0 oy
794 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kizlar dun gece uyuyamadim yatiyoruz ben devamli yatakta döndüm  cunku sirtim agriyor hamilelikte sizler de anlarsınız  zor oluyor yatamiyorsunuz bi yandan sicak 

Esim de sabah 7 de ise gidecekti oda uyuyamamis benim yatakta donmem yuzunden 

Bana bugun ben oturma odasinda yatcam uyutmuyorsun beni dedii yataklarimizi ayirmayi düşünüyor  ..benim halimi biliyor sirt agrisi cektigimi sicak bastigini ona ragmen sen tek yat yatak odasinda ben odada yatcam diyor anlayisli olmasini beklerdim 
Bana surat yapiyor neymis uyutmamisim sanki isteyerek uyutmadim 

Sizce bugun odada tek yatmasina izin vereymmi ? Daha cocuk olmadan yatak ayirmaya calisiyor 

18 Cevaplar

0 oy
(1,206 puan) tarafından
O yatak ayırmaya hamilelikte başlarsa çocuk doğunca da devam eder gitmesin çocuğu babanın evinden mi getirdin
tarafından
Zaten öyle diyor cocuk olsun odada ytrm ben dio ise gidicem diyor
tarafından
Valla vok haklısın biz hala ayrı yatıyoruz
(13,961 puan) tarafından
Bazı erkekleri anlamıyorum bir gece mesela 2 saat az uyusa ne olacakmış benim eşim sabah 6da gider işe oğlum 2bucuk yaşına geldi hala daha uyaniyor geceleri bir kez olsun laf ettiğini duymadım yeri gelir o oğlumuza bakar ben uyurum yeri gelir o uyur ben bakarım. Eşin işe gidiyorda ne oluyor sanki kaç gece uykusuz kalıyor. He baktın çok uzun saatlerdir uyumuyor çocuk o zaman dersin ki eşine tamam sen uyu ben bakarım falan. Daha çocuk doğmamış eşinin dusuncesine bak çok sinirlendim gerçekten
tarafından
Ggyk, Aynen oyleee  cok guzel yazmissin canimm .
Olmasi gereken sizin hayatiniz gbii gerçekten
 Iki saat az uyusa sanki dunyanin sonuymus gbi tepki veriyorr
Bizlerin biz annelerin hic cani yok ozamann iki gun sonra bebegim dogunca  benn hicc uyuyamayacagim
Ne yapayim kavga mi cikariyim kuseyimmi uyuyamadim diye cok abartiyorlar gercekten
-Reklam-
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Ne hali varsa görsün seni gram düşünmemiş neden döndün iyi misin dicegi yerde, şöyle diyeblrsn ben burda senin çocuğunun taşıyorum agrimadik yerim yok beyfendi uyuyamamis çocuk olunca uyuyacağınmi saniyosun de
tarafından
Cocuk olunnca da  odada yatacakmis bizle yatmicakmiski
(4,962 puan) tarafından
Çok akıllı beyfendi
0 oy
(952 puan) tarafından
Ne var ki bunda ben anlamayamadım? Hamilesin işte yat yayıla yayıla. Benimkide ayırdı son aylarda oh ne rahat ettim. Şimdi beraber yatıyoruzda ne oluyor:D
(952 puan) tarafından
Benim oğlum yemek icin kalkardı onuda babasına yaptıramadığım için benim için ayrı yatması fark etmezdi ama bebek kolik falan olursa lmihrace o zaman  haklısın
(3,125 puan) tarafından
Benim eşim kalkıp bebeğe nadir bakmıştır ama yatak ayırırsa mevzu çıkartırım bi iki denedi cevabını aldı. Annenin işi daha zor uykusuz kalacak ev yemek çamaşır bulaşık vs vs e o da alsın başını diğer odaya gitsin mümkün mü. O zaman çocuk yapmayacak herşeyine beraber katalanacaklar. Sonra soğukluk girecek araya ki yatak ayırmak iyi bişey değil ne olursa olsun
(952 puan) tarafından
Tabi herkesin kendi fikri
(7,126 puan) tarafından
Poyrazaleyna kızım çok zor bir bebekti aşırı gazlıydi hep ağlardı eşim işten gelince 10 dk ara ile bakardık on dk ben uyurdum o bakardı on dk o uyurdu ben bakardım . İkimizde kafayı koyduğumuz gibi pat giderdik ikimizde sırayı beklerken o on dk dolsun diye saniyeleri sayardik :)
(952 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım.böyle olanlara sabir versin
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bosver seni dusunsw neden uyuyamiyorsun diye kalkip sorar oyle biri yaninda yatmasa da olur takma kafaya
tarafından
Haklisin canim insallah bgn oturma odasinda uyuyamazda her yani tutulur ozaman gorcem onu
(1,569 puan) tarafından
Bisey olmuyo onlara tas dan yumusak olsun yeter ki yatarlar :)
tarafından
Gerci oda doğru  haklsn
0 oy
(227 puan) tarafından
Onu da anlamak lazim ama yontemi yanlış yatagi terketmek yerine gelip sırtını sana yaslasa yada sana sarilsa senin de sirt agrin azalır ben öyle yapiyordum esim sirtini yanastirirdi bende ona yaslanirdim cok rahatlardi ağrım. Ama mesela agridan uyuyamazsam da oda ise gidecek sonucta kalkardim yataktan oturma odasina giderdim.yani haklı haksız yok aslında yontemler yanlış genel olarak araniz nasil bilmiyorum ama konusarak cozulebilecek bisey bu
tarafından
Haklisin cnm bir guzel dille anlatmak var bir de .ben odada yatcam uyutmuyoj beni demesi var
 Guzel bir dille dese bende tabiki bukadsr sorun etmem ama konusmayi blmiyo iste
0 oy
(5,970 puan) tarafından
Bende hamileyken eşime demiştim sen misafir odasında uyu ben rahat donemiyorum seni uyandırmamak için. Sonuçta çalışıyorlar. Ben hamileliğimin 5. Ci ayı itibariyle 40 ım çıkana kadar ayrı uyuduk. Hiçte sorun yaşamadık bir soğukluk olmadı. Beraber uyuyoruz gayette eskisi gibi. 
tarafından
Yukaridaki arkadasin da dedigi gibi soyleme bicimi yanlis belkide esimin .
 Guzel bir dille dese bende ona hak veririm sorun yaratmam ama
 Beni uyutmuyon ayri yatalim demesi zoruma gitti
(48,086 puan) tarafından
adamlar uyanınca sinirli oluyo afyonu patlamamıştir
tarafından
Hayir sabah kahvalti hazirladimm kahvaltiya kalktigin da dedi gayet afyonu  mardini yerindeydi yanii
0 oy
tarafından
İzin verme , uyuyamayan sensin ona ne oluyor. Alışsın şimdiden. Hamile yastığı alabilirsin baya öneriyorlar ya da her yerini yastıkla destekle ben anca öyle uyuyordum . 
tarafından
Ben ne zaman kendimi sevsem degerli gorsem kendimi simartmak icin biseyler yapsamm her zaman onume geciyor eşim  her zamann ..
Kendim icin bisey alayim diyorum o an belki o aldigim seyle dunyanin en mutlusu olcamm
Aldırmıyor
Suraya gideyim diyorum
Göndermiyor
Şunu yapayim diyorum
Yaptirmiyor herzaman beni asagi cekme pesinde
tarafından
Kıskanıyor nett.
tarafından
Insan hayat arkadasini da mi kiskanirmis ya nasl bi devirde yasiyoruz hic anlamiyorum gerçekten  yazik ya
tarafından
Hayat enerjini somurmesine izin verme . Bildiğini oku. İns bebeğin de çok mutlu olur.
tarafından
Insallahh devamlii benii asagii ceken bir adamlaa
Bebegimin mutlulugunu ve kendimin mutlulugunu nasl saglarm blmyrm ama insallahh yapablrm
0 oy
(450 puan) tarafından
ya bnde hamileyim bnde senin gibi doner dururum yatakta cok sukur esim simdiye kadar sorun yapmadi yapsada tek basima yatmaya korkan bir insanim yine ayni odada bnm yaninda uyur sicak havalar hamilelikte 2 kat daha cok vucudumuz isniyor bnm ayaklarimin alti yaniyor onlarda calisiyor erken kalkiyor sorun yapsada sorun yapmam cunku gercekten cok tepreşiyorum yatakta :)
tarafından
Tamam ama  kalp kirici bir sekilde söylüyor dun gece kalkmis yataga oturmus
Ya bi uyu artik uyutmuyon beni of of diye sesi yuksek bir sekilde uyardi oda benm zoruma gitti
Ztn uyuyamdgm icin moralim bozuk her yerim kasiniyo ates basiyor bide onun rahatini dusunuyorum
0 oy
tarafından
Bizdede tam tersi eşim beni uyutmazdı doğum olana kadar beraber yatardık doğum yapıncada ayrı yatardık çok hareket ettiği için ayağını falan atarım diye iyileşincede hemen gelirdi çocuk aglarsa karnını doğurup yatarırdım o süreçtede uyanmazdo eşim bu kadar abartmasın ya çok ağlarsa sen evin içinde gezdirip iki tur yatarırsın yine uyur 

Bence senin koca yatak ayırmaya sebeb arıyor gibi
tarafından
Valla şu zor zamanlarim da bunu yapmasi hic etik bir davranis degil
 Ben kalkim sabah 6 da 5 te hamile halimle agrilarimla kahvalti hazirliyorumm uykumu bende bölüyorum sonra uyuyamiyorum ben sknti yapmyrm .. neymis beyefendii uyuyamamis aksam gelince uyuyacak iste doya doya kalp kirmaya degmez hic
0 oy
(236 puan) tarafından
Cocuk odası yatak odama çok yakın biz hiç bebekle aynı odada kalmadık şuan 4 aylık hamdolsun 1 gece bile uyuyakalmadım uykum  hafif hastanese nöbet calıstığım için uykumu kontrol edebliyorum. Yatak oda daki banyoyu kullandığım için bebişi hiç odama almadım. Ben onun odasına gidiyorum genelde bazen eşim bakıyor yokum hemen yastıgını alıp yanımıza geliyor koltugu açıyorum sarılıp orda yatıyoz. İkimizde çalısıyoz suana kdr öyle ciddi uyku problemimiz olmadı. Bence sende buna izin verme alısaın uykusuzluğa
tarafından
Herkesin cani kendine tatliymis canim ben bunu anladimm ..
Iki gun sonra bebegim dogunca ben belki hic uyuyamayacgim . Bende mi kavga edeyim küseyimm
Yani
(236 puan) tarafından
Al karşına konuş illa kavga edecek değilsinki
tarafından
Yok kavga ederm demiyorum yanii .
 Milletin cani bukdr tatli olmamali onu demek istiyorum esim uykumu boldun die kavga edio benmle onu dyrm yani
0 oy
(2,889 puan) tarafından
İzin vermeyin bu üslupla konuştuğu için, eğer deseydi canım en iyisi ben salonda yatayım rahat edemiyorsun sen serin serin istediğin tarafta sana uygun geldiği sekilde yat valla derdim ki adam seni düşünüyor yaranamıyor.Ama bu üslup doğru değil uyumasın o zaman yada şimdiden alışmaya başlasa iyi olur.Benden sana küçük bir tavsiye ben doğumdan sonra ayrı odada yatmasına izin verdim bir baktim ben perişan oluyorum uykum var diyo gidio cırt cırt telefon goy goy bebek durmuyor ben uğraşıyorum gece ağlıyor kimse yok emzirirken iki kez de uyumuş ondan sonra dedim ki cnm bu böyle olamz gece 3 -5 arasi emzirmede be çocuğun üstüne uyuyorum çok tehlikeli sen odaya gel valla oraya bir aldim bir daha asla ben yatamıyorum alış burda yat horluyorum çocuk uyanır korkuyor alışır merak etme, asla izin vermiyorum valla böyle böyle  zorlayarak baba oldu şimdi kızım ihh dese benden önce uyanır, odada davul çalsa uyanmaz ikiside sese alıştı.
tarafından
Kac yuz bin kere dedim canimm
Askim sirtim agriyor napiyim bende senin uyumani istiyorum dedimm ozur bile diledimm
Ben oyle yaptikca daha da artislik yapıyor  .. beni suclu cikariyor uyutmadin da ise gittim basim agridida bilmem ne de die
(2,889 puan) tarafından
Yapsin takma sen doğumdan sonra görecem ben onu bakalım kendi kimi suçlayacak bebegimi:)) o zaman valla uykusu gelen yastığa çeyrek kala uyumaya başlıyor merak etme.
Hakli ise gidecek birsey demiyorum elin işinde çalışmak zor ama kalp kırmadan üzmeden bunu anlatabilir ve durumun daha zorlanacaginin farkında olarak hareket edebilir artık herkes herseyi biliyor bilgi herkesin cebindeki mobil de saklı yani davranış modeli tercih sebebi  bu yüzden izi verme kendini suçlu falan da hissetme hiç zaten uykuya seninde ihtiyacın çok dur bir daha döneyim uyumasın kalksın diye yapmıyorsun hiç takma kafana vicdanın rahat hı hıı evet cnm haklısın hamilelik işte hadi uzatmayalım dön arkanı yat de extra duyar kasma esin için.
tarafından
Yanii kesinlikle haklsinn cnmm
Sadece soyleme bicimi ifadee etmee bicimi farklı  
Insani dovecekmiss gbii tepkiler veriyorr .

Sankii geceden sabaha kadar muzik dinlemissim parti yapmissim da oda o yuzden uyuyamamis gibi hareket yapıyor  keyfi bir sekilde onu uyutmamazlik ya da kendim uyumamazlik yapmadigimi allahim biliyor daha da dicek biseym yk.....
tarafından
Senin dee bu guzell dusuncelerinden dolayii artiladim zaten ♥︎
(2,889 puan) tarafından
❤ Allah sağlıklı sıhhatli bebegini kucağına almayi nasip etsin
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Belki siz rahat edin diye öyle demiştir. Bende çok dönüyordum eşime dedim sen salonda vrya çocuğun odasında yat, erken işe gitcen uyuyamıyorsun diye .  Ama sonra gece ağrılardan çok sık uyanıp ağlamalarım olunca geldi yine yanıma, bacaklarım masajla anca rahatlıyordu
tarafından
Benim rahatligimi dusunecek olsaydi canim
 Beji uyutmuyon ayri yatalim demek yerine
 Askim benim yuzumden rahat edemiyorsun sanirim ben diger odaya gideyim sen guzelce uyu demesi lazim
0 oy
(291 puan) tarafından
Neden herşeyi sorun haline getiriyorsunuz ki.. Olabilir işe gidiyo uykusuz işe gitmesini ister misin kötü bişey yok ki bunda 
tarafından
Neden hep ben onu dusunuyorum ?
Aman Uykusuz ise gitmesin
Aman ac ise gitmesin
Ama uykusu bolunmesin
Aman keyfi bozulmasin

Biz insan degilmiyiz
Iki fazla dondum diye yatak ayirmaya kalkti ta
Bizim canimiz yokmuu
Bizler de calisiyoruz evde
Onlar isten gelip ayaklarini serip bi oturuyorlar ya biz
Yemek bulasik o bu hic oturabiliyormuyuz
Onlar iki canli mi hayir degiller
Ama onlar herzaman üstünler galipler
(291 puan) tarafından
Onların Bi üstünlükleri yok bunları kocana söyle..
tarafından
Soyledigim de
Sen KADINSIN
Ben ERKEĞIM
diyorr
Erkekler kadinlardan üstünmus herzman her konuda bunu soyluyor
0 oy
tarafından
Kiz gece yatmadan önce sırtına bir yastık koy biraz rahat olur eşine birsey demiyorum bende senin gibiydim bazen gece uyumuyordu eşim kaynanam diyordu yine yatamadin gece 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bende 38+3 o kadar iyi anlıyorum seni ki ama hamd olsun benim eşim bana oyle bir şey demedi zaten işte o kadar yoruluyor ki hemen uyur bn dönüp duruyorum yatakda zaten adamın yanına gidemiyorum ki donemiyorum sürekli tuvalete kalkıyorum felan Allah yardımcımız olsun ne diyelim 
(1,392 puan) tarafından
Bnce eşine anlat bu durumu böyle mi dusunuyorsun felan de
tarafından
Anlatmaya değmez canim inanki
Şu kelime hamile bir kadina heleki senin cocugunu tasiyan bir kadina denmezz .
Şu sekilde bencil davranis yapilmaz
Bunlari yapiyosa zaten
Dilimi bosa yormaya gerek yk
(1,392 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni banada yapsa eşim kirilirdim zaten herşeye ağlarım bn ama bana merhametli davranıyor saolsun hatta bn donemiyorum hep onun koluna dokunarak dönüyorum aynı kaplumbağa gibiyim ama bazen yastığı alıp oturma odasına geliyorum bnde TV açıyorum yalancı sancım oluyor felan ama dogurunca geçecek inşallah bide hamilelikte daha duygusaliz hele gün yaklaştıkca
tarafından
Biz duygusalızz ama anlayan yokk .
Oturup bizi dinleyen yokk

Herkess kendini düşünüyor  
Herkes kendi nasil mutluysa o sekil hareket ediyorr
Uyuyamamis beyefendii
Bir gunde benim icin uyumayiver nolcak sanki demi
(1,392 puan) tarafından
Öyle tabii haklısın kuzum
0 oy
(48,086 puan) tarafından
hamileyken elimde yastiklar bütün evi geziyodum esim diyodu bi bakıyorum yanimdasin bi bakıyorum yoksun yatak ayirma olarak bakmadim hic oda ise gidecek sonucta dinlenemedi demekki ben kötü dusunmezdim
tarafından
Tamam qma guzel bir dille anlatabilirdii
 Uyutmuyon beni bugun ayri yatalim demesi zoruma gitri sadece uykusu benden kiymetli demekki
0 oy
(13,252 puan) tarafından
:/

Moralini bozmak istemiyorum ama bugün 2 döndün diye oda ayirsa 

Bebek dogdugunda hayli hayli ayırır.

Bunun olmamasını dilerim
tarafından
Zatenn oyle diyor canim  cocuk olunca ben odada yatarim ise gidicem uykusuz kalirim diyor
0 oy
(27,174 puan) tarafından

Söyle heriflere gıcık oluyorum o çocuğu yaparken uykusuzluk rahatsız etmiyordu şimdimi rahatsız ediyor tövbe yarabbim tövbe illa konuşturacaklar 

tarafından
Tabi cnm onlara gore benim gorevim bittii ...
Diyorlarr onlarin tek gorevi .
Cocugu yapmakk cocuga iki eksik iki fazla alip satmak isten gelince iki pışpışlamaak istee tamammm
(27,174 puan) tarafından
Değişik ya gerçekten

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 903 göst.
0 oy
11 cevap 497 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,877 göst.
19 Aralık 2018 Aile kategorisinde Abutnur (118 puan) tarafından soruldu
0 oy