0 oy
592 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Biz dört kardeşiz en büyükleri benim 2 tane erkek engelli kardeşim var. Babam alkolik çalışır kasaptir.bu arada eve beş kuruş yararı olmaz olursa da bizimkilerin burnundan getirir yedirmez bile. Ben evlendim evim ayrı. 3 gündür ordayız çağırdılar bizi bende kızım durmuyor diye gittim oraya annemde ev temizliğine gidiyor. Her gün gider çalışır çalıştığı parayı alır markete gider yemek yapar yerler babam parasını napar bilmeyiz. Bugün evde bişey olmayınca bende ne yemek yapim bilemedim annemle konuştuk annem dedi hazır et döner oluyor ondan alim ekmek arası yapalım dedi tamam dedim yolda babam aramış annemi ne yemek var diye annemde et döner demiş başlamış kavga küfür hakaret beddua annem geldi eve ağlıyor kadın gidip milletin bo.kunu temizliyor kazandığı üç kurusun hesabını o s.erefsiz babama veriyor. Vermezse kavga kıyamet kız kardeşimle gecinemiyorlar her gün kavga kıyamet kıza harçlık vermez üniversite okuyor kardeşlerim zihinsel engelli çocukları mum etmiş kardeşim korkusundan yerlerinden kalkmazlar. Annem desen aynı sabah işe gider akşam gelir yemek temizlik yapar bide utanmadan annemi arar bana şalgam al bana yoğurt al bana b.ira al der anneme kadını ezer bağırır k.opek yerine koyar. Neyse kadın almadan gelmiş eve ağlıyor tabi eşimde ordaydi annemi görünce üzüldü oda yemek yemedi babamın lafından dolayı. Ben kahve yapıyordum halen annemle tartışıyor kız kardeşim ile tartışıyor susuyorum susuyorum artık sabrım taştı bağırdım annemin kıymetini bilmiyorsunuz kadın mecbur mu 47 yaşında ayaklarj şiş varis var çalışıyor dedim babamda benimde kalbim var bende çalışıyorum diyor nolmus diyor bağırdı benim evimin düzenine karışma huzurumuzu bozma diyor evde her gün kavga var babam içer karışır bunlara. Benide zamanında çok kovmuslugu var. Eşim içeride babam beni evden kovuyor sebebi annemi korudugum için. Bana Allah b.elani versin dedi bende senin versin dedim kızımı eşimi aldım ciktim evden. Aslında ben çok kalmak istemiyorum ama annem kal kızın durmuyor burda sırayla bakarız diyor. Pazar günü de kahvaltıda menemen yapıldı kız kardeşim kahvaltı hazırlıyor peynirde de çıkardı yanına niye peynir çıkarmış diye kavga etti hem eve almıyor hemde alınan şeyin hesabini yapıyor. Kendine her akşam şalgam alır kardeşlerim çok sever o 2 engelli kardeşim bi yudum vermez çocuklar içmeye korkar. Annem dondurma almış işte yorulmuş getirdi kadın gizli gizki yedirdi bizi aman görmesin bagirmasin diye annemede kızdım sen bunu bu hale getirdin sen çalıştın alıştı bakıyor sorumluluk yok kendini alkole vermiş daha çok bağırıyor çağırıyor başka bişey de yok babamın durumu iyi evleri var arabaları var ama eve bakmaz annem ev temizliğine gidiyor haftanın 6 günü çok üzülüyorum anneme kardeşlerime şimdi eve girdik kızımı uyutmaya çalışmıyorum eşim içeride noldu noldu diyor çoğu şeyi de duydu utanıyorum babamdan nefret ediyorum daha yazamadigim çok şey var

14 Cevaplar

0 oy
(1,371 puan) tarafından
Annen çalışıyormus zaten neden katlanıyor o ayyaşa
(506 puan) tarafından
Diyorum anlamıyor beni nasıl ederim ayıptır bu yaştan sonra diyor
(1,371 puan) tarafından
Yazık kadına ya ikna edin bosansin zaten bir faydası yokmuş eve adamın
tarafından
Canim en iyisi babanın olmadığı bir zamanda topla herseyi değiştir şehri başka olmaz tek çözüm
(506 puan) tarafından
Benim evim ayrı anneme diyorum boşan kurtul annem susar ağlar babam a.gzins sicar çalıştırır kadıni hem evin erkeği hem kadını gibi babam ise var mı lafta var imtihanım diyor 2 engelli çocukta var onlarw bakıyor
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Allah sabır versin annene. Evet böyle durumlara erkekler çok alışıyor maalesef. Babam da öyleydi bir ara. Muhakkak sende vardır derdi 
(506 puan) tarafından
Bırakmıyor imtihanim diyor
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Tek diyecegim şey o kadar insansiniz tutun kolundan atin dişari 

Annen boşasin kurtulsun 

Katlanmaya alişmişsiniz
(2,613 puan) tarafından
Eşinle birlikte atin dişari
Varliginin hayri yok boşuna kavga çikariyor
Gitsin içsin bi koşede alkolunu
Hem belki gozu korkar sizi ciddi gorurse
Bundan sonra kendi maaşinla ye iç de
Annenin parasiyla aldigina agzini surmesin
(506 puan) tarafından
2 engelli çocuğa bakıyor kardeşimi okutmaya çalışıyor bide o pisliğin kahrını cekiyor imtihan diyor
(506 puan) tarafından
Eşimi zor tuttum kavga edecekti bana bela okudu diye evden kovdu beni eşim kovulmayi duymadı ama annemede anlam veremiyorum
(2,613 puan) tarafından
Alkol alarak zaten evin bereketini kaçiriyor
Hem dinde zaten alkolik birini boşamak gunah degil eve haram getiriyor
(2,613 puan) tarafından
Annenin gozu korkmuş valla
Çocuklara uzuldum sadece
Annen halinden memnun qaliba
Sen karişma boyleyse sonra sana yikarlar her şeyi
0 oy
(7,946 puan) tarafından
Keşke annen hayatını böyle bir adamla devam ettirsemeymis çok üzüldüm ama annen imtihanda şuan inşallah diğer dünyada mükâfatını alır 
(506 puan) tarafından
Oda aynısını diyor yemin ederim çok sinirlerim bozuldu evden çıktık halen kavga ediyorlar
(7,946 puan) tarafından
Üzüldüm ama elden çare gelmez annen bosanmam derse bir ömür cekicek mecbur insalah yaşlanınca bari düzelir biraz baban.
(506 puan) tarafından
50 yaşında ölmüyor da kalp hastası alkolik bide
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Kendi ayakları üzerinde duran bir kadın lütfen ikna et ve kardeslerini de alsın çıksın gitsin 
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Siz önceki postlar iniz da babanızın iğrenç kıllı bacaklarını paylaşıp yara var demişsiniz doktora götürmek için randevu aldım demişsiniz alkolden çıkmış o yaralar annenize eza ettiği için bulmuş belasını engelli kardeşlerinizr yaptıklarından dolayı etme bulma dünyası 
(506 puan) tarafından
Evet acıdım uzulduk düzelir dedik goturmedim de yine kavga cikardi
(1,783 puan) tarafından
İsabet olmuş içinin kötülüğü dışına vurmuş okadar laf söyleyen doktora da gidebilir sizden başkası goturcek acıyacak yokmu siz acınacak duruma dusmussunuz anneniz kardeşleriniz babanızı sayesinde kendi anneme yapacağını yaptı benim biyolojik baba ayırdım valla annemi yanımda şuan elhamdülillah kurtul du ölene kadar da annemin arkasındayım cesur olmak lazım bazı konularda
0 oy
(692 puan) tarafından
Işte ben  bikere burada biri post açmıştı kadınlar calismalimi diye bende hayır demistin beni lincemislerdi  çalışınca böyle adamlarda eve bakmaz sorumsuz ay.yaş olurlar şuan okadar üzüldüm ki annene kardeşlerine o baskıyı ben hissettim Rabbim yardımcıları olsun  inşallah  diyolar ya kulun zulmü arttıkça sonuda yakındır Allah kurtarsın inşallah baba demeye bin şahit ister a.y.y.as herif 
0 oy
(449 puan) tarafından
Yani demeyeyim demeyeyim diyorum ama bazı insanlar için toprak iyi ki var. Arkadaşımın babasıda öyleydi. Rahmetli oldu kimse arkasından tek damla gözyaşı dökmedi.
0 oy
(13,001 puan) tarafından
Niye çekiyor bu adaminkahrini 

Annen isteyken 2 engelli kardeşine kim bakıyor 
(506 puan) tarafından
Zihinsel engelliler bazen bana bazen okula bazen kız kardeşim öyle geçiyor bazen babam evde
0 oy
tarafından
Çok çok çok üzüldüm sen çıktın ama onlar orda kaldı hiç cesareti yok annenin fedakar bir kadın ama yanlış insana fedakarlık yapıyor ah ah bir  kamp kursam toplasan tüm kadınları baksam orda herseylerini yapsam mutlu olsalar 
0 oy
tarafından
Sen neden utaniyorsun eşin biliyordur onun ne olduğunu sıkma canını. Annen madem ev geçiniyor ayrılsın kurtulsun sırtında ne o kambur g i taşıyor. Kardeşlerine günah evin içinde huzursuzluk onlarda kendilerini ifade edemediği için gergin olurlar .annen daha gencecikmis inan yaşlanınca daha zor olur çekemez. Eli ayağı tutuyor enerjisi varken bıraksın bence onu .inan size yemek yedirirler gizli saklı yapması bile bence boşanma nedeni .pasif olmasın annen olmasın o  ayaklarının üstünde duramaz zaten .acı çekerek mutsuzlukla beslenmek anneninde psikolojisini bozar bir süre sonra bence yol çok uzak değilken ve ömür varken bıraksın 
0 oy
(397 puan) tarafından
Allah yardımciniz olsun annenin adına çok üzüldüm :(
0 oy
(119 puan) tarafından
canım Allah kolaylık versin ama durum gerçekten çok karışık ve kötü maalesef.
0 oy
tarafından
Annen neden boşanmıyor 

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 420 göst.
26 Mayıs 2021 Aile kategorisinde aysegulguleryuz (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 745 göst.
27 Ocak 2021 Aile kategorisinde Ggggg (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 346 göst.