0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (1,213 puan) tarafından
Üç yaşında oğlumu tek meme ile mama yemeden iki buçuk yaşına kadar emzirdim şimdi 11 günlük bir oğlum daha var ve sarılık oldu ilk gunden beri emzirme odaklı gittim doktor sarılık olmus mama takviyesi yap atlatsin aç geçmesin dedi önce emzir sonra mama ver dedi uyandırmak zor oluyor ıslak bez suruyom vücuduna ayağını gidikla burnunu sıkıyom banamasin demiyo sarılıktan çok uyuyo ve mama veriyim biberonla kasıkla 60 CC vermek uğraştirici oluyor çok cigiriyo ozamn biberonla verince memeyi unutuyo emmek istemiyo bazen sagip veriyom emme sütüm yetcek diğer oğlum huzur vermiyor acılı seviyor kardeşini sıkıştıriyo kıskançlık yapıyor yemek yemiyor kusuyor ara sira kafam acıyo diyor parka gitsem geçer diyo annem bakıyor kırkım çıkana kadar yardımcı olcak ama ben yıprandım meme mama biberon ne yapsam herşey birbirine dolanıyor artık tükendim ne zaman rahatlıcam bilmiyom ilk oğlum kolikti ağlıyordu hep şimdi buda sarılıktan uyuyor buda uyansın ağlasın dicem akilma gelmezdi ellemesem.kaka yapsa bile uyanmiyo bende sizden fikir akıl moral almak istedim psikolojim bozuldu valla 

6 Cevaplar

0 oy
(979 puan) tarafından
Bnm ilk cocugm emmedi sarılık olms 1ayda gcti mama ile büyüdü ve kolikti çok zorlandım ikinci de yemek fln yemiyor sdce emmek istiyor emzik gibi kullanyr beni 
(1,213 puan) tarafından
Benimde ilk oğlum kolikti ama sarılık yoktur tek meme ile emzirdim ama idare ettik bu ikincide sarılıktan uyuyor mama ile atlatmaya Çalışıyorum memeyi unuttu valla nedcemi şaşırdım
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım sabırlı ol geçiçi bunlar rabbim yarıdmcın olsun ilkinde atlattın büyüdü bu da büyüyecek ama o bebeği uyutacak kadar neden emzirme odaklı oldun mama ver iyileşsin uyuması uyanmaması iyi değil diğerinin kıslançlığını da çekeceksin baya ama mesela bebekle annen ilgilensin sen biraz onunla ilgilen gel bezi sen sür falan de oyuna çevir benimsesin iyice yoksa o da hasta olur baksana kusmaya çalışıo falan
(1,213 puan) tarafından
Aynen iyice hasta olcak diye korkuyorum valla kaç gündür ara ile kustu valla bende usuttu sandım ama psikolojik sanırım
(6,441 puan) tarafından
Psikolojik canım o annen bebekle ilgilensin sen onunla ilgilen bu arada benim kızımda 3 gün sarılıktan hastane de yattı mama ile düzeldi sende öyle yap ihmal etme
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Canım yüzüne ıslak mendil gezdirmek uyandırıyor diye duymuştum bezini açınca komple alt giysilerini bı anda çıkar o zaman uyanır 

Bak büyük oglunda neler yasamissin ama hepsi geride kalmış değilmi şimdi yine illaki zorluk yaşayacaksın sana bunlarda geçmişte kalacak hatirlamayacaksin bile 

Rabbim seni seviyor yaşadığımız her olumsuz şey gunahlarimiza kefaret öyle düşün 
(1,213 puan) tarafından
Teşekkür ederim sizlerden cümle duymak destek almak iyi geliyo bir cumle dahi olsa değişik fikir almak iyi.geliyo
0 oy
(77 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm benmki iki buçuk ay sarılık geçirdi ama sarılık diye hiç doktora goturmedim en son iki ay gecmeyince götürdüm ben Medine hurmasini islatip suyunu veriyordum o iyi geliyordu hiç öyle başını kaldramjcak şekilde uyumuslugu olmadı sarılık yüzünden ilk zamanlar çok uyuması bütün bebeklerde var bence Allah sabır versin geçecek bu günlerde sabır cek
(77 puan) tarafından
Yok cnm normal temiz suya bir kaç saat bekleyince o kendini saliyor zaten Medine hurması Kudüs hurması diğer hurmalar şekere batirilmjs ucuz hurmalar olmaz onlar zararli
(1,213 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
(77 puan) tarafından
Bir de bebeğine her gün Ayetel Kürsi dualar oku banyo uaptirirken de oku çok faydası oluyor
(1,213 puan) tarafından
DHA lohusa kanamam var benim okusam sorun olurmu yada netten açsam dinletsem
(77 puan) tarafından
Esin okusun her gün annen varsa ona okut internetten acsin ezbere bilmiyorsa ordan okusun hiç bişi bulamazsan dediğin gbj dinlettir yanında
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Benimde ikincim sarılık oldu aç kalmış dedi emmesine rağmen bizde mama verdik sonra emzirdim ayı artınca çok sütum olmadi mama meme gdyruz sekiz aylık su an bu süreçler de geçiyor az sabır cnm sağlık olsunda
(77 puan) tarafından
Dut kurusu çok güzel süt yapar
(13,824 puan) tarafından
Hemen deniyim☺️
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım buyuk oglunla daha cok ilgilenseler belki bu kadar zorlanmazsın, hepsi gececek diye kendini telkin et inan zaman nasıl akıyor anlaşılmıyor kendine zehir etme bu gunleri bebegin senin huzursuz oldugunu da hisseder , evet zor ama geçecek inşallah 
(1,213 puan) tarafından
Valla babam şey dedi ben bakarım büyüge dedi annem bana bakıyor bebekle sezeryan oldum için babam köye götürim bir kaç hafta bakım dedi ama ben hiç ayrılmadım oğlumdan onu da köye yollarsam  bende üzülcem yanimda olsun istiyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 211 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Priwti (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 80 göst.
7 Mart 2024 Aile kategorisinde angelmelodi (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 759 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (728 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 345 göst.