0 oy
161 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından

Çok acıyor mu ilk defa yaptırcam çok korkuyorum dişe vurulan iğne acıyo mu:'(

15 Cevaplar

0 oy
(103 puan) tarafından
Bende bekliyim şurda 25 inde bende yaptırcam randevum var çok korkuyorum kanal tedavisi nde dişi deliyor larmış galiba nasıl oluyor ben yaptırmam heralde onu kötü mü oluyor görüntüsü falan 
(3,739 puan) tarafından
Valla bilmiyorum :( offf off benimde yarın randevu
-Reklam-
0 oy
(3,136 puan) tarafından
İğne acıtıyor ama söyle önce fis fis sıksın ondan sonra iğne vursun öyle acımıyor diğer türlü hiçbir şey hissetmiyorsun zaten
(3,739 puan) tarafından
Yaa dur öyle deyim en azından
0 oy
tarafından
Neler çektim Bi ben Bi Allah bilir çocukken hep annem zorla dişçiye götürdü benı dişlerimi dolgu yaptırdı çok fazla canım yandı piakolojim yıprandı evlendim çocuk sahibi oldum zaman zaman dolgularım düştü dişlerim kırıldı şimdi ağzım dolu kök genel anestezi ile amaliyat olmazsam yaptırmam dişçinin kapısından bile geçemem 
(3,739 puan) tarafından
Şaka yapıyorsun :( off çok korkmaya başladım
tarafından
Tecrübe ettiğimle şunu söyliyebilirim ki sana dişinin çürüğü yüzeydeyse fazla can yakmıyor ama derinde ise çok canın yanıyor dolgu yaparken tıbbi sebebini bilmem ama dişimizi incecik yapyorlar dolgu düşünce hemen kırılıyor
0 oy
(1,455 puan) tarafından

Normalde hiç bişeyden korkmam uyutmadan ameliyata alsınlar yok demem ama dişçi koltuğu beni benden alıyo Allah yardımcın olsun :)

(3,739 puan) tarafından
Hadi yaa :(
0 oy
tarafından
Yeni yaptırdım sayılır kanal tedavisini,tabii ki acı oluyor ama anlık bir şey 
(14,032 puan) tarafından
Dişin içini çürüğü iltihabı temizleyip dolguyu yapıyor benim dolgularım beyaz zaten de kök dişler oldukları için görünmüyor
tarafından
İki aşamada yaptı canım benimkini.ilkinde uyusturup içini temizliyor, kanalların ölçüsünü alıyor.kucuk iğnelerle ama asla hissetmiyorsun.sonrasinda da kanallara bir şeyler yerleştiriyor asla bilmiyorum ne olduğunu:) dişin çürüğünu temizlediği yere de dolgu yapıyor.sonra dolguya kaplama yaptırmak istersen yapıyor,benim vaktim olmadığı için ben kaplama yaptırmadım
(103 puan) tarafından
Kaplama ne oluyor canım
tarafından
Ayy o dolgunun üzerine yapıyorlar galiba canım tam bilmiyorum,kanal tedavisinin ve dolgunun daha uzun süre kalması için galiba
(103 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Doktorun iyiyse hicbi sey hissetmezsin
(3,739 puan) tarafından
İnşallah iyidir canim
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Yapılırken hiçbir sorun olmuyo, gayet rahat geçiyo ama sonrasında biraz zorluyo
(3,739 puan) tarafından
Nasıl yani
(5,492 puan) tarafından
Yaptırırken hiçbir şey hissetmiyosun, ama sonra bikaç gün alışması zaman alıyo  ağrı yapıyo. Benim diş sıkmam olduğu için gece gündüz oraya baskı uygulamışım o da maalesef çok ağrı yaptı 3-5 gün sadece sıvı tükettim
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Yoo hiç acimiyorki 
(3,739 puan) tarafından
Gerçekten mi
(1,975 puan) tarafından
Vala  bn  yaptrdim sadece içini temizleyen de acıyo onun dışında acı yok kiz
0 oy
tarafından
Ben hiç bilmem bugün çektim kanal tedaviye çok dedi yoksa onu da yapardım iğneden de korkmam zaten dedim i.t canlıyım diye :) ama diş ağrısı berbat bisey hele 20 lik diş çürümüşse adamı ölmeden mezara koyar o derece ağrıyor 
(3,739 puan) tarafından
Evet çok zor ağrısı
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Öyle aman aman bi acısı olmuyor iğneden sonra bir şey hissetmiyorsun zaten içini kanalı temizleyip dolguyu yapıyor bitti gitti bir kaç saat ağzın uyuşuk oluyor sonra oda geçiyor ağrısı falan olmuyor 
(3,739 puan) tarafından
Çok saol içimi rahatlattin canim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Hamilelikte kanal tedavisi yaptırdım uyuşturmadı doktor dayandım yani
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım inşallah kolay geçer benimkide
(7,768 puan) tarafından
Korkma elbet acıyor ama öyle aman aman değil
0 oy
tarafından
Kanal tedavisi yaptırmıştım acıyor bi tane dişimi yaptırdım diğerini yaptırmadım ama şuan pişmanım keşke fiğerini dde yaptırsaydım diye çünkü yaptırmadığım dişimde hasarlıydı şuan acı çekiyorum 
(3,739 puan) tarafından
Yaaa :((
tarafından
He valla kuzum eğer diş etlerin sızlıyorsa yaptırmanı tvsiye ederim daha sonra emin ol başa bela oluyor
0 oy
(782 puan) tarafından
Disci asistanligi yaptim onceden 3 aylik sor neyi ogrenmek istiyorsun  
(3,739 puan) tarafından
İğne yapılırken çok acı oluyor mu ?
Kanal tedavisi yapılirken ağrı ve acı hissediyor musun
(782 puan) tarafından
Ignenin icinde yüksek dereceli uyusturma ilaci var canim damaga igneyi vurmadan once hafif uyuşukluk veren sprey fisliyor varsa elinde doktorun , sonra damaga ilk igne girişini hafif hissedersin uyusturucuyu vuruyor baya igneyi yarim parmak sokuyor ama sen hissetmiyorsun cunku uyusturucuyu enjekte ediyor sıkıyor damaga sonra seni bekletiyor 30 dk felan orayi hissetmeyek kivama gelince seni tekrar çağırıyor cenen uyusuk oluyor o derece hissetmiyorsun,  sonra frezeyle disinin içine delik acip  hafif  ince tel gibi bisi onunla ölü olan kanali temizliyor kazıyor ama sen bisi hissetmiyorsun tabi sonra oraya geçici dolgu yapiyor 1 hafta sonra tekrar gidiyorsun gecici dolgunu cikarip normal dolgu yapiyor  

Bu islemi gecici dolgu yapmadan yapanlarda var ,  yapanlarvar direk  oda normal teknoloji cok hizli
(3,739 puan) tarafından
İçimi rahatlattın kuzum çok ama çok teşekkür ederim
(782 puan) tarafından
Rica ederim canim simdiden gecmis olsun
(3,739 puan) tarafından
Saol kuzum
0 oy
tarafından

4 aylik hamileyken yaptirdîm  kanal tedavisi çok kolay oldu yarim saat falan sürdü  ohhh ağrıdan kurtuldum :)

(3,739 puan) tarafından
İğne vurdurmadan mi oldu
tarafından
Kadin doğumdan rapor aldım canım iğne vurdular uyusturdular çokta kolay oldu. Bende çok korkmuştum benimki hem çok çürüttü hem kırıktı hatta dişçi bunu başkası olsa yapmaz demişti (devlet hastanesinde )
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Dolgu yaparken vurmuyorlar ben acı hissetmedim ama kanal tedavisini bilmiyorum igne vururken acımıyor ama korkmayın kız bu kadar disciden 
(3,739 puan) tarafından
Ya çok korkuttular:(
(11,272 puan) tarafından
Korkma korkma ben ilk okuldan beli haşır neşirim  :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 59 göst.
20 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hudam (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,397 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 413 göst.
21 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 148 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde RaHiME_91 (2,698 puan) tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,220 cevap

34,861 kullanıcı

...