0 oy
222 göst.
Diğer kategorisinde (285 puan) tarafından
Gözünde çapak oluşuyor ve sarı akıntı gibi oluyor göğsüm değmiş olabilir mi pazartesi çocuk doktoruna goturcem de sizinde başınıza geldi mi

8 Cevaplar

+1 oy
(1,170 puan) tarafından
bnim cocugun 1 yasina kadar genelde ara ara olmustu goz yasi kanali tikali olduğundan oluyor bide enfeksiyon kapiyor hemen yapacagin sey kaynamis ılımış bir su al pamukla goz pinarinin ordan uca kadar sil capaklari oyle al sonra serce parmaginla goz pinarinin oraya bas bas cek bunu gunde aklina geldikce yap doktor da aynilarini soyleyecek arti bide damla verecektir
(285 puan) tarafından
Göz pınarın olduğu yer neresi oluyo canm rica etsem tarif edrmsn
(1,170 puan) tarafından
burun birlesim yeri varya cnim orasi
(1,170 puan) tarafından
canim silme isini yanlis yazmisim kusura bakma goz bitiminden burnunun oraya yani disaridan iceri seklinde sileceksin bas cek uygulamasini burun olan o hizaya gozun baslangic çukur kismina yapacaksın iste gunde 5 6 kere en azar 10 ar defa basip basip cekmen gerek bide sag gozunu sildigin pamugu sol gozune vurma ikisi icin ayri pamuk kullan
-Reklam-
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Çapak oluyosa mikrop kapmistr enfeksiyon olmustur canim m.etme bazi bebeklerde oluyo sadece elinizi deydirmeyin çapaklarida peceteyle alma sert ya tahris yapiyo 
(285 puan) tarafından
Annem diyo emzirince göğsün degmistir.

Bide ben dün pamuklu bez yardımı ile göz kenarını aldm bugün daha çok oldu çok üzülüyorum
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Göz yaşı kanalları tıkalı olabilir çay demi ile sil canım eğer bir iki silmeye gözü rahatlar bir dha olmazsa mikrop kapmıştır ama hiç geçmez yine tekrar ederse büyük ihtimal göz yaşı kanalları tikalidir oda damla ve masaj ile açılıyor 
(285 puan) tarafından
Annemde çayın demi ile sil demişti canm dibinde ki çay suyu ile mi ?
(4,426 puan) tarafından
Normal çay demi canım ılık olursa daha çok rahatlatır bir tülbent yada pamuğu içine bandır dıştan i ce doğru nazikçe sil cay6dogal bir antoseptik dir çok rahatlatır gözü
0 oy
(473 puan) tarafından
Göz damlası isteyebilirsiniz doktorunuzdan , doğar doğmaz yazmıştı bizim doktorumuz , günlük olarak damlatiyordum.
0 oy
(4,975 puan) tarafından
Canım kaba ılık su koy pamukla sil gozlerini geçmiş olsun geçer inşallah geçmese sağlık ocağına götür 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Olabilir ılık su ve pamukla sil 
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Canim benim oglumdada 10 gunlukken basladi gozu akmaya suan 43 gunluk hala gecmedi. oncer biriydi gecfi diğeri oldu. 15 günlük saglik ocagina gittigimizde sordum. Temiz bezle sadece sil sut yada cay falan değdirme dedi. Simdi kucuk hemen ilac vermeyeyim dedi Yattığı ortu temiz olsun dedi. 1 aylık doktor kontrolunde damla yazdi 1 hafta kullan sadece dedi bide gox kenarına masaj yap dedi gosterdi. Damlayida kullandik tamaen gecmedi ama azaldi oncr capaktan açılmıyor du simdi sadece biraz akıyor. Bakalim gecmezse kontrolde yine soracam.
(7,412 puan) tarafından
Canim bide gozu silerden distan icer dogry silecek missin yani kaş bitiminden burna dogru diyeyem sen anla
0 oy
(163 puan) tarafından
Benim oğlumda olmuştu hemen hemen 40 gün sürüyor sonra geçmişti bi sorunda yoktu bazı bebeklerde normalmiş canım ılık su ile cayın demi ile sil pamukla ben öyle yapardım biraz geçerdi ama tekrar olurdu 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 144 göst.
6 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
11 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _Reyhan-0 (1,707 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 122 göst.
0 oy
6 cevap 102 göst.
28 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Pinar95 (152 puan) tarafından soruldu

380,339 soru

11,388,190 cevap

34,892 kullanıcı

...