+1 oy
446 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben 27 yaşında anne oldum çok şükür çocuğum çok zor bir bebek olmamasına rağmen çok bunaldigim kaldiramadigim oluyor eşimde ancak ben iş yaparken destek olur geri kalan bütün sorumluluk bende bu durum mu yoruyor yoksa yaşım geçiyor artık bu yüzden mi çabuk bunalıyorum bilemiyorum.  Annemle zaman zaman konuşuyoruz bizi nasıl büyüttün çocuk büyütmek çok zormuş diye soruyorum 21 yaşında doğum yapmış o yaşlarda hiç anlamıyorsun geçiyor zaman senin yaşın da ileri olduğu için çok yıprandım diyor sizce de böyle mı? Anne olmak için en ideal yaş nedir?

36 Cevaplar

0 oy
tarafından
30 umda anne oldum. Aşırı zor bir cocuğum var. Rabbim sağlık versin. Önce gazlı ve kolikti. Sonrası aşırı zor bir bebek. Şuan 1 yaşında.

25 yaşında doğum yapmış olmayı isterdim. Gerçekten çok zor geliyor şuan bazen. 
tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım bazı çocuklar çok zor oluyor malesef sağlıkları yerinde çok şükür
tarafından
Amin canım çok sağol.
-Reklam-
0 oy
(12,856 puan) tarafından
33 yaşında ilk bebeğimi kucağıma aldım bana göre 30 dan önce erken 30 yaşıma kadar çok güzel yaşadım gezdim gördüm :)
tarafından
Kişinin kendini nasıl mutlu hissettiği ile alakalı sanırım :)
0 oy
(12,856 puan) tarafından
33 yaşında ilk bebeğimi kucağıma aldım bana göre 30 dan önce erken 30 yaşıma kadar çok güzel yaşadım gezdim gördüm gençliğimi yaşadım :)
tarafından
Katılıyorum canım ++++
0 oy
(7,684 puan) tarafından

Ben 23.5 yaşında anne oldum bence 25 filan ideal annem beni 20 yaşında doğurmuşta nolmus yani şimdi 47 yaşında kardeşim bir yerde ben bir yerde annem bir yerde erkenden yalnız kaldı. Ben bi de fikrimden caymazsam 38 gibi doğurmak isterim yanıma arkadaş kalsın :D

tarafından
:D kendinde o yaşta o sabrı görüyorsan ve sağlığında el veriyorsa neden olmasin
(7,684 puan) tarafından
İşte şimdi 27 yaşındayım o zaman duruma göre artık:D
0 oy
(3,086 puan) tarafından
 Çok şükür universitemi okudum mezun oldum 5 yıllık uni hayatımda 1 kere umre, 2 kere Kudüs'e, Urdun'e ve Bosna'ya, yurtici de birkaç şehir gezdim. Universitenin bitmesine 1 yıl kala evlendim. Okul bitene kadar çocuk istemedim. Istedikten sonra 6nci ayda hamile kaldım derken 26 yasima 9 gün kala anne oldum. Çok şükür bana göre ne erken ne geç. Gençligimi doya doya yaşadım hiç pişman değilim. Bence ideal olan 23 24 25 26 yaşlar. Bundan öncesi bana göre erken. Ama herkese saygı duyuyorum 
tarafından
Maşallah canım;) önemli olan insanın kendini nasıl mutlu hissettiği bence
0 oy
(974 puan) tarafından
Bacım 27 yaşın neresi ileri Allah aşkına evlilik çocuk zor gelmiştir sana valla ben bekarken  o kadar rahattım ki sağolsun annem kahvaltıda cayima varana kadar doldururdu çalışıyordum sadece evde temizlik yapardim tabi çoğu işi yine annem yapardım maddi manevi rahattım evlendim üç çocuk yaptım birde benim çocuklarım sağolsunlar çok hasta olurlar düşünün ki bütün bir yazı hastanelerde geçirdik çok şükür iyi oldular evde sürekli bir tempo ve birde ben sinirli sabırsız bir insanım ona rağmen tahammülüm var hepsine ayrı ayrı yemek yaptığım günler olur temizlik deseniz pisliğe asla gelemem pislik dediğim sehpada ki bir günlük toza dahi yani daha nicesi 32 yaşımdayım bu kadar işin gücün arasında akşam vakitleri haftada bir akşam kuzenlerime giderim geç saatlere kadar genel olarak ta çok geç uyur çok erken uyanırım benim enerjim yüksek sanırım yaa
tarafından
Maşallah bacım nerden buluyorsun bu enerjiyi sırrını banada söyle:)
0 oy
tarafından
Valla 21 e yeni girer girmez anne oldum şimdi 23 yaşındayım ikinci kez anne olacagim ve benimde kafa kaldirmaz cok çocuk gürültüsü vs bana göre yaş değil kişisel. Yani banada çok zor geçti
tarafından
Evet haklısın canım kişinin kendisi ile alakalı o zaman
0 oy
(7,422 puan) tarafından
22 yaşımdayım 8 aylık bebeğim var ben mutluyum erken anne olduğum ıcın
tarafından
Maşallah allah bağışlasın
0 oy
(770 puan) tarafından
Bence küçük oldukları için hiç bişeye dikkat etmeden bizi büyüttüler biz düzgün buyutelm diye kendimizi yirtiyoruz :D 28de anne oldm
tarafından
Evet ya bu açıdan düşünmemiştim bizler bir şekilde yari sokakta yarı evde büyümüşüz şimdi ki dünya ile o zamanki aynı değildi şimdi kendimiz sokağa çıkarken korkuyoruz o yüzden zorlanıyoruz
(770 puan) tarafından
Aynen öyle bırakıp iş yapiyolarms bizde ağlamasın diye yanından ayrilmuyoruz:) o yüzden biz bilincliyiz dye zor oluyor malesef
0 oy
tarafından
Ben 16 yaşında anne oldum şuan 21 yasindayim 2 evladım var keşke 30 yaşında anne olsaydim
tarafından
Anladığım kadarıyla kendi tercihiniz değilmiş
tarafından
Evet biraz öyle oldu
0 oy
(938 puan) tarafından
Ben 22 yaşında doğum yaptım iki sene sonra da isteyerek 24 yaşimda bir kez dhaa gdogum yaptım şimdi kızım 3 yaşında oğlum 6 aylık tabikide yoruluyorum ama suanki enerjim inoyaslaea kalmayacağına eminim çünkü sene seneyi aratıyor 
tarafından
Aynen katılıyorum her sene yaş aldığımda fiziksel ve psikolojik değişimimi fark ediyorum
0 oy
tarafından

Kendini hazir hissettigin yas :D

tarafından
Çok doğru :) Ama bazen ne kadar hazır hissetsende bebeğin zor olması anneliğin sorumluluğu eski günleri aratıyor;)
0 oy
(81 puan) tarafından
Yaşi bilmem ama kesinlikle daha once anne olmadigim icin pismanim. Annelik cok guzel bir duygu. Allah isteyen kiymetini bilen herkese nasip etsin insallah..
tarafından
Amin canım. Çok güzel aynı zamanda çok zor
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bende 27 yaşında anne oldum. Gerçekten çok zorladı beni benm oğlum bide çok zordu. Allah sabır versin hepimize başka sözüm yok.
tarafından
Benimki çok zor olmamasına rağmen çok yorgun hissediyorum. Amin canım
(3,086 puan) tarafından
Acaba vitamin degerlerin vs mi düşük bence o çok etkiliyor. Veya bunalımda hissediyorsun o da insanı bitip yapar. Ben 26da anne oldum 1 yaştan çok fark olmaz ama bende açıkçası doğum yaptıktan sonra çok büyük bir fark hissediyorum eskisi kadar enerjim yok. Halbuki doğumdan önce çok yoğun bi hayatim vardı. Birde gecici olabilir kızım 6 7 ayliktan 9 ayliğa çok zorlandim bedensel olarak bitiktim halbuki doğum dan sonra bile bu kadar halsiz değildim. Belki 2 3 aya daha iyi olursun
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Anne olmak için en ideal yaştasın. 25-35 ideal yaşlar bence 
tarafından
Öyle mi diyorsun ben biraz geç kalmış gibi hissediyorum 24 veya 25 yaşında olmak isterdim
(6,375 puan) tarafından
30 yaşında anne oldum :)iyi ki erken olmadım sürekli evdeyim 29 yaşına kadar hep gezerdim içerdim eglenirdim hayat bana güzeldi :) şimdi yemek yemeğe zor vakit buluyorum. Ama enerjim yerinde
tarafından
Önemli olan enerjinin olması canım benim enerjim bitik  :D
0 oy
(48,695 puan) tarafından
31 de anne oldum gerçekten yaş cok zorluyo
tarafından
Kesinlikle katılıyorum zaten geriye dönüp baktığımda yirmili yaşların başındaki enerjim yok
(48,695 puan) tarafından
tahammulde olmuyo

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 544 göst.
+1 oy
3 cevap 131 göst.
16 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 263 göst.
19 Haziran 2021 Aile kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 188 göst.
12 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,226 soru

11,383,740 cevap

34,881 kullanıcı

...