+1 oy
428 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kendi öz annemin, babamın bana hiçbir faydasını görmedim beni bu dünyaya getirmekten başka. Okul hayatımda da öyleydi. Zaten lise terkim. 15-16 yaşında çalışmaya başladım bütün paramı onlara yedirdim resmen, evin her ihtiyacını ben karşılardım.

Evlendim, evime bir çöp bile almadılar. Bir çeyrek bile takmadılar. Babam düğünümden bir gün önce "bir arkadaşında bilezik falan varsa ödünç al da hiç takmamış gibi olmayalım takmıyormuşuz gibi gözüksün" dedi utanmadan. Düğünüme misafir gibi gelip oturup gittiler. Çalıştığım parayla kendi çeyizimi tek başıma düzdüm. 2 kuruş paraya çalışıp o zamanın piyasasıyla 8 buçuk bin lira borca girdim 19 yaşındaydım. 20 yaşında evlendim, halıdan perdeye, mobilyadan beyaz eşyalara her şeyi kayınvalidem tek başına yaptı. 

Şimdi bebeğim oldu, doğumda 5 gün hastanede yattım 3. gün anca geldiler hastane içeri almadı. Kayınvalidem kaldı 5 gün boyunca. Çayımı kahvemi yemeğimi hep o yaptı. Saçlarımı taradı, topladı, öptü, kokladı, sarıldı, ağladı... Geçecek hepsi diyerek beni teselli etti hep.

Şimdi ise bebeğim 5 aylık oldu ne annem ne babam ne de kardeşim bebeğe bir şey takmak bir yana dursun doğru düzgün gelip sevmiyorlar bile. Kendi ailem varken yok gibi. Herkes gülüp eğlenirken ben öksüz yetim gibi hissediyorum kendimi. Ama iyi ki kayınvalidem, kayınpederim, 3 görümcem, 1 kaynım ve 1 eltim var.

Önemli olan kan bağı değil gönül bağı. Kusura bakmayın çok uzun oldu gece gece içinizi şişirdim. Ama haftalardır çok doldum. Düşüne düşüne saçımda beyazlar çıktı. İçimi dökmek biraz iyi geldi. Hayırlı geceler hanımlar, siz siz olun yakınlarınızın kıymetini bilin ❤️

11 Cevaplar

+1 oy
(4,908 puan) tarafından
Canım bende calisyordum bende bütün esyalarimi tek başıma aldım bu demek değildir onlara karşı kin tutayım buugn zamanı gelince yüzlerine vurayım herşeyimi bn yaptım bana taktıkları altinida bn yaptım onlara bn kiyamadim ki hastaneye gelince kendin dyrsun 3 gün geldiler daha hastane almadı . Çocuğuma bişey takmadı diyorsun takmasinlar boşver çok mu muhtacsin onların taktiği birşeye . Eğer ablan abin kardeşin varsa onların çocuklarına takip senin çocuğuna takmadilarsa yine haklısın diyebilirim . Ama yoksa bnce çok dert etmene gerek yok. Rabb'im eksikliğini göstermesin de geç onlar anne baba.. Kader sana bu yondende gülmüş önüne iyi insanlar çıkarmış kaynanan falan . Ama onlar için ailemi atmazdim ne kdr kötü olsada ailem o bnm ailem sonuçta 
tarafından
Ben de bunu kendime söylüyorum hep. "yapma onlar senin ailen kötü olsa da böyle, bu gerçeği değiştiremezsin" ama daha anlatamadığım şeyler var ve diyorum ki "kendi annen baban bile olsa insanlar kendi evladını bile kendi menfaatleri uğruna harcayabiliyor" ki beni harcadılar da
(4,908 puan) tarafından
Ya bilmiyorum olayın tam olarak iç yüzünü ama inan bana bnmde aram kaynanan kayinbabamla aram çok çok iyi bunu açık bir şekilde söylüyorum Allah'ım bin kere razı olsun onlardan onlar bizi aileden görmek zorunda çünkü gelinleri olduk artık bı nevi onların evine giriyoruz ya . Şöyle bir gerçekte var ne yaparsan yap inan bana gerçekten onların kızları gibide olmayız ne kdr iyi olursa olsun. Şimdi ailesini kaybedenlere sor senin yerinde olmak isteyen çok olur . Senin annen baban sen görevini yap boşver yapıları bu blki . Gerektiği gibi ver değerini . Çok samimi olma yada ama onlarida atma sakın sakın onları diğerleriyle kıyaslama şeytan aray la nefis koymasın . Rabb'im ağzımızın tadını bozmasin cnm
tarafından
3 gün geldiler dememiş, 3. günde geldiler demiş. Umursamamak oluyor bu resmen.
-Reklam-
+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Yazdığının çoğu benimle aynı doğumuna kadar olan yere kadar düğünde eşime takılacak takıyıda ben aldım verdim babama taksın diye herşeyimi kendim yaptım ama asla annemi ve babamı eşimde olsa başkasının ailesiyle kıyaslamam değişmem benim kayınpederimde babamla kıyaslamaya kalkarsam bana karşı bile bin katı ama yinede illa benim ailem
tarafından
Ben de böyle düşünüyordum ama yapılan iyilikler suistimal edildikçe, ***** yerine kondukça artık vazgeçtim
(6,441 puan) tarafından
Haklılık payın var yok demiyorum onlarıda öyle kabul edeceksin aile seçilmiyor ki
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Canım düşünme şükür et ya eşinin ailesi de senin ailen gibi olsa idi o zaman nasıl olurdu hayatın bak çok şükür Rabbim sana çok güzel Bi aile nasip etmis eğer ailenden hayır yoksa düşünme sende kendi ailenle mutlu olmaya bak Allah onlardan razı olsun bak ne güzel Bi düzen kurmuşsunuz hep beraber 
tarafından
Aynen öyle, zamanında çok cefa çektim. Hep sustum yuttum. Kaçmadım göçmedim, isyan etmedim. Şimdi de mükafatını aldım. Allah bin kere razı olsun iyi yürekli insanlardan.
(4,146 puan) tarafından
Amin canım Allah ağzınızın tadını bozmasın her yerde de söyleme bunları nazara gelirsin Allah korusun
tarafından
Okuyorum sürekli değmez inşallah :d
0 oy
tarafından

Ah cnm ya Allah iyiki böyle insanlara karsilastirmis seni <3

tarafından
Allah herkesi gelin gittiğim bu aile gibi bir aileyle karşılaştırsın inşallah ❤️
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ailen her zaman boyleymiş orasi bir kayip 

ama guzel bir aile kazanmissin masallah :)
tarafından
Kesinlikle bir kayıp, çocukluğum kayboldu. Ama bebeğimle yeniden bir çocuk oldum inşallah ❤️
(1,737 puan) tarafından
Benimde cocuklugum benzer ama sonrasi guzel olmus iyi insanlar cikmis karşına şükret canim. Sarıl onlara verdikleri kıymete karşılık ver . Bende isterdim kaynanamda bir anne şefkati ama nasip değilmiş
0 oy
(48,490 puan) tarafından
Allah evladından güldürsün canim 
tarafından
Amin canım cümlemizi inşallah ❤️
0 oy
(14,979 puan) tarafından
Allah ailenin de hayırlısını versin. Onların kalpleri kararmış. Sen ne yapsan boş. İyi ki eşinin ailesi böyle iyi insanlarmis. Maşallah barekallah sübhanallah. Bir ömür mutlu olun. 
tarafından
Allah razı olsun Rabbim size de saadet versin inşallah ❤️
0 oy
(80 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun  öncelikle sen sana kıymet verenin  yanında ol sende onlara  can ciger ol belli ki ailen soguk,  insanın zoruna cok gider cok haklısın  cok, düşünüp  kendini  üzme eşin kader kıymet biliyorsa  sende onun ailesini sar sarmala 
tarafından
Elimden geldiğince iyi bir evlat, iyi bir gelin, iyi bir anne olmaya çalışıyorum inşallah ❤️
0 oy
(12,521 puan) tarafından
Hemen hemen aynı kaderi paylaşıyoruz 

Ailem özbekistanda 2018 den beri görmüyorum 

Bebeğim 3 aylık olacak ne gelen oldu ne giden 

Kaynanam cennetlik kadın kırkımı orda çikarttım yatağima gunde 4.5 kere yemek getryodu bir görümcem 3 kaynım var öz kardeşim gibiler...

Kaynanam ankarada annesıne gitmiştı doğumda son saat görümcem vardı, duş aldırdı doğumdan sonra sutum gelmedı kızımı besledı biberon la işten izin aldı yanımdan dakika ayrılmadı. Kaynanam hala bi tabak yıkatmaz bugun halı yıkadık Beraber eve geldim kaç kere aradı ıyımısın yoruldun dıye 

Ne diyım gözden ırak gönülden ırak 
tarafından
Maşallah suphanallah Rabbim ağzınızın tadını arttırsın inşallah ❤️
(12,521 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ♥️♥️♥️
0 oy
tarafından
Herkes anne baba olamıyor malesef ama şanslısın diğer taraf dan gülmüşsün benim babam da var ama yok kardeslerim de öyle bende kendi çekirdek ailemi kurdum düşünme diyicem ama insan bayramlar da buruk kalıyor imtihan diyorum hep hayırlısı böyleymiş 
0 oy
(73 puan) tarafından
Canım ben 12 yaşımda çalışmaya başladım bütün çalıştığımı onlar aldılar aldığım pedin bile fişini babama gösterip bu kadarına ped aldim derdim işe gider gelirdim cebime 5 kuruş bile para vermezlerdi hep arkadaşlarım sağ olsunlar onlar destek olurlardı mesaiye kalır ordan para çalar ordan bir şeyler alırdım kendime şiddet desen vardı çalışmadığım zamanlarda lokmalarımı sayar ekmek elden su golden geçinip gidiyorsun derdi babam akrabaları iftira atar inanıp gelip beni döverdi hayati resmen zindan etmişti bana 27 yaşıma kadar hep onlara çalıştım dediğin gibi ne çeyizde nede düğünümde hiçbirşey yapılmadı sırf annem mahcup olmasin diye eşim bir yarim altın alıp anneme düğünde takması için vermişti evlendim kaynanam şeytan çıktı 100 bin tl borcumuz var kit kanaat geçiniyoruz hala gözü bizde bizi sömürüyor kaynım desen 50 tl nin bile hesabını yapıp bizden istiyor eltim desen 5 yıldır evliyiz 1 kere bile olsun bizi evine davet etmemiştir biz gitsek bile bazen bilerek kapıyı açmaz eşim hala biz giderken eli boş gitmez dolu dolu gider kaynanama sürekli para verir bana gelince her şey için idare et der 5 yıldır evliyim evime ilk defa pazar günü yeni hali aldim ya ikinci el yada sağdan soldan gelenler ile oturuyorum allah binlerce kez razı olsun bi görümcem var rabbim bastığı toprağı altın eder inşallah bu kadar şeye rağmen yinede binlerce kez şükürler olsun beterin beteri var 

İlgili sorular

+1 oy
35 cevap 607 göst.
10 Şubat 2024 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,943 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 170 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,943 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 251 göst.
11 Ekim 2023 Aile kategorisinde Glsm444 (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 590 göst.