0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (57 puan) tarafından
Kızlar merhaba ben işten çıktım anlaşmalı bir şekilde tazminatım yattı normalde tazminatla arabanın borcunu kapatcaktik öyle konuştuk eşimle 

Ama eşim şimdi diyor ki elimizde ki para kalsın altin yapalım yada bankaya atalım kenarda paramız olsun diyor ben hem ev hem araba kredisini öderim eğer yetmezse öyle kapatalım krediyi dedi hem işsizlik maaşı almaya başladım sıkışırsak oda var ama borcu kapatmak da mantıklı geliyor  sizce hangisi mantıklı araba kredisini kapatmak mi yoksa altın yapmak mi

6 Cevaplar

0 oy
(11,266 puan) tarafından
Eğer taksitte zorlanmiuorsaniz altin yapmak mantıklı bence
(57 puan) tarafından
Yaa şuan da zorlanmiyoruz ama kafam karıştı arabanın 1 senesi kaldı eşimde hazır parayı yok etmeyelim diyor
(11,266 puan) tarafından
Doğru söylüyor bence elindeki para gitse canim simdi taksit öder gibi birikim yapabilir misin bu devirde zor bence eline toplu geçmişken yap birikimini acil bisi olsa gene ilk gidecek olan onlar
(57 puan) tarafından
Doğru canım haklısın bu açıdan hiç düşünmedim çok sağol
(11,266 puan) tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
0 oy
(812 puan) tarafından

Bir an bikini diye okumam peki:D

Ben olsam önce borcumu öderim canım Kredi HARAM ALLAH'IM HELALİNDEN BOLUNDAN VERSİN 

SİZ RABBİMİN RIZASI İÇİN HARAMI KAPARSANİZ ALLAH DAHA ÇOK VERİR 

(57 puan) tarafından
sağol canım
(812 puan) tarafından
Benim fikrim bu yönde
(57 puan) tarafından
Bende bu yönde düşünüyorum canım ama eşimde farklı yönden düşünüyor fikir ayrılığı yasadik
(812 puan) tarafından
Ölüm var kalım var ALLAH'A BORÇLU GİTMEYELİM de bir dk sonrasına garantimiz yok de bak Rabb'im daha fazla verir kuşkulanmasin eşin
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Altın hesabına at canım
(57 puan) tarafından
Canım altın hesabına atınca üstüne hep eklemem gerekiyor mu bilgin var mı
(7,768 puan) tarafından
Gerekmiyo canım evde altın tutacağına hesap yap hem güvende olur
(57 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol bankaya hesap açmak daha mantıklı bu devirde evde kalmasin
(7,768 puan) tarafından
Aynen canım hem zararında olmaz altın yükseldikçe artar
0 oy
tarafından
Eşiniz haklı, araba borcu zaten ödeniyor, toplu parayı çarçur etmeyin.
(57 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Borc bi sekilde odeniyo canim ama giden geri gelmiyo. Esin dogru demis o parayi yokmus farzet suan altin dusuk biraz yap altin at kenara
(57 puan) tarafından
Canım banada bu yönde mantıklı gelmeye başladı çünkü 2 kez düşük yaşadım kalbi durdu gen testini bekliyorum Allah korusun sorun çıkarsa en azından tüp bebek için elimizde kalır altın alıp kenara aticaz
(10,039 puan) tarafından
Cok gecmis olsun canim insallah kucagina almak nasip olsun. Aynen oyle borc odeniyo bi sekilde yani para kalsin kenarda
(57 puan) tarafından
Amin inşallah canım fikikirlerin için çok teşekkür ederim
0 oy
(77 puan) tarafından
Bence borcu kapatıp tekrar kredi çekip arabayı yükseltin en mantıklısı yada başka bişi alın ev falan
(57 puan) tarafından
Canım çok şükür evimizi aldık ilk evlendiğimizde ama eşimin dediği mantıklı gelmeye başladı
(77 puan) tarafından
Bakın altın çok bişi kazandırmıyor değer olarak en fazla bir iki sene sonra iki katını üç katını ama böyle araba ev çok arttığı için daha karlı oluyor

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 224 göst.
0 oy
13 cevap 157 göst.
14 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde B. Sema (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 100 göst.
0 oy
5 cevap 147 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde birerkekannesii41 (95 puan) tarafından soruldu

379,907 soru

11,372,646 cevap

34,855 kullanıcı

...