0 oy
881 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar evlilikte kadin mi alttan alir erkek mii . 

Her konu da ?? 

Erkek kadindan ustunmudur ? 

Yoksa kadinla erkek esitmidir ?? 

33 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Rahmetlı babanem derdi eşin ateşse sen su ol, sen ateşken de ona su olmayı ogret dıye, kım kızgınsa dıger taraf alttan alır bızım evlılıgımızde, kımsenın kımseye ustunlugu de yoktur
tarafından
Evet canımdır babanem benım 1920 dogumluydu hayatın butun cılesını cekmıs bı kadındı, esını genc yasta kaybetmıs hep mucadele etmıstı tabı bunları dedıgınde cocuktuk ay bu babanem ne dıyor derdım sonradan anladım hep
(13,787 puan) tarafından
Evet büyükler diyorsa boşuna değildir ey gidi eskiden sabır varmış hep öyle derler eskiler tamir ederlermiş simdikiler sokup atiyorlar diye bir söz var Rabbim herkese sağlık huzur versin
tarafından
Aminnn, hep dıyorum eskı ınsanlar gıbı hayat yaşasak cogumuz 3 gun katlanamayız ama su hayattan bıle mutlu olamıyoruz
(13,787 puan) tarafından
Evet yaşlı çifte sormuşlar 65 yılın sırrını eskiden kırılan şeyler tamir edilirdi çöpe atilmazdi cevap bu . az önce söylediğim☺️öyle öyle Rabbim huzur versin
(2,705 puan) tarafından
Aynen bızdede oyledır ama genelde eşim susar ben kızarım kjhhkll.Eşitlik te bana göre değişir kımse kımseden üstün degıl
-Reklam-
0 oy
(520 puan) tarafından
Koskoca bir evlilik hayatı için böyle bir genelleme yapmak nasıl mümkün olur ki ? 

Olaya yere zamana kişiye göre değişir tabii ki.
0 oy
(2,366 puan) tarafından
İki tarafta birbirini sevip anladım kadın erkke yoktur
0 oy
tarafından
Her iki tarafta gerektiği yerde alttan almalı ve evlilikte eşit olmalı ki aradaki dengeyi sağlayabilmeli
0 oy
(63 puan) tarafından
Eşin anlayişsiniz tekiyse her zaman ksdin altta alacak o da bi sure sonra zaten kadını yipratiyo akli olan evlenmesin bile
0 oy
tarafından
Kimsenin üstünlüğü yok. Kim hakliysa diğer taraf alttan alır  ama kadınlar daha hassas oldukları için erkekte ona göre davranacak gerçi insan gibi davransa sorun olmaz.
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Yerine gore degisir her zaman ayni kisi alttan almaz.
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Doğru insan sevgi saygı olduğu sürece kim ne zaman alttan alması gerektiğini bilir. Kadın yada erkek diye genelleme yapmak yanlış 
0 oy
tarafından
Kadın erkek her zaman eşittir. Eşime göre ben ondan daha üstünüm hatta dünyaya insan getirebiliyormuşum bu yüzden bir çok konu da o alttan alır ama ben de alttan alıyorum kendimi haksız bulduğum konularda filan kalbini kırdığımda sakinleşip konuşmaya giderim 
0 oy
tarafından
Herkesin evliliği farklı o yüzden cevaplar da farklı gelecektir ama kimse kimseden üstün değildir 

Sen çok yüz vermişsin bırak artık peşine düşme üzerine gitme enistenin basta bi afallar sinirlenir surat yapma der tartışır edersiniz sonra kendini huzursuz hissetmeye başlar hatta gerekiyorsa bi kaç gün ailene git ve annem babam üzülmesin diye söylemekten çekinme çünkü senin de birtanecik canın var herşeyi üstlenmek zorunda değilsin 

Bak benim ilk üç senem zehirdi ayda bir mutlaka büyük kavga ederdik hemde birbirimize şiddet uygulayarak eşim aniden sinirlenen biri yeri geldi 3 ay 10 dk lik mesafe de olan aileme gidemedim hep sustum hep alttan aldım hep ezildim aman annem duymasın aman babama ses gitmesin olan bana oldu 

Sonra birgün yine böyle büyük tartıştık ertesi gün eşim ise gitti topladım eşyamı gittim telefonu kapattım tabi bu deliye döndü beklemiyordu benden böyle bisey 

Anneme kadar annesi aradı herkese duyurdum şiddet hariç.jerseyi anlattım 1 hafta ayrı kaldık ailesi hep.aradi hepsi biliyor ne mal olduğunu abisi ben onu adam edicem dedi o zaman oğlum daha 2 yaşında yok hep huzursuz ben kötü oldum bi haftanın sonunda ikna oldum gittim eve 

Beni gördü ağladı etti ondan sonra toparladı bu 

Hele bugünüme çok şükür şimdi bisey mi oluyor direk yüzüne vururum kapı orda derim bi ayağım hep dışarda bilir 

Ha hala 4 4 lik değiliz zaten kimse öyle değil ama o benim ardımda duranları gördü ve pısırık olmadığımı da gördü şimdi kendi nasılsa.bendee öyle davranırım kendisine 
0 oy
(12,267 puan) tarafından
Erkek kadın eşittir herşeyı Beraber karar vermeli birlikte yapmalı. Ama bana sorarsan kadın alttan almali.  Kadın eşini vezır de eder rezil de 
0 oy
(5,704 puan) tarafından
Eşittir. Hangi taraf haksızsa alttan almalı bizde birimiz bağırıyorsa öteki susar... 
0 oy
(405 puan) tarafından
Valla onu bunu bilmem de en çok alttan alan benim evlilikte çünkü eşim biraz sınırlı ona uysam hergun kavga çıkar evde 
0 oy
(1,257 puan) tarafından
İkimizde alttan alırız 
0 oy
(293 puan) tarafından
Erkek ve kadın eşit değildir bence. Ama tabi ki biri kizginsa öbürü yatıştırmali. Kusurlarını kapatmalı. 

Eşimin kızdığı konulara ben dikkat ediyorum. Benim kızdığım konulara o dikkat ediyor. Böyle olunca sınırlar zorlanmiyor. 
0 oy
(4,650 puan) tarafından
Erkek kadından üstün değildir kadın da erkekten. Alttan alma konusunda ise eşlerden biri baskın karakter oluyo ve alttan alan genelde baskın olmayan oluyo.ama tabiki kimsede peygamber sabrı yok nasılsa alttan alıyo diye zalimlik etmeye gerek yok.haklı olunan zamanlarda ise o haklılığa  sırtını dayayıp zalimlik etmemek gerekiyor.
0 oy
(985 puan) tarafından
Kimse kimseden üstün değil.sevgi de saygıda karşılıklı olmalı.yeri geldiğinde Altan almak her iki taraf içinde geçerlidir..
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Tabikide eşit biri kızgınsa diğeri alttan almalı sen haklısın ben haklıyım der ikisi de burnunun dikine giderse olay büyüyor olay sakinleşince de sağlam kafayla oturup konuşulmalı ve sorun sozulmeli
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Üstünlük takvadadir kesinlkle üstünlük olamaz saygı şart haklılık payı kimde ağır basiyosa bizde o agirdan alir
0 oy
(2,873 puan) tarafından
Suç kimdeyse o alttan alır 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 450 göst.
5 Aralık 2022 Aile kategorisinde Eda3434 (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 663 göst.
0 oy
0 cevap 251 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu