0 oy
642 göst.
Aile kategorisinde (2,308 puan) tarafından

Ben çalışmıyorum, eşim dışarıda çalışıyor. Bende evde bebeğimle, ev işi derken akşam oluyor. Eşim aldığı maaşı hesaplarız borçları öderiz kalanı bana verir. Biraz kendine harçlık alır o kadar. Harcayacağı şeyleri birlikte karar veririz. Birine para verecek ise oturur konuşuruz bu aileside olsa. 

Kaynanam mesela, o kazanıyor. Onun parası sen birikim yapınca, senin paran olmuyor. Sadece sende Durmuş oluyor diye söyledi geçen gün. Böyle rezil düşüncede insanlar çok görüyorum. Evin hizmetçisi gibi görüyorlar, bunu kendine yapan çok kadın gördüm. 

Sizin içinde aldığı maaş sadece eşinizin mi kazanci oluyor? Sizin hakkınız da olmuyor mu? İstediği yere sormadan vermesi mantıklı geliyor mu ? Bu ailesi olsada asla sormadan verilmez diyor musunuz? 

Bu konuda sohbet edelim öyle dedim. :)

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bana göre gelip birlikte konuşup neyin nereye gittiği belli olmasi gerekiyor eşimde öyledir gelir neyi nereye harcayacagini bana danisir ailesi bile olsa
(2,308 puan) tarafından
Bencede öyle olması gerekiyor, hiç unutmam kaynanam hatta şey dedi. Yeni evliyiz, el öpmeye gittik. Bana diyor ki, eşinden gizli para falan koyma kenara. Senin paran değil sonuçta demişti. Kaynanalar gelinleri evin kölesi olarak görüyor:))
tarafından
Aynn öyle benim eşimde ilk evlendiğimde hiç para vermezdi şimdi gelip gidip veriyor yanında birikim olsun diyor
(2,308 puan) tarafından
Harikaymış, kenarda olmaası lazım. Ne olur ne olmaz kimseden fayda yok valla
tarafından
Aynn öyle herkes kendine bakıyor
-Reklam-
0 oy
(11,308 puan) tarafından
Bi evin içinde senin paran benim param olmaz ha istediğini istediği yere verebilir evinin ve benim ihtiyacımı karşıladığı sürece bisi demem ama benim param derse orda olay çıkar
(2,308 puan) tarafından
Benim param derse, zaten o evlilik boşa yürüyor olmalı:(
(11,308 puan) tarafından
Aynen öyle o zaman bende benim esyam diyim benim çeyizim nolur gider çalışma gereği duyarım benim param derim tartışmaya açık bi cümle yani o benim param demek
0 oy
(873 puan) tarafından
Kaynanan seni kıskanmış. Hiç de bile kocanın parası senın parandır. Evlendi artık herşey ortak. Kıskanmasın oğlunu. He de geç 
(2,308 puan) tarafından
Beni sevmiyor zaten nişanlı iken ayrılalım diye çok uğraştı eltimle ikisi :)
(1,386 puan) tarafından
Madem sevmiyorlar seni onlara inat mutlu ol
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bizim gizli saklimiz yok bakarız ne kadar yatmış herşeyi bütün borçları kapatırız alisverimizi yaparız her ay babasına bir miktar para yolllarız kalaninlada bir şey istersek yada eksiğimiz varsa alırız yada köşeye atarız bu böyledir bu para ikimizindir 
(2,308 puan) tarafından
Öylede olması gerekir bazıları farklı düşünüyor insan o yorumları görünce üzülüyor
(7,376 puan) tarafından
Yani herkesin düşüncesi kendine ama bazı şeyler olması gerektiği gibi olmalı bence
0 oy
tarafından
Bizde de öyle eşim çalışır ben evdeyim.alışveriş parasını bana verir kendi alışveriş yapmaz o yüzden hesabımı bilirim para arttırın altın yaparım.o senindir diyor çünkü harcamıyoruz biriktiriyorum istesem harcarım yerim yani.birine borç verilecekse de bana sorar altın isteyen varsa bana sorar çünkü ben biriktiriyorum ona kalsa keş bile kalamaz evde
(2,308 puan) tarafından
Eşinizin düşüncesi çok hoş, benimki birlikte yaptık der halbuki onda olsa evin bütçesi harcıyor hepsini:))
0 oy
(13,886 puan) tarafından
Şöyleki çalişmayan kadinin da rizki var ve Allah bu rızkı eşinin kazancina katiyor. O yüzden kadin çalişmasa bile kocasinin kazancinda söz hakki var tabiki. 
(2,308 puan) tarafından
Bunu anlamayan çok kadın var. Çok hoş bir yorum
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Biz ikimizde calisiyoruz bizde senin paran benim param yok kafama göre borç yapmam esimden habersiz birsey almam oda öyledir 
(2,308 puan) tarafından
Tam olması gerektiği gibi
(1,918 puan) tarafından
Bizim hep öyleydi canım şükür o yönden kafamiz rahat güveniyorum yani esime
0 oy
(415 puan) tarafından
Eğer ki sadece kazanacağı para onun hakkıysa benim hiçbir hakkım yoksa o parada beni almasaydı tek başına oturup yeseydi madem. Bi kadının bunu söylemesi de çok sinir bozucu sonuçta çocuğunun annesisin hayat arkadaşısın Bi hayatı paylaşıyorsunuz para ne ki....
(415 puan) tarafından
Te Allah'm yaa değişik bi kaynanan varmış:))
(2,308 puan) tarafından
Eşimin babası 20 yıl önce bırakıp gitmiş o kendi kalınca. Eşimde ağzına bakıyormuştu benden önce ben ipleri elime alınca beni sevmiyor kendisi :))
(415 puan) tarafından
Kaynanalar sevmez zaten öyle şeyleri bnm kaynanam da erkek dediğin kadının lafını dinlemez diyor takmıyorum ama sende takma boşver
(2,308 puan) tarafından
Takmıyorum bir ara baya konuşmadım mecbur barıştık:(
(415 puan) tarafından
Yüzyüze bakıyorsunuz sonuçta eşinin de annesi canm ne dese haklısın de tamam de öyle susuyorlar ben öyle yapıyorum :)
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Ben çalışıyorum kartım eşimde ne senin paran derim ne benim param böyle ömür geçmez o ne dedi bu ne dedi amaaaan :) kocama danışır alırım ne alacaksam kendim kazanıyorum istediğimi alırım demem kendimiz düğün yaptık ev araba aldık eşimde benden önce almış birkaç gayrimenkul biz planlı harcarız kimsede karışamaz ki kaynana ikinizde birnirinizi buldunuz der hep :)
(2,308 puan) tarafından
Maşallah Rabbım daha çok versin inşallah benim kaynana olsa kıskançlıktan kudururdu:))
0 oy
tarafından
Biz ayni sizin gibiyiz,beraber konuşuruz beraber hareket ederiz.olmasi gerekende bu zaten bence 
(2,308 puan) tarafından
Düzgün bir ilişki öyle oluyor, tabi çok gördüm. Kuzenim hiç para yüzü görmez nerdeyse 15 senelik evli.. bazı erkeklerde sıkıntılı
0 oy
(5,333 puan) tarafından
Benim esimde birine verecek olsa bana söyler. Kendi ailesine bi iğne alacak olsa bana sorar alsammı yada almışsa diyelim gelip söyler şu sebepten aldım diye bende iyi yaptın derim

Asla erkek kazanıyor onun parası diye bisey yok. Ikimizin ve çocuklarımızın rizki. Bende boş yere harcama yapmam ama eşim de karışmaz. O yüzden bende onu sıkacak kadar sorgulamam para konusunda. 
(2,308 puan) tarafından
Harika bir ilişki işte maşallah
0 oy
(952 puan) tarafından
Ailesine vermesi haricinde bana sormasını isterim tabikide ortak paramız. O çalışıyor bende evde boş değilim evi çekip çeviriyorum. Ama annesi sıkışıkken borç verir mesela onu söylemez bana bende sormam. Açığı farkedersem anlarım ki ailesine vermiş borç
(2,308 puan) tarafından
Eşim onuda sorar bana hani çok isteme huyları yok ama böyle yapalım der bende müsait isek ver derim ihtiyacımız yoksa. Bende karışmam çok yoksa :)
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Kazanan eşiniz de olsa siz evlisiniz yani senin benim durumu ortadan kalkmış olmalı biz olması gerekiyor artk bu maddi konuda da manevi olarak da bu şekilde olmalı. Bu yüzden hangi konuda olursa olsun istişare edilerek iki tarafın da gönlü olacak şekilde karar verilmeli. Benim eşimin maaşı yatınca oturur ne ödenecek ne yapılacak hesap ederiz ama hesap bende olur bende çalışınca benim maaş da aynı şekilde değerlendirilir.
(2,308 puan) tarafından
Bizde öyle yapıyoruz, ama gel gör ki kaynanam sevmiyor öyle. Eltim bilmez çünkü eşinin maaşını benimde öyle olsun istiyor :)
(1,386 puan) tarafından
Kaynanan belli ki kıskanıyor eltin de öyle onlara inat mutlu ol inşallah
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Esim yurt disi calistigi icin maasi benim hesabima yatiyor. Faturalar falan bende otomatik odemede ordan odeniyor hersey kira falan. Yemek harcamasinida ordan yapiyorum. Kalanda benim hesapta kalir yine orda birikir. Sonra bisey alincak olur aliriz falan ama esim soyler anlatir. Yani o kazaniyor diye para sadece onun degilki neden birlikte bir hayat kurduk o zaman
(2,308 puan) tarafından
İşte bunu benim kaynana anlamıyor:)
0 oy
(3,831 puan) tarafından
Ben de çalışıyorum senin paran benim param yoktur sadece benim eşim para konusunda çok tok gözlüdür 5 senedir evliyiz bir kuruş maaşımı sormaz ve istemez kaç kere vermek istedim lazım olur diye kabul etmiyor. Eğer çalışmamış olsaydım tabiki yine eve gelen maaş yine senin benim muhabbeti olmazdı 
(2,308 puan) tarafından
Olmaması lazım eşinizin huyu çok güzel Rabbım bozmasın inşallah
(3,831 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(231 puan) tarafından
Eşim de ben de çalışıyoruz. İkimiz de benim param senin paran demeyiz birine para verecek olursak da konuşuruz ya da haber veririz. Tek kişi çalışsa da iki kişi çalışsa da benim param senin paran olmamalı evlilikte bence. Evin parasıdır o.
(2,308 puan) tarafından
Aynen bunu benim kaynana anlamıyor, eltim gibi olsun istiyor:)
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Kaynana milleti öyle düşünür gözleri kaldırmaz oğullarının parasını el kızı yiyor ya hazımsızlar sanki kendileri yememiş bunca yıl koca parası.
(2,308 puan) tarafından
Benim kaynana boşandı 20 yıl önce bırakmış gitmiş eşimin babası. Ondan çok rahat olduğu için oğulları da onu dinleedigi için birde eltim de aynı onu dinliyor. Paranın hesabını bilmez ben evde sözüm geçince kudurdu benim ki :)
0 oy
tarafından
Anne ve babasina eger gercekten ihtiyaclari varsa bana sormadan tabiki verebilir ailesini mahcup etmemek icin umrumda olmaz onun disinda maaşi icin senin paran der neye istiyorsan harca der ama harcamam ama ne kdr senin paran dese bile bu onun parasi gunde 8 9 saat kendisi emek vererek kazaniyor asla eşimin parasina kendi param gözüyle bakmam o ne kdr senin paran dese bile benim param olmasi icin kendim emek vermem lazim 
(2,308 puan) tarafından
Eşimin parası benim param diye hep düşünürüm. Kese ikimizin der zaten eşim hep. Yani sizin mantıkla çocuğu ben büyütüyorum her şeyini ben yapıyorum çocuk benim mi :) emek veren benim :) alakası yok bence :)
tarafından
Ben zamaninda kendimde calistigim icin benimseyemiyorum eşimin parasini çünku kolay kazanilmiyor biliyorum herkesin kendi dusuncesi bisey diyemem ayrica cocuk icin verdigin ornek sacma
(2,308 puan) tarafından
Bende çalıştım, hatta düğünün yarısını kendim yaptım. Şuan çalışmıyorum. Takılarıma kadar aldım, eşim kadar masraf yaptım. Ama borç getirmedim evlendikten sonra, onun borcunu ödedik. Yaptığım birikim ve parmağımda ki yüzüğe kadar verip ev aldık. Şimdide kızımı büyütüyorum. O zaman eşim işten çıksın o baksın mi diyelim :) genelde eşiyle benliği yakalamamış kişiler öyle der diye düşünüyorum. Benim düşüncem tabi :)
tarafından
Neden tartişmak icin ugrasiyorsunuz benum dusuncem bu hosuna gider yada gitmez yani
0 oy
(561 puan) tarafından
Bizde de eşim çalışır o zihniyet eşimin ailesinde de var alperin arabası ev aldık ben altınlarımı verdim faln onlar hiç görünmez alperin evi bisey alırız bisey yaptırırız alper almış oğlum yaptırmış gerçekten çok sinir bozucu bi durum ben yokmuşum gibi konuşur hep Amannn hepsi ayni kendileri sanki çalışıyor koca parası yiyorlar onlara gelince bizim olur bize gelince oğullarının olur :)
(2,308 puan) tarafından
Aynı benim kide kız, bizde ev aldık. Parmağımda ki yüzüğe kadar verdim. Tüm birikimleri kattık, nerde neyi kıssam geçiririz diyorum. Ama oğlu ev aldı adı:)
(561 puan) tarafından
Birgün de geldi koltuğa yattı tapan ağacı gibi kayinbaba kalk gidelim uyuyacan diyor uyursam uyurum oğlumun evi diyor koltukla beraber aşağıya firlatasim geldi :))
0 oy
(1,271 puan) tarafından

EN İYİ KAYNANA ÖLÜ KAYNANA KİM NE DERSE DESİN 

Benim kaynanada o akılda ama çok şükür artık bizimle uğraşmıyor oğlumun parası oğlumun evi sayar dururdu Sımdi oğlunu bile ayda 1 zor görüyor beter olsun 

Ben evdeyim ama emekliyim her ay düzenli maaşım var ama yinede eşim getirir bana verir /şuan veremiyor ayrı bir konu ödemeler var/ 

1 ine bile alacak olsak beraber karar veriyoruz 

(2,308 puan) tarafından
Harikasınız kesinlikle

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 373 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (893 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 672 göst.
0 oy
12 cevap 465 göst.
3 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Aleynamira (450 puan) tarafından soruldu