0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğluşum 9ncu ayından berı yerde sürünüyordu emeklemiyordu neyse 11ci ayını doldurmaya yakın günlerde yine yere koydum emeklemeye çalışsın diye yine sürünüyordu bende bi emekleme hareketini gösterim belki taklit etmeye çalışır falan diye neyse yaptım hadi annecim hadi diye diye kollarının üstünde bi 10 saniye durup düşüyordu geri sürünüyordu derken birden tam 11ci ayını doldurdugu gün emeklemeye başladı bna tutunup kalkıyor koltuga tutunup duruyor yürüyor koltugun sonuna kadar tutuna tutuna tam olarak ne zmn yürür sizce 2 haftadır da emekliyor

12 Cevaplar

0 oy
(1,634 puan) tarafından
Benimde oğlum aynı sekildeyken 16 aylıkken yürümeye başladı 
tarafından
Tabi eninde sonunda yürüceklerde annelik işte merak ediyor insan maşallah kuzuya
(1,634 puan) tarafından
Biz çok endişe ettik onun yaşındakiler çok erken yürüdü ama napcan çocuktan cocuga değişiyor geç olsun güç olmasin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından

12_13 aylıkken yürür.

Benim kızımda 9 aylıkken emeklemeye başladı. 11 aylıkken artık emin adımlarla yol aldi:D

tarafından
Maşallah kuzuya ne güzel yahu :D
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Benim oğlumda böle emeklemeden yurucek hrlde dedim 11.ayda emekledi 13 de yürüdü birden
(13,838 puan) tarafından
İnşallah yürür yürür benim eşim bakkala gitti geldi o ara yürüdü şok olmustuk kucugumde sekiz aylık emekliyor bakalım o ne zaman☺️
tarafından
Kız bizimkinin daha tek bi tane dişi bile çıkmado anamm tembel benm oğlan :D
(13,838 puan) tarafından
Benimki çok zorda sorma kaç gündür ateşli cikiyo şükür artık dışı de
tarafından
Ne kdrlık şmdi bebişin
(13,838 puan) tarafından
Büyüğüm üç yaşına girecek kuxugum 8 aylık☺️
0 oy
(1,995 puan) tarafından
kollarından tutma az belinden tut yürüt evde 

yürüteç kullanma parmak ucu yörüyüşü olur diye önerilmiyor 

8 aylıktan beri kızımı aynı şeklide yürütüyorum
tarafından
Kız valla ellerinden tutup yürütüyom kendi koltugun basından sonuna kdr tutuna tutuna yürüyor koltuga bakalm
(1,995 puan) tarafından
hayırlısı canım yürüd yakında Allahın izni ile
0 oy
tarafından
Allah ne zaman yürü ya kulum derse o Zaman yürür 
tarafından
Mantıklı :D kız tabi öyle ben tahmini sordum kesin ne zmn yürüceğini tabiki Rabbim bilir
tarafından
Yaaa bi sabah bi bakarsın yürüyor sen ile anlamazsın ne olduğunu canim
0 oy
tarafından
Oğlum çok uzun süre dediğin gibi kaldı.ayaga kalkip bekliyordu 1,5 qy ayakta kaldi.12 aylıkken yürüdü.kizim daha erken yürüdü ama başta 2 adım atıp düştü 1 hafta öyle geçti 10 aylıkken  başladı 11 de aktifti. Ama oğlum Bi gün kalkti oda boyu yürüdü sonra düşmeden oturdu maasallah. 
tarafından
Maşallah bakalm daha dişimiz bile çıkmadı
tarafından
Bebekten bebeğe çok değişiyor hersey canım. Biraz rahat olup akışına bırakmak lazım.  Yürümeye evet teşvik et ama bazen ısrarla reddediyorlar. Oğlum dedim ya yürüdü diye kimse ona bakmadığı ilgilenmedigi saçma sapan Bi anda yürüdü
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Canm benim kızım da şuan 12 aylık dolapları tutunup yürüyor ayağa kalkıyor vs 11. Ayda tam emeklemeye başladi. Yani 13. Ayına girmeye 2 hafta falan var. İlk çocuğum bende merakla bekliyorum ne zaman yürür artık Allah bilir:)) ama bildiğim kadarıyla 18. Aya kadar normalmis yürümemesi birden oluyor derler bir bakmışsın adım atıyor kendiliğinden sen bile anlamazsin :) onun için sabır başka çare yok hayırlı geceler olsun 
tarafından
Bnde merakla bekliyorum kuzum bakalm sabrediyoruz :)
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Benim kizim çok hareketli erkenden dönmeye emeklemeye başladı once ters emekledi sonra düzeltti herkes yaşına değmeden yürür dedi ama kizim su an 15 aya girdi 3 gündür desteksiz kendi yürüyor belli olmuyor canlari ne zaman isterlerse o zaman yürüyorlar 

0 oy
(3,052 puan) tarafından
Benim oğlum emekleme tutunup kalkma erken yapmıştı biraz ama tutunup yürümeye başladıktan kısa süre sonra yürümeye başladı. Ben sürekli yürümeye teşvik ettim. Bide tutunduğu yerden ellerini birakip bir iki saniye falan durması lazım dal durma derler bizde. Onu da yaparsa adım atamaya sen teşvik edersin
0 oy
(3,110 puan) tarafından
Kızım 8 aylikken emekledi ayağa kalkti ve siralamaya başladı. 11.5 aylikken yürüdü bence 3 ay sonra olabilir 
0 oy
(68 puan) tarafından
Canım benim ogulmada 12 aylıkken yürümeye başladı 
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Benim kızımda 10. Ayından beri koltuğa ve duvarlara tutunarak bütün evi geziyodu ama ellerini bırakıp yürümesi 14. Ayı buldu yarın tam 14 aylık olucak ve bu bir haftadır artık ellerini bırakıp yürümeye başladı 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 192 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 307 göst.
20 Ekim 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 161 göst.
0 oy
42 cevap 814 göst.

381,485 soru