0 oy
404 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (89 puan) tarafından
Yeni aile hekimi degistirdim doktorumdan çok memnunum ama hemsiremiz bı o kadar suratsız gerçekten. Sağlık ocağına gittiğim de bebeğimin kilosun merak ettiğimden dolayı onlara zahmet vermeden kapıyı çalıp bebeğimin tartıda kilosuna bakabilir miyim diye soruyorum kendim çocuğumu tartıp cikiyorum onlara bı iş yaptirmiyorum. Kızım 10 aylık olduğu zaman yine kendim için gittim aynı sekde bu sefer hemsireden rica ettim kilo boy bakmasi için bana değişik bi üslupla neden bebeğin kilosunu bu kadar dert ediyorsunuz dedi. Bende çocuğumun gelişimini merak ettiğim için olabilir mi acaba tamam siz zahmet etmeyin ben bakarım kilosuna dedim kalkıp yalandan tartı açma tuşuna basti ben öyle yapınca boyuna da bakalım dedi bende istemiyorum teşekkür ederim dedim çıktım yani bir annenin çocuğunun gelişimini merak etmesi kadar normal ne var.  Süre olduğundan dolayı değişiklik yapamıyorum ama o kadınla muhattap dâhi olmak istemiyorum 

12 Cevaplar

+4 oy
(827 puan) tarafından
Zaten her ay takipe gidiliyo niye boyle yapiyosunuzki bence burda hemsirenin sucu yok bosunu sikayet edip uyari almasin yyani
-Reklam-
+1 oy
(12,861 puan) tarafından
Takip zamanı geldiğinde arayıp çağırıyorlar zaten neden kendi istediğiniz zaman gidip ölçüm yapıyorsunuz ki 
+1 oy
(1,361 puan) tarafından
Çok sık mi gidiyorsun  ki hemşire sana böyle bi tavır yapmış. 
0 oy
tarafından
Cimere şikayet et canım hemen uyarı veriyorlar o hemşireye, banada bı tanesi öyle denk geldi özel aşı almışım kızıma hemen yapılması lazım yoksa bozulur, inatla bana diyor git şimdi vuramam sonra gel. Başka ebeye rica ettim sağolsun o vurdu asida 533 liraydi çöpe gidecekti vurulmasaydi buz içinde götürmüştüm zaten sağlık ocağına. İsmini soy ismini biliyorsan yaz cimere hemen dönüş yapıyorlar. Gerçekten o günden sonra o ebe kuzu gibiydi herkese
0 oy
tarafından
Bizimde çok iyi doktorumuz vardı ama hemşire cidden hiç bir bilgi vermiyordu mecbur doktoru değiştirdim ama şimdiki ebemiz muhteşem ne zaman gitsem çevirmez beni gelin der mesaj atar aşk tarihini hatırlatır hatta kendisi bana çocuk doktoruna randevu aldı çok çok tatlı 
0 oy
(10,459 puan) tarafından
Rutin kontrol zamanı mı bakmak istemıyor anlamadım ben canım? 
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Ben sağlık ocağına takip hariç girmiştim gitmişken tartilsinn dedim izin vermediler tatlı dille takipte önemli demişti. Ama ben en son yatan tartı da tartmislardi yine onda tartarlar diye istemiştim. Sonra takipte gittim normal baskülle tarttılar artık eczaneler de tartıyorum. Sende öyle yap. Aslında onlara da hak vermek lazm sonuçta takiplik bi olay.
0 oy
(867 puan) tarafından
Iyi de bunda bir şey yok kiiii. Normal bir şey bu ya i neden bu kadar kafaniza takıyorsunuz demiş yani
0 oy
tarafından
Bence şikayet et. Ilgilenmek zorunda. 
0 oy
(1,322 puan) tarafından
Zaten çocuğu rutin zamanında bakıyor şikayet etsende birşey çıkmaz çünkü zorunda değil bunu yapmak için 
0 oy
(2,606 puan) tarafından

Bizim burda da var öyle antika bi hemşire. Bizimki başka model ama aynı suratsızlık:ermm:

0 oy
(3,141 puan) tarafından
İyide aylık kontrolleriniz var zaten. Neden farklı zamanlarda da kilo kontrolü yapmak istiyorsunuz ki. Gelişimini kontrollerde öğrenirsiniz böyle 10-15 günde bir tartiya götürüp kilosuna bakınca gelişiminde bisy değişmiyor yani.15 günde bir takip gerekseydi hepsireler 15 günde bir cagirirdi ayda yada 2 ayda bir çağırıyorlarsa demekki gerek yok.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 72 göst.
6 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Besteninannesi (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
12 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenibiranne-00 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 53 göst.
8 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eda123456789 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 138 göst.
9 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Emine S (16,115 puan) tarafından soruldu

381,459 soru

11,420,390 cevap

34,975 kullanıcı

...