0 oy
121 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (368 puan) tarafından

Kız ben niye kilo veremiyorum aboo 2 aydır takılı kaldı gitmiyor kabus gibi. Sizde diyet yaparmısınz kızım uyurken hemen sirkeli su içdm yulaflı tostumu yedım dun 2 lt detoks suyu 3 lt normal su 2 acı kahve tavuk eti protein aldım yok gram gitmemiş 

image

10 Cevaplar

+1 oy
(2,974 puan) tarafından
Canim eğer kalhavltida doyup kalkıyorsan yemeklerde doyup kalkiyorsan kilo veremezsin sana tavsiyem hindifume falan yem yulaf tostunuda biraz küçült 
-Reklam-
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Kişilerin kendi kendine yaptığı diyetlerde genelde istenilen kilo verimi olmaz ya aniden durur ya da istenilen/doğru hızda gitmez. (Çok hızlı veya çok yavaş vermek gibi) O nedenle bir diyetisyen kontrolünde diyet yapmalısın canım direk sana uygun kaloriyi alıyor musun bu kısmı önemli
(52 puan) tarafından
Canım bende kendi kontrolümde yapıyorum ama ben altıdan sonra direk yemeği kesiyorum ve iki hafta da dört kilo verdim bunyene ne uygun önemli olan onu bilmek
Tam tersi diyetisyenin bana verdiği liste saçma sapan bişey di hiç yiyemicegim tarzda
(2,097 puan) tarafından
2 haftada 4 kilo biraz fazla mesela. O yüzden uygun kaloriyi almadığın için kas kaybetmiş olabilirsin o zaman da vücut kendini korumaya alır ve kilo veremezsin. Diyetisyenin diyetini bilmediğim için ona yorum yapamıyorum ama hepsi aynı değil emin ol:)
(368 puan) tarafından
Hehe aynı benimde bir kere gittim param da boşa gitti.
(52 puan) tarafından
Hayır canım yağdan gitti spor la destekliyorum sporada gidiyorum kilo vermeden önce yağ ölçümlerini yaptırmıştım zaten yani yagdan gitti
Diyetisyene gittim para ödedim ama fasa fiso yani :))
(2,097 puan) tarafından
O zaman sporun saati önemli canım eğer spora yemekten hemen sonra ya da yemekten hemen önce gidiyorsan o da etkiliyor kilo verimini. Arada ortalama 2 saat olmalı.
0 oy
(350 puan) tarafından
Kendin mi planladin diyeti 
0 oy
(302 puan) tarafından

Canım tartıya çok takılma kıyafetten anlarsın verip vermediğini. Haftada bi gün tartıl ve sabah aç karnına tartıl.

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kız sürekli tartılma ben diyetsiz çocuk pesşinde koşturmaktan şubattan beri 10 kilo verdim
0 oy
(4,221 puan) tarafından
Tartıya takılma cnm yagların kasa donusuyor olabılır onemlı olan mezura olcumlerın. 
0 oy
(11,377 puan) tarafından
Ben diyet yapmıyorum doğum kilom gitmiş biraz daha gitsin istiyorum 
0 oy
(2,693 puan) tarafından

İnsülin direnci vardır 

Onuda en iyi aralıklı oruç kırıyor canim. Mutlaka verirsin.

Sarımsak limon kürü var zayıflamak için değil ama bağırsakları çok güzel çalıştırıp boşaltıyor.

15 gün yapmanı tavsiye ederim.

Akşam yemeklerini kıs en geç 5 te ye bırak bu zamanla insülin ditencini düzene sokucak.

Birde mutlaka yürüyüş vs bı hareket olmalı 

Öğün aralarin 4 saat olsun en az. Bir veya 2 öğün yap başka birşey yeme 

Tam buğdayı bı sure tamamen bırak günde encok 3 dilim ekmek standartin olsun 
0 oy
(12,719 puan) tarafından
Bilemedim valla bi hafta yaptım 3 kg gıttı sutum duru oldu bıraktım spor lazım başlayamadım bi turlu 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Bi doktordan dinledim yulaf glüten değil ama vücut onu glüten olarak algılıyor dedi o yüzden diyetlerde yulaf önermiyorum yulaf yemeyin diyordu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 79 göst.
8 Aralık 2023 Aile kategorisinde hanimeli (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 23 göst.
20 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ikra4141 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 144 göst.
26 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,222 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 374 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yareninannesi06 (38 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...