0 oy
529 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Hanımlar siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama son zamanlarda şu durum beni cok rahatsız ediyor. Insanlar cok kolay konuşuyorlar din hakkında.  Biri bi fetva sorunca hemen gunah, gunah değil, haram,mekruh... yani hiçbir dayanağı olmadan ordan burdan duymayla yahut bence senceyle fetva verir oldular. Bilgisayar hakkında bise sorulsa bilen cevap verir. Camasir makinasi hakkında sorulsa sadece kullananlar cevap verir. Hukuk sorulsa sadece okuyanlar cevap verir. Ama masallah din millete sakız olmus bilen bilmeyen sallıyor. Bu beni cok rahatsız ediyor. Efendimiz buyurmus ki; Ehli olmadan yanlış fetva veren, hainlik etmiş olur.) [Ebu Davud, Hakim]   lütfen dikkat edelim. 

14 Cevaplar

0 oy
(346 puan) tarafından
Bn bilmeden asla konusmam canim :)
tarafından
Ne guzel olması gereken :)
(346 puan) tarafından
Aynen canim :))
-Reklam-
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Valla bn o postlara hiç yorum yapmıyorum. Milleti niue günaha sokuyorlar ki. Din yorum dgldr ki günah haram i bilende yaziyo bilmeyende. Sıranıza günaha sokuyorlar yanlış hareket ettiği icin
tarafından
"Bilmiyorum demekte ilimdendir"buyrulmus. En doğrusunu yapıyorsun canim
0 oy
tarafından
Ben dini postlara yorum yapmaktan çekiniyorum çünkü tam anlamıyla bir konuyu bilmeden konuşmak doğru değil hele ki dinimiz hakkında okuyup öğrenme taraftarıyım 
tarafından
Aynen oyle canim
0 oy
(10,046 puan) tarafından
O tür postlara cevap vermiyorum ben yanlış bilgi vermek istemem ki bu din sonuçta. Herkes Kuran-i Kerim'in türkçe mealini kendi okusa zaten olayı çözecek..
0 oy
tarafından
Doğru konuya değinmişsin kesinlikle katılıyorum, aynı düşüncedeyim. 
0 oy
tarafından
Yaşamış olmam lazım konuşmak için.
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Yanı haklisin emin olmadan konuşmam bende 
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Kesinlikle canim. Bende dikkat ediyorum. Birde Allah muhafaza hem kaynaklari yok hemde kendilerince yorumluyorlar. Bence gunah bence degil. Dinde hic sence bence olurmu. Ben  genelde yorum yaparim ama asla kendi yorumumu katmam bilgim varsa kaynagi ile nakil etmeye calisirim. 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❣❤❤❣❤
0 oy
tarafından
Hayatımı islami eğitime verdim fıkıh ve hadis konusunda uzmanlaşıyorum ama Türk gelenek ve görenekleri her zaman zaten İslamdan önde tutuluyor. Kültürel bir din oluşmuş. 
0 oy
(468 puan) tarafından
sadece şuna katılmıyorum hukuk bilgisi için sadece okumak gerekmez
tarafından
Onu örnek verdim canim
0 oy
tarafından
evet arkadaşım katılıyorum bende en çok hemen haram hemen günah demelerine şaşırıyorum çünkü dinimiz bu kadr katı sert bi din değil kolaylastiricidir herşeyin bi yolu yordamı vardır en kolayı abdestten örnek vereyim hani derler ya yok pis olmaz su yok olmaz su bu teyemmüm bile var bende senin gibi düşünüyorum her konuyu her yerden okumaya gayret ediyorum ınsanları korkutmadan gözünde buyutmeden öğrenmelerini istiyorum 
0 oy
tarafından
Bnde internetten hadis ayet atanları sevmiyorum Kur'an'ın meali varken bn genelde ordan bakıp yazıyorum fetva vermek gibi olmuyor yanu
0 oy
tarafından
Neden? Allahın ayeti sabittir. Mesela ben Hz Mehdi desem fetva mı vermiş oluyorum?  Allah kuranda ayet ayet belirtmiş ben hoca olmam ama açarım kuranın Türkçe mealini konuya göre yanlışı dogruyu ögrenir bilmeyene söylerim illaki sarıklı hoca olmama gerek yok. 
tarafından
Mevzu yanlış bilgi vermek Dogru bilgiyi paylaştıgında sevap bile kazanırsın.)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 221 göst.
3 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Dilinniii (116 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 376 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+7 oy
28 cevap 458 göst.
18 Haziran 2021 Aile kategorisinde Papatya43 (520 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,813 göst.