+1 oy
740 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Eşim arabayı satışa çıkardı. Takılarıda satalım daha iyi bı araba alalım dedi. Bende sonuçta yine bizim malımız olacak diye tamam dedim. Kardeşi var 22 yaşında. Abi resimleri banada at bende paylaşayım belki tanıdık birisi çıkar almak ister demiş. Ve benim canım kocamda tamam paylaş satılırsa 10.000 senin demiş. Yani yuh ya. 10.000 ne dmeek ? Ben bir bileziğimi satmazdim o zmaan takardim. Onlar ailecek ne evlenirken ne doğumda maddi manevi asla yardım etmediler. Düğünde çeyrek altın bile takmadı kayınvalidemgil bütün misafirlerin taktiği herşeyi aldılar üstelik. Kızım doğdu altını evde unuttum dedi ilk torunu olduğu halde şu an 11 aylık hâlâ hiç bişey yapmadı.  düğünün kredi borcunu hâlâ ödüyoruz. Eşim arabayı da kredi çekerek aldı 2 yıl onu ödedik. Yani herşeyi kendi emegimizle yaptık. Şimdi kardeşine 10 bin senin ne demek ya. Sanki 3 5 kuruş der gibi. Ben bileziğimi satmak zorunda değilim ki onlar benim mehirimdi ama arabada bizim olacak diye satmaya karar vermiştim. Ta ki eşim kardeşine paradan 10 bin verecem diyene kadar. Yani onlardan hiç bişey göremedik bu zamana kadar niye şimdi biz bu bonkörlüğu yapıyoruz onu anlamadım. Siz olsanız ne yapardınız kızlar verir miydiniz takılarınızı ki şimdiki arabamiz da çok güzel sadece km fazla olduğu için satmak istiyor eşim 

25 Cevaplar

+1 oy
(7,545 puan) tarafından
Yürek yemiş senin herif bacım.
(262 puan) tarafından
Ya sorma çok ama çok sinir oldum. İnşallah satılmaz araba asla vermek istemiyorum takıları da banane gitsin kardeşinden babasından alsın parayı madem o kadar çok seviyor
(12,893 puan) tarafından
Satılsa bilr soyle vermeyeceksin diue
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Böyle bir durum üstüne sna danışmadan 10.000 sözü verdiyse takılarını bozdurma sakın sna 1000 ₺ bile vermez
(262 puan) tarafından
Evet danışmadı. Duyunca yuh diyebildim sadece. O kadar sinir oldum ki onlardan hiç bişey yok bize biz niye çocuğumuz varken üstelik ona bu parayı verelim kızıma birikim yaparım
(7,768 puan) tarafından
Yada 10.000₺ farkla daha iyi araba alırdınız eşine açık ol sana altın yok kardeşine 10.000 sözü verirken bna mı danıştın ğstelik fazla paramız yokken de
0 oy
(916 puan) tarafından
Herşeyi geçtim okudum babannesin sen ya hediyeyi evde unuttum femek ne öyle bı sacmalk varmı allahm sinir oldum .babanne olcsklar goya sevmeye gelnce severler ama
(262 puan) tarafından
Aynen öyle yalan altın falan yok annemler 10 bin liralık takı taktılar doğumda onların yanında öyle dedi. E hani 11 aylık oldu çocuk nerede senin altın.  Yalancı yani
0 oy
tarafından
Takıları babanın evinden mi getrdin 
(7,177 puan) tarafından
Velevki kaynanasının evinden getirsin vermek zorunda mı ?
(262 puan) tarafından
Kaynanamin evinden getirmedim vallahi canım eşim kredi çekerek aldı hâlâ kredi ödüyoruz diyorum ya kaynanam çeyrek bile takmadı
tarafından
Ay hepinz ne kadar cimrsnz adamin icinden gelms söylemiş
(262 puan) tarafından
Cimri mı sjsjaja sen enayi olmayasın
(7,226 puan) tarafından
Sacmaliyor bosver :))
0 oy
(453 puan) tarafından
Bacım 1 resme 10 bin ne demek tovbeee esin çok uçmuş bin lira bile dese tmm derim kardeşi olduğu için oda 

Altına gelince verme canim eğer öyle birsey yapıyorsa benim 7 tane bileziğim birsuru çeyreğim vardi borc harç sıkıntı hepsi gitti yine aliriz denilerek bilezigin 5ide mehirim di ama giden gitti unutuldu üstüne bi bardak ilik şu içildi ( soguk su icemem de sevmem ) :))
(262 puan) tarafından
Aynen öyle dese 1000 lira veriyim sesimi çıkarmam ama benim resmen bileziğin birisi o çocuğa gidecek niye vereyim ki onlar bana napti bu zamana kadar ayrıca bilezikleri de eşim aldı düğünde hâlâ borcu ödeniyor
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Bem vermezdim ne yalan söyleyim 
(262 puan) tarafından
Eşim öyle dedikten sonra bende vermek istemiyorum. Resmen bileziğin birini çıkarıp ona vericem niye vereyim onlardan ne gördüm bu zamana kadar bilezikleri de eşim aldı bana şuan hâlâ kredisini ödüyoruz
(1,750 puan) tarafından
Hadi bin iki bin tamamda on bin çok fazla ne var yani bi fotoğraf koyuyo çok saçma
0 oy
tarafından
kardeşine hava atmak için bileklerimi sattırmıcaktın de bikaç gün annene git. benim de kuzenimin kocası EVLERİNİ sattı, kardeşinin kumar borcu için. kuzenim direkt boşadı. adam sürünüyo şimdi barışmak için
(262 puan) tarafından
Ohaaa. E yuh yani banane yemeseydi kumarda. Ayyy çok haklı kuzenin
(830 puan) tarafından
Aaaaa
(830 puan) tarafından
Barışacak mi kız kuzenin
tarafından
babasının evine taşındı çalışıyo, çocuğa anane bakıyo. bilmiyorum valla napcak
(830 puan) tarafından
Böyleleri sürünsün valla iyi yapmış bazıları oturur evinde
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ben takı ile araba alınmasına karşıyım
(262 puan) tarafından
Bu saatten sonra bende karşıyım:)
0 oy
tarafından
Yuhhh abiye bak 
(262 puan) tarafından
İşte diyorum ya elalemin enayisi biziz. Millet torunu için bayramlık 50 lira bile vermez bomboş bayram geçirir biz 10 bin veriyoruz
0 oy
(437 puan) tarafından
Sana 1 lira vermez ama snein altınlarından kardeşine 10 bin verir aynen kardeşim biz enayiyiz o senin mehirin kardeşine vermek için bozduramam sen kardeşine kendi parandan ver ben veremem de çıkk hayırdır bir lirası boğazımdan gecmemiş 10 binverecem evdeki soğanın cücüğünü bile vermem benlemi kazanmış verme kız
(262 puan) tarafından
Veremiyecem zaten canım ama yorumuna çok güldüm Allah senide güldürsün :)) diyorum ya elalemin enayisi biziz gerçekten. Adamlar torununa bayramda 50 lira bile vermedi. Biz kalkıp hava parası 10 bin verecez şaka gibi ya
0 oy
tarafından
Asla ama asla vermezdim. Ayrıca kbakma bu durumda kocan seni enaiyi yerine koyuyor. Kardeşine vercem diyen kendisi ama senin takılarını alıyor. Vermiycem benim mehirim dursun araba de ya da kendi kredi çekip alsın da görsün o zman bol keseden sallayamaz. 
(262 puan) tarafından
Kuzu zaten takıların hâlâ borcunu kredi olarak ödüyoruz. Ben arabada bizim olacak diye kabul ettim yoksa banane hele ki kardeşinden banane ya
tarafından
Asla verme pisman olursun.
0 oy
(7,663 puan) tarafından
E söz vermiş cayamazda. Bizde de öyle muhabbetler olur ama mesela 100 e satılacak diyelim 110 a sat üstü senin olsun şeklinde konuşulur belki öyle demişlerdir 
(262 puan) tarafından
Yok canım eşim ilana ne kadara koyduysa kardeşine de o kadar söyledi artı bir miktar demedi yani olan benim bileziğime olacak
(7,663 puan) tarafından
Çok kötü olmuş ya kendi düşünmesi gerekirdi baştan yazık günah az para değil
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Bilezigini de bozma arabayı da sattirma 
(262 puan) tarafından
İnşallah satılmaz diye dua ediyorum hep zaten yoksa olan benim boşa giden bileziğime olacak
(1,311 puan) tarafından
Yani canım senden alıp ona vermek gibi bişey yapmış. Madem parası yetecek senin altınını neden bozuyor
0 oy
(873 puan) tarafından
İyice bol keseden sallamış

Aracıya verilecek olan 500 tl falandır 
(262 puan) tarafından
Ya hadi kardeşi diye 1000 versin sesimi cikarmam ama 10 bin ne demek ya resmen benim bileziğimi çıkarıp al senin olsun diyicem
(873 puan) tarafından
Dua et siz kendınız önden satın veya eline bin tl versin şakaya vursun 10bin verilir mi ne alaka
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Belki eşin arabanın değerinin üzerine satarsa senin de iştir canım eşin 100 der o 110 satarsa aradaki farkı alacaktır bence sor konuş gerekirse tartış 
(262 puan) tarafından
Yok canım ilana ne kadar yazdiysa kardeşine de o kadar dedi ekstra fiyat söylemedi
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Şimdi şöyle kardesi arabanın fiyatının üstünde bir fiyata satacaksa ugrasacaksa tabiki vermeli 5 10 bilmem çünkü bizdede ev falan satışı olgunda öyle derler sen sat şu kadarı senindir die ama düşük meblaya satacaksa o para çok çok fazla esin hangi mantıkla söylemiş bilemem 
(262 puan) tarafından
Yok canım ilana ne kadar koyduysa kardeşine de aynı şeyi söyledi yani fazladan koy senin olsun demedi arabanın değeri o kadar zaten
(3,669 puan) tarafından
Anladım Allah akıl versin ne diyim sende eşine 10 binlik altını verme takicam de :)
0 oy
(5,277 puan) tarafından
Kocan kardeşine vercem ayağına bilezige çökecek boşver hiç verme 
(262 puan) tarafından
Ahhaahah :))) yok bacım öyle biri değil de ailesine karşı nedense çok verimkar. Ama ben onlardan bişey görmüyorum kaynanam bize 2 ekmek aldı ve parasını istedi eşimden ya düşünebiliyor musun bunlara ne parası vereyim ben
0 oy
(4,933 puan) tarafından
Sen taki isinden vazgec bacim bozdurma inan kafan ağrımaz 
(262 puan) tarafından
Veremiyecem canım inşallah satılmaz arabada
0 oy
(830 puan) tarafından
Madem öyle bende ,madem 10 bin sana hiç koymuyor o zaman bende vermiyorum git bul nereden bulursan derkm
(262 puan) tarafından
Zaten hele bı satılsın vermem banane ben zorunda mıyım ya onlara para vermeye.
0 oy
(42 puan) tarafından
Bacım sakın mehirlerini verme. Onlar senin Allah korusun ilerisi ne olacağı belli olmaz 
(262 puan) tarafından
Aynen öyle eşime karşı güvenim sonsuz ama ailesine karşı nedense çok verimkar sinir oluyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 296 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 508 göst.
31 Aralık 2019 Diğer kategorisinde MELTEM ❤ (2,172 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,512 göst.
0 oy
27 cevap 1,284 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (253 puan) tarafından soruldu

378,320 soru

11,323,344 cevap

34,775 kullanıcı

...