0 oy
875 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Sizi çok yaralan, üzen, küçük düşüren, sahip çıkmayan, ilk fırsatta size sırtını dönen, kötülük besleyen bir insanın sonunda Allahın bulmasına şahit oldunuz mu? 

Birgün gerçekten ilahi adalet tecelli ediyor mu?

29 Cevaplar

+1 oy
(11,038 puan) tarafından
Bem bir cok kez oldum. Şukurler olsun her seferinde de içim sogudu ve allaha olan inancım arttı
tarafından
Benimde olsun istiorum bana yaşattıklarını yaşasınlar istiyorum içleri benim ki gibi buruk olsun korkuyla dolsun istiyorm.. 1liraya muhtaç olsunlar istiyorum düşürmeye çalıştıkları yere kendileri alaşağı yuvarlasınlar istiyorum
(11,038 puan) tarafından
Sus ve bekle. Allaha bırak.
tarafından
Öyle yapıyorum zaten. Allaha bıraktım allah büyük ondan başka kimse hakkımı alamaz..
(11,038 puan) tarafından
Aynen oyle. Allah oyle bir alır ki. Ah cenabı hak karıncanın hakkını gözetirken bizi mi yok sayacak. Ben görüyorum vallaha darısı basına
tarafından
Inşallah. Inşallah. O zaman rahat uyku uyurm işte..
-Reklam-
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Ben şahit oldum ve oluyorum elhamdülillah 
0 oy
(8,592 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Adalet bu dünyada yokk.  

Oteki tarafta ebedi hayatta var olacak
(19,780 puan) tarafından
Nasıl yani bacıkocum ???
(5,702 puan) tarafından
Bnce var bu dünyada da çektiren çekiyor eyer çekmesede öbür dünyada ceker
(8,592 puan) tarafından
Ayşomm yani şöyle ki burda adalet denen bisey yok devletin adaleti yok.  İçen sıçan tecavüzcüsü dışarıda ama masumlar iceride.  Misal yani ornek bu..

Ama rabbimin adaleti çok büyük
(19,780 puan) tarafından
İlahi adalet demişsin semroş ondan dedm düzelt istersen
(8,592 puan) tarafından
Duzelttim canm  yanlış olmuş
0 oy
(662 puan) tarafından
Evet hemde öyle bı ediyo ki kimse yaşattığıni yaşamadan ölmez unutma...
0 oy
tarafından

Etmiyor :D zalim hep mutlu 

(9,320 puan) tarafından
Dimiii:Ddd
0 oy
(19,780 puan) tarafından
Evet hatta postlarımda var yaşadım gördüm
tarafından
Siz Allaha mı havale ettiniz ?
Çok huzunleniyorm bazen kalbim çok sıkılıyor rabbim intikamı mı al diyorum.
Bazen işin içinden çıkamıyorum
(19,780 puan) tarafından
O kadar canım yandıki söylemediim bi sözü küçük elti söyledi dedi hepsi bana sırt çevirdi ona inandı altı ay canım yandı dedm Allahm sana bıraktm ben ve kaynana gününü gördü gelin kapıya koydu ama oğlu bırakmadı sonra herkese ayşegülüm çok iyi çok kıymetli dedi eşimde kızdı başta inanmadın noldu dedi ben hiç bişey demedim sadece izledm
0 oy
(9,320 puan) tarafından
Kısmen...

İlahi adalet ve sabır hersey oluyor
tarafından
Galiba bu süreçte sabır göstermek bazen çok zor oluyor
(9,320 puan) tarafından
Şükür sabırlı biriyim
tarafından
Mesela yıllar mı aldı aylar mı?
(9,320 puan) tarafından
Yıllar kuzum
0 oy
tarafından
Asla unutamadığım bir olay var ben lisede bir çocukla konuşmuştum ama onun niyeti sarılmak öpmekti bende huyunu öğrendim terkettim arkadaşımın hesabından onla konuştum ve benden için onu kullandım diye bahsetti ben bunu gördüm sürünerek ol dedikten bir hafta sonra tır çarptı ve iki hafta hastanede yattı öldü birçok kez bedduamin kabul olduğuna şahit oldum. Bu sadece en cik etkilendigim olaydı 
0 oy
tarafından
Allah'a inandım ve oldu hiç bir zan ahım yerde kalmadı bana çok zulüm edildi karnımda 2  tane bebek düşürdüm ben bunlar yüzünden hastanelerde yattım bı oğlum vardı cocugumu evlerine oyun oynama bahanesiyle götürürlerdi çocuklarına dovdururlerdi ah ah asla unutmadım unutamam da biz daha Rabbimin huzurunda da yuzlesecegiz ve asla hakkımı helal etmeyecem 
(3,419 puan) tarafından
Oğlunu dovduklerini bile bile nasıl gönderirdin canm ona takildim
tarafından
Ben bilmiyordum oğlum 4 yaşındaydı ben ikinci kızıma hamileydim düşük tehliken vardı kaynanam eltimin evine götürmüş onun evindeyken oğlumu orda dövüşlerdi oğlum anlatmıştı bana sonra hiç yollamadim.. oğlumun yüzü gözü kıpkırmızı halde gelmişti evde hem insan aklına nasıl gelsin yengesi döver diye
0 oy
(2,875 puan) tarafından
Şahit oldum çok şükür  canımı çok yaktı aile huzurmu saadetini kaçırarak dolandirldi hüngür hüngür günlerce ağladı sıra digerlerinde inşaallah onlarada bir gün tecelli olur canımı çok yaktılar kocamla sürekli kavga ediyoruz huzurmuz kalmadı onlar yüzünden o günde gelecek Allah'ın izniyle
0 oy
tarafından
Ahh ahh görümcemin akıbetini çok merak ediyorum inşallah ölmeden görürüm dünya gözüyle 
tarafından
Insanı nasıl üzülüyorlar değil mi? Kocaman dünyayı dar ediyorlar gücün yetmiyor bugz ediyorsun Allahaa havale ediyorsun.. insanlar birbirinin neden canını yakar hepimiz öleceğiz aslında ama kimse ölmeyecek gibi yaşıyor.. kaynanam 75yasinda ama sanki bu dünyadan hiç girmeyecek gibi seviyor malını mülkünü
(3,139 puan) tarafından
Ben de merak ediyorum sadece şunu diyorum kendi görümcesi de aynı bunun gibi olsun  bana dediklerini o da yaşasın diyorum yanında kalsın da anlasın bana yaptıklarını istiyorum onun yüzünden eşimle tartışıyoruz eşim bana inanmıyor onu haklı görüyor umarım eşime de aynı şeyleri yapsın da görsün gününü diyorum
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Oldum ama yine de olmasaydı diyorum en azındandan evlatlarıyla beraber yaşasaydı yinede hakkımı helal ediyorum 
tarafından
Bende hakkı mı helal etmiyorum..
Çünkü coooook haksızlık yaptılar çok zulmettiler..
0 oy
(1,270 puan) tarafından

EVET ŞAHİT OLDUM BENİM İÇİN EN BÜYÜK ZEVKTİ 

KAYINPEDER VEFAT ETTİ GÖRÜMCEM VE OĞLU İNATLA SEN BAKACAKSIN DEDİLER KAYNANA İÇİN BENDE İNADA BİNDİRDİGİNİZ İÇİN BAKMIYORUM ALİN BAKIN BEN EŞİME EŞ OLARAK GELDİM SİZE BAKICI HİZMETÇİ DEĞİL 

GORUMCEMİN OĞLU BENİM KARIM OLACAK ALIR BABASININ KAPISINA BIRAKIRIM DAYI GÖTÜR AT BABASININ KAPISINA DİYE AKIL VERİYOR DU EŞİM DAYISI BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY GELİR BEN EŞİMİ KENDİME ALDIM SİZE BAKICI DEĞİL DEDİ BUNU DİYEN YEĞEN KARISI İÇİN ANASINA S.KTİR ÇEKTİ EL KALDIRDI BETER OLSUNLAR 

tarafından
Yazık karısına acıdım keşke direk kendinden çıksaymış.. zaten böyle insanların hiç aile huzurları da yok ki..
(1,270 puan) tarafından
Karısı na acıyacak birşey yok ki karısı s.icma dese eşimin yeğeni wc ye gitmez durumda
0 oy
(2,924 puan) tarafından
Kesinlikle daha dün yaşadık bire bir şahit olduk 
tarafından
Mesela beddua mı ettiniz
Allaha mı havale ettiniz
Ne bileyim kalbinizle bugz mu ettiniz? Benimde intikimami alsın rabbim
(2,924 puan) tarafından
Rabbım daha beterin yaşatsın dedim çünkü çok kırıldım arkamdan dedikodu etmesine ölmüş trafik kazasında
0 oy
(887 puan) tarafından

Ççokkk kez şahit oldum rabbim kimsenin yanına bırakmıyor şükürler olsun. Ama gel gör ki karşı taraf akılsız olduğu için hala anlamıyor Allahından bulduğunu:)

tarafından
Olsun Anlamasın da yine Allahindan bulsun ama :)) zaten anlasaydı böyle olmazdı
(887 puan) tarafından
Evet böyle anlamaması daha iyi oluyor gülünç duruma düşüyorlar çünkü sen bunu görünce daha huzurlu oluyorsum
0 oy
(334 puan) tarafından
İnşallah eder çünkü ben artık onu demekten başka diyecek başka bir şey bulamıyorum 
0 oy
tarafından
Beni ağlatan hiç gülmedi beddua etmedim ama aynısıni çeksin dediğim kim varsa hep bı şekilde zarar gördü buna şahit oldum
0 oy
tarafından
Şahit olmadim ama öbür dünyada 2 kişinin yakasinda olacak elim birisi amcam birisi eltim amcamin attigi kazik bütün hayatimi etkiledi eltimde ben süt sikintisi cekerken süt olsun diye buldugumu ictigimi gordugu halde bildigi halde süt yapan bi ürünü bana soylememesi o urunu sonra ben bulup kullandigimda ise aa evt bu süt yapiyordu ama ben işine yaramaz diye soylemediydim sana demesi o süt meselesi yüzünden butun lohusaligim geceleri aglamakla geçti 
0 oy
(754 puan) tarafından
Sen Allah'a havale et kalbini temiz tut gerçekten Rabbim bırakmıyor senin hakkını onlarda ben çok kez yaşadım bana laf eden beni kötü gözle Gören herkesin başına bana ettikleri baktıkları herşey başlarına geldi
0 oy
tarafından
Bi tane yengem vardı çok ahh etti kadin cehennemi yaşattı babannem resmen kocasi Rusya'da diye. Ağzı var dili yoktu kocasida saymadi öldü geçen sene koronadan birde kalp hastasiydi zaten ama bişi olmadi babannemle dedeme. 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 484 göst.
25 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,796 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 568 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mervela (7,407 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 307 göst.
19 Mart 2022 Aile kategorisinde Kardln (648 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 503 göst.
20 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,041 soru

11,875,422 cevap

35,990 kullanıcı