0 oy
1,163 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
Eşimden darp raporu almıştım babamın evine gitmiştim hatırlayan olursa. Boşanmayı kafaya koymuştum. Çok nettim Allah biliyor. Sonra eşim geldi konuşmak iste di. Annem hep boşanmamızdan yana bir yandan da babam o kadar yolu benim için geldi sonuçta aldı beni getirdi. Neyse eşimle konuşmaya başladık. Babam işi çözmeye çalışıyor barışmamızdan yana. Biz karşılıkı birbirimizden şikayetlerimizi söylüyoruz falan filan eşim de dedi abarttım yapmasaydım keşke. Neyse.. Eşim hemen o gün bizi alıp eve dönmek taraftarı. O kadar ısrar etti iptal edilemeyecek askeriyede işlerim var falan dedi. Babam dedi en azından 3 gün veya 1 hafta birbirinizden uzak durun bakalım birbirinizin kıymetini mi bileceksiniz yoksa oh be kurtuldum mu diceksiniz buna o zaman karar verin dedi. Eşim asla kabul etmiyor ikna olmuyor benim bugün dönmem lazım biz anlaştık daha da yolda konuşuruz bidaha vurmayacağım falan dedi. Neyse. Ben tabi hala güvenemedim. Çünkü bizi de çok suçluyor diyorki bana haber vermeden nasıl gidersin çocukarımı nasıl kaçırırsın.. Yani çocuklar için istiyor aslında çünkü mahkemenin çocukları bana vereceğini biliyor. Neyse ben vallahi o gün gitmeyi düşünmüyordum biz babamla onu ikna etmeye çalışırken iki gün üç gün derken annem araya girdi neee iki üç gün mü defol git evimden diye bağırmaya başladı bana öyle böyle değil.. Madem böyle yapacaktın niye yordun babanı bu kadar yol gitti senin için. Bağırmakta biraz haklıydı başta ama sonra beddua etti. Ah etti. Bundan sonra sildim seni seninle asla konuşmayacağım. Çocukları göstermek için de beni arama onları da görmek istemiyorum. Aha buraya da yazıyorum o adam seni öldürecek senin de buraya ölün gelecek. Böyle şeyler söyledi bağırdı çağırdı defol dedi eşimle dönmek zorunda kaldım.

Şimdi geldik karakola gidip ifademi geri çektim daha doğrusu değiştirdim. Polis birşey olmaz dedi ama savcı kabul etmemiş eşim hapse girebilir. Ailem yok artık beni sildi annem. Babamınsa yüzüne bile bakamam. Eşimle tekrar denemek istedim tabiiki bu oyun değil biliyorum kimse linçlemeye kalkmasın yeterince diplerdeyim zaten. Çocuklarımız için bunu yapmamalı mıydık.. Kafam çok karışık. Eşime birşey olsun istemem kızlar benim eşimin tek kötü yanı şiddetti. İnanın belki burdaki birçoğunuzun eşinden daha iyi benim eşim. Ama siz söyleyin şiddet affedilebilir mi? Birdaha yapmayacağını söyledi zaten yaparsa neler olacağını da artık gördüğünü düşünüyorum. Düzelebilir diyordum ama savcı işi uzatırsa eşim iyice bana bilenir mi bunu da bilemiyorum.. Çok üzgünüm. Anneme babama da çok üzüldüm. Annemin beddualarından da çok korkuyorum 

38 Cevaplar

+14 oy
tarafından

Madem geri barisacaksin ne diye böyle işlere kalkisiyorsun,iyi ki netmissin yani boşanmada,net olmasaydın ne olurdu acaba. 

Hayır aileyi de huzursuz ediyorsun boş yere 
tarafından
Bi insan yedisinde neyse yetmişinde de aynı olur, sanki geldiğinde el üstünde tutacak
(774 puan) tarafından
Şiddetin 1 2 si yoktur bir yapan bir daha yapar hep hep bu mantıktayım
(2,610 puan) tarafından
Kesinlikle empati kurmuş arkadaşın biri dönünce çok mutlu olmuş falan filan ama şiddet yokmuş onda şiddet bence affedilir bir şey değil ve tekrarı olabilecek bir şey
(9,556 puan) tarafından
Bu durumda ailem yanımda olacak arkama bile bakmam canımı sokakta bulmadım ben vallahi. Annem de beni dayak yiyim diye doğurmadı heralde
(774 puan) tarafından
Aynen öyle bir kere kurtulmuşım elinden geri dönmezdim yani ha olduki döndüm bu kadar erken dönmezdim ya onun iyice bi sürünmesini isterdim adam olup köpek gibi pişman olacak sonra düşük bi ihtimalle belkiiii dönerdim ama bu kadar erken asla yani
-Reklam-
+2 oy
(1,316 puan) tarafından
Bu kadar kocana meraklıydı tek sorunu şiddet diyorsun bizim eslerimizdende daha iyiymiş ya oturacaksin o zaman ortalığı ayağa kaldırmayacaksin böyle saçmalık mi olur boşanmaya altın az burnu sürsün istemiştim o kadar .
(2,191 puan) tarafından
Artiiiii . Evet madem çoğumuzun esin den iyi canın mı sıkılıyor gidiyosun adama onca yolu getirttiriyosun... ayrıca sadece şiddet i var ne demek ya iyi misin ? Ne kamuyu ne karakollara ne hastaneleri işgal etme ozaman .
(7,940 puan) tarafından
Aynen o lafı benimde sinirimi bozdu bir cogunuzdan daha iyi eşim diyo ne saçma nerden biliyirsun bunu seni dövüyor daha ne olsun çok değişik türden insanlar var
(1,316 puan) tarafından
Yok ya amacı boşanmak zaten değil aklınca eşine ders vermek istemiş işte
(590 puan) tarafından
aynen oyle banada asiri sacma geldi seviyo bosanmak istemiyo
+1 oy
(4,651 puan) tarafından
Valla kuzu şiddet gösteren insan iyi insan değildir benim fikrim bu.hele hele annenin o sözlerini duydu ise nasılsa anası sildi babası da boşanmamızı istemiyor geri gitmes bi daha diyerek şiddetin şiddetini artırabilir.dilerim Allah'tan bu şekilde olmaz. Darp raporu almışsın iyi etmiş savcı iptal etmeyerek bu ülkede bimdarp raporu alıp uzaklaşma isteyen kurtulmak isteyen o kadar kadın var ki uğraşan.yine de hakkında hayırlısı olsun.fszla söze gerek yok
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Annen boşanmandan yana degilmiş
(6 puan) tarafından
Nasıl
(2,613 puan) tarafından
Seni gondermek için bahane bulmuş hemen evlatliktan redd etmiş
Boşanmani isteyen biri bunu yapmaz
(6 puan) tarafından
Hayır aksine dönmemi asla istemiyordu. Boşanacaktım ya sözde sonra anlaşmaya başladığımızı görünce sinirlendi kovdu
(12 puan) tarafından
Eşin bizim ellerimizden iyi oldugu için mi şiddet  uyguluyor ne kadar  iyi olursa olsun şiddet varsa hangi iyiligi göze gelebilir ki çok iyi olsaydı canı yanar şiddet  uygulamazdı canım
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Kusura bakma da ailen arkandayken dayak yemişken ne bu koca merakı daha çok dayak yiyeceksin unutma yazık anana babana bir daha da arkanda durmazlar dönmek istediğinde
tarafından
Yüzü De olmaz bir daha baba evine gitmeye.
(2,610 puan) tarafından
Bence gitmek zorunda kalacak
0 oy
tarafından
Haksız olabilirsin ama o an çıkışın yoktu seni çok iyi anlıyorum. Aileler araya girince daha farklı oluyor. Bende yaşadım.

Ama annen eşinin yanında sana bunu yapmamalıydı. Şimdi daha fazla tepene binecek. Çok kötü olmuş. 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Zorunda kalmadın kendin istedin canım gitmeyip ben seni istemiyorum diyebilirdin annen haklı ufacık şeyde olay büyüyecek tekrarları olacak hatalarının 

Tek kötü huyu şiddeti yazmışsın daha ne olsun normalleştirme bazı şeyleri savcının çekmemeside iyi olmuş hatasının bedelini ödesin annen baban sen üzüleceğin için üzülüp beddua etmiş ama anne baba bedduası almak hiç iyi değil 
tarafından
Bide yazmış çoğunuzun eşinden iyidir benim eşim ALLAH yar ve yardımcısı olsun
(6,441 puan) tarafından
Hee barışacak ya linç yememek içinde onu söylüyor vallaha kendi kaybetmiş benim annem de arkamda babam dayak yesem aramaz bile
tarafından
Öyle oluyor ya benimkiler de arkamda değil en azından burda aileleri sahip çıkan kişiler var onlarda kıymet bilmiyor şiddet görmüyorum ama arkamda da durmuyorlar
(6,441 puan) tarafından
Boşanmak istemiyorsan dayak aldatmadan sonra falan dertleş annenle ablanla babalar duyunca iş farklı oluyor
Elalemde aile var akıl yok
tarafından
Aynen öyle cnm
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Esin askeri personel mi siddet ilk defa mı oldu keske ailen yanındayken bitirseydin siddet cok ağır birsey sürekli olacaksa 
0 oy
(13,835 puan) tarafından
Tabiki sen şikayetini alsan bile kamu davasi açilir. Aslinda bu yasalar kadinlari korumak için böyle ama biz hala şikayet ediyoruz. Birak ceza alacaksa alsin. Eşinin tek kötü yani şiddet göstermesi ve sen bunu kabul etmiş gibi duruyorsun. Madem barişacaktin hiç işi dallandirip budaklandirmadan evinde oturup dayağini yemeye devam edecektin. Annen çok hakli kusura bakma. 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Eşin askeri personel ise meslekten atılabilir 

0 oy
(966 puan) tarafından
Şiddet dediğin sürekli olan bir şey mi cnm? Ben de 5 senelik evliyim eşim iki kez vurdu bana.ama onun için şiddete meyilli demedim.vurdu dediğim tokat attı.canina kastedp bir yerin kanıyor morariyorsa ciddiye al bunu.
0 oy
tarafından
Annen çok doğru söylemiş,bu adam silahımı aldım geliyorum diyen adam değil mi ne bekliyorsun acaba,ne diyelim.beni linclemeyin bana bir sey demeyin oldu canım 
0 oy
(153 puan) tarafından
Burada birçok kadın anne babasının arkasında durmadığından yakınıyor siz ailemiz arkanızda durduğu halde elinize dönmüşsünüz. Anneniz sonuna kadar haklı. İnsanlar değişmez.
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Valla bacım amacım yargılamak kınamak değil anlayamıyorum bazen gerçekden ailen arrkandaymış kimisi ailemin evi daha beter diye gitmez fırsatı elinin tersiyle itmişain Evet çoçuklarımız için herşey ama oyle ailedw büyümeden daha iyi bazen 
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Bırak girsün kalsın birkaçgün belki pişman olur da öyle anlar
0 oy
(362 puan) tarafından
Buradakilere bakarak hayatına yön verme eminim bir çok kadın burda psikolojik şiddet görüyor ilk şiddeti mi cocuklarina tavrı nasıl iyi bir babamı pişman olduğuna tamamen emin misin şiddeti asla affedilecek yani yok askeriye falan demişsin asker ise ondan normal bir kişilik beklemek çok zor asker polislerin psikolojisi kötü olur genelde ben kişisel anlasmamanizdan ziyade aile tavrı ile ilgili kendini çok kötü hissettiğini düşünüyorum cunki biz kadınlar istiyoruz ki kararlarimizda ailemiz yanımızda olsun ama sofrada bir tabak ağır geliyor işte cocuklarinla sigamazsin birkere çıkınca geneli böyle malesef 
0 oy
(65 puan) tarafından
Kadına şiddet artık çok ciddi boyutlarda lütfen ciddiye alın şunu. Şiddet bitmez şiddet uygulayan birisi devam eder hep 
0 oy
tarafından
Annen seni düşündüğü için demiştir hakli olarak ama sende gitmişsin canim niye fikir soruyorsun ki geri git desek gidecek misin sanki rabbim anneni korktuğuna uğratmasin baska diyecek söz yok
0 oy
(1,134 puan) tarafından

Sana şiddet gösteren bir adama nasıl bu kadar çabuk güvendin de bir daha yapmayacağına ikna oldun, artık arkanda duran bir ailende yok, şiddeti tekrar uygulayacagindan emin olduğun için savcı işi uzatırsa eşim bana bilenir diyosun, yani bacım değmeyen bir koca için arkanda duran aileni ezdin geçtin, burda senin yerinde olmak isteyen okadar çok kadın var ki ne deyim , inşallah pişman olmazsın:ermm:

0 oy
(482 puan) tarafından

Bir kadina cocuga zarar geldiginde Niye inisiyatif kullanmadi neden elinden gelenin daha fazlasini yapmadi diye sitem ederiz bi de savcilara oysaki anayasa ne kadar imkan sagliyorsa oyle ceza veriyorlar. Bu hanim da kalkmış  savci isi uzatirsa kocam hapse girerse diyor yazik o savcilar da  nelerle ugrasiyor daha cok sey derim de neyse bisey demiycem. Siz soyleyin siddet affedilebilir mi diyo bide hasbinallah :sick:

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 251 göst.
0 oy
7 cevap 482 göst.
22 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 186 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu