0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde (336 puan) tarafından
Sureleri sirasini kariştiriyorum bazılarini okurken emin olamıyorum acaba doğru mu okuyorum diye bir düşünüyorum surelerin adini kagida yazip karsima koysam olur mu ki öyle nasil yapcam bilemiyorum 26 yasindayim o kadar cok gec kalmişim ki pişmanlik içimi kemiriyor 

10 Cevaplar

+1 oy
(711 puan) tarafından
Yaaa kurban olurum seni verene çok duygulanıyorum şöyle postlar görünce hiiiç endişe etme güzelim her şey zamanla öyle güzel oturacak ki.. Emin ol şu an kıldığın namazın sevabı çok çok çok fazla çünkü bunu hadisi şerifte Aişe validemiz (ra) şöyle açıklıyor " O kimse ki, (Kuran'ı çabuk ve kolay) okuyamadığından dolayı Kuranı kekeleyerek (kelime kelime) okur, işte o kimseye 2 sevab vardır." Rabbim daim etsin.

Namaz içindeyken dışarıdan arızi bir maddeyi okur anlarsan (Örn. Saat gibi, kağıt gibi.) namazın bozulur. Bu yüzden sana kılmadan önce bir kez tekrar etmeni öneririm. Zaten günde 5 vakit kılıyoruz, 2 3 güne kalmadan müthiş ezberlersin. Sıralarını karıştırmamak için de onları kağıda yazıp görsel hafızana kaydet namazda hatırla. Rabbim ihlaslı namazlar kılmayı hepimize nasip etsin.
-Reklam-
0 oy
(50 puan) tarafından
Bende çok kilamk istiyodum he karistirdigim için bır fahta hep telefonda acil takip edip öğrendim artık öğrendiğim için kendim çok güzel kiliyorum
0 oy
(73 puan) tarafından
Olur mu olmaz mı bilmiyorum cnm ama.... şöyle bir şey var Rabbim sana o pişmanlığı vermiş nasip etmiş namazını ama ben de 27 yaşında annemin yanında kialrak yerde kağıda bakarak öyle öyle öğrenmeye başladım birden kolay olmuyor yavaş yavaş sen öğreneceksin aklına girecek ki hem nice geç başlayanlar var kazaların ile tamamlarsin inşallah
0 oy
(711 puan) tarafından

Ben 30 ocaktan berli kılıyorum yeni başladım ben de tam bilmiyorum YouTubeden rekat halinde ss aldım namaz kılarken açıyorum sürekli önümde şaşırınca hemen bakıyorum foto ekliyim o tarzda sende bütün namazları hazırla cok kolay olacak sana da 

image

0 oy
(343 puan) tarafından
Cnm sesli namaz kildirma programı var onu indir onunla beraber kıl böyle böyle alışırsın emin ol hiç bişey için geç değil Rabbim azmini gördükçe sana yardım edicek bunu bil ❤️
0 oy
(1,107 puan) tarafından
Sen bi başlada ne okursan oku zamanla oturur sıralamalar falan.yeterki kıl takılma onlara.
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Kulaklık tak kulağına aç bilmediğin süreleri on tekrar ile ezber yap kalbini namaza kıbleye Rabbime çevir bildiğin kadarını kıl ondaki huzur şu hayatta hic birşeyde yok

0 oy
(1,443 puan) tarafından
Yeterki niyetrin olsun yaz bir kagıda koy önüne ya Allah bismillah de başla gerisi geliyor Allah'ın izniyle ve hep abdestli ol ezan okudugu gibi kıl daha kolaylık oluyor Allah'ım yardımcın olsun inşallah 
0 oy
(1,178 puan) tarafından
Tekrarlayan videolar var dinle youtubeden evde bol.bol aklina girer şeytanın vesvesesi tatlım kil Allah kabul eder sure bildiğin kadarıyla oku bildiklerinle kil yeterki secde et CANIM Allah kabul etsin
0 oy
(598 puan) tarafından
Maaşallah ,hiç bişey için geç değil önemli olan senin farkında olman ,yaz canım gertekirse namazı böl duana bak ,yada sesli secdeler var onlarda al dene yani korkma inşallah bu sınavı da geçersin ,bende 25 yaşındayım çok şükür 7 yıldır kılıyorum çok huzur veriyor:)

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 378 göst.
2 Eylül 2022 Aile kategorisinde BegumY (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 260 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 425 göst.
7 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 704 göst.