0 oy
1,167 göst.
Aile kategorisinde (264 puan) tarafından
2 yıllık evliyiz eşimle aramızda ki en büyük sorun ilgisizlik ve kendini benden uzak tutması. Sanki aramızda görünmez duvar var. Her türlü görevini yerine getirir, alışveriş getir götür vs gibi ihtiyaçları hiç aksatmaz. 

Fakat çok ama çok ilgisiz, işe giderken hep yolcu ederim sarılmak öpmek isterim asla izin vermez, aynısı işten gelince de. Asla bana sarılmaz, ben sarılmak istesem kollarıyla iter beni. Mesela başımı omzuna veya dizine koyarım anında eliyle çeker ve uzaklaşır. 

Bu konuda çok zıtız; o dokunmamdan asla hoşlanmaz ben ise ona sarılmayı öpmeyi çok severim. 9 Aylık hamileyim bebeğimiz çok hareketli heveslenirim ona dokundurtmak için asla ellemez karnımı, bir kere bile tekmelerini hissetmek istemedi dokunmadı. 

Bebeğimizin olacağını öğrendiğinde bile satılmadı öpmedi hiç tepki göstermedi. Çok ağlamıştım o gün. 

Özetle; sadece eşlik görevini yapan hal hatır sormayan ilgisi sıfır olan biriyle evliyim... Sanki 35 senelik evliyiz gibi hissediyorum. Az ilgi gösterin diyen peşinde dolanıyorum...

Kendime bakıyorum, temizliğime dikkat ediyorum ve onu pes etmeden el üstünde tutuyorum. Oturup defalarca konuştum tatlı dille anlattim ama tık yok. Zaten normal konuşmak istediğim zamanlar bile pek yüzüme bakmaz gözlerini telefondan ayırmaz ve benimle göz göze çok gelmez. Bazen soru sorarım cevap bile vermez sanki duvarla konuşuyorum.

Peki sizce sorun nerede neyi yanlış yapıyorum?

Eşim beni sevmiyor mu?

32 Cevaplar

0 oy
(12,852 puan) tarafından
Görücü usulü mü evlendiniz
(192 puan) tarafından
Papatyaca o durum öyle değil işte, biraz araştır, görücü usulü evlilik deyince senin dediğin gibi zannediyor millet ama değil, neyse aman ne önemi var ne zannediyorsa zannetsin millet bana ne, burda evlilik çeşitleri hakkında ders verecek halim yok şimdi
tarafından
Valla benimde seninle münakaşaya girecek halim yok
(192 puan) tarafından
Hele benim hiç yok :)
(12,852 puan) tarafından
Senin dediğin görücü usulü çok çok eski zamandan kalma bir şey gerdek gecesi birbirlerinin yüzünü görürlermiş şimdi ki görücü usulü gençler konuşup görüşür sonra karar verirler
(192 puan) tarafından
Yok , evleneceklerin rızası var mı yok mu diye sorulmadan evleneceklerin tanışmasına fırsat verilmeden direk kız isteme yapıp sonra gene tanışma faslı olmadan nişanlanan insanlar hala ve  buna görücü usulü deniyor ama aracı vasıtasıyla tanışsa bile evlenecek  kişilerin birbirini tanıma fırsatı oluyor ve evlilik kararını kendileri veriyorsa buna görücü usulü evlilik denmiyor artık tanıştırılarak evlilik deniyor bi de işte kendisi tanışarak evlenenler var durum bu şekilde , bahsi kapatıyorum artık
-Reklam-
0 oy
(5,252 puan) tarafından
Çok üzerine düşmüşsün bence sende biraz kendi haline bırak belki anlar
(264 puan) tarafından
Evet çok üstüne düşerim beni çok kırmasına rağmen asla küs kalamam mesela. Ama onu sevdiğim için kıyamıyorum herşeyini dört dörtlük yapmaya çalışıyorum. Kaçan kovalanır hesabı kendi haline bıraksam iyi olurda yapamıyorum kahretsin ki 2 saat sonra eskiye dönüyorum
(5,252 puan) tarafından
İşte böyle yaptığın için çantada kekliksin sende biraz kendini geri çek o zman kıymetli olursun
(264 puan) tarafından
Tamam bunu denicem
0 oy
(138 puan) tarafından
Bence seviyor olsa o dediklerinin hiç biri olmaz tam tersi olurda konuşunca ne cevap veriyor peki niye öyle davranıyormuş 
(264 puan) tarafından
Cevap vermiyor net bir şekilde anlatıyorum genelde gözü telefonda oluyor ve ben cevapsız kalıyorum
(138 puan) tarafından
Hiç ilgilenmiceksin o zaman sende onun gibi olacaksın başka çaren yok canım yapıyomuş gibi görünme kendine bak mutlu görün
(264 puan) tarafından
Ahh yapabilsem, mesela işten geliyor kıyamıyorum o pas vermese bile nasılsın nasıl geçti diye mutlaka sorarım. Ben 9 aylık hamileyim o bir kere bile sormadı nasılsın bebek nasıl vs.
(138 puan) tarafından
Tama bundan sonra yap işte sana sormayanı sen ne diye soruyorsun ki birde hamilesin tek başına yapmadın onu onunda bebeği sormuyorsa sormayacaksın kendini değiştir birde öyle dene napmayı düşünüyosun bu adamla böyle
(264 puan) tarafından
Aynen nereye kadar böyle, bende onu gibi davrancam
0 oy
(1,170 puan) tarafından
valla canim bu anlattiklarina bakilirsa cocuk yapmis olmabiz mucize bence biz bu cocugu nasil yaptik diye dusun önce 
(264 puan) tarafından
:(( biliyor musun en çok o istedi bebeğimizi
(1,170 puan) tarafından
kuzum sana yazik olmus ilgisiz bir adam cocuk oluncada ayni oluyor hatta daha faxlasi bile olabiliyor o zamn simdiki haline sukreder hale gelirsin allah yardimcin olsun
(264 puan) tarafından
Amin canım sağol...
0 oy
(116 puan) tarafından
Acaba huyu mı öyle mesela annesine karşı da soğul mıdır. Samimi değil midir. Öyle ise bilemedm. Siz eşisinz gerçi çol farklı olması lszm ama ben ne dyeceğimi bilemedm. Farkklı ama tabiki böyle olmaması lazm
(264 puan) tarafından
Evet huyu öyle, genelde sessiz kendi dünyasındadır ama arada annesine sarılır. Arkadaş ortamında neşelidir bana karşı olmadığı kadar
0 oy
(124 puan) tarafından
Benim koca da ilgisiz ilgilenmiyosa bırak ne peşinden koşuyon yarın çocuğun doğdumu onunla vakit geçirirsin bende 2 yıllık evliyim 10 aylık oğlum var iyiki var yoksa kocayla ömür mü geçer işi gücü telefon gider yemek yer odasına yatar 
(328 puan) tarafından
Evet lale. Haklısın. Herkesin yeri ayrıdır her zaman. Ne evlat eşin, ne eş evladın yerini alabilir. Ama bazen evlilikler belirli cikmazlardan, yol yorgunluklarindan sonra monotonluga geçince insan evladı için sürdürmeye devam edebiliyor. Ama yine eşin yerini alamaz bir evlat. Evlat baldır. Yeri de bambaşkadır. Bazen hamilelik döneminde eşler de hamileler gibi yoğun duygular yasayabiliyormus öyle okumuştum. İnşallah gelip geçici bir süreçtir sizin adiniza. Evladınız evinize güneş gibi doğsun :)
(124 puan) tarafından
Sen kimsin ya hayırdır bana böyle konuşuyabiliyorsun başka yorumlar çok mu pozitif bi bak onlarada yorum yap o zaman o büyük kocaman beyninle boş içi ama da neyse kocanın yeri ayrı çocuğun yeri ayrı senin kadar mi biliyok sen benim neler yaşadığımı biliyon mu YOk o zaman bana boş yorum yapma ilgi vermiyosa napacak ilgisiz bi insan nasıl sen biliyon mu yaşadın mı yorum yapıyon boş boş
(124 puan) tarafından
İşine geldiği gibi anlıyon herhalde kocayla ömür mü geçer dediğim ilgi beklersen sevgi beklersen o yapmazsa ömür geçer mi geçmez o yüzden kafana takmıycan sende umursamıycaksın anladın mı adamda ilgi istiyon arkadalıyla geze eğlennir ben beraber gezelim deyince ne işin var otur evinde arkadaşıyla konuşur güler bana geldi mi ne var der kapatır telefonu çocuğum iyi ki var gerçekten
(328 puan) tarafından
Bana manyak diyen sendin? Nasıl öyle konuşabiliyorsan öyle cevap alıyorsun. Senin ne demek istediğini anliyorum anladığım icin negatif yoruma gerek yok diyorum zaten. Yorumları okurken denk geldim yazdım. Saldırmak amaçlı da yazmadım. Hakaret etmek de değil derdim. Herkesin hayatında sorun olabilir. Ama destek istenilen soruna sen de ilave sorun yazarsan çözüm değil dert yığını olur. Bu yüzden gerek yok. Tabii ki cocugun iyi ki var. Hepimizin çocuğu iyi ki var. Senin söylediğin olayın ileri boyutu. Ama kadın burada eşinden vazgeçme peşinde değil ondan ilgi görme peşinde. bir gün bundan vazgeçerse zaten senin burda soylediklerini kendi de söyleyecek. Pes edip evladım var diyecek.
(124 puan) tarafından
İlgi vermeyen insandan ilgi beklemek yorucu ben umursamıyorum yani oda ilgi göstermiyorsa kocası napsın ki bari çocuğu olur onunla ilgilenir o kadar umursamaz
0 oy
(4,845 puan) tarafından
Yani üzmek istemem ama sevmiyor gibi seven insan asla böyle yapmaz sanki zorla evliliğe devam ediyor gibi geldi bana 
(264 puan) tarafından
Bilmiyorum ki o zaman neden çocuk çocuk diye tutturdu ki. Istemiyorsa da söylesin çekip giderim bebegimle hiç sorun değil beni sevmeyenin yanında ne işim var.
(4,845 puan) tarafından
İnşallah düzelir canım belliki sen çok seviyorsun onu rabbim sevginizi muhabbetinizi arttırsın inşallah
(264 puan) tarafından
Amin inşallah canım. Seviyorum ama sevmek yetmiyor insan karşılık bulmak istiyor bir süre sonra,  böyle yasakamktansa sevmiyorum desin boşanalım bebeğime bakarım ben
0 oy
(132 puan) tarafından
Erkekler sorunu derdi olunca kendini çok yanlış ifade eder bir derdi sikinfisi olabilir mi ? İş geçim ailesiyle alakalı falan 
(264 puan) tarafından
Bilemiyorum ki soruyorum ama cevap vermiyor şu sıkıntım var demiyor. Çok şükür işi gücü yerinde ailesiyle de çok iyiyiz sorunumuz yok hamdolsun. Yeni iş kurmuştu işleri başta çok iyi değildi bende destek olmak için hamile halimle işe girdim ve çalıştım. Maddi destek oldum ve isleri çok düzeldi
(138 puan) tarafından
Öyle bi sorunu olsa insan sevdiğine eşine soylemeyipte kime soylicek
(132 puan) tarafından
Daha ne istiyor Allah yardımcınız olsun bacım.. duzelirsiniz inşallah
(132 puan) tarafından
Kuzum benimki bir yanlış birşey yapsın borç falan yapsın asla söylemez. Ters tavırlarından anlarım. Sonra derim esinim ben paylaş benimle ama genelde paylaşmaz o yüzden dedim
(264 puan) tarafından
Amin bacım
0 oy
tarafından
Bir kadın olarak çok gurur kırıcı bence şeyi merak ettim bu kadar ilgisizse çocuk nasıl oldu 
(264 puan) tarafından
Çok istedi çocuğu bilmiyorum neden. Çok afedersin cinsel hayatımız da zayıf arada oluyor.
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Severekmı evlendınz sonradan mı böyle oldu yoksa bastan berımı soguktu belkı aklında baskası kaldı bılemıyorm bı ınsan neden böyle yaaprkı daha cok yenısınz ustelık hamılesın bırazda kaçan kovalanır sende uzak dur baklm napcak
(264 puan) tarafından
Görücü usulü evlendik ama ben direk kestirip atmıştım o çok koştu peşimden.
Dilim varmıyor ama eski nişanlısıdamı aklı acaba.
Bu gidişle bende soğuyup uzak duracağım zaten yetti artık
(124 puan) tarafından
Senle hiç mi konuşmuyor işten gelince nasıl davranıyor
(2,705 puan) tarafından
Olabılır canm hanı bılemıyorm bı erkek oyle olmamalı sorun varsa analtsın söylesın sen otur kendı derdını degılde onu dınle baklm derdı neymıs ne ıstıyomş sorun varsa bıleyım duzelteyım kendımı yada aklın baskasındaysa onuda bışeyım cocugu boyle bı ortamda buyıtmek ıstemıyorm diye soyle bırbırınızı yıpratmayın
0 oy
(192 puan) tarafından
Seven insan dokunmadan duramaz , dokunmak istemiyorsa büyük ihtimalle sevmiyordur diyor Selin Karacehennem
(138 puan) tarafından
Cok dogru bbbırgarip yolcu
0 oy
tarafından
Yanlış anlama canım ama siz evlenmeden önce aklında kalan birisi oldu mu acaba eşinin? Unutamadığı birisi yani. Nedense okurken o his oluştu. Sanki kavuşamama sebebi şenmişsin gibi sana tavırlı. Yakın bir akrabam da çok benzer bir durum yaşadı ona da benzettim biraz okurken. 
0 oy
(12,796 puan) tarafından
 önce o seni el üstünde tutsaydı sen fazla üstüne düşüyorsun 
0 oy
tarafından
Seninle zorla evlendirildiğini düşündüm ama o koşmuş. Ne zaman işler böyle tersine döndü? 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Benim eşimde aynısı itmez öptürür ama kendiside soğuk soğuk yapar ihtiyaç için falan gelir öyle deyim ve defalarca kavga ederken beni sevmediğini söyledi sonra sinirle falan dedi ama sevmediğine eminim artık 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Bi sağlık problemi olabilir mi? Yani Allah korusun bi hastalık durumu oldu da hayata mı küstü. Sadece sana karşı mı mutsuz ilgisiz yoksa normal hayatında da mı oyle herkese karşı. 
0 oy
(24 puan) tarafından
Kendini biraz geri çekmeyi dene belki o yaklaşır sana ama daha iki yıllık ewliymissiniz bende iki yıllık ewliym ama eşim bana çok düşkün her işe gitmeden hatta çarşıya çıkmadan önce bile öper bende arkasını hiç birskmam tabiki 
0 oy
(427 puan) tarafından
Canım yani aldatıyor olabilir ilgisini gösterdiği birisi mutlaka vardır bu şekilde bir erkek olamaz çünkü  kadına ilgi göstermeyen yanaşmayan sebebi vardır yani ilgi gösterdiği başkası vardır diye düşünüyorum resmen evin ihtiyaçlarını görüp kenara çekiliyor diyorsun göz göze bile gelmemek normal degil
0 oy
tarafından
Bizmki tam tersi cilve adami bulduğu yerde sarilmk istiyor 
0 oy
tarafından
Benzer bir olay bende yaşandı. Bende 12 gün önce doğum yaptım hamileyken hep eşim sevsin isterdim ama eşim sürekli doğunca severiz derdi ki  çocuklara çok düşkün bir adamdır kendisi. Yanına giderdim ne geliyorsun derdi. Beraber vakit geçirmek isterdim, sitem ederdim seninle vakit geçirmek istemiyorum derdi ki sevdiğinden o kadar eminim ki dile de getirir. Doğumla birlikte sanki bana bı soğuma geldi, alttan alırken arfik takmıyorum,sürekli peşinden koşarken artik ugrasmiyorum düzelmeye başladı gelip sarılıp öpüyor. Erkeklerin mantık biraz değişik hani 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 570 göst.
7 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Glsum2555 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 2,131 göst.
2 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 293 göst.
15 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Denizinizzz (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 175 göst.