0 oy
846 göst.
Diğer kategorisinde (1,035 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında binada aynı yaşıt erkek cocuk var binanın arkadında oynarlar genelde onun traktörün var bide skıtur var  benim kızımada başka bi komşu pedallı araba verdi cocuk arabaya bindimi inmek istemiyor benim diye kızımda herkes kendi oyuncagıyla oynasın diye onunkilere binmiyor arabayı indirmesem kızıma oyuncak vermiyor mecbur indiriyorum sırayla binin diyorum inmiyor kızım aglıyor buseferde büyük kızımda bana kızıyor niye onun istediğini yapıyon diye annesi camdan izliyor sadece 2 gündür geliyo bebeyi bi dövüyor tekme tokat alıp gidiyor halbuki başlarında duruyorum oynatmaya çalışıyorum ama biri inmiyor birisi binmiyor cok üzüldüm ben ne yapayım bi akıl verin yolda sürdürüyorum cocuk oraya da geliyor arabayı görünce yapışıyor birsürü oyuncağı var halbuki

25 Cevaplar

+3 oy
(2,097 puan) tarafından
Başkalarının hakkını korurken kendi çocuklarımızı ihmal ediyoruz bazen, hayır bu senin değil diyeceksin açıkça çocuğa olacak bitecek
(1,035 puan) tarafından
Büyük kızımda aynısını diyor o çocuk alışmış her istediğinin olmasına biz nasıl meva o senin degil diyince istemiyorsa oda bilsin diyor annesi çocukla konuşmadan arabadan cekerek dövüp götürünce ben cok üzüldüm ama bidaha indirmesem mi diye bile düşünüyorum
(2,097 puan) tarafından
Vallahi ben olsam ne kendi çocuğumu ezdiririm ne de o komşuya karşı susarım, 3 yaşındaki çocuğu dövüp götürmek ne demek. Yazık o yavrucağa da. Bence bir gün indir, bugün herkes kendi oyuncağı ile oynasın gibi bir şey söyle yarın tekrar binersin de.
(1,035 puan) tarafından
Diyorum ben oynatırım dövme cocugu diye yok yok biz gidelimde meva rahat oynasın diye laf sokuyor cocuk arabaya yapışıyor sürdürmüyorki her istediğini yaptı şimdiye kadar baş edemiyor saçını başını yoluyor annesinin kolları cimdik içinde inersin binersin laftan anlamıyor canım ya
-Reklam-
0 oy
(9,677 puan) tarafından
Ayy sıkıntı ya 
(1,035 puan) tarafından
Aynen şaştım kaldım
0 oy
tarafından
Oynatma o zmn o cocukla
(1,035 puan) tarafından
Oynatmayım dedim baktım aşagıdalar ben yola çıktım oraya da geldi binince inmek istemiyor kızım aglayınca annesi sinirlenip dövüyor
0 oy
(888 puan) tarafından
Annesi ile konuşacaksın oyle sürdüm çayıra hesabı olmaz
(1,035 puan) tarafından
Aslında iyiyiz annesiyle iyiydik 2 gündür çocuğu dövünce mesafe koyacağım artık bide kızımın adını söyleyerek hadi gidelimde aglamasın felan laf sokar gibi bebeyi dövüp götürüyor
(888 puan) tarafından
Sinirini çocuktan çıkartıyor
(1,035 puan) tarafından
Gelip çocuğun başında durmuyor malesef gelince de dövüyor
0 oy
tarafından
Annesini uyar sahip ciksin çocuğuna vermissin kaç kez çok sevdiyse alsın anası 
(1,035 puan) tarafından
Bir sürü oyuncağı var arabayı indirmedim kendininkini dokundurmadı mecbur indirdim bizim oyuncağa yatıyor bu seferde kızım cok aglıyor şaştım gı
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasın anası camdan bakana kadar gelip ilgilensin. Hayır bu senin değil bizim oyuncagımız daha önce geri vermediğin için şuan sana vermiyoruz diyip geçerim net bir şekilde gerisi benii bağlamaz. Benim oğlum 27 aylık başkasının bişeyibi görünce parkta falan istiyo izin alıyoruz eger vermiyorsa çocuk o oyuncak bize ait değil gel başka bişeyle oynayalım diye ikna edip alıyorum çocugumu, çünkü çok ufakken bile böyle öğrettim oda alıştı. Herşey ailede biter çocuktur yapar diye bişeyi asla kabul etmiyorum. 
(1,035 puan) tarafından
Benim kızımda aynı izin ister oynamak isterse bizim degil dedim mi biter bizde eve çıktık baba herkes kendi oyuncagıyla oynasın binince inmiyor diyo cocuk her istediği olmaya alıştırdı çocuğu şimdide zoruna gidiyor abartısız günlük en az 100 tl harcıyor hediye kutuları felan aklına düşen mutlaka olacak dahada meva paylaşmayı bilmiyor diye laf vurur kızım cok nazlı bide omuzu kırıldı diye daha cok dikkat ettik bandajdan yeni çıktı cok aşagı bile inmiyorduk
tarafından
En güzeli çok iyi.
0 oy
(3,872 puan) tarafından
ay cok uzuldum , eger anne dovuyorsa indirme canim arabayi ,ya da cocugun olmadigi zamanlarda indir 
(1,035 puan) tarafından
Bende cok üzüldüm dün dedim başka şeye canı sıkkındı acaba ondan mı dövdü bugünde aynı bizi bahane etti yine dövdü evleri Bahce katı görüp gelir cocuk başka yerde oynatıyorum oraya da geliyor kızımın omzu kırıldı 1 ay zaten oynayamadı dışarıya çıkamadık kışta geliyor benim cocuguma yazıl degilmi nasıl indirmeyim
(3,872 puan) tarafından
haklisin canim , işin icinde dayak olunca ne diyecegimi bilemedim
(1,035 puan) tarafından
Bende cok üzülüyorum başım agrıyo bizim yüzünüzden dövdü diye dün dedim acaba başka şeye sinirlidir bugünde aynısını yapınca cok canım sıkıldı
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kadına söylesen, abla dövmeyle olmaz, gel çocuğun oynarken yanında ol, döndükçe sana daha inatlaşır desen belki anlar
(1,035 puan) tarafından
Anlamıyor kuzum cocuk her istediği olmaya alıştı kadının sacını yoluyo kolları cimdik içinde yaşı43 oyun kurmayı bilmiyor malesef
(5,492 puan) tarafından
Maalesef geç doğuranlarda oluyo o sorun. Sonra ilerde sen çocuğa bişey desen suçlu oluyorsun
0 oy
(7,637 puan) tarafından
Uzakta parklarda bindirin bari herkes çocuk terbiyesi veremiyor maalesef ben kızımda hiç bilmem başkasının oyuncağına musallat olsun.
(1,035 puan) tarafından
Park baya uzak çocukla arabayı götürmem cok zor malesef bende 3.çocuğum bizim degil dedim mi biter bizde cocuk arabaya yapışıyor annesi zorla çekip alıyor ya
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Nasil yani annesi çocuğunu tekme tokat dövüyor mü?
(1,035 puan) tarafından
Malesef kuzum :(((
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Anası normal değil ki canım çocuk normal olsun annesi evde ona o terbiyeyi vermiş olsa ne kadar inat ederse etsin bir yerde bırakır yine ama kadın sana laf sokup çocuğu dövüyor muş allah akıl fikir versin inşallah diyecek çok şeyim varda susuyorum
(1,035 puan) tarafından
Her istediğini aldı şimdi baş edemiyor ama her istediğini biz yapamayızki canım cocuk üzülüyorum başım agrıdı indirmeyim diyom kızıma kıyamıyom ne yapsam gı
(4,426 puan) tarafından
Ya bi evet oda çocuk ama senin ki de çocuk ve senin çocuğun önce gelir hadi in bakiyim oradan git annene söyle sana yenisini alsın de
(1,035 puan) tarafından
Bacım ne desem duymuyo dinlemiyoki benim diye yapışıyor annesi dövüyo daha arabada eli zorla cektirdi sıra sıra binin diyorum bindimi inmiyor yarın başında dikelecegim cocugumun ayrı oynayın diyeceğim yapa bilirsem
0 oy
(650 puan) tarafından
Kızını arabadan indirme ve komşu çocuğuna da hayır bu senin oyuncağın değil binemezsn de bindirme ağlar felan mecbur kabul eder bir kaç sefer böyle yapar bindirmezsen umudu da kalmaz istemez
(1,035 puan) tarafından
Yapışıyor arabaya kızıma sürdürmüyor daha olmadı önüne yatıyor bu seferde kızım aglıyo aglak koydu cocugumun adını herşeye aglıyor diyo kadın cocuk içinde tartışmak istemiyorum tuttugu yeri bıraktıramıyoruz cok inat
0 oy
(1,322 puan) tarafından
Kızını üzmeye hakkın yok o onun diyeceksin o kadar ağlarsa ağlasın bugün parkta kızım kaydıraktan kayacakken bir çocuk geldi itti sen kaymayacaksin diye kızımdan altı ay falan büyüktür anan nerde senin bana bak alırım seni elime dedim anası çekirdek yiyordu çocuk işte dedi sadece çocuğuna sahip çıkacaksın o zaman dedim birdaha yaklasmasin kızıma dedim cocugada hele bir daha yaklaş bak ne yaparım sana dedim benim çocuğum önemli olan 
(1,322 puan) tarafından
Alacaksın o zaman o çocuğun elinden ben yaparım git sen kendi oyuncaklarına oyna derim birde benim kızıma senin oğlun gibi aksi yaramaz olacağına böyle olsun derim valla
(1,035 puan) tarafından
Cok canım sıkıldı bu saat oldu uyuyamadım dövdü diye bidaha binmesine izin vermeyeceğim izin isteyen yok ama annesiyle konuşacağım bi arabada sen al bu böyle olmaz diye ben biraz sesizim ya inşallah konuşa bilirim
(1,322 puan) tarafından
İzin istemiyormuş zaten alacaksın kucağına hop indirecek sin senin çocuğundan onemlimi başkasının çocuğu valla kimsenin çocuğu için kızımı aglatamam
(1,035 puan) tarafından
İcim rahatladı biraz herkes terbiye versin demi 3 yaşında böyle olursa okulda felan nasıl olacak kızımı üzdügümü daha iyi anladım
(1,322 puan) tarafından
Aynen öyle öncelik senin evladın başkasının değil ben yaşasam bu olayı alır indiririm o çocuğu benim kızım köşede ağlayacak başkasının çocuğu eğlenecek yok öyle birşey izin vermem buna
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Her zaman çocuğunu savun derim baksana annesi yanında bile olmuyor zaten olsa sen böyle kafanı yormazsin bence ne kendine neden çocuğuna stres yaşatma.  Bu senin oyuncağın değil kendi çocuğunun olduğunu söyle verme diyemem çocuk sonuc da ama oda abartıp vermiosa geri hiç verme çocuğunu zorla indirecek hali yok herhalde 
0 oy
(952 puan) tarafından
Bindirmezdim o saatten sonra. Yapıştığı zamanda annesine seslenirdim gelsin alsın
0 oy
tarafından
Ben o arabayı sokağa çıkarmazdim nettt 
0 oy
(1,179 puan) tarafından
Annesi dövmek yerine çocuğa ona ait olmadığını öğretseymiş keşke benim çocuğum 14 aylık bize ait değil oğlum dediğimde bırakıyor sahibi verirse biraz oynar sonra götürür geri verir bence anneyle güzel bir dille konuşun çocuğunu dövmenin çare olmayacağını ona psikolojik anlamda zarar verdiğini söyleyin ve kızınızın kendi arabasından başka bir oyuncağı kullanmadığını bu sebeple çocuğunda kendi eşyalarını kullanması gerektiğini öğretmesini söyleyin gerekirse de mesafenizi koyun çünkü herkesin çocuğu kendine kıymetli sizin çocuğunuzu bencilce hareketlerle sindirmesine izin vermeyin
0 oy
tarafından
Ben çocuğu güzelce anlatırım bir kaç defa annesinide uyarırım. Baktım hala laftan anlamıyorlar kızarım çocuğa ne yalan soyleyim, annesine de kızarım. Ben çocuğumu güzel vakit geçirsin, eğlensin diye dışarı çıkarıyorum sonuçta. Başkasının çocuğu mutlu olsun benimki ağlasın diye değil. Anasının veremediği terbiye yüzünden ben çocuğumu ağlatamam. 
0 oy
tarafından
Bir süre çıkarma oraya kızını unutur belki 
0 oy
tarafından

Gayet basit yapman gereken herkes sırayla binecek madem beraber oynuyorsunuz sen kızımın arabasına binerken oda senın scootera binecek dıceksın baktın kabul etmiyor al cocugunu cık eve cıkarken de bırdaha kızımla oynamayacaksın de cocuklar net olmaktan anlarlar aynını annemın komsu torunuyla yasadım orda oturuyorlar gıttıgımızde halıyle bızım buyuk oyuncagımız yok orda araba motor vs cocuk oynarken oglumu gordu bına gırısınde tutturdu arkadasta gelsın tamam dedım gelıyoruz eve cıkayım bır neyse snra ındık kndı arabaya oturuyor benım oglana kendını ıttırıyor yani arabasını surduruyor baktım hıc sende bin flan yok benım oglan binmek ısteyınce hayır dıyo bende dedım hadı smdı bırazda arkadasın binsin bak hep o senı suruyor dedım Ooooolmaz dedı öyle mı peki dedim oglumu aldım yanıma bıdaha beraber oynamıyosunuz hep ben bineyim o sürsün olmaz kndın oyna sen dedım aldım oglumu eve cıktım cocuk baya agladı bozuldu bıdahakı  gıdısımızde kndısı ogluma yapıstı arkadas gel gel bın dıye :D daha 3 bucuk yasında ıkısı de

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 201 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 383 göst.
22 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ★✿☞ƘƛƦƊЄԼЄƝ☜✿★ (443 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 415 göst.
1 Mart 2022 Aile kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 682 göst.
22 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,691 soru

11,426,259 cevap

34,985 kullanıcı

...