0 oy
429 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Yakın zamanda çalışmaya başlayacağım o zaman da bebeğim 6 aylık olmuş olacak. En yakınımda kaynanam var ve annem çalışıyor. Kaynanam ben bakarım diyor ama böyle lohusalıkta bile bana kendimi yetersiz hissettirdi, her defasında da kucağımdan bebeğimi alır gazı çıkarmak vs. İçin adı altında yardım amaçlı biraz da kendini beğenmiş her şeyi yaparım kimse benim gibi yapamaz kafasındadır o yüzden kafam karışık. Bebeğime iyi bakar yedirir içirir şüphem yok ama sonrasında ben bakıyorum diye hüküm sürmesini istemem. Yani bebeğin annesi ben olduğumu unutmamalı. Sizlerin deneyimi neler oldu pişman olduğunuz bir olay oldu mu ? Olumsuz bir şeyler yaşadınız mı bu durumla ilgili ve tavsiyeleriniz nelerdir paylaşırsanız sevinirim. 

19 Cevaplar

0 oy
(3,409 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben bırakırım kırkım çıkana kadar hem bana baktı hem bebegime hemde evimdeki islerime yardım etti onlara gittigimde dinleneyim diye gene kendi bakar ya da düğüne fala gittiğimizde ben rahat oturayım diye bakar Allah razı olsun kayınvalidemden işe başlayinca bakıcak gene 
(3 puan) tarafından
Ne güzel şanslısınız
tarafından
Herkeste böyle şans olmuyor malesef
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ben olsam asla kaynanaya baktirmazdim sonra elimde büyüdü ben baktım ben büyüttüm kafasında olurlar
(1,102 puan) tarafından
O zaman işten çıkcak ya da bakıcı bulacak
(3 puan) tarafından
Potansiyeli var zaten
tarafından
Yani ben olsam işten çıkardım sonrada kreşe yazdırıp tekrar çalışırdım
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Tatlım hepsini okumadım uykum var ama ben öğretmenim. Güya kaynanam bu sene gelip oğluma bakacaktı. Kem küm etti gelmedi. İlkin üzüldüm baya ağladım ben bu çocuğu napcam diye bakıcıya bıraktım haftada 3 gün yarım gün. Allah'ın izniyle rabbim utandırmasın. Şimdide boşuna stres yapmışım diyorum. İyi ki gelmemiş. Ki benim kaynanam gayet ılımlı bir kadındır. 
(368 puan) tarafından
Ederler guvenme
(13,075 puan) tarafından
Çok moral verdin sağol
(660 puan) tarafından
Ahshahah kız doğru demiş niye kızdın neler görüyoruz
(368 puan) tarafından
Anacım ben kendim dısında hıc kimseye guvenmem kocana dahi guvenme benim ki cocuk aglaması diye üstü ıslanmıs olsa ustunü cıkarmaz. Cocuk aglamasın diye direk emzik takar aglamasın diye TV acar. Ama ben cocuk aglasada bunları asla yapmam. Ama o yapıyor işte erkek milleti guya bakıyor. Ama hep yasaklı seyler benim için
(13,075 puan) tarafından
Başka şansım olsa bırakmam zaten canım :)  ayrıca eşim ara sıra kural dışına çıksa da benden daha sabırlı bakıyor bizim oğlumuza yani ona da güvenmeyeceksem ondan çocuk yapmazdım zaten ha tabiki yüzde yüz kimseye kefil olmam eşime de emanet etsem başkasına da sürekli gözüm üstünde olur
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim etrafimda bakan var. Benden sana tavsiye karşılığında her ay düzenli maaş ver ki sorna ben baktim sen para kazandin demesin
(504 puan) tarafından
İşin ilmini almış bakıcılar 3000 istiyor ayda maaşın yarısı gidiyo malesef
(1,102 puan) tarafından
3000 yine iyiymiş
(504 puan) tarafından
Işte bu yüzden ne kadar çok çalışmak istesemde bebeğim kreş yaşına gelene kadar beklicem ama malesef kadrolular o konularda bira sıkıntılı oluyor
(3 puan) tarafından
Kabul etmez, bakıcıya da eşim istemiyor çok pinpirikli güvenmez hayatta. Annem varken ne gerek var diyecek bir sürü huzursuzluk kendin bak o zaman diyecek içine sinmiyorsa.
(504 puan) tarafından
Çalışmanız gerçekten zorunlu mu eğer değilse kendiniz bakabilirsiniz
0 oy
tarafından
Bence oglunun da çocugu oldugunu düşünürsek çok cok güzel bakar aklın bile kalmasın ama dedigin gibi bir şey yapmasını istemiyorsan baştan karşına alıp isteklerini de dile getirmelisin bence bu şekilde degilde anne ben işi biraktigimda çocuk benim cocugum olmaya devam edicek sen ayrilinca üzülürmüsün torundan diye sor üzülürüm ayrilirsam yapamam derse hiç bulasma derim
(3 puan) tarafından
Evet önden bir konuşma yaparsam iyi olur en azından durması gerektiği yerleri bilir
0 oy
(147 puan) tarafından
valla benim kaynanaya ben bırakmam çünkü kendine zor bakıyo benim gözümde yani çocuğu doğru düzgün tutamıyo bile çocuk 5 aylık basbas bağırıyo bu kahkaha eyıyo hoşuna gidiyomuş gibi kaçkere elinden aldım bi kerede eşimin kucağnda  bebeğim  telefonda anesiyle konuşuyo bende bi yandan yemek hazırlıyorum biraz ağladı nerde bu niye ağlatıyo baksaya diye bağırıyo bende eşime tepki olarak ver çocuğ diye kaptığım gibi sinirle odaya gittim 2de bir sütün gelmiyo diyodu miletin iyinde doymuyo bu çocuk açlıktan ağlıyo beni kaç kere ağlatı hayır bide çok biliyomuş gibi konuşuyo bizim zamanımozda şöyleydi bmyleydi bende geçti o zamanlar dedim 5 aylık destekli oturtuyoruz yok iyesi batar yok cart curt şekreli yoğurt yedir biraz şunu yedir sürekli su ver  ya ben cahil değilim ki o sizin zamanınızdaymış şimdi herşey telefonun içinde var  en ufak bişeyde araştırıyorum okuyorum doktora danışıyorum  bu yüzden allaha büyük konuşmim kimseye bırakmam çocuğumu  ay çok uzun oldu kusura bakmayın 
(444 puan) tarafından
Hepsi ayni cahil galiba bi tane adam akıllı davrananını görmedim
(3 puan) tarafından
Bırakmamakta çok haklısın vallahi böyle olsa bende bırakmam
0 oy
(1,144 puan) tarafından
Yani benim kayınvalidem malesef öyle ilgili bir babaanne değil ama anneannem dayımın kızlarına baktı büyüttü en küçüğü bu sene 1.sınıfa başlayacak hiç hava atmadı her akşam yemeklerini bile hazırlardı yengemlerin. Çokta kötü bişey değil bence ya eğer benim kayınvalidemde biraz ışık görseydim bırakır işe dönerdim ama görmediğim için bakıcıya emanet etmek istemedim gurbette kimseye güvenemedim
(3 puan) tarafından
Herkes bir değil elbet kimi insan sınırlarını biliyor
0 oy
(315 puan) tarafından
Ben bırakmam ya oğlumu çok kıskanıyorum 2gün eve gelip sürekli kulaklarına alınca bile özlüyor kıskanıyorum :(( komik ama gerçek analık delilik benim için :)
(3 puan) tarafından
Bende de biraz kıskançlık var :)
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Ben olsam bırakmazdım ama güvenmediğim için. Benimki biraz rahatına düşkün çünkü. Bence sağlam bir bakıcı bulup ona versen daha iyi olur
(3 puan) tarafından
Eşim istemiyor
0 oy
tarafından
Her zmaan bunu bildim bunu söylerim bi bebeğe en iyi kendi annemiz bakar allah yardımcınız olsn 
(1,102 puan) tarafından
Kendi annemiz derken
tarafından
Yani bebeğin annanesi bizim kendi annemiz ya hani
(3 puan) tarafından
Annem çalışıyor malesef
0 oy
(846 puan) tarafından
Benim bebeğimde altı aylık biraz büyüyünce bende calisicam bende çok düşünüyorum kim bakicak diye. Sadece annem baksın istiyorum çünkü anlıyor yani çocuk bakımından kaynanam daha bezini baglayamiyor. Şimdi torununa çok düşkün o zaman inşallah bende bakicam diye atlamaz
(3 puan) tarafından
Nasıl kocanızı büyütmüş bez bağlayamıyorken
(846 puan) tarafından
Bilmem bir gün bende soracam kendisine yanımda bebegiminkini değiştirmeye kalkıyor bantini yapistiramiyor oldumu şöyle miydi diye bakıyor sorup duruyor yaşlı da değil 45 yaşında
0 oy
(444 puan) tarafından
Aynısından korktuğum için çalışmadım bebeğim 14 aylık. Resmen benim kaynanamı anlattın. Gurbetteyim altli üstlüyüz. Kpss calisiyorum sadece birkaç saat alip oynatsa yeter. Ama ilerde onlar da pek bakmak istemiyor canim
(3 puan) tarafından
Bende öğretmenim yarım gün gidip geliyorum 6 saat ayrı kalmış olacağım bir yandan da yarım gün bişey olmaz diyorum
0 oy
(13,075 puan) tarafından
Bebeğim dokuz aylık haftada bir iki gün bakiciyla kalıyor açıkçası eşimden iyi bakıyor ama aklım kalıyor oğlumun her ağlamasını her hareketini olumsuza yoruyorum açıkçası yakınımda olup hiç bir beklenti içine girmeden bakacak olsaydı gözüm kapalı emanet ederdim ona varsın desin ben büyüttüm ben işte iken bileyim ki evladım emin ellerde 
0 oy
(82 puan) tarafından
Ben bıraktım bir hafta oldu daha ama çok iyi baktı çok şükür benden iyi bakacağını bildiğim içinde aklım hiç evde kalmıyor 
0 oy
tarafından
ay guzel bakiuorsa baksin iste ne guzel ne dediğini ne kafa oldugunu unut gitsin.ilerde olmayacaklar zaten birak yapsın keske benmki de yapsa biraz rahat etsem
0 oy
(811 puan) tarafından
Bunu en iyi siz bilirsiniz kayinvalidenizin davranışları tutumları nasıl? Bebeği ruhsal durumunu etkileyecek biri değilse eğer bence en iyisi çocuğun bildiği tanıdığı biri olması. Ben bir haftadır bakıcıya bırakıyorum yarim günlüğüne aklım kaliyor oğlum çok ağlıyor. Sürekli dış kapıya bakıyormuş eliyle gösterip ağlıyormuş. 
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Ben çalışmıyorum ama öyle bisi olsa da istemem 
0 oy
(368 puan) tarafından
Canım aynısını bende yasadım. Tıpa tıp cok ıyı bakar buna hıc suphem yok annemden bile ıyı bakıyor ama bana hıc huzur vermiyor kadın sessiz şiddet uyguladı bana lohusalıkta alttan alttan cok ince laf sokmalar falan eşim desen anasının kıçından ayrılmadı. Dedıgn gibi cocuguma bakıyor diye WhatsApp dan resmini tum sulalesıne attı. Hıc hoslanmadgm şeyler eşim anasına köle oldu cocuga bakıyor diye. Ayyy kurban olayım Allahım benı o kadına muhtac etme. Acık acık laf etmedi ama sinsiliği kıskanclıgı cok netti. Bende cok güzel bir işim var maalesef sırf kadına vermektense calısmıyorum 
0 oy
tarafından
Benim kaynanam bakar ama karşılık bekler maddi acıdan yani

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 75 göst.
10 Eylül 2022 Aile kategorisinde ana-123-ana (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 248 göst.
23 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 511 göst.