0 oy
134 göst.
Aile kategorisinde (202 puan) tarafından
Bugün bebişimizin bu dünyadaki 5. Günü. O doğana kadar eşimle aramızda çok kuvvetli tutku dolu bir bağ vardı. Ve hala daha onu çok seviyorum. Aşık olup evlendik biz. Birbirimize kavuşmak için 2 yıl uzak mesafe ilişkimiz de oldu. Aynı apartmanda yaşadığımız da. Hatta beraber üniversite mezuniyetimiz, beraber kebapçıda çalışmalarımız. Yapmadığımız şey kalmadı. Önümüzde çokça engeller ve evlenmemize karşı çıkanlar vardı. Dimdik durduk. Direndik. Şimdi o karşı çıkanlar bebişimize bakmak için kilometrelerce yoldan gelip yer yatağında uyuyorlar. Aşkımızın önünde kimse duramadı. Ama bebeğim doğduktan sonra özellikle cinsel açıdan bana bir soğuma geldi. Yine eşimin yüzüne bakınca içim gidiyor tabi o ayrı konu. Ama her dakika onu öpüp koklayan,uyurken sarılmayı sevmediği halde ona sarılan ya da en azından hep onun olduğu tarafa dönüp onu izleyerek uyuyan ben bebek olduktan sonra bütün ilgim alakam bebeğe kaydı. Bakmalara, öpüp koklamalara doyamıyorum. Kocamı öpmediğim gün sayısı artıyor. Bebeğimi öpüp koklamaktan ona sıra gelmiyor pek. Hatta şöyle düşündüm. Acaba benim içimde hep var olan annelik içgüdüsünü ben eşime karşı kullandım da bebeğim doğunca bu içgüdü olması gereken yere mi döndü diye düşündüm. Onsuz hayatımın anlamı yoktu benim. Ama şimdi oğlum olmadan bir hayat düşünemez oldum. Doğurduğum gün tamamen yabancıydık. Kendimi annesi gibi hissetmiyordum. Ama şimdi o benim, elim ayağım, herşeyim. Bütün bu hislerle beraber merak ettiğim konu şu. Eşime de oğluma da olması gereken sevgiyi verebilecek miyim? Ya ikisinden birini ihmal edersem! 40 gün olduktan sonra cinsel açıdan eşime karşı yaşadığım soğuma bir türlü geçmezse? Birisi beraber mezara yürümek istediğim adam, birisi hayat yolculuğumun sonuna kadar yakın da olsak uzak da olsak bana eşlik edecek tatlı bir yol arkadaşı. İkisi arasında seçim yapmak zorunda kalmış gibi görünmek istemiyorum. Ama bu aile içi dengeyi koruyabilmem için ne yapmam lazım. Bu arada kimseye birşey sezdirmiyorum şuan için. Bütün bu yaşananlar sadece kalbimde. İçinizde bu gibi bir durum yaşayan oldu mu? 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kablolara yağmur yağdı elektrik gitmiyor kocama 
(7,447 puan) tarafından
Ya Allah seni ne yapmasın bende elektrik ne alaka diyorum :))
tarafından
Bdbdbdbdbdb
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Canım bunları düşünmek için çok erken zamanla dengeyi kuruyor insan bebekli hayata alışma bir süreç ve bu süreç ramamlamdığında eşinede kendine de zaman ayırmayı öğrenmiş planlamış oluyorsun zaten :)
0 oy
tarafından
Su an tüm sevginizi ve ilginizi bebisinize vermeniz çok normal bebiş daha çok küçük kocaman bir sevgiyebve şefkate ihtiyacı var onun ve eşiniz bu durumu anlayışla karsilar. Zamanla o dengeyi kurarsınız diye düşünüyorum cinsel konular da konuşa konuşa yoluna girer elbet
0 oy
(59 puan) tarafından
Benimde kocama karşı sevgim büyük karşılıklı olarak Benim daha doğumuma çok var 12 haftaligim şuan Doğum yaptıktan sonra nasıl olurum bilemedim ama Koca ve çocuğun yeri farklı olur tabi Bilemedim inşallah duzelirsin Bebeğinde hosgelmis dünyaya Allah anneli babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin canım. Sen bu kocanı kendinu oku üfle belki göze gelmiş olabilirsin 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Overthinking. Aşırı düşünme problemi yaşıyorsun. Geçer. Bişey olmaz.:) 
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Annelik boyle bir şey kuzucum hayatinin merkezinde evlatlatimiz oluyor es ikinci planda kalıyor ki bu olağan bir durum kime sorsan önce evladım der soğuma kısmına gelince yeni doğum yaptın hormonlardan dolayı bunların olması da normal zamanla hepsi geçecek emin ol 
(202 puan) tarafından
Yani daha 5 gün önceye kadar çok farklı hissediyordum. Şimdi çok farklı. İçimde büyük bir huzur var. Bebeğimin karnı tok altı temiz uyuyor. Hoşuma gidiyor bu durum. Eşimin de baba olmuş halleri bebeğiyle konuşması o kadar sevimli ki. İçimden ağlamak geliyor sürekli. Bu kadar yoğun duygular arasında kadın olduğumu unutup annelik rolüme kendimi fazlaca kaptırıyorum. Galiba herkes bu süreci yaşıyor.
0 oy
(11,279 puan) tarafından
Şuan lohisasin ve yeni evreye girdiniz alışma suresindesiniz düzeni oturtunca eskiye dönersiniz korkma benin bebeğim 4 aylık olmak üzere yeni yeni dönüyoruz eskiye doğduğunda ilgilenemedik birbirimizle cinsellik değil sadece oturup muhabbet bile edemezdik şuan çok şükür duruluyor biraz biraz 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Canım benim daha 5 gün olmuş doğum yapalı suan da değil kocanı hiç kimseyi gözün görmez zamanla her şeyin bir dengesi oluşur boşuna kafana takip da lohusa halinle kendini yorma bunun için senin çaba harcamana gerek yok su akıp  yolunu buluyor ")

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 404 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 442 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ahmeteren (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 130 göst.