0 oy
89 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
Bir aylık ve normalde tam bilmiyorm ama 3mm olmalıymıs bobrekler bebegimde 3.2 falan cıktı doktor 4,falan olursa korkulck bi durum suan korlulck bisi yok atesi cıkarsa ishal olursa kusarsa falan getir dedi de boyle birsey ysayan oldumu duzeldimi snra bebegim erkek bu arada. 

4 Cevaplar

0 oy
(5,272 puan) tarafından
23 haftalik hamileyim kiziminda varmis bobrek genisligi korkuyorum
(114 puan) tarafından
Hamileyken bana birsey demediler ama anlamdm 1aylık oglum suan ultrasonda dedi
(5,272 puan) tarafından
Bna ayrintilida soyledi cnm yeni olan bisey mi acaba
(114 puan) tarafından
Bilmiyorum ki cok taktım insallah düzelirler :(
(5,272 puan) tarafından
İnşAllah kuzum üzülme ya
-Reklam-
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim oğlum da var cnm kusma ateş ile gittik tesadüfen öğrendik erkek bebeklerin çoğunda oluyor Muş sünnet ettirmeni tavsiye ederim çişini tam yapıp boşaltamadigi için oluyormuş şimdi 3 cu kontrolümuz var küçülmeye döndü çok şükür 
(114 puan) tarafından
Kolik bebek olmasa ben kırkında ettirecektimde smdi zaten eziyetli ozaman ikiye katlanacaktı. Üc aylıgı bekliyordum sğnnet icin :(
(1,271 puan) tarafından
Emin ol ilk gün zorluyor sadece imkanın varsa yaptır bölgesel uyuşma ile yaptır benim oğlum 14 aylık hayla ağlayan bir bebek
0 oy
(1,121 puan) tarafından
Benim oğlumda da vardı 6 mm biri 8 mm biri idi çocuk nefroloji kontrolündeydi 6 aylık olana kadar  nefroloji doktorumuz idrar yolu enfeksiyonu geçirmemesine dikkat edin ve mümkün olan en kısa zamanda sünnet ettirin dedi gelişim aşamasında özellikle erkek çoxuklarda oluyormuş nadirende olsa kız çocuklarda önemli olan temizliğine dikkat edip enfeksiyonu engellemek büyüdükçe düzeliyor hiç korkmayın zaten genişlik çok değil kaç doktora götürdüysem riskli sınır 11mm demişlerdi hiç korkmayın düzeliyor
(114 puan) tarafından
Enfeksyonlanmaması icin napmam lazım peki canım gittkce buyurmu acaba ya suan bir aylık 3.2dedi :(
(1,121 puan) tarafından
6 aylıkken bizim nefroloji takibimiz bitti önlem alındığı takdirde erkek çocuksa en büyük önlem sünnet olması geçiyor iyileşiyor takipte olun ama endişe etmeyin çünkü büyüdükçe çiş durumuda değiştiği için düzeliyor alt temizliği ve hijnenine dikkat edin biz bu süreçte ıslak mendil yerine yıka kurula yöntemini kullanmıştık dışarıya çıkarken de ıslak mendilini beyaz sabunla yıkayıp temiz bir pakete koyuyordum altını değiştirmeden önce ellerinizi mutlaka yıkayın
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bebeğim de 20 günlükken idrar yolu enfeksiyonu geçirdi ondan sonra yaşadık aynı sorunu. 3.4 mm den 3 e düştü sonraki ay ama doktor 10 un uzerindeyse sıkıntı bu değerler sıkıntı değil demişti bize. Çok geçmiş olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Fatma1996 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde dilekrzgr1907 (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 311 göst.
11 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (197 puan) tarafından soruldu

378,427 soru

11,327,442 cevap

34,780 kullanıcı