+1 oy
377 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Hanımlar ilk benegimde namazimi kalıyordum ama birsktim sürekli iş yapmaktan ev işi coxik vs. Derken kaldı oyle şimdi kılmak istiyorum. 1 haftadır aklımda ama kilamiyorum şu zinciri kiramiyorum ha kilcam diyorum ya uykum gekiyor yada yorgun düşüp uyuya kalıyorum napicam bilmiyorum 

Tavsiyeleriniz varmi kılmak istiyorum gerçekten sankii eskiden kılarken daha huzurlu geçiyordu günlerim şimdi ise farklı 1 senedir hep sinirliyim ama namaz kildigim zaman öyle değildim hiç.  

10 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ailevi birkaç sorun yaşadım (kendi anne babamla alakalı) onlara gereğinden fazla değer ve çaba harcadığım halde sırtımdan bıçakladılar. 

Ve kendime dedim ki "Elif, onlar için çok uğraştın, çocukluğunu harcadın. Onların yapması gerekirken sen yemedin onlara yedirdin çalıştığın paraları... Ama karşılığında ne aldın? İhanet.. Saygısızlık... Vefasızlık... Değersizlik... Peki tüm bunlar olurken Allah sana ne yaptı? Mükemmel bir eş ve ailesi. Bal gibi bir evlat. Ve senden sadece iyi olmanı ve 5 vakit 10ar dakika ona ayırmanı istiyor. Çok mu görüyorsun gerçekten? İnsanlar için bu kadar uğraşıp nankörlük gördün. Allah sana ne yaptı da üşeniyorsun huzuruna çıkmaya? Ahirette sana 'Kulum sana ev verdim, eş verdim, evlat verdim. Sen benim için ne yaptın?' diye sorduğunda ne cevap vereceksin? "

Bu benim dönüm noktam oldu. Rabbim size de nasip etsin inşallah ❤️ 
(1,703 puan) tarafından
Ama namazı sen Allah için değil kendin için kılıyorsun canım ,unutma
tarafından
Allah razı olsun @bilgeelif❤️
tarafından
@esra..  Evet haklısın Allah cenneti vaad ettiği için kılıyoruz.
(124 puan) tarafından
Okurken tüylerim diken diken oldu gözlerim.doldu.. gerçekten çok çok doğru yazmışsın.. bakarsın sen sebep olmuşsundur bana ❤️
tarafından
Yaa eğer buna vesile olursam dünyalar benim olur ağlayacağım şimdi ❤️ rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın kalbinize göre versin inşallah ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Bu ezan kim icin okunuyor diye sorunca silkeleniyorum 
0 oy
(967 puan) tarafından
Şöyle düşun canım elimizi yaktigimizda açıdan kivraniyoz dimi ahirette napicaz oradaki cehennem sıcaklığına şeytanın seni alt etmesine izin verme ondan daha üstün bir varliksin herkesten üstün bir varliksin nasıl seni namazdan alikoymasina izin veriyorsun görmediğin sadece vesvese veren varlığa kendimi motive böyle ediyorum canım sende bismillah de güzelce abdessini al namaza başla 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Sadece ölümü düşün canım ve namazımızla ilgili hesaba nasıl cekilicemizi düşün 
0 oy
(2,291 puan) tarafından
2 dk abdest alip tek farzini kilcam de sonra abdest alinca sunneti de kilarsin ztn
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Çok kıymetli hocalar var her gün sohbet dinle, tefsir hadis vs. Kılmadan duramazsın. Ama hiç aksatmadan her gün dinle. 
(313 puan) tarafından
Bildiğin bir hoca video falan var mı güzel anlatımı olan :)
(3,491 puan) tarafından
Benim hocam merhum prof dr Mahmud Esad Coşan, çok naif çok hoş anlatır, hadis okur ayet okur delilsiz konuşmaz, hayatımın akışını değiştirdi diyebilirim.
(313 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım bakıcam
(3,491 puan) tarafından
Youtubeda cuma sohbetleri var, en kısa olan o, bitirince hadis sohbetlerine geçersin. Uygulaması var esad coşan külliyatı diye, ben okumayı daha çok sevdiğim için tercih ediyorum.
(313 puan) tarafından
Okumakta güzel olur evin içinde sıkıntıdan boş şeyler izlemektense sohbet dinleyimm
0 oy
(1,188 puan) tarafından
İman ve namaz aşkını Allah korkunu arttıracak videolar izlemeni tavsiye ederim , bide her zaman sorarım kendime mezarda bana soracaklar o kadar yaşadın gezdin tozdun naptın Allah icin, bunları dusunerek namazımı kılıyorum iyi insan olmaya calısıyorım, yoksa bi ottan hayvandan ne farkımız kalır, biz cok ozel yaratılmışız.. gerçi hayvanlar agaçlar bile Allahı zikredermiş
0 oy
(1,543 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor kanma :)
0 oy
(626 puan) tarafından
ah canım bende çok istiyorum kılayım devamlı ama şeytan o kadar çok vesvese veriyor ki sadece uyku olsa iyi ama kırıcam o zincirleri bir gün sende inatcı ol kır zincirleri Ya Allah de kalk olduğun yerden al abdestini kıl şu an sabah namazının kazasını
0 oy
tarafından
Namazdan önce o kalbine bi iyilik girsin ondan sonra dini boyutu dunusursn
(2,705 puan) tarafından
Hhkkhhk kız ıkı gun oncenın postuna boyle kapak atılır mı
tarafından
Anlar o...

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 258 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (336 puan) tarafından soruldu
0 oy