0 oy
321 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar ilk defada kışlık yapacam kışın sebze alamıyoruz hem fiyatlar hemde tatsız yapıp atıyım diyorum ama o buzluk kokusunu sevmiyorum nasıl yapabilitim ve neler olur kışlık için ne yapabilirim 

9 Cevaplar

0 oy
(7,607 puan) tarafından
Ben hiç yapmıyorum yaomadimda 
tarafından
Bende ilk defa yapacam geçen sene maddi olarak sebzede çok zorlandık hergunde et tavuk olmuyor malesef
-Reklam-
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Menemenlik yap buzluk sevmiyorsan doğra pişir şişele.. Ben biberleri doğarar atarım domateside maden suyu şişelerine basarız birde lahmacun içini yapar ayrıca atarım
tarafından
Ama domates sığmaz blenderdanmi geciyon
(5,956 puan) tarafından
(5,956 puan) tarafından
Aynen blenderdan geçir iyice
tarafından
O zaman sadece corbadami kullaniyon
(5,956 puan) tarafından
Yooo yemeklerede kullanıyorum kız
0 oy
tarafından
Taze fasulye yaptım posetledim attım bide patlıcan attım imam bayıldı için suanlik, annem bamya yapacak bana bide acebek bulursam yapacam onuda bulamıyorum 
tarafından
Onuda yapaacam kız aklımda pişirmeden mi koyyuyoruz onu bide sadece kırmızı biber koyacam dimi
tarafından
Ben sivride kırmızıda hepsini küçük küçük doğrayıp direk dondurma kaplarına koyuyorum çıkarıp kullandığım kada ryemege koyuyorum
tarafından
Bende yapım kız güzel olur
tarafından
Özele gel
tarafından
Geldim
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Bayildilik yapıp kizart soğuyunca at

Taze fasulyeyi domatesle kavur öyle at

Dolmalık biberi içini ayıkla 

Kizartmalik biberi nasıl kizartiyorsan öyle hazırla cigden at

Yemeklik doğra biberleri kırmızı yeşil ben ayrı ayrı yapıyorum o şekilde at gene

Taze fasulyenin içi oluyor ya onu atabilirsin şeker fasulyeyi koyuyorlar galiba 

Domatesle mamyayi kavur at (Taze fasulyeyle bamya aynı mantık)

Domatesi ben konserve yapıyorum buzlukta sevmedim

Aklıma gelen bunlar
(13,264 puan) tarafından
Maşallah kız bu ne hamaratlık  :)
Ben anca konserve yapıyorum
(12,469 puan) tarafından
Napim kız kışın alınanın tadı yok tuzu yok bide sırf hormon  :)
(13,264 puan) tarafından
Çok haklısın canım domates konserve için erken mi
(12,469 puan) tarafından
Yok canım neden olsun köy domatesleri çıktı
0 oy
tarafından
Bende sevmiyorum buzluk tadını canım hiç yapmıyorum kışlık hazırlık 
0 oy
(827 puan) tarafından
Canim yesil fasulyeyi domatesle kavurup koyuyorum patlicanida yemeklik domatesle kavuruyorum.dolma biber cigden koyuyorum. Patlican kozluyorum kapya biber. Bamyayi ister hasla ister domatesle kavur buzlaga koyarken hepsini iki posete koyuyorum kokulari karismasin diye kisin pisiriken hepsinin icinede birdis sarimsak dogruyorum hic buzluk kokusu olmuyor ben hep yapiyorum kislik
0 oy
(4,003 puan) tarafından
canim ben buzluk pek yapmiyorum ama konserve domates 20 kavanoz falan yaptim . her yemekte kullanirim ,et yemekleri ,makarna ,pizza, sebze yemekleri  , once yagda kılbiberleri biraz kizartirim sonra rondodan gecirdigim domatesleri eklerim icine 40 dakika piser   , icine azicik toz seker ve biraz kaya tu,u koyuyorum . 
0 oy
(3,239 puan) tarafından
Ben bebeğim için şeftali koyacam sadece o var aklımda 
0 oy
(634 puan) tarafından
Konserve yapabilirsin canm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 350 göst.
7 Eylül 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde YaseminDefne (400 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 423 göst.
16 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Aysegul&20 (4,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 285 göst.
4 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 184 göst.
22 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,456 soru

11,859,150 cevap

35,956 kullanıcı

...