0 oy
820 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
Kızlar bu söze katılıyor musunuz? Çevrenizde örnekleri var mı?

34 Cevaplar

0 oy
(1,688 puan) tarafından
Evet ablam cnm
-Reklam-
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Evet katılıyorum. Annem.. 
0 oy
tarafından
Beş parmağın beşi de bir olmadigi gibi insanlarin da karakterleri farklı bence kader değişir.
0 oy
(962 puan) tarafından
Ben bu sözü ilkkez duyuyorum hangi manada kullanılıyo
(63 puan) tarafından
Yani ilk evlilik kötüydü diyelim ikinci bir umut diye evleniyorsun aynı ya da daha beteri çıkıyor kader değişmiyor
tarafından
ılk evlilikte yasadıgın kader neyse ıkıncıde de aynı olur anlamında canım ilk koca kotu dur mesela o yuva yıkılır ıkıncı bırıne yenı bır yuvaya yastıga adama gıdersın  ama kader aynıdır oda aynı halttır demek ıstenıyor
(962 puan) tarafından
Hımm yeni bişey öğrenmiş oldum teşekkür ederim
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Teyzem cok cekti ilk evliliginde ama 2. Si ole oladı
0 oy
tarafından
Hayir katılmıyorum. İkinci evliligimi yaptım çok mutluyum . İnsanlar böyle düşünüp de i.te ko.pege bir ömür boyun egmesinler 
tarafından
Hayir öyle düşünme hayat birine feda edilmeyecek kadar kıymetli. Herkes kendi değerini kendi biçer unutma.kendini sev değer ver ayrılırsan da çalış güçlü ol eğer ki Bi daha evlenmek istersen parasızlıktan, imkansizliktan mecburiyetten olmasın. İşte böyle yapanlar olmuyo
(63 puan) tarafından
Çok şükür çalışıyorum kendi ayaklarım üzerinde duruyorum çok güzel bi işim mesleğim var ayrılırsam da perişan olmam ailemin durumu da fena sayılmaz her halükarda yeniden toparlanırım ama bundan sonra kimseye güvenemem heralde yalnız yapayalnız bi hayat sürerim o insanı korkutuyor.
tarafından
O öyle olmuyor canım.  Seneler geçiyor birçok insan hayatına girmek istiyor öyle de gına geliyor insana :))
(63 puan) tarafından
Kuzenim var benden 5 yaş büyük 32 yaşında. Aşırı güzel bi kız. 2 çocuğuyla bekar biriyle evlendi kızın bi o evden ölüsü çıkmadığı kaldı. Biz hepimiz şok olduk. Çünkü adam deli divaneydi. Başlarda da mutlulardı adam da çok düzgün karakterli biriydi ama ne olduysa bi seneden sonra patlak verdi herşey. Adam bi canavara dönüştü. Şimdi ağlaya sızlaya dava açtı boşanacak. Bilmiyorum ondan çok etkilendim heralde. Ya da belki onun evlenip boşanmış olması karşı tarafında bekar hiç evlenmemiş olması sorun yarattI ki kızı hep bununla vurmuş canını yakmış. Çok çok üzücü yaşadıkları Allah kimseye yaşatmasın.
tarafından
Canım insan yerine geliyor kendi çocuğuna sabredemiyor.  İşten gelip 2 çocuklu evde yaşamak adama zor olsa gerek haklı olarak tabi bu onu canavarlastirmamaliydi.  İnsanlar özellikle ikinci evlilikte dengi ile evlenmeli. Esimin de benim de çocuğumuz yoktu, ikimiz de aldatıldığımiz için bosanmistik,  yaş farkımız 4 yaş sadece ve en önemlisi birbirimizi bekarlık donemimizden tanırız aile yapımızı vs vs. Bunlar önemli faktörler biz evlenirken lafta derler ya hayat arkadaşı diye , onu gerçekten hissederek evlendik birbirimizin yüzüne vuracağimiz bisey de yoktu
0 oy
tarafından
Evet canim iki görümcem ... İkisininde 2. Evlilikleri ilkinde bahtlari kara idi 2. De daha beter oldular .... Yastık değişmekle baht değişmez çok inanıyorum buna ... Küçük gorumcemin ilk eşi zengin sosyete lüks 2. Ser araba sahibi insanlardı görümcem evlendikten 1 yıl içinde fakir fukara kaldılar ondan ayrıldı zengin birini buldu imam di bide adamda son model araba tarla bağ bahçe ev ... Adamla evlendi 2 ay içinde battı adam bı motor bı ev kaldı herseyleri gitti 2 dükkan erkek giyimciydi hepsinden oldu sakin acunla evlenme dedik bizde bdbdbdbbdb
tarafından
Bunlar nasıl bişey mis kız kurutuyor:)
tarafından
He vallah rızkı dar derler bizim orda  milleti çökertiyor bundada duramiyor bir kuş bir barış.     .... Evlenmem ama sevgili yaparım ayrılırsam diyor utanmadan bizde o acun olmasın dedik hfggv
tarafından
Maşallah gorumcelerıne bastıkları ocak su ıstemıyor kendi sönüyor :D
tarafından
Yaa çok üzüldüm
tarafından
Evet yağmur yaaaa .... Zeynep üzülme kız yuva yıkanın yuvası olmaz 1 yıl kuma olarak gitti kadın baktı baş edemiyor ayrıldı kocasından
0 oy
tarafından
Evet kuzenimde gördüm. Aynı şeyleri yaşamadı ama çokta iyi şeyler yaşamadı. 
0 oy
tarafından
Katılmıyorum annem ilk evlılıgı de halasının oglumla evlenmıs halası yapmadıgını bırakmamız aynı ev ıcınde burnundan gelmıs 1.5 yasında cocugunu bırakmıs baba evıne gelmıs ruh saglıgı cok yara almıs hala normal dıyemem ıcınde fırtınalar kopar sonra babamla tanıstırmıslar babamın da kımı kimsesi yokmus ıc guveysı gelmıs annemın babasını baba annesını anne bılmıs hep beraber yıllarca yasadık ufak tefek seyler olsada babam ogulluk yaptı anneannemle yatalak dedeme 8 ay baktı kımseye elletmedı anneme desen aynı sekılde hep eksık yanlarını kapatmaya yaralarını sarmaya calısmıstır ev isinde yemekte vs annem cok maharetli istekli degıldır hatta hayata karsı oyle bılmıs bır halı var babam ıdare eden taraftır sever sayar kırmaz 
(63 puan) tarafından
Çok sevindim canım en azından annenin kıymetini bilmiş.
tarafından
çok sukur ıyıler canım :)
0 oy
tarafından
Canm cevremde 2. Evliliği yapıp aşırı mutlu olan var ama sorun eski kocasindaydi ve ikinci evliliği onu çok seven biriyle yaptı ve karakterini onemsedi.es seçimindeki kriter önemli 
(63 puan) tarafından
İşte hiç belli olmuyor canım mutlu olan da var olmayan da
tarafından
Ama canm soylede birsey var bizim karakterimizdede sorun olabilir ve çoğu zaman bunu kabul etmiyoruz.cok az insan var ben haksızlık yaptım diyen.Tabiki kader diyede birsey var
(63 puan) tarafından
Haklısın canım tabiki bizde dört dörtlük değiliz hiçkimse değil yeri geldi Benim de hatalarım oldu
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Maalesef ablam var buna örnek 
0 oy
(362 puan) tarafından
Yastıkta değişir kaderde bu saçma sözü söyleyen Allah'ın kader yazicisi mi evlilik yada evlilikler  kaderdir kaç kez evleneceğiniz Allah katında belirlidir önemli olan hayatınıza sizi Allah'ın emaneti olarak alacak kişinin karakteridir  
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Asla katilmiorm öyle saçmalık olmaz, insan seçimlerini yaşar ama, 
0 oy
(930 puan) tarafından
Annem.,anneannem, ve birsuru 
0 oy
tarafından
Evet degismezzzxxxx
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Akrabada 2. Evliliği yapan 2 kadın var ikiside aşırı mutlu ve hamileler ilk evliliklerinden olan bebeklere annelik yapmadılar babaların da sürünüyo ama mutlular işte kısmet 
0 oy
tarafından
Burda 2-ci , 3-cü evliliğini yapıb şükür kelimesini dilinden eksik etmeyen kızlar var❤️
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Eski komşumuz maalesef. Kafa değişmesi gerek önce insanın
0 oy
tarafından
Aynen böyle bennn
0 oy
(1,870 puan) tarafından
Yok canım çok katılmıyorum kişide bitiyor birazda bi yakınım ilk evliliğinde şiddet gördü hemen boşandı 2. Evliliğinde çok mutlu belki de yanlışı görüp daha fazla izin vermemekle alakalıdır.

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 439 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ceylan3804 (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 364 göst.
0 oy
2 cevap 187 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu