyu konuşmazsaniz doğumdan sonra lohusa psikolojisi ile her yaptıkları gözünüze batacak. O yüzden bence mutlaka ve mutlaka hissettiklerinizi dile getirin. 
(202 puan) tarafından
Yani üzüldüysem üzüldüm demeliyim.  Korkuyorsam korkuyorum.  Aslında en çok da kendi annemi arıyorum.
(657 puan) tarafından
Konuşmazsaniz duygular çığ gibi büyüyor. Ben konuşma taraftarıyım ama karşı tarafı da en iyi siz tanıyorsunuz. Anlayışlılar mi hatalarını farkederler mi?
(202 puan) tarafından
Belki. Bilemiyorum. Genelde dünyaya tek taraflı bakan insanlar, pek empati yeteneği yok gibiler.
0 oy
(802 puan) tarafından
Dertsiz basina dert ariyosun durumun varsa komsularindan birine teklif et yapmasini esinde yardimci olur. Aile buyukleri dogumdan sonra beni o kadar strese soktular ki hicbirini istemedim 3 hafta kadar ananem yemek yapti ama benim dogumum zor oldu toparlanamadim 2 ayda anca kendime geldim. Esim yardimci oldu baska kimse yoktu ama onlar gidince istedigim gibi baktim bebegime zorlandim ama olsun yine olsa yine istemem halada istemiyorum benden uzak olsunlar. Senin dogumun insallah kolay olur hemencik ayaga kalkarsin kimseye muhtac etmesin Rabbim 
0 oy
(357 puan) tarafından
Benim yaşadığım şeyleri yaşamışsınız benimde  farklı şehirlerdeyiz bizde annem yurt dışındaydı gelemiyordu gününü bekliyordu kayınvalidem ise gelmemekte ısrar ediyordu çok istedim gelmesini erkenden ama gelmedi doğum olduğu gün geldi ama krşke gelmeseydi ben zaten sezaryen den çıkar çıkmaz kalktım her şeyi kendim yaptım iki saate bir yürümesi gerek dediler hiç yardımı olmadı yol yorgunuyum diyip gece sabaha kadar uyudu eşimle çok güzel halettik demem o ki kimseden bir şey beklemeyin gelmemeleri daha iyi sizin için dediğiniz gibi bakıcı turun en güzeli 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Gelmesin neden ağız açıosun benimde ilkti üst katta olmasına rağmen bir kere inmedi bende kendim yapmaya çalıştım rabbimde yardım etti gelirlerse ilgilenirsin gidene kadar kırma sonrada bir tüy bile isteme bekleme
(202 puan) tarafından
Bişey istediğim beklediğim yok zaten.  Ama görüyorsunuz insanların aileleri geliyor yardım ediyor,  bu güzel olayı beraber vakit geçirerek ölümsüzleştiriyorlar.  Ben de herkes gibi yapmak istiyorum.  Sevdiğimiz insanlar yanımızda olsun istiyorum.  Sokak kedileri gibi bir köşeye çekilip tek başıma doğurmak istemiyorum ya.  Zaten eşime de dedim ki onlar gelmeden doğum olursa arama gelmesinler o saatten sonra gerek yok zaten dedim.  Ama ne bileyim ya torunu olacak bu insanların. Bu kadar gamsız olunmaz.
0 oy
tarafından
Aile konusunu bir kenara bırakın. Bebek dönmemiş, sezeryan yüksek ihtimal diyorsunuz. 39.haftadaysaniz sizi bir an önce sezeryan almaları gerekmiyor mu?
(202 puan) tarafından
Bunu söylemediler bize
tarafından
Bütün özel hastaneler öyledir, çevrenize de bir sorup sorusturun. Yanlış biliyorsam burdakiler de duzeltsinler.
(202 puan) tarafından
Ben bunu araştırayım.  Cumartesi kontrole gideceğiz boş yere bir de kazık yemiyelim.  Para kolay kazanılmıyor.
(202 puan) tarafından
Doktorum o konuda dedi ki hala ihtimal var çünkü tam makat değil.  Ayak geliş gibi duruyormuş. Poposu karnımın sağ alt kısmında.  Buna da makat geliş diyorlarmış ama tam makat olmadığı için dönebilir belki dedi. Ama bir ihtimal. Başka bir hastam var dedi pilates eğitmeniymiş.  Kendini normal doğuma hazırlamış birsürü spor yapmış bebek dönsün diye elinden geleni yapmış ama sezaryen olmuş.  Yani canları nasıl isterse öyle oluyor
(313 puan) tarafından
Doğru diyorsunuz 10 gün içinde kontroller ucretsizdir özel hastanelerde bu şekilde doktorunuzun demesi lazımdı ben 8 aydır özele aynı doktora gidiyorum doktorum 10 gün içinde çağırdığında her seferinde aynısını der ücretsiz bilginiz olsun diye hatırlatır bize sağolsun
0 oy
(241 puan) tarafından
Emin ol gelmemesi daha hayırlı uzakta dursunlar eşin izin alsın yardımcı olsun sana imkanı varsa kimseye tamah etmeyin sonrası sıkıntı oluyo
(202 puan) tarafından
Biricik oğullarını aldım manisaya getirdim her şeyi geçtim onu da mı özlemediler yani.  Bir de dede nine oluyorsun niye gelmiyorsun. Mantıksız geliyor ya. Yani istemesem gelmesinler desem sorun olcak, gelsinler desem sorun oluyor.  Böyle zamanlarda kendi annemi çok özlüyorum.  Hem düğünümüzü zehir ettiler sinirlerini streslerini bize yansıtıp. Şimdi de anne babalığımızı zehir edecekler.  Keşke de kesin bir karar verip ye gelcez ya gelmicek deseler.  Biz de ona göre plan yapsak.
(241 puan) tarafından
Sen kendi planını yap bence Bi daha da gel yada gelme diye konuyu açma Bi sıkıntı olursada biz böyle uygun gördük deyin geçin kenara çok üsteleme kuzum
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Yanlış anlama ama çocuğuna tek bakan doğurup tek büyüten anneler ne yapsın onlara güvenip yapmıyorsun çocuğu sonuçta ıspartadan gelmediler diye şikayet ediyorsun benim kayınvalidem alt katımda 2 çocuğumla 3.ye hamileyken üstüne bide çalışıyoken gelip bikere işin ucundan tutmuşluğu yok o hamile halimle ben uğraştım herşeyle bide böyle düşün. Tm belki haklısın biçok konuda ama abartılcak bişy yok onlar geldiğinde istiyosan kırıldığını güzelce dile getirirsin baban için kalmışsın memleketinde eşinde senden taraf daha ne istiyosun
(13,825 puan) tarafından
Neden konuları başka yere çekiyorsunuz anlayamıyorum okuyunca yazmadan duramıyorum yani evet çok tek bakan insan varda kadınin olayı bu değil ki kimse kimseye güvenip çocuk yapmaz  anlattığı şey bu değil yani senin kaynanan gelmemiş ama bunlar plan yapmışlar bozmuslar kadın durduk yere bu beklenti içine girmemiş olan farklı bir durum yani
(202 puan) tarafından
Sen beni anlamıyorsun. Ben de cevap veremem kusura bakma.
(1,389 puan) tarafından
Cvp vermen için yorum yapmadım Dilek Kara. Sormuşsun fikrimi söyledim.
Gunani arkadaşım ben başka yere çekmedim fikrine saygı duyarım sana uymayan bir yorum gördüğünde nasıl bizim yazma hakkımız varsa sende yazabilirsin tabiki. Sadece birilerine bel bağlamak doğru değil demek istedim. Evet plan yapmışlar biz okuduğumuz kadarını biliyoruz karşı tarafı bilmiyoruz. Benim demek istediğim madem karşı taraf bahaneler üretir gibi gelmeyi erteliyor bizler kimselere güvenmeden baktık çocuklarımıza post sahibi de yapabilir bunu. Onlardan medet ummasına gerek yok dedim. Ayrıca doğumu ne zorluklarla geçip ayağa kalkamayan kadınlarımız var. Bn bu posta yorum yapıp başka arkadaşın postunu okudum 1 yaşında bebeği ile henüz 7aylık hamileyken 2.bebeğini doğurup (3 ameliyat geçirdim o sürede diyor) üstesinden gelmeye çalışıyor. Kötü yorum yapmamıştım ki başında yanlış anlama diyerek yazdım.
(13,825 puan) tarafından
Yoo kötü yorum yapmadın zaten ama onun anlatmak istediği başka geldi bana bende onu demek istedim
(1,389 puan) tarafından
Doğrudur cnm herkesin fikri de farklı olabilir anlama şeklide ona göre yorum yapmştım amacım kırmak yargılamak deil tbiki
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Herkes gelmemesi daha hayırlı yazmış ama ben bu yazdıklarından bunu çıkarmadım ...eğer bir plan yapilmissa ve su zaman dedilerse mutlaka yanında olması gerekirdi diye düşünüyorum belliki normal zamanda aranız kötü değil ve sende yanında istemisssin haklı olarak onun senin su süreçte anne boşluğunu hissetmiyecek şekilde yanında olması gerekirdi  diye düşünüyorum çünkü gelmeme sebepleri elle tutulur şeyler değil he gelmediler mi sende bundan sonra bekleme kimseden bir şey boşver Rabbim yardım eder gelirlerse de kendini yıpratmaya çalışma bir şeyler yapmak için normal akışına bırak 
(202 puan) tarafından
İşte tam olarak bunu anlatmaya çalıştım.  Benim arkadaşım var, kuzenim var.  Hadi geçtim kendi komşularımız çok yeni ama babamın yıllardır aynı mahallede yaşadığı çok yakın komşularımız var.  Sürekli bir erteleme çabası içine girmeseler net bir karar verseler ben de bu kişileri arar siz gelin derim.  Mutlaka da gelirler.  Ama eşimin ailesi böyle yaptığı için kimseyi de çağıramıyorum.  Ne yapacağımı bilemedim fikir sordum çoğu da benden daha fikirsiz çıktı.   Evet normalde aramız iyidir.  Uzak olabiliriz ama bu bişey değiştirmez.
(13,825 puan) tarafından
Evet severler içinden bir cümle alıp başka yorumlar yapmayi
(202 puan) tarafından
Bunlar da çocuk büyütecek anne olacak bir de yani.  Halimiz harap.  Dinlemeyi bilmiyorlar, okumayı anlamayı bilmiyorlar yorum yapıyorlar.  Sanki konuştuğum insan İngiltere kraliçesi bir havalar bir ego.
0 oy
tarafından
Ayy seni neyi  geçtim ben babanla yazdığın bölümü okurken çok duygulandım benim için ellerinden öp lütfen 

Kaynanan gile gelincede aammaann napacan doğumdan önce kalacaklar doğumdan sonra kalacaklar ayyy bide koca tarafı düşman başına tut bı bakici idare edersin bence doğum yapana kadar doğum yaptıktan sonra gelsinler  o zmn daha faydalı olurlar 
(202 puan) tarafından
Benim babam cennetlik adam ya.  Ben napsam hakkını ödeyemem onun.  Keşke annem de hayatta olsaydı.  Onlar boynu bükük bırakmazdı bizi.  Ama Allah sevdiği kullarını erken alırmış. Onu çok erken kaybettim.  İstediğim şey onun yerine eşimin annesini koyabilmek o boşluğu biraz olsun doldurmak. Ama olmuyor işte biz ne kadar uğraşsak da onların istediği şeyleri tam manasıyla yapmazsak eğer anne babalık yapamıyorlar.  Yani ya kuklaları olucaz ya da onlardan mahrum kalıcaz.  Biz de kukla olmamayı seçtik.
0 oy
tarafından
Çok uzun yazmissin.

Hepsini okumadım ama bencillik yapıyorsun.

Kendi baban için gitmiyorsun ama onların ayağına gelmesini bekliyorsun.

Ben kendi annemi bile evime cagiramadim . Bizde ayrı şehirlerde yüz. Ben evimi bıraktım annemlerde kaldım doğum yapınca.

Ayrıca ne yani işimi yapamiyorum derken bir sen mi yapamiyorsun. Eşin yardım etsin. Herkesin kaynanası aylar önce gelip iş yapmıyor zaten. Neden beklenti içine girdin?
(143 puan) tarafından
O kadar saçma yorum yapmışsın ki
(202 puan) tarafından
Hepsini oku ondan sonra yorum yap.  Gel eleştiri yap diye paylaşmadım postu.  Aklı fikri olan biri dışarıdan bir bakışla yardım eder belki diye paylaştım.
0 oy
tarafından
Kesinlikle bi bakici tut onlarada deyin gelmelerine gerek yok bakici ayarladik en fazla 3 güne ayaktasin bak ben sezeryan oldum 3 gune toparlandim dugunler daha onemliyse hic gelmesinler  ben 41 haftada dogum yaptim ama ayni isyerinde calistgim arkadasim 35nci haftada yapti hemde hic riski yokken olablkr yani
(202 puan) tarafından
Ama öyle yaparsam da bu sefer onlar küsecek.  Yani bu bizi bir çözüme ulaştırmıyor. Ben küslük istemiyorum.  Tamam artık anlayış da beklemiyorum.  Ama sadece geldikleri zaman bu konuda nasıl davranmalıyım onu düşünüyorum.  Kırıldığımı belli mi etsem yoksa sahte gülücükler mi atsam. Çünkü insanları zorla getiremem yani.  İsteyen 2 ay önceden arar sorar gelelim diye. Şimdi gelmeyin desem niye böyle yaptınız biz herşeyi hazırlamıştık 2 gün için böyle mi yapılır derler konu Trabzon peyniri gibi uzar gider.  O kadar yazdım ama çok kısa bir cevap bekledim insanlardan. O kadar saçma sapan yorumlar, durduk yere eleştiriler var ki.  Bunların kafasının içinde beyin yerine ne var acaba diye düşünmüyor değilim.
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm valla kendımıze guvenemedık kalkıp aılemın yanında dogurdum onlar gelmedı ıcın kırkı cıkana kadr ordaydım ama lanet ettım keske gıtmeseydım varsın bı tabak fazla kaldır sen kaldır sürğnerek git mutfaga ama sen götür mıllet bı ekmek bı tokmak verır sen sımdıdrn dolmuşsun onlara lohusalık bambaska bı pıskolejı her yaptıkları dedıklerı batacak sana zoruna gidecek bunlarıda düşün keske esımle ben kendım baksaymısın gerek yokmus onlara dedım valla bak.aksıne onlar varken sen yorulursun tepkınıde söyle yap diyemem ben onceden kurgulayamam:))o an ıcımden ne gelıyosa oyle davranırım
(202 puan) tarafından
O an içimden geldiği gibi davransam muhtemelen bir daha ömür boyu görüşmeyiz. O yüzden önceden kurgulamam lazım yoksa aile dağılır.  Eşime de çok bel bağlamak istemiyorum.  Kendi dükanımız falan yok elin işinde çalışıyor.  Sürekli zırt pırt izin al diyemem.  1 kişi olsa yanımızda yine yeter.  Ama durum bu.
0 oy
tarafından
Gelicez diyip her seferinde bahane aramışlar sanki sizi caydırmaya çalışıyorlar oraya gidin diye
(202 puan) tarafından
Hayatta caymam iyilikle yaklaşsalar belki giderdik ama böyle yapıyorlar ya, aynısı oryaa taşınsak da olacak gibi geliyor.  Gidesim varsa bile kalmıyor.  Çok yanlış yöntemle bizi döndürmeye çalışıyorlar.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Evde iş yapamaman inan dünyanın sonu değil günlük işleri de eşin yapabilir. Bu hayatta şunu öğrendim 35 yaşıma kadar anan baban da olsa kimseden birsey beklemediğin kadar mutlusun. Asla minnet etme daha değerli olursun. Gelmiyorlar mi gelmesinler. Hay hay ona göre de sen arar sorarsın. Ayna ol yani. Kimden ne görüyorsan o kadarını göster. Doğum dediğin de öyle anlık olan bisey değil. En kötü ihtimal 112 arayıp ben doğuruyorum dersin. Baban için olan fedakarlığın için de kutlarım seni helal olsun. Belki öz evladı olsa senin yaptığını yapmazdı. Allah razı olsun. Hiç üzülme bu dünya da kimse ettiğini yaşamadan ölmüyor. 
(3,259 puan) tarafından
Nedense erkek aileleri yapılanı oğulları için değil de gelinleri için yaptıklarını düşünürler oysa oğlun olmasa beni nereden tanıyacaktin öyle değil mi. Ayna olmazsan da politik ol. Yani hiç birsey beklemeden sadece yapman gerekeni abartmadan sadece yeterince yap. Mesela aramanı mi isterler her gün ara naber nasılsınız de kapat lafı uzatmadan aradın mı aradın olsun. Hal hatır sordun mu sordun olsun. Evet belki samimiyetsizlik olabilir bu ama biraz herkesin de elini cebine sokması gerek. Ben eşimden minnetsizliği öğrendim çok işime yaradı. Tavsiye ederim. Daha mutlu oluyor insan. Yeri geliyor ona bile minnet etmiyorum.
Babani rahat ettir yerinde mutludur. Sadece sana karşı her zaman açık olması yönünde konuş. Onun için herseyi yapabileceğini bilsin kendini sana yük görmesin.
(202 puan) tarafından
O benim herşeyim. Kimse için üzemem ne onu ne kendimi.  Eşime de dedim ki üzülme bu onların ayıbı senin değil dedim.  Biz birbirimize yeteriz dedim.  Tek zorluk onun uzun çalışma saatleri olucak.  Ama ben kendime güveniyorum.  Keşke bebek dönse normal doğum olsa ameliyat kadar ağrısı olmaz en azından sonrasında.  Bakalım ne olacak.
(3,259 puan) tarafından
Ben 2 sezeryan yaptım annemin yanına geldim doğum için ama inan bebeğime hep kendim baktım ilk gün biraz zor oluyor 2. 3. Güne hiç biseyin kalmıyor. Normal doğum da da o kadar ağrın olur zaten
(202 puan) tarafından
Ben doğum yapmadım bilmiyorum.  Bu da beni korkutuyor. Bilsem o kadar korkmam belki. Belki gözümde çok büyütüyorum.  Ya da belki düşündüğümden de kötü olur bilemem. O yüzden her konuda tedbirli davranmaya çalışıyorum.
(3,259 puan) tarafından
İçin rahat olsun. Düşünmemeye çalış elbette kolay değil ama üstesinden gelemeyecek kimseyi tanımadım ben. Evlat senin olunca nasıl bakacağını ne yapacağını da biliyor insan. Hatta aileden birileri olunca daha da sinir olunabiliyor. Üzülme de korkma da. Bu geçici bir süreç yüzleşince korkulacak bisey olmadığını göreceksin..hoscakal. Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin gerisi boş.
0 oy
(863 puan) tarafından
Çok haklısınız insan biseyler söylemeden yapılmasını istiyor. Benim annem öyle yaptı ben erken doğum yaptım gerçi 36+4te ama annem o zaman da gelebilirdi kardeşlerim hepsi büyük kardeşlerimde gelebilirdi gerçi 2 tane kız kardeşim var. Ben kimseye gel demedim annem doğum yaptığım gün akşam binerim dedi uçağı da tercih etmedi pahalı olduğu için otobüsle geldi. Benim için zor günler geçmişti oysa artık gelmese de olurdu. 
(202 puan) tarafından
İnsana çok koyuyor var ya.  Kötü günümde, zor zamanımda yanımda olmayan iyi günümde de görmesin beni diyorum.
0 oy
(90 puan) tarafından
Benim kayınvalidem benimle yasiyor ve geçen hafta İstanbul'a diğer çocuklarının yanına tatile gitti, on güne doğumum var üstelik, evde zaten asla su içtiği bardağı bile kaldırmaz, her işi bana yaptırır, gitmeden önce bir posta kavga etti burnumdan getirdi ve gitti, ben de annemlere geldim annem bana bakıyor şu an. İnan doğumda gelmese daha iyi, zaten bekleyip doğumda gelir diye düşünüyorum yine bana bakmayacak ve her işi benden bekleyecek, ki durumumun ne kadar kritik olduğunu bildiği halde. Doktor yataktan çıkma diyor ama kendisi benden kapı pencere, koltuk halı yıkama bekliyor.
(202 puan) tarafından
Aman seninki cehenneme direk bu ne ya.  Benim kayınvalidem iyi insanlar.  Ben ondan yanımda istiyorum zaten.  Kötü insanlar olsa gelmesinler derim. Tek sorunları bizi kendi şehirlerine taşınmaya zorluyorlar.  Bu şekilde de uzağız falan diyip caydırıp yanlarına istiyorlar.  Benim de durum belli uzak kalamam yaşlı başlı babam var.   Bilmiyorum ya işte.
(90 puan) tarafından
Öyle bir baba bırakılıp gidilmez zaten, ayrıca evlenilince illa erkeğin memleketinde kalınacak diye bir şey yok, farzetsinler ki oğulları memur ve tayinlerin çıktı gitti. Bezdirme politikasına yenik düşme.

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 659 göst.
0 oy
20 cevap 418 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 639 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde Halime cengiz (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 306 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu