0 oy
439 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (393 puan) tarafından
Ilk hamileligim kızlar kendi ailem bebek icin bebek ceyizi düzdüler bebek arabasina varincaya kadar herseyi aldilar bize bi besik ve gardirobu kaldi herseyini yaptilar yani. Konyadan gelemeyecekler ama otobüsle gönderecekler.  Kaynanam ve kayinbabamdan hic bi haber yok eksiginiz varmi alincak var mi die sormuyorlar. Park besik aldim icinin yatagini cok sevmedim esime annen pamuktan yatak yapsin dedim esim hic soyleyemem dedi biraz daha kaliteli yatak aldi. Ben valla aileme ne istiyorsam nasil istiyorsam dedim ona gore aldilar esimde ailesinim sorumsuz olduğunu biliyor ondan galina bide benim ailemin bu 7. Torunu esimin ailesinin ilk torunu bunlar daha hevesli olmasi lazim. Kaynanamin elinden örgü isi gelir hic yaptığını gormedim 2 ay sonra dogum var. Acaba dyorum durumlari cok iyi dugunden de altin sözleri var onu mu yapıcaklar esim bekleme yapmazlar. Ee o zaman bunlar ne yapcak yanj bi tane kucuk kuzu dogmus torunuma kesecem diyormus koyde zaten bizde kesilir ama tek bumu. Sizce beklemeye devam edeyim mi umudumu keseyim mi. ? Cok sozleri var zaten dugunumde altın bile takmadilar gelen altinlari bile aldilar gelin gormeye gelenlerin elinden tabak canagi bile aldi ac gözlü bak aklima geldi gene sinirim bozuldu 2 sene geçti.

20 Cevaplar

+1 oy
(328 puan) tarafından
Ya burdakiler de mübarekler herkes ayrı bı havada. Onlara mi güvenerek yaptın, kimseden bir şey bekleme. Aile bu aile. Ana babamızın evinden aile olmak adına ayrılıyoruz ebediyen görüşmemek veya mutlu üzgün anlarda bir olmamak için degil. Yani niye ısrarla birine güvenerek mi yaptın diye milyon kere yaziliyor vallahi anlamıyorum. Senin demek istedigin apaçık. Durumu olmayan kimseden maddi beklentisi kimsenin olmaz. İlk torun oldugu için ve erkek tarafından soy devam ettiği için insan ister istemez beklenti içinde oluyor. İlk yani ilk. Ama bence bu tarz bir aileden bekleme. Bekledikçe sinirleneceksin. Eşin de muhtemelen farkında o yüzden yüz göz olmadan kendi işini kendi hallediyor. Hemde sana ve ailene karşı mahcubiyeti olabilir. Yaparlarsa ne alâ..
(226 puan) tarafından
Doğru cevap buydu yani dengesiz dengesiz yorumlar ya insanların kafalar bı milyon olmuş Allah aşkına ya insan ana babadan beklentiye girmesinde kimden beklentiye girsin herseyine karismayi biliolar madem biliolar onuda bilicekler
(393 puan) tarafından
Aynen bunu yazan kesin kaynanasindan herseyi görüyordr ondandir.
(328 puan) tarafından
Yani ne bileyim bence olay bu. Evlendik diye DNA mız değişmedi anamız babamız yine ana baba. Allah razı olsun evlat olarak sayıyorlar imkan dahilinde her şeyi yapıyorlar. Yapmamış olsalar üzülür insan ama yapınca da böyle mutlu ve gururlaniyoruz. Şükür.
(393 puan) tarafından
TAmam cnm haklisin
-Reklam-
0 oy
(942 puan) tarafından
Aman boşver ailen almış işte eşinde yanında. Allah size versinde siz alın inşallah kimseden bişey bekleme benimkiler de öyle 
(393 puan) tarafından
Bide isim koymami bekliyorlar yaa ne kadar sinir bozucu yaa Allah'tan esim benim tarafimdan annesinin babasinin ismini dahi koymak istemiyor
(942 puan) tarafından
Ayy o sala.kligi ben yaptım. Bir gram yardımlar bile olmadı
(393 puan) tarafından
Git değiştir sinir oluyorum boyle sorumsuz aileye
(942 puan) tarafından
Kızım oldu bide kaynanamın adını koymami beklediler. Hiçte koymadım valla hepsi suratı.asildi
(393 puan) tarafından
Assinlar onlar astikcaa kizima seslenerim
0 oy
tarafından
Hiç kafana takma bence 
(393 puan) tarafından
Ah canım böyle olanlar nasil boyle oluyor anlamıyorum dedigin gibi evliyiz cocugumuz olcak her zaman her zaman kotr yuklenmez fatura yatirilmaz bunlar ne arabasinin vergisini yatir sinav parasi yatir boru kirilir boru al gonder abartiyor. Arkadasin dedigide kendi ailesi olsa filan die benim babam annem arayipda bisi istemez asla onlar ararlar bi isteginiz varmi sıkışsaniz haber edin der. Bunlarinki farkli oğlumuz yapsin etsin tamam oglun yapsinda bi olur iki olur gerceten bi kacina seslenmedim ama abarttilar.
tarafından
Canım tamam da adam biseyini eksik ediyor mu ona bakmak lazım, şimdi kocasına dese ki hayır istemiyorum verme ailene para, o da demeyecek mi hayırdır ben çalışıyorum ben kazanıyorum aileme de mi vermeyeyim dese iyi mi olacak, sonra sendi bendi derken kavga çıkacak
(393 puan) tarafından
Sizin araniz oyle galiba bizim aramizda oyle senin paran benim param olayi yoktur kavga cikmaz kendide sinirleniyor ama isteyenede yok denmiyor isteyen de problem var. Seninde aile ortamini merak ettim ben kazaniyorum mu oluyor evin icinde
tarafından
Yo hiç öyle bi muhabbetimiz olmadı, diyorumya çok şükür her istediğimi alır hiç yok demedi şimdiye kadar, durumumuz çok iyi Rabbime şükürler olsun, ama ailesi istese ben sorun etmem ki benim de ailem istese çıkarır anında verir yani parayı. Kalmış ki kendi ailesi bişey isteyecek ve ben yok diyecem öyle mi, o vermem dese bile ben razı olmam yani,versin niye vermiyo.
Doğum günümde iPhone 11 aldı mesela,ailesi istese ona da alsın yani neden karşı çıkayım
tarafından
Ay bide ben eşimin ailesini seviyorum sanırım ondan böyle düşünüyorum, belki de bu arkadaşa kötülükleri dokunmuştur ondan da istemiyor olabilir, bide bu açıdan bakmak lazım
0 oy
tarafından
Benim annemde herseyini yapıyor onu mu alalım bunu mu alalım diye kaynanam birşey sormuyor ben kaynanama yada anneme güvenerek bu çocuğu yapmadım yapmak zorunda vermek zorunda yada almak zoruna değiller gönüllerinden almak gelir alırlar çok mutlu olurum almazlarsa da onların tercihi 
(393 puan) tarafından
Tabiki zorla değil bana nie diyirlsr o zaman dedesinin adi nenesinin adi die b.ok alırlar
tarafından
Ben açık açık söyledim sende açık açık söyle nene dede ismi vermesinden nefret ediyorum de geç kenara bidahada isim konusunda muhattap olma
(393 puan) tarafından
Dedim zatsn ben taşıyorum benim hakkim dedim geçtim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Düğün kısmında haklısın.ama bebek için almak zorunda değiller senin ailemde onun ailesi de
(393 puan) tarafından
Kız nie zorunda degiller birine bebek gormeye gidiyorsun da doldurup gidiyorsun babane dede bu
(9,247 puan) tarafından
Hediye almak tamam ama birinin cocuguma herseyini almak anne babanın işi nene dede nin değil
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Kesinlikle ümidim var deme benimkiler de ayni şekilde 1 iğneleri yok benim çocuğuma 2 aylık oldu bir 3 günlükken geldi birde gecen gün zorla ben cagirttim onda da kapıdan girerken bir daha gelmem dedi de girdi canim
(1,437 puan) tarafından
Bana da lazim değiller ama benim ailem her hafta geliyor eşim çok üzülüyor ailesi gelmediği için o günde kendi ailem gelmişti o sebepten cagirdim ama Çağırmaz olsaydım annem dedi al abla ozlemissindir torununu DİE iki dk kucağında tutmadı alin sizde sevin dedi şuan eşim keşke cagirmasaydik ailene de rezil etti beni diye daha da üzüldü
(393 puan) tarafından
Kendi ailem de konyada uzak ben marastayim onlar bize 45 dk kadar uzakliktalar biz gitmiyoruz die gelmiyorlar galiba esimde cok dert etmiyor
(1,437 puan) tarafından
Kendi ailem 1 saatlik yoldan geliyor her hafta onlar 10 dk yoldan gelemiyor neymiş apartmanda asansor yokmuş merdiven cikamiyormus hani efendi
(393 puan) tarafından
Aaa amaçları farkli galina aman gelip gitcekler masrafff :) oyle düşünüyorlar
(328 puan) tarafından
Merak ettim neden oyleler. Sorun mu oldu daha önceden yoksa sevgi nedir bilmeyen tipler mi eşinin ailesi bahar? Normalde sormam ama cidden üzüldüm ben bile
0 oy
tarafından
Hic sevmem böyle şeyleri benim ailem onun ailesi kim gönlünden ne koparsa alir bu kadar büyütmeyin olayları 
(393 puan) tarafından
Büyütmüyoruz yavv. :)
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Ailelere neden yüklüyorsunuz ki bu sizin evladınız 
0 oy
(783 puan) tarafından
Benim eşimin ailesi de öyle. Allah var örgü falan yaptı 3 5 tane ama ipini ben aldım. Başka bir çöp bile almadılar. Ama doğduğunda altın taktılar haklarını yiyemem
(393 puan) tarafından
Baklm altin da almas bunlar
(783 puan) tarafından
Huzurunuz yerinde olsun da boşver ilerki zamanlarda sürekli annem bunu annem şunu almış konusunu açarsın. Muhtaç değiliz ama bekliyoruz yani.
(393 puan) tarafından
Aynen esyalarim gelmedi bi gelsin drumda patlatcam olayi zten
(783 puan) tarafından
Sabret sinirini bozma hamilesin
(393 puan) tarafından
Ediyorum cnm saol
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Senın taraf yapıyor dıye onlarda yapmak zorunda degıl sen kıyas yapmıssın ama beklentıye sokma bosuna kendını yapmayan yapmaz ben anneme gittim doguma sagolsunlar herseyımı karsıladılar kunanam aynı yerde olmasına ragmen cıkıpta gelmedi bile kırkı cıkınca hanfendının ayagına götürdük bı çöpü bıle yok olmasında dırek çöpe basarm sevmedıgım ınsanlarden medet beklemem bıseyde ıstemem yapsa yarn basına kakar kendı evladına kendın bak
(393 puan) tarafından
Aynen ya haklisin valla
0 oy
(13,028 puan) tarafından

Bu kadar da beklentiye girmeyin Yapmazsa yapmasın Sdni  evladın onun torunu İçinden gelirse yapar Yapmıyor diye de dert edinilmez ki :ermm:

(393 puan) tarafından
Evet evet haklısın dert edinmedim de umursamıyorlar ya sinirim bozuluyor
0 oy
(504 puan) tarafından
Ablam.bosver senden uzak olsunlarda hiç birşey yapmasınlar yaaa keşke şu durum bende olsaydı kendimden uzak tutardım
(393 puan) tarafından
Ne bilim ya iste insan bekliyor gene de
0 oy
(774 puan) tarafından
Kuzum çocuğa eşya konusunda aynı benim durumumu paylaşmışsın benim annem babamlar herşeyimizi aldı eşimin ailesi sıfırrr yani..  annemler beşiğide bebek arabasını da alıcaklardı daha eşim kendisi heves etti imkanımızda vardı o zaman için aldı yani neyse bi gün kayınpederim var eşim bebek arabasını yanlarında çıkardı gösteriyo kayınoederim demesin mi bunu kayınbaban alması lazımdı sen niye aldın die kendileri hiçbişey almadılar bide utanmadan bunu dedi şok oldum bende biz istmedik kendimiz aldık onlar daha beşiği de alıcaklardı dedim bişey demedi çocuk doğdu kaynanam o gün gitmiş marketten bebek eşbisesi getirmiş ama gel gör hiç zerre güzel değil milletin beğenmedikleri kalmış buda onlardan bikaçtane almış gelmiş hiç elimi bile sürmedim sinirim kalkmıştı lohusa lohusa.. ertesi gün geldi beğenmediniz mi aldıklarımı atıvermişsiniz köşeye diyo hiçbişey demedim aldı geldi poşeti etiketlerini kendisi söktü çamaşır sepetine attı 1 kez giydirdim o kadar ellerinde avuçşarında var fakir falan değiller zenginler ama cimriler işte ilk torun benim çocuğumda ama hiç hevesleri yokmuş sevmeye gelince seviyolar ama bende böyle kuru kuru sevmelerini istemiyorum hoş gerçi sevmeyi çocuk tutmayı da bilmiyolar çocuk 6 aylık oldu hala kucaklarında tutmasını bilmiyolardı çocuk toplu yani bide neyse daha sonra da gitti pazardan çocuğa 2 3 tane don almış ama gel gör hayatta beğenip giydirmezsin kız şeyi gibi çicekli ve çok çirkindi.. lohusalıktan çıktım daha olgun düşünmeye başladım sonra boşver amannn dedim daha kimseden hiçbişey beklemiyorum dedim o yüzden şimdi artık hiç hiç beklenti içerisine girmiyorum boşver bence sende öyle beklenti içerisinde olma yoksa insanın canı çok sıkılıyo bunlar için değmezmiş ben onu çok iyi anladım sana da tavsiye ederim boşver gitsin 
(774 puan) tarafından
Bu kadar uzun yazıcamı bilmiyodum :))
(393 puan) tarafından
Ayni seyleri yasariz gelirken bi arabacidan alir gelirler sinirim bozuluyor yani oda torun sahibi oluyor o da nie esit degil erkek tatafi daha cok sey yapmasi lazim aslinda ama böyleleri denk geldi iste hevesli babaneler var herseyiyle ilgileniyir
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Bu beklentiler beni cok sasırtıyo ya nerden akıllarınıza geliyo
0 oy
(846 puan) tarafından
Aynı benim eşim gibisin...

6 aylık oldu bebeğim benimde annem sadece kıyafetlerinden aldı orgulerini yaptı. Kaynanam beşik aldı. İkinci ayında olay çıkardı kocamı doldurdu onlar niye bişey almıyor diye künye ve bebek arabası istetti eşim benden kavga ettik kaç kere. Böyle şeyler istenmez yapma etme ayıptır insanların durumu vardır yoktur dedim biz kendimiz alalım edelim desem de olmadı. Şimdi sonuç ne iki aile küs. Böyle bişey beklemek bunu kafaya takmak çok yanlış. Belki eşin için sorun olmaz ama ben lohusaydim kendimde değildim bebeğime alışma surecindeydim doğru düzgün yaşatmadılar
(393 puan) tarafından
Herkes farklı cnm bu zamana kadar gelinleri olarak hoc bir seylerini görmedim yaa hala bi beklenti torunlari icin yapsinlarrr bari diyorum.
0 oy
tarafından
Valla benimde annem herşeyini yaptı kaynanamgil 1 çorap bile almadı bakalım alcaklarmi doğuma 3 buçuk ay var
(393 puan) tarafından
Bu zamana kadar almayan bundan sonra almaz gormeye gelirken bi don alirlar artik
tarafından
Daha birde dalga geçer gibi sen hastanede doğurmaya gittiğinde alcaz diyorlar gercekten abartmak istemiyorum ama cinnet geçiriyorum böyle laflara
(393 puan) tarafından
Valla ben daha bu konuda konusmadim hic hisi demedim cunku esim kesinlikle istemiyor ondan dolayi bunlarsa almazlar zaten nerden alcaklar ben hastanye filan cagirmayi dusunmuyoum
0 oy
tarafından
Gerçekten biz bir şey diyince haksız oluyoruz benim annem tek başına mesela hem kardeşime bakıyor hem ev kirası ödüyor ona rağmen çoğu şeyini yaptı.  Kaynanam gelmiş bana 30 sene önce dolapta sararmış yeleği getiriyor çocuğa giydirirsin diye gelde çıldırma gelde sev herşey eşya değil ama torununuz sizin ya oğlunuz sizin için herşeyi yapmış hiç mi insaf yok lafa gelince çok severler 
(393 puan) tarafından
Valla esim ailemin yaptiginj gördü para bile gonderdiler eksigi olursa die herseyini aldilar bebek arabasini bile tek besigibi biz aldik onunda yari parasini erkek kardesim gönderdi.  Esim herseyin farkinda simdiden dedim. El gibi misafir gibi gelirlerse 2. Ye gelmesinler dedim eşim de ailesinin boyle yapmasina sinir oluyor zaten
0 oy
(48,690 puan) tarafından
yani herkes bekleme derde beklenir ya ilk torunu son torunu yok torun sonuçta bide almayacağın yapmayacagin şeylerin lafini yapip umitlendirmesinler 

takıları da vermek esinin hatasi esin göz yummasanalamazlardi
(393 puan) tarafından
Yani cunku bu zamana kadar bisi yapmadilar eve ciktik insan eline bisi takar gelir ev sahibim bile hediye getirdi bunlar bos bos geldiler.Canim kaçtık yaa ondan dolayi buralarda az uz para altin da birikmiyor 30 u geçkin para gelmişti altinlari bari verelim demediler. Cok para gozlermis cok.
0 oy
tarafından
Aileni sömürmüşsün diğerleri yapmadı diye üzülüyorsun. Millete mi çocuk yapiyorsunuz siz. 
(393 puan) tarafından
Aynen canım yaa ailemi batırdım. Ne bicim konuşma tarzı bu yaa.
tarafından
Evet. Liste yapın atın bari kimse zorlanmasın ne alalım diye. İnsanlardan birşey beklemeyin.
(393 puan) tarafından
Aynen aileme liste yaptim attim ozellikle babam dedi eksik olmasin aklında ne varsa diee.
(393 puan) tarafından
Bak cnm bagzi seyleri kafanda nasil kuruyorsun bilmiyorum ama bu kisi buraya post actiysa bi acisi bi biseyi vardir. Onlarda su bile yok kendileri malatyada oturuyor oranin lahmacunu canim cekiyor hamileyim yani hani esime diyorum ki anneni babani arada aksama lahmacun yaptirsinlar gidelim esimin dedigi su yaptiramam derler sinirim bozulur.  Konya ya gittim esim gelmedi babam sor bakim istediği bisi varmi dedi etliekmek istedi direk gitti yaptirdi geldi taa marasa getirdim boyle insanlarla benim ailem gibi insanlar karsilasinca sinir olyofum esimden yana sıkıntı yok ama olsjn.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 194 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde Fatmasur (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 320 göst.
24 Mart 2022 Aile kategorisinde mertmirzaninannesi (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,009 göst.
26 Şubat 2022 Aile kategorisinde Cansutaskin4 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 308 göst.
6 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Cansutaskin4 (42 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...