0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (236 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bebek için 

Puset

Bebek bezi 
 2 tane çıtçıtlı zıbın 

10 li hastane çıkışı 

5 li hastane çıkışı 

1 tane çapraz önlük ve papalı don

2 tane tulum bir tane isimli tulum 

3 çorap 6 ağız mendili 4 eldiven şapka her takımın içinde var 

Biberon emzik pişik kremi 

Bez ıslak mendil alt açma ortusu ve pamuklu temizleme bezi 

Bebek yüz örtüsü 

Benim için 

İki tane dugmeli pijama takımı 

4 iç çamaşırı 1 emzirme sütyeni 1 emzirme atleti

Depend hasta bezi 

Göğüs ucu kremi 

Göğüs pedi 

Çorap tarak havlu dış fircasi-macunu

Islak mendil-pecete 

Terlik

Belki bazilariniza fazla bile gelebilir ama eksik çıkıp uğraştırma istemiyorum eksiksiz gideyim diye inşallah bunlar yeterlidir :) 

16 Cevaplar

0 oy
(1,125 puan) tarafından
Herşey tamam gibi duruyor kendine bez aldın mı canim tekrar başa donuo okumayim birde muslin bezi yok sanırım terlik var mıydı sabahlık falan:)
(236 puan) tarafından
Depend hasta bezi aldım canım paketiyle birlikte koydum ayriyetten de ped de koydum 5 tane
-Reklam-
0 oy
tarafından
Diş fırçası almayan ben  doğum yapınca diş fırçalamayı bırak kafamı zor tuttum
(236 puan) tarafından
Çantada beklesinde nolur nolmaz :)
tarafından
Sen bilirsin
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Evet fazla bile ;)  yeterli yani hastane çıkışı için kendine kıyafet de koyabilirsin bide bebeğe bez yazmamışsın 
(236 puan) tarafından
Yazmayı unutmuşum dur canım 20 tane bez aldım yetmezse temin edicez 2 tane pijama takımı koydum yeterli degilmidir
(12,494 puan) tarafından
Çıkışta pijamayı giyeceksen ekstradan 1 tane daha alt pijama koy canım kanama geçebilir pijamana
(1,125 puan) tarafından
Ay bak ben aldım elbise yıkamayı unuttum sağol kuzum benimde aklıma getirdin valla ya
(12,494 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Yok ya fazla değil ne olur ne olmaz ben herşeyden daha fazla koydum kocaman valiz hazırladım birde büyük cıvıl poşetiyle iki tane daha hazırladım eşim herhalde aylık gidiyoruz hastaneye diyor :))
(236 puan) tarafından
Valla bende utanmasam valizle hazirliycaktim birde arabamiz yok oyuzden valiz yapmadım
(1,125 puan) tarafından
Bizimde araba yok ama abim arkadaşlar falan gelecek onlarla gideriz sabah en kötü bı taksi daah çağırırız ya mecbur yani
(236 puan) tarafından
Evet öyle canım benimde babamda var anlamlarda var en kötüsü dediğin gibi taksi var
0 oy
(11 puan) tarafından
Kave makinası sallama çay neskafe ben bunlarida koycam çünkü bardağı olmuş  5 10 lira 
(1,125 puan) tarafından
Nasıl ağzını açıyorlar o ne demek kız ilk kez duydum
(236 puan) tarafından
Ağzını ilk açmak için bizim buralarda bir damla su verirler canım
(11 puan) tarafından
Bi o hastanede oluyodur o dediğin işlem. Hiç bı hastanede olmaz oyle
(236 puan) tarafından
Ebeler vermez bizler veriyoruz
(11 puan) tarafından
Eve gidince ver gerek yok
0 oy
tarafından
İnce de olsa uzun kollu bir şey al kendine doğumdan sonra çok üşüdüm ben ısıtmak için üzerine bir şey örtüp hava verdiler de kafam güzeldi hatırlamıyorum :) 
(236 puan) tarafından
O aklımda canım evet ortude Alicam uzun kollu da Alicam
0 oy
(811 puan) tarafından
Çok fazla şey götürüyorsunuz bi de bunları getirip tekrar yıkamaya uğraşacaksınız. Zaten bir gece yatıyorsunuz.
(236 puan) tarafından
Çok gelebilir ama bence normal nolur nolmaz kaç gün kalıcak olduğun belli degilki haztanede ve arabamız yok eksik birşey çıkarsa sürekli eve gidip gelinmesi diye herşeyi koydum bu kıyafetlerin yıkanması çoksa vaktimizi almaz teşekkürler.;)
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım emzirmede sıkıntı yaşamaman için göğüs ucun çıkıntılı değilse eczaneden göğüs ucu da al derim. Biberondan sağıp verdiğim için meme reddi oldu bende. Hep sağarak besledim. Memeye döndüremedim. Çok zor geçti senin için daha kolay gelsin inşallah sağlık sıhat ile al yavrunu :)
0 oy
tarafından
İç camsrna gerek Yok Zatn depnd yetrli yük etme çorap yazdn mı 
(236 puan) tarafından
Evet çorap iki tane koydum
tarafından
Tamm canım sağlıkla al kucagna
0 oy
(966 puan) tarafından
Bencede yaninda dursun ben 3 gun yattim bi aksilik oldu . Evden kiyafet felan istedim yeniden yani bazen gerek olabiliyo. 
(236 puan) tarafından
Ya bende fazla olsun ama eksiğim olmasın kafasindayim araba yok altımızda sürekli eşim eve gitse şunu al desem bilip alamaz en iyisi yanımda dursun
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Yedek nevresim koyabilirsin

Su bardağı çay yada kupa bardak 

Süt gelir gelmez mama 

Pompa

Bebek biberon ile içmesin bence süt hemen gelmese bi çay kaşığı yada enjeksiyon 

Havlu 

Peçete 

Eşin için Terlik sana Terlik odaya ve tuvalete ayrı 

Şarj aletleri 

Eşin kalacaksa ona pijama takımı 

Dogumhane buz onun için yelek.yada şal 

Yedek alt lohusa kilodu 

Sezeryan ise bol nescafe 

Sezeryan ise hoşaf ve arpa şehriye çorbası 

Normal doğum ise hasta bezi bolca depend ben sevmedim bunlar aklıma geldi 
0 oy
tarafından
Çoğu kullanılmıyor canım ama iyi olmuş hepsinden olsun yanında havlu bardak çorap falan aldın mı
(236 puan) tarafından
Havlu çorap aldım bardakda bitane koyarım çantama
0 oy
(1,499 puan) tarafından
O biberonla emziği çıkar bence hatta at gitsin ben çok afedersin yedim o b*ku oğlum olan sütümü emmedi 8. Ayina girdi hala mama yiyo anne sütü almadı lütfen bebeğine sütün olmasa bile biberon değil kaşıkla ver mamayı ama şuan sütü de dert etme 
(236 puan) tarafından
Haklısın teşekkür ederm
(1,499 puan) tarafından
Rica ederim canım inanki hala bana büyük bir dert ben hastanede sütüm hemen gelmedi diye koşa koşa mama aldırdım yanımda bile yoktu ama aldırdım sonra oğlum memeyi hep isteksiz emdi beş dakka on dakka bu kadar tadımlık gibi emdiğini bile 4. Aydan sonra ne yaptıysam emziremedim küçüktür anlamaz nerden alışacak demiştim ama maalesef öyle bir inat etti ki biberon kazandı ben kaybettim
:((((((((((( İnşallah Allah sana bol süt bebeğine senin sütünü emme aşkı verir ❤️
0 oy
(229 puan) tarafından
Canım bebeğine mama verirsen sütün gelene kadar biberon la verme meme reddi yaşarsın şırınga ile ver ben ilk gün öyle yaptım devamlı emzir
0 oy
(546 puan) tarafından
Benim bebeğim gecen sene bugun dogdu bu sicakta yavrum dondu cok usudu buz gibiydi yazlik ince battaniyeler goturmustum hemsireler olmaz boyle donuyo bu bebek kalin battaniye bulup isitin bu bebegi acil dediler disardan  kalin battaniye alip hemen onunla sarip isitmistik.Sizde bulundurun isterseniz ben sasirmistim lazim olduguna birde islak mendil tek paket mi aldim 2 mi hatirlamiyorum yetmedi hic ama kullananlar yanlis kullanmista ondandi o da.
(546 puan) tarafından
Sezeryansa rezene kahve kayisi suyu gerekiyo gaz cikarmak icin
(236 puan) tarafından
Kalın bir battaniye aldım canm
(546 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
0 oy
(166 puan) tarafından
Ben kendime bi pijama takimi ve ic camasiri goturmustum. Bebege de bikac takim, eldiven-bere, bez, islak mendil, battaniye goturmustum. Sadece bir takim giydi eldiven bere, islak mendil ve bez kullandik baska da bir seye gerek yoktu. Koca cantayla gittik ama tek bir poset ve battaniye yetermis :D abartmaya gerek yok :D 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 232 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,004 göst.
25 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,717 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 156 göst.
0 oy
24 cevap 497 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu