+1 oy
444 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben 27 yaşında anne oldum çok şükür çocuğum çok zor bir bebek olmamasına rağmen çok bunaldigim kaldiramadigim oluyor eşimde ancak ben iş yaparken destek olur geri kalan bütün sorumluluk bende bu durum mu yoruyor yoksa yaşım geçiyor artık bu yüzden mi çabuk bunalıyorum bilemiyorum.  Annemle zaman zaman konuşuyoruz bizi nasıl büyüttün çocuk büyütmek çok zormuş diye soruyorum 21 yaşında doğum yapmış o yaşlarda hiç anlamıyorsun geçiyor zaman senin yaşın da ileri olduğu için çok yıprandım diyor sizce de böyle mı? Anne olmak için en ideal yaş nedir?

36 Cevaplar

+1 oy
(4,889 puan) tarafından
Kadın psikolojisinde 27 yaş  sonrası tahammül azaldığından o yaşa kadar evlenip çocuk yapmak daha doğru. En ideali 22 25 yaş arası 
(4,889 puan) tarafından
Psikoloji bölümü diyorum yahu
(12,854 puan) tarafından
Yorumlara dönüp baktım psikolo bölümü yazmamışsın hiç ondan sordum :)
(4,889 puan) tarafından
Dersi yapanın ne ile meşgul oldugunu net yazmışım ısrarla uzatmışsın anlamış olman gerekirdi:)
(12,854 puan) tarafından
55 yaşında olan açıklaman gözümden kaçmış :D kusura bakma canım :)
(4,889 puan) tarafından
Komik.
-Reklam-
+1 oy
(2,311 puan) tarafından

27nin neresi ileri Allah aşkına. Hadi 37 dersiniz anlarım bi derece. 27 genç bi yaş ya.

Yaş aldıkça tecrübeler çoğalıyor, kafadaki düşünceler artıyor, kafanın çok dolu olması da yorgunluk yapar. 20-21 yaşlar biraz daha laylaylom, kişiden kişiye değişir ama biraz daha Allaha emanet büyüyor çocuk. Ayrıca eskiden çocuklar bi evde tek annesi babası büyümezmiş şimdiki gibi. Sokakta serbestçe oynarlarmış, büyük ablalarına emanet edilebilirlermiş sokakta yaşına göre ya da konu komşuya. Şimdi kadınlar yemek yapacak vakit zor buluyor bazen tek başınalar çünkü.

27 güzel bi yaş. Ama tek çocuk kalacaksa 30u da geçirebilir ne var yani.
(661 puan) tarafından
Ben 20 yaşımda anne oldum hiçte öyle oadi gören herkes ne kadar güzel bakıyosun der genelleme yapmak yanlış olur yaş bence önemli bı unsur değil önemli olan hayat tecrubesidir
tarafından
Valla canım yorumuna saygı duyuyorum bana göre tek çocuk için ideal bir yaş ama iki veya  üç çocuk düşünen biri için geç bir yaş çocuğumun ileriki yaşlarını düşünüyorum 20 yaşına geldiğinde 47 olacağım biraz daha genç olmak isterdim
(661 puan) tarafından
Evet o çok guzel kızımla aramda az yaş farkı olucak ona seviniyorum beni hayata bağlayan şey o iyiki olmuş
(2,311 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir dedim zaten. Doğrudur iyi bakmışsındır.
Bi de bazılarının iyi bakmaktan anladığı üstünün başının derli toplu olması, yanaklı yanaklı olması oluyor sadece.
(661 puan) tarafından
Bazıları için öyle olabilir benim için öyle değil
0 oy
tarafından
Ben 20 yaşında anne oldum genç anne olmayı seviyorum 
tarafından
Ne güzel benim yaşıma gelene kadar 7 yaşında olacak :) ama ben o kadarda erken sorumluluk alamazmışım 24,25 idealmiş
0 oy
(462 puan) tarafından
Bende 27 yalımdayım 2,5 aylık bebeğim var ama tahammulsüzmüşğm onu anladım galiba mesleğimden dolayı
(462 puan) tarafından
Bende özel sektörde çalışıyordum. Neden se meb de çalışmaktan daha kolay geliyor bana :)
(462 puan) tarafından
Sizin branş neydi
tarafından
Anaokulu öğretmenliği  canım
tarafından
Meb daha kolay en azından emeğinin hakkını alıyorsun kardeşim mebde öğretmen ek ders ücreti ile 10 bini geçiyor siz neden öyle düşünüyorsunuz? :)
(462 puan) tarafından
Şöyle birşey var ek dersleberaber 30-40 saat der yapıyor toplamda ben ben 20 saat derse 10 bin alabiliyorum , iki kurumla anlaşsam iki katına katlıyor maaşım. Şuan tek sıkıtım biraz ulaşımı uzk bir yere taşınmış olsam. Mesela bu sene  çalışmayı düşündüm 3 gün için 6,5 teklif ettiler  2 hafta içi bir hafta sonu . Hafta içi akşam 5 ten 7 ye kadar dersim olacaktı sadce
0 oy
(583 puan) tarafından
26 yadında anne oldum oğlum 11 aylık ay kafayı yicem yeminle bütün gün ağlasa ağlar toplasan 1 saat Güler yapışık ikiz gibi babada da durmuyor sıyırcam az kaldı bir huni eksik tepemde 
tarafından
25imde evlendim 23 te evlenip 25te anne olsaydım daha çok tahammülüm olurdu sanırım rabbim yardımcımız olsun
(583 puan) tarafından
21 yaşında evlendim canım bende ama 2 kere bebek kaybettim okadar yorgunum ki fiziksel ve pisikolojik olarak İnan çöktüm bende
tarafından
Rabbim ahirette karşına çıkarsın canım yorgun olmakta çok haklısın ben öyle bir durum yaşamama rağmen fiziksel ve psikolojik olarak çöktüğümü düşünüyorum
0 oy
(435 puan) tarafından
23 yasinda anne oldum erken anne olmak daha guzel onla beraber büyüyorsun cok cok guzel
(435 puan) tarafından
Bende cok isterdim toparlanalim edelim cok mucadele ettim ama tek tarafliydi en son bosanma davasi actigim gun aksami bile dedim buralardan gidelim gene ayrilmayalim yok bildigini okudu cevremi birakamam ailemi birakamam arkadaslarimi birakamam dedi ailesi degil arkadaslari daha agir basti bende bosadim en sonunda
tarafından
Sen elinden geleni yapmışsın demekki hayırlısı böyleymiş o da bundan sonra hayatına arkadaşları ve anası babası ile devam etsin. Böyle kişiler evlenmemeli ya
(435 puan) tarafından
Ah canim ah sorma ailesi hep pohpohlayarak büyütmüş sorumlulik ne bilmiyordu suc once ailede
tarafından
Görücü usulü mü evlendin canım
(435 puan) tarafından
Hayir severek evlendik 2 sene anlastik hic skntimiz yoktu bana hep iy8 yanını gösterdi ama iste ayni evin icine girmeden bilemedim
0 oy
tarafından
Ben de 26 yasinda anne oldum yipranma konusunda evet cok yoruldum ama daha erken olsa sorumluluk olarak hic kaldiramazdim herhalde bence kisiden kisiye degisir ya 
tarafından
Bende 24 yaşında olsun isterdim en azından şimdi 3 yaşında olurdu ikinci için geç kalmazdim
0 oy
(12,791 puan) tarafından
Bence 24 ile 30 arası iyi en geçte 35 ben 32 de ilk çocuğum oldu epey zorlandım oğlum çok zor bir çocuk olmamasına rağmen 
tarafından
Bende ikinciyi nasipse 31 32 civarı düşünüyorum çok zorlanacagim o zaman:(
(12,791 puan) tarafından
Sana böyle dememe rağmen ikinciyi bir kaç sene bekleyeceğim muhtemelen 35 36 civarı olur ilki şu an çok küçük Rabbim sabrını verir inşallah
tarafından
Kaç aylık canim
(12,791 puan) tarafından
9 aylık daha
tarafından
Allah bagislasin benimki de 7 aylık
0 oy
tarafından
Ben genç anne olmayı tercih edenlerdenim yani 23 yaşındayım hamileyim çok şükür 
tarafından
Maşallah rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
0 oy
(2,795 puan) tarafından
20 yaşında anne oldum ilk kızım 6 yaşında zaman nasıl geçti anlamdım şuan 26 yaşındayım 1 yaşında bir kızım daha var ilk kızımda olduğum gibi sabırlı olamıyorum çok yoruldum 
tarafından
Tahammülümün azalması normal o zaman yaşla bağlantısı oldukça fazla
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Şubata 27 giracem 4. Bebek bekliyorum en ideal yaş 24 bence ben küçüktüm 18 yaşimda anne oldum ilk bebeğim çok zordu ya çok sağlıksız buluyorum 
tarafından
Evet canım çok erken anne olmuşsun o yaşlarda o sorumluluğu kaldıramazdım, ben o yaşlarda üniversite okuyordum geziyordum tozuyordum hayat toz pembeydi düşünüyorum da annelik için çok küçük bir yaş
0 oy
(511 puan) tarafından
Ben 26 yaşında anne oldum bende senin gibiyim 3 kardeş arka arkaya doğmuşuz anne sen bizi nasıl büyüttün nasıl diyorim benim bebegim 3.5 ay gaz sancısı çektik kaç defa oturup beraber ağladım eşim nöbet usulü çalışır Allah bin kere razı olsun bakar yardımcı olur eşim sabahları 1 saate olsa uyurum çocuk bambaşka bir şeymiş söylerlerdi inanmazdim bazen psikolojim bozulmuş gibi hissediyorum rahay rahat tuvalete gitmeyi istediğim zaman dışarı çıkmayı istediğim de dus almayı uzun uzun TV izlerken yemek yemeyi öyle özledim ki ins geçecek ama bu zamanlar kalıcı değil kendimi öyle avutuyorum 5 aylık bebeğim 
tarafından
Evet çocuk çok başka birşey hem çok zor hem bir gülüşü ile herşeyi unutturabilen bir varlık çok şükür sağlıkları yerinde :) bende kendimi bu günler geçecek diye avutuyorum bütün annelerin tesellisi bu sanırım:)
(511 puan) tarafından
Öyle evet Allah sağlık versin gerisi kolay elbet buyuyecekler
0 oy
(1,298 puan) tarafından
27 yaşında doğum yaptım bende 28 yaşındayım 1 buçuk yaşında kızım  .. ev çocuk bütün iş bende olduğu için yoruluyorum. Eşim yardım etmez. Şöyle güzel yanı var kızımla birlikte kahvaltı yaparız yemek yeriz. Oyun oynar gezeriz. Birazdaha buyuse tam cimcime olacak. Konusmaya da başlarsa tamqm. Çok huysuz. Sinirlendigim anlar oluyor ama o sağolsun şirinlik yapıyor 
tarafından
Evet canım bir yandan yoldaşlar eşim bir ara şehir dışına çıkmıştı bebeğim daha 5 aylıktı o kadar güvende hissettim ki kendimi nefesi yetti varlıklarına binlerce kez şükürler olsun
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Bence bu yaşla değil psikolojiyle alakalı ben çok sabırsız ve çabuk sinirlenen biriyim 27 yaşında anne oldum ve çok zorlanıyorum önceden de gözüm yemiyordu bakmaya
(11,166 puan) tarafından
Biz de öyle 3 sene oldu bazen çok ağlıyor sinirleniyorum eşim döv bide istersen diyor ama sabrım yok maalesef asmamiz gerek bunu
tarafından
Aynı kendimi gördüm allah yardımcımız olsun kendimizi yıpratmadan büyütebiliriz ınsallah
(11,166 puan) tarafından
İnşallah canım hem kendimiz için hem bebeğimiz için önemli sürekli bi şeylere kızan bi anne olmak istemiyorum
tarafından
Bende, ileride çocukluğunu ve beni kötü hatırlamasını istemem
(11,166 puan) tarafından
Umarım torpuleyebiliriz bunu
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Ben 19 yasinda anne oldum. İyi ki olmuşum o yaşta herşey tikirinda ilerliyo gayet adapteyim anneliğe zorlanmadim
tarafından
Maşallah canım helal olsun ben yapamazmışım:)
0 oy
(1,224 puan) tarafından

Bilmiyorum ama benim sahsi fikrim bence bu guzelligi hissetmenin o duyguyu yasamanin tarifi olmadigi gibi yasi da yok bence. Ister 19 yasinda ol ister 40 ama her yasta guzel annelik :angel: ben 19 da ilk anne oldum 21 de ikinci bebegim dogdu. 

tarafından
Maşallah allah bağıslasin güzel bir bakış açısı  :)
(1,224 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(532 puan) tarafından
18 yaşında anne oldum. Elimden gelse eş dost akraba komşu arkadaş cocuklarini sevmeyi tercih eder dogurmazdim Allah yokluklarini göstermesin ama. Benim hayat biraz farklı çünkü .. 
(532 puan) tarafından
Benim ikinci evliligim ilk esimden iki oğlum var . Sürekli senin çocukların benim çocuklarım dedi dedi . Yanıma.aldim annemde kalıyorlardı hamileyim bide . Bı kaç gündür çocuklarımı istemiyor ters davranıyor falan . Doğal olarak sıkıntı çok yaşıyoruz. Biraz çaresizlik yani şuan da . Ne yapcam nasıl yapcam bilemiyorum sikintidayim yani şu aralar
tarafından
Kusura bakma ama eşin çok ikiyüzluymus bastan bilerek kabul etmedi mi sanki. Rabbim en kısa zamanda bir çıkar yok göstersin ınsallah canim
(532 puan) tarafından
Amiiiiiin. Sorsan çocuklarımı çok istiyor yüzüme karşı bişey demiyor ama hareketlerinden tavırlarından anlıyorsun yani
tarafından
Ahh en çokta çocuklarınıza üzüldüm Allah yardımcınız  olsun
(532 puan) tarafından
Aslında eşim dünya iyisi bir insandır ama çocuklar geldiğinden beri benimle ilgilenmiyorsun diyor halbuki kac parcaya bulunuyorum beni artık ihmal ediyorsun diyor ki ben asla kabul etmiyorum . Çocuklarımı kıskanıyor gibi cildirmamak elde degil
0 oy
(154 puan) tarafından
24 yaşında anne oldum 28 yaşında ikinci cocugum doğdu 31 yaşındayım asla cocuk istememe rağmen 3.ye gebeyim 3 hafta sonra dogucak baglaticam bunda daha asla istemiyorum inan çok yıpratıcı bi süreç çok bunaldim ama dunyaninda en güzel duygusu annelik sabrediyorum
tarafından
Evet canım mükafatı çok büyük sabrediyoruz rabbim kolaylaştırsın ınsallah
0 oy
(7,256 puan) tarafından
18 de evlendim 20 de anne oldum ama tahammülüm bazı şeylere yok bence yaşla alakası yok yaşanmışlık la ,hayatın seni ne kadar yordugu ile alakalı 
tarafından
Evet o da doğru
0 oy
tarafından
Bunun yaşla alakası olduğunu düşünmüyorum, insanın kendini hazır hissetmesiyle alakalı. Ben mesela erken evlenmeyi, anne olmayı doğru bulmayanlardanım. Eğitim, iş, ekonomik özgürlük, hayatın tadını biraz çıkartmak bence önemli. Bunlardan sonra evlilik ve çocuk olmalı. Sabır konusunun 35 40 yaşına kadar sıkıntı çıkarttığını sanmıyorum. Sonrasında sabır azalıyor bence. 
tarafından
Bende hayatin tadını çıkartmaktan yanayım sadece bur 3 sene önce falan anne olmak isterdim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 542 göst.
+1 oy
3 cevap 130 göst.
16 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Sirin__ (218 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 262 göst.
19 Haziran 2021 Aile kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 186 göst.
12 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,391 soru

11,326,065 cevap

34,778 kullanıcı

...