0 oy
1,016 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Eşimi çok seviyordum onu çok seviyordum ailesi evlenmeden önce beni alıp konuştular biz kapalı aileyiz açık istemiyoruz bende seviyorum ve saygı duyuyorum diyip kapandim ama evin içinde sürekli açıyordum yapamıyordum bana kapat neden kapatmıyorsun neden makyaj yapıyorsun esime güzel görünmek icin diyordum kaynim bak burda ruj süremezsin ayıp ha diyordu bende surmuyordum yeni evliyim bakımsız bakımsız geziyordum aynı evde kaliyorduk disarida gorumcemle gezerken ona bak herkes açık burda ben aciliyim yapamıyorum diyordum olmaz bizim aile izin vermiyor diyip bana ağır kıyafetler giydiiryolardi 2 yil kapalı kaldım ve eşimle başka yere taşındık ve ben 1 yıl sonra acildim artık dayanamadim eşimde buna saygı duydu ben seni açık beğendim günaha giremem dedi simdi kaynim kız bulmuş evleniyor evleneceği kız benden daha boyalı benden daha açık ve yurtdışında yaşıyor kaynananam aramış kız çok güzel görsen diyor şimdi onlara diyimmi hakkımi helâl etmiyorum ne diyim aklımı yedim düşünmekten 

32 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Dış gecirebildigine kapan demişler kuzum baktılar diğerine söz geçmez ugrasmadilar bence,sende kendini uzak tut bosver hiç biseye karışma eşin zaten anlayışla karşılamış seni☺☺♥️
(200 puan) tarafından
Bu yoruma o kadar katılıyorum ki bizim kaynana kayınbaba da öyle ben kısa kollu giysem acık diye laf yaparlardı kaynımın evlendigi kız ben askılı da giyerim etek de sortta eşim bile karışamaz evli olmam onun her dedigini yapacagım anlamına gelmez Ki bırak kaynanayo kayonbabayı dedi şimdi onq agzını acamıyorlar vallaha. Dişini kime gecirirlerse öyle oluyorlar. Bundan sonra bende degiştim zaten bana laf söyledikleri zaman kime ne canım ben istiyorum giyiyorum diyorum.
tarafından
Yani esin karismadiktan sonra kimseye laf düşmez canım evet kaynanaya kayinbabaya saygılı olacaksın elbet ama emri altına da girmiceksin
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bu iş Allah rızası için olmalı onun bunun için değil. Ama işte ilk zamanlar aman kötülük çıkmasın aman kalpleri kırılmasın diye insan susuyor. 

Kapanman senin ahiretin için yararlı olur ama onu senin düşünüp taşınıp karar vermenle yapacağın birşey. Zorla yapılan ibadet bile ibadetten sayılmıyor canım. 

Kaynananlar biz sevaba girdik diye bile sevindi başta belki de. Ama daha büyük günaha girmişler bence.  Seni sogutmuslar cahilce davranmislar. Allah hidayet versin canım. Karar senin olmalı başkasına kalmamış. Sadece ben seni düşünüyorum kızım kapan günaha girme ahiretini kurtar falan gibi İNSAN gibi konussalarmis iş buraya gelmezmis bence..

Benim yengem de açıktı biz hiç bir şekilde karismadik ve yakında değildik kendisi karar verdi kapandi kuran öğrendi namaza başladı.. ama dediğim gibi kendisi karar verdi. Bize bir faydası var mı yok faydası kendine canım.. 

Sende kendi kararını kendin vermelisin ki pişmanlık yaşamayasin. Rabbim en güzel kapıları açsın sana ❤️
(42 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kiz niye zorla kapandirdilar ben olsam kapanmazdim yani  insanin içinden gelecek yoksa yok 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Boşver kurtulmuşsun. Uzak olmaya çalış 
0 oy
tarafından
Yani bilemiyorum hakkını helal etmemek falan.keske en başından ailesini dinlemeseydin sonuçta kocan kapan dememiş.senin rujundan kaynina ne de sürme diyor sende tamam diyorsun
(42 puan) tarafından
Etmiyorum hic
0 oy
(194 puan) tarafından
Bende açığım eşimin ailesi bana çok dedi bende sizin için kapanmam dedim amel defterimi öbür dünyada onlar mı vercek elime ha kapanırsan namaz kilarsan da Allah için yapacaksın ... eşimin amcası imam kaynanam bana dedi ki kızım kapanmazsan eğer amcan imam nikahıni kıymaz dedi bende Türkiye'de imam mi bitti dedim onlar bana saygı duysun 
(42 puan) tarafından
Bende dedim ama bırakmadılar bende sonunda kabul ettkm6
(194 puan) tarafından
Bundan sonra sende tavrını koy onlar diyor diye bir şey yapma kendin istediğin için bir seu yap
0 oy
tarafından
Ben olsam derim bu gelinde kapalı şartı koşacak misiniz diye 
(42 puan) tarafından
Onuda dicem
0 oy
tarafından
Bence istemiyorsan baştan söylemen gerekirdi kabul ettiğin için onlarda ruj sürme şunu yapma bunu yapma diye üstelemiş. Misal ben kapalıyım eşim açık olsaydın evlenmezdim dedi sonuçta beni bu şekilde beğendi senin de eşin senin açık olduğunu bilerek evlenmiş o yüzden ötekilere laf düşmezdi. 
(42 puan) tarafından
Kabul ettim ama ne biliyim ettim
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Canım aynı durumu bende yaşadım ben daha da kapalıyım açılmayı bırak EŞİM etekten başka bir şey giydirmez pantalon tunik giyim diyom yok diyor eşin geri karışmamış söyle yüzlerine vur 
(42 puan) tarafından
Alla  alla elton varmi
0 oy
(776 puan) tarafından
Kaynanan gili boşver yurt dışındaki rujlar çok güzelmiş geline söylese bana getirsin de yada benzeri kaybına tatlı tatlı sok lafi
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Onada kapan desenize de bakalım n dicekler
(42 puan) tarafından
Dicem öyle
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bence daha hic uğraşmanın olan olmus esinizle huzurunuzu bozmayin Allaha havale edin Rabbim kimsenin yaptigini kimsenin yanina birakmaz
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Seni ezmeye çalışmışlar bence şimdikine niye söylemiyorlarmış
0 oy
(396 puan) tarafından
Yeri geldiğinde lafı gediğine koyarım valla... 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Dinden ciktiniz da benim mi haberim yok hayırdır de 
(42 puan) tarafından
Öylemi diyim şey dicem oda kapanicak dimi
(4,961 puan) tarafından
Aynen canım de utansinlar
0 oy
tarafından
Tabikide yüzlerine vur bana böyle yaptınız. İlk yillarimi zehir ettin hakkima girdiniz diye
0 oy
tarafından
De valla senin icinde patliyacagina soyle onlarin icinde patlasin valla boyle sinmeye gicik oluyorum ilk zamanlar bende ayip olur felan diye gic ses etmezdim simdi sakayla karisik lafimi söylüyorum brn catliyacagima onlar catlasin :) bunu da kapattiracak misiniz anne bana yasattiklarinizi ona da yapacak misiniz merak ediyorum de :) 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Vay arkadaş kaldı mı bu kafalar ya bırak kuzum bulaşma öyle zorla olur mu bende kapalıyım kendi isteğimle kapandım istek olmadan olcak şey değil o. Onlar hele bi evlensin bir araya geldiğiniz bi gün sokarsın lafını
0 oy
tarafından
Siz kapalı aileydiniz makyajı sevmiyordunuz onu nasıl kabul edeceksiniz de 
0 oy
tarafından
Yani ben kesin tavrımı belli ederdim benim günahıma girdiniz bu gelinimde giricek misiniz derdim birde kaynın kaç yaşında yaşı da var evde kalmasın da nasıl olursa olsun kafasında olabilirler mi

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 601 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 825 göst.
6 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bengisu.. (20 puan) tarafından soruldu
+4 oy
44 cevap 1,638 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Expertmom (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 137 göst.