0 oy
556 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (7,594 puan) tarafından
Kızlar hepimizin vardır değil mi pratik kurtarıcı bir yemeği mesela benimki fırında tavuk sote kurtarıcı yemeğimdir on dakikada atarım sizlerinde varsa paylaşın hepimize fikir olsun malum biz kadınların en büyük dertlerinden biri bu ne pişirsem (⁠✷⁠‿⁠✷⁠)

26 Cevaplar

0 oy
(12,607 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

image

Tencerede tavuk baget 

Yıkayıp sosluyorum patates da atıyorum 

Salçayı sıcak suyla açip döküyorum 

Kısık ateşte 45,50 dk 

Çeviriyorum eşit kızarsın 

Piştıııı

(425 puan) tarafından
Benimde oyle bi huyum var çekerim at tabii
tarafından
Sosunu nasıl hazirliyorsun canım ne koyuyorsun içine
(12,607 puan) tarafından
2 yemek kaşığı sıvı yağ isteğe göre baharat (tuz kimyon karabiber toz kırmızı biber accık pul biber atıyorum)
Nefis yemek tarifleri ordan baktım buldum dur linkini  atacam
tarafından
Teşekkür ederim canım:)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Tantuni ayran yapmasını da yemesini xe çok seviyorum❤
(119,284 puan) tarafından
Yapsanda yesek dayı ogluuuuu
tarafından
Ah ula keşke gelsende sana tencere tencere sarma sarsam,tantuni yapsam sjs❣❣❣
0 oy
(15,966 puan) tarafından
Fırında karışık kızartma üstüne de sarımsaklı domatesli sos yaparım yarim saat hazır 
(7,594 puan) tarafından
Evet güzel fikir ◉⁠‿⁠◉
0 oy
tarafından

Yumurta kırmak :D

tarafından
Şaka maka makarna bizim asla eksik olmaz dolaptan :D
(7,594 puan) tarafından
Makarna iyiki var coluk çocuk yetişkin herkesin severek yiyebildiği bir gıda hemde doyurucu.
tarafından
Aynen öyle Valla. Normalden sıkılırsa hemen salça ekliyorum. Kızımdan yemek yapamıyorum hemen bir tarhana yanına makarna.
(7,594 puan) tarafından
Yoğurtlu da çok severim ben üzerine de tereyağlı pul biberli sos mis gibi.
tarafından
Oh Valla ellerine sağlık bizde çok severiz :)
0 oy
(17,743 puan) tarafından
Benimde karışık kızartma :D
(7,594 puan) tarafından
Mis gibi birde ocak batmasaʘ⁠‿⁠ʘ
(17,743 puan) tarafından
:D ne batacak kız ağzını kapat bişi olmaz
0 oy
(15,186 puan) tarafından
Misafir için tavuk sote olabilir 

Kendimiz için kahvaltı hazirlamak
(7,594 puan) tarafından
Bayılırım akşam kahvaltılarınaʘ⁠‿⁠ʘ
0 oy
(364 puan) tarafından
Sebzeli tavuk veya köfte fırına atıyorum tavuk ve patates biber soğan vs soslayip at 10 dkkami alıyor yapıp mutfağı temizlemek 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Tavuklu beşamel soslu makarna bir kerede hepsi birden oluyor hemde çooookkk severim ")
0 oy
(395 puan) tarafından
Benımde tavuk kızartmak cok basıt gelıyor hemen tavukları sosluyorum sonra tencerede kızartıyorum yanına pılav salata veya cacık tamamdır 
(7,594 puan) tarafından
Tavukta olmasa iyiki varʘ⁠‿⁠ʘ
0 oy
(119,284 puan) tarafından
Kizartma ve pilav
0 oy
(11,257 puan) tarafından

Ben hemen kahvaltılık hazırlarım duruma göre kısır patates salatası veya hamur mayalarim sigara böreği kek artık o an ne yapabileceksem yemekten fazla yiyoruz  :)

(7,594 puan) tarafından
Bende çok severim çay sofrası ʘ⁠‿⁠ʘ
(11,257 puan) tarafından
Hele yazın güzel gidiyor  :)
0 oy
(10,023 puan) tarafından

Sulu koftenin koftelerini hazirlayip dolaba atarim hemen sogan kavurur patatesi atar kofteleri cozdurmeden suyuna atarim hoop yemek :)

Birde kofte yapip dolaba koyuyorum patatesleri buyuk buyuk dogra at tancereye araya kofteler ver salcali suyunu yarim saate yemek :) 

Bana cok kolay gelen bir yemegim daha var. soganlari patatesleri gelisiguzel buyuk buyuk dograrim tavuklarida kup kup. Tavugu pisiririm suyunu salar ceker salca atarim az cevir ustune patatesleri ustune soganlari 2 cevir ve suyunu al sana yemek :)

(7,594 puan) tarafından
Çok pratik gerçekten.
0 oy
(347 puan) tarafından
Köfteler önceden dondurucuda hazirlanmis oluyor. Suluköfte baya hizli pratik oluyor yanina da eriste veya pilav 
0 oy
tarafından
Biber dolması, Yalancı beyti, fırına soslu kanat atarım, Köfte patates ikilisi, Sulu yemeklerin hepsi (kuru fasulye,nohut, taze fasulye), Karışık sebzeleri baharatlayıp fırına atarım yoğurtla yeriz. (Köftem buzlukta hazırdır, biber dolmam da öyle doldurup atarım çünkü, Soğanlarım bile doğranmış şekilde buzlukta durur 5 dkda sulu yemeklerin hepsi tamadır :) ) 
(7,594 puan) tarafından
Sen baya pratik bir hatunsun maşallah(⁠✷⁠‿⁠✷⁠)
tarafından
Valla öyle. Oturup 20 soğan doğramak pek keyifli olmuyor ama :D sonrası keyifli. Buzluk benim elim ayağım.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Sebzeli sulu bulgur pilavı 
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Buzlukta ki yeşillikler ıspanak ot vss bide fırın yemekleri kızartma fln
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Ani yemekli misafir gelecekse benide kurtaricim fırında tavuk yemeği ama kendimiz evde ve öğün yemek yoksa makarna 
0 oy
(562 puan) tarafından
Makarna tabikidee
(7,594 puan) tarafından
Makarna kral yaaa(⁠✷⁠‿⁠✷⁠)
0 oy
(3,630 puan) tarafından
Makarna  :)      
(7,594 puan) tarafından
O başımızın tacı (⁠✷⁠‿⁠✷⁠)
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Kuru fasulye/ barbunya/ nohut +pilav. Suda bekletip buzluğa atarım iki kişilik porsiyon olarak, çıkar soğan salça yağ at düdüklüye, max 20 dk alır yemek. Fazlasına zaten vaktim yok bebekle. 

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 488 göst.
14 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Simay888 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
1 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde &Feriha Sarrafoglu& (2,226 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 315 göst.
30 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nehirr1562 (7,121 puan) tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 663 göst.
1 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,369 puan) tarafından soruldu

379,532 soru

11,361,793 cevap

34,839 kullanıcı

...