0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (264 puan) tarafından
Kızlar doğum yapacağım hediyelik hazırlamadım, bana çok saçma geliyor magnet sabun vs hepsi çöpe gidiyor boş masraf diye düşünüyorum. Onun yerine bol bol çikolata tarzı ikramlık hazırladım en azından insanların midesine gider mutluluk verir .

Ne düşünüyorsunuz? Yada israf olmayacak şekilde mantıklı hediyelik fikri var mı aklınızda?

19 Cevaplar

+4 oy
tarafından
düzenlendi
Ben sevmiyorm. Neden başkasının çocuğunun adını sağımda solumda tutuyorum. Gittiğimde almam verirlerse de gelince atarım sus pus de sevmiyorum. 2 bebeğim oldu ikisine de yaptırmadım.  Bu ıvır zıvır saçmalıklar yerine bebek için

Doğumdan önce sağ salim sağlıkla evlada kavuşmak için 

Doğumdan sonra şükür için ve sağlık için bolca sadaka vermek, yoksul çocuk giydirmek vs vs

7.gunu saclarini kesip gramı gümüş yada altın gramindan vermek,

40 i içinde kiz çocuğuna 1 erkek çocuğuna 2 akika kurbanı kesmek, 

Güç yetiyorsa akika kurbanları ile yemek yaptırıp yoksullara göndermek yetmiyorsa kurbanları dağıtmak 

Bunlar yapılmalı bence .iki evladıma da yemekli olacak şekilde elimizden gelenin fazlasını yaptık çok şükür. 
(809 puan) tarafından
Kesinlikle oyl pazartesi doğumum var bugün küçük poşetler alıp mama koydum gelene mama vercem ki sokakta gördüğü kediye versin sevap sonuçta. Atılacak birşey asla ama asla almadım yapmadım nişanım da düğünüm de nikahim da. Magnet belli bir süre sonra atılıyor kendim atıyorum yani
tarafından
Gerçekten biz heves ediyoruz falan ama boş yani. Tebrik ederim sizi de. Doğum günlerinde bir mum üfletip adına bağış yapıyoruz ve mektup yazıyoruz.  İlerde ona örnek olması için. Allah sağ salim evladınıza kavuştursun sizi de
-Reklam-
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Ben açacaklı magnet yaptırdım herkesin dolabında duruyor çok hoşuma gidiyor
(264 puan) tarafından
Etrafımda herkesin açacağı var bile canım
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Çok gereksiz bence dünya para veriyosun bide kimse saklamıyo bile
(264 puan) tarafından
Ay aynen ben hepsini atıyorum çöpe hiç biri işe yaramıyor evde yer kaplıyor boşuna
0 oy
tarafından
Bizde böyle bir adet yok :) gelen hediye getirir 
(264 puan) tarafından
Ne güzel ya bizde var öyle adetler, bebek görmeye gelenlere hediyelik verilir ama boş şeyler hep,  magnet filan çöpe gidiyor bir faydası yok insanlara yani. Bende yiyecek hazırladım bol bol
tarafından
Bizdede çay falan ikramı yapılır sonra o gelenlerin torunu çocuğu falan olursa ona hediye götürülür
tarafından
Aynen cnm bizde de gelen kişi hediye getirir:)
tarafından
Yani ne o öyle bide onlara hediye mi vericem dnndndb
0 oy
(3,830 puan) tarafından

Ben bu şekilde çikolata ve mumluk yaptırdım kapı süsü isimli hastane çıkışı da hazırladım. Bence hediyelik mumluk çöpe gitmez kim niye atsın ki çöpe ya da magneti anahtarlığı 

image

image

image

image

0 oy
tarafından
İlk cocugum 28. Haftalik dogdu kimse gelip gitmedi hastaneye kuveze alindi oglum şimdi 2. Olucak biz sadece kapı süsü takı yastigi yaptirttik başka hiç bir şey yapmadım açıkcası eşimde yapma millet ne yiycekse yesinde gelsin yada gelmesin bile 40 çıkmadan biz bize yeteriz diyo hatta hastane cikisi seti de almiycaz galiba onceki cocugumdan kalan kiyafetleri giydiricem bakalım
tarafından
Allah hiçbişey in yokluğunu gostermesin ama elinde olan varken yenisi gereksiz bi ihtiyaç olanı kullan hayırlı olsun simdiden
tarafından
Evet birtanem dogru diyorsun birde biz ilk cocugumda çok hastalik cektik oglum bir turlu iylesmedi o yuzden geleni gideni pek kabul edemiyicez maalesef yoksa ben çok severim gelsinler sohbet muhabbet ama bende o durumda olamycam mesela cocugu emzirmem gerekicek sut sagmam gerekicek 30-40 dk ozel zamanlar bunlar en iyisi 40inda birseyler yapmak daha güzel olur hastalik riski azalir bebegin oglumdan kalan hastane cikisida maviydi cnm o yuzden cok kararsizim alip almamakla birde ne giydiricem hazirlamadim daha cok taktim kafama cnm
0 oy
(802 puan) tarafından
Ben magnet ve cikolata yaptirdim. Magneti yakin cevreme gore yaptirdim atmayacak kisilere ozel yani hatira olarak saklarlar :)
0 oy
tarafından
Vala canim ben de tüm ısrarlara rağmen magnet falan yaptırmadm iki ay dolaba yapışıp çöpe gidicek ne gerek var bence çok gereksiz ama ikramlik çikolata bende hazırladım 
0 oy
tarafından
Hediyelik yapılmak zorunda mı 
tarafından
Bence değil
0 oy
(12,617 puan) tarafından
Sadece hastane süsleme için hazırlık yaptım 29ci saatte doğurdum bebeğim küveze alındı görümcem süsledi gönlume sığmadı 
0 oy
tarafından

Ben bu ikisini yaptırdm bide çikolata ve badem şekeri vardı 

image

0 oy
(809 puan) tarafından

image

bugun bunu yaptım . Pazartesi doğumum sevap kazanır veren dağıtan. Mesela 40 ve sünnet mevlütu aynı olacak yine mama dagitcam bu sefer oğlumla gezerek bide tavuk pilav yapcam. 24 tanesini 46 TL'ye yaptım. Lokum alacağım kiraz çiçeği kolonyası var gelene de onu ikram ederim. Ne gerek var fazla para vermeye 
tarafından
Harika olmuş.  Rabbim sağlıkla kurtarsın inşallah
0 oy
tarafından
Bende sokak hayvanlari icin mama yaptirmistim sevap atilsa bile hayvanlar yararlanir diye :D eşimin halası cerez sanıp açıp yemisti tadi kotu olunca geri cikarmisti ustunde ****** resmi yoktu ama yazi yaziyordu okumamis galiba :D
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Yasinlik yaptır cnm ben yasinlik yaptırdım okununca hem ogularima sevap gidyir hemde okuyana :) 
(264 puan) tarafından
Canım cevremde ki herkesin evinde en 3 4 tane var bile, cenazesi olan mevlut yapan sünnet yapan doğum yapan herkes dağıttı
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Ben magnet yaptirdim ama ayetel kürsili oglumun ismi zımbayla yapisık isteyen söküp dolabina takabilir bence 
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Bende aynı şekil düşünüp makrome iple anahtarlik yapmıştım 
0 oy
(7,597 puan) tarafından
Eskiden hediyelikmi vardı gereksiz gereksiz adetler çıkardılar herkeste bir desinler sevdası.
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bı,de baklava dagiltilir ya:))biz fazla cahal kalmisak:)☺️☺️☺️☺️puahahah
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bende birşey yapmadim gelenlere kaynar ve tatlı ikram ettik 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 111 göst.
27 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gamzeakarsu (981 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 183 göst.
29 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde glsm.c (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 643 göst.
7 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde M.o.c (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 521 göst.
23 Aralık 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı