0 oy
165 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından
Selamlar, 

Oğlum 17. ayın içerisinde, kentli yaşamın getirdiği dezavantajları yıkmak , sosyalleşmesini sağlamak için oyun grubuna vermeyi düşünüyoruz. Fakat doktorumuz bunun için erken olduğunu 4 yaşa kadar kreşi bile önermediğini söyledi.. Çok erken hastalıklarla tanışacağını ,bağışıklığının gelişmediğini ,bunun yerine oyun ablası vs. gibi seçeneklerden destek alabileceğimizi söyledi.. Ancak ben doktorumuzdan farklı olarak 18. ayı doldurduktan sonra yaşıtları ile iletişim kurabileceği ebeveyn gözetiminde olan oyun gruplarına sıcak bakıyorum. Oğlumdan da bu sinyalleri alıyorum ne zaman parka götürsek diğer çocukların peşinden gidip iletişim kurmaya çabalıyor... Öneri ve fikirlere açık olarak yorumlarınızı bekliyorum.. Sevgiler ..

6 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Doktorunuzun fikri bana çok garip geldi, oğlumu 6. ayından beri oyun grubuna götürüyordum. Şuan 13.5 aylık günlük 2 3 saat şeklinde kreşe başladık, henüz alıştırma haftasındayız. Çocuk dediğin hasta olarak bağışık kazanır zaten. 20 yaşına kadar hiç grip olmuyorsa, 20 yaşında da o hastalığa karşı bağışıklığı olmaz. Bunun yaşla alakası yok bence. Kaldı ki parklar vs çok daha kirli. Oralara da götürmeyin mi diyor doktor? Cidden çok mantıksız. 
(448 puan) tarafından
Çok haklısın + hakkettin :)
-Reklam-
0 oy
(12,651 puan) tarafından
Geçen bebek bolumunda okumuştum ☺❤

Benim henüz 4 aylık olmadı, 1 yaşını geçince arkadaşa ihtiyacı olacağını düşünüyorum 
(113 puan) tarafından
evet :) çok tatmin edici yorumlar gelmeyince yeniden paylaştım :)
umarım bu sefer gelir ve yol gösterici olur hepimiz için :)
0 oy
(10,378 puan) tarafından
Dr unuz genel geçer bilgi vermiş çocuk alerjik ise 4 yaş denilir genelde. Bağışıklık muhakkak kazanacak. Çocuklar ile aktif bağının olması bence gerekli 
0 oy
(3,862 puan) tarafından
ikisini de yapabilirsiniz bence . ben kizimi oyun gruplarina cok goturdum . oyun ablasi hakkinda tecrubem yok malesef
0 oy
(1,168 puan) tarafından
2 yaşından beri ara ara ebeveynli oyun grubuna , spor akademisine götürüyorum. Oyun grubunu bu yıl kendisi istiyor geçen sene çok istememişti gitmeyi 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 226 göst.
2 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 142 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde _Ada_ (4,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 270 göst.
4 Mart 2024 Aile kategorisinde clk38 (1,371 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 214 göst.