0 oy
764 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Teyzem ve cocuklari benim nisanima kinama düğünüme çeyiz gunune hatta bebegim oldu aramayip sormadilar gekmediler teyzem 15 dk nisanima gelip gittmisti 2 gun once aradi ogluma kız istedik nişana gel dedi. Bende insallah dedim. Gitmedim çünkü o benimkine gelmedi. Hatta 2 3 teyzemde hic biri e gelmediler benim ama bugun duydumki bu teyzemin oglunun nisanindalarmis. Kimseyle bi sorunum yokken hic kimse gelmedi benimkine simdi onlarinki evlenirse gitmem diyorum annem yok git diyor 

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yani ben olsam gitmem bebeğin olmuş arayıp sormamislar bile canım bence gitme yinede karar senin tabikide
(446 puan) tarafından
Gitmedim. Annem sadce düğüne gidip otururum eve gelirim dedim
-Reklam-
0 oy
(119,481 puan) tarafından
1 cenazede 2 dugunde küslük yada o bize gelmedi ben gitmiyim olmaz bemde nerde dugun orda ben halay başı 
(48,735 puan) tarafından
cenazede gidiliyoda dugunde gitmem
(48,735 puan) tarafından
eski postmus
(119,481 puan) tarafından
ben giderim
0 oy
(11,390 puan) tarafından
Basliga göre cevap verirsem kim geldi kim gitti inan hatırlamıyorum oku varsa giderim 

Ama dediğin gibi 1. Dereceden akraba olacak da gelmeyecek ben de gitmem yani
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Gelmemisse bende gitmezdim herşey karşılıklı bu devirde
(446 puan) tarafından
Yani bende öyle düşünüyorum . Benim düğünümde başım yerdeydi aman geldilermi baktim kimse yok hatrlamak bile istemiyorum
(0 puan) tarafından
Zeliş hanım merhaba üç aylık evliyim ve hala aklımdan gelmeyen kuzenler arkadaşlar çıkmıyor nasıl yendiniz bu durumu? Konusmayn çalıştığımda saçma sapan sebepler bulup bana sarıyorlar ve çevreden yanlış algılanıyorum kimsesiz gibi..
(446 puan) tarafından
Canim hiç takmıyorum hastami oldular gitmiyorum düğünmü var bana gelene 5 dk gidip cikiyorum oladar teyzem gelmisti düğünüme gittim bende kizinin düşüğüne ama beni bi ara kırmıştı ölümlerden döndü aramadim bile artik ailem haricinde kimseyle ilgilenmiyorum
0 oy
(2,315 puan) tarafından
Ben böyle şeylere dikkat ederim, kendisi değer verip gelmemiş. Hadi gelmedi, bebegin olmuş aramamış bile. 

Eşimin amcasının oğlunun düğünü vardı bu gün eşim mesai yaptığı için gitmedi mesela sadece abisi gitti oda hepimizin yerine takacak Altını. Hediyemizi gönderdik, böyle yaptı ise git. 

Hiç birini yapmadı ise ben gitmezdim.
(446 puan) tarafından
Nisanima geldi 20 dk oturdu hemen gitti sonra ne kinaya ne ceyize ne dugune gelmediler korona olduk dediler ceyizim ile düğün arasında 20 gun vardi gene gelmediler ama düğünümdden 10 gun sonra kuzenim evlendi başka oraya geldiler
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Gelene giderim gelmeyene gitmem. NET.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Gitmem sende gitme
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Benimde pek takıntım yok öyle ya ben giderim nzhdiek
0 oy
(13,288 puan) tarafından
Bir küslük vs yoksa geçerli bir bahanesi yoksa keyfine gelmemişse gitmem ben de yani yeğen olarak gören arar sorar bir hayırlı olsun der bence yoksa akrabalık ilişkilerine gerek yok benim için 
(446 puan) tarafından
Korona olmuslarmiş ama 10 gün sonra kuzenimin düğününe gitmist8m oraya gelmislerdi ne tesadüfse gecmis koronalari
(13,288 puan) tarafından
Ya nisana gelmeyen düğüne gelir düğüne gelemeyen ev görmeye bebek görmeye gelir gelmek isteyen bir şekilde gelir ben katıyım bu konuda ilgi gösterdiğimden ilgi beklerim kendi akrabalarımı buna alıştırdım şimdi eşimi ve onun akrabalarını alıştırmaya çalışıyorum mesela bir cenaze veya hastalık düğün bir şey oluyor arıyor sende konuş diyor bende selam söyle deyip geçiştiriyorum telefon kapanınca da diyorum evlendim hayırlı olsun diyen mi oldu çocuk oldu beni arayan mi oldu yok bu konuda tavrım net
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Annen gitsin madem .ben gitmem 
0 oy
(809 puan) tarafından
Bizzat kendimden örnek vereyim gitmedim. Geçen hafta kuzenimin düğünü oldu doğurcam dedim ama düğünün ertesi günü doğum yaptım bide 3 gün oldu düğünleri. Düğünüme değil nromal bir şekilde evime gelseydi giderdim bile. Aynı şekilde eşimin iş arkadaşı evlendi çok samimiyiz ona da gitmedim bahanem doğum yapacağım. Ondan 1 hafta önce başka bir arkadaşımız evlendi 2 gün üst üste gidip oynadım 39 haftalık gebeydim bide. 
0 oy
tarafından
Halalarım ve kuzenlerimden 1 tanesi dısında hepsi kızım olduğunda falan benimle muhatap olmadılar. Ailemi aradılar falan. Düğün zamanı gene aynı. Ben ölseler cenazelerine gitmem yemin ettim. 
(446 puan) tarafından
Yani cocuk senin cocugun bende anlamiyorum anneme diyorum bu aramadi ee beni aradi diyor anne diyorum önemli olan benim cocuk seninki seni ariyorlar beni aramadiysa bitmiştir
0 oy
tarafından
Yaa benimde kuzenimin karisinin kardesinin bugun nikahi vardi aksamina eylencrsi neyse beraver buyudugum cok sevdigim canim cigerim dedigin kuzenim var 3 cocugu var benim nikahima gelememişti cocuklati bahane etti ama buna gitmis video atmis cok uzuldum gorunce didisinin didisi sonucta oglum oldu gelmedi ben onun cocugu ilk cocugu dogdugunda ciklta lokum tatli neler neler dagittim mevludunde neler aldim hala gormye gelcek oglumu 7 aylik oldu
(446 puan) tarafından
Benim 10 aylik oldu hala gelmedi güya gelecekmis
0 oy
(154 puan) tarafından
Gitmem net hadi düğününü geçtim bebegin olmuş ona bile gelmediyse asla.gitmem
0 oy
(590 puan) tarafından
ben olsam gitmem
0 oy
(355 puan) tarafından
Ben olsam asla gitmem. Hediyesini gönderdiyse de ben de yollarım o kadar. Böyle insanlar özel gününde yalnız kalmalı ki anlasınlar
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Asla gitmem annende git diyeceğine onlara başında tabır koysaydı
0 oy
tarafından
Ben gitmiyorum şahsen. Benim mutlu günümde yanımda olmamış benim ne işim onların mutlu gününde. 
0 oy
(4,702 puan) tarafından
cok kisasa kisasciyimdir canim gitmezdm
0 oy
(441 puan) tarafından
Ah bu anneler... benim annemde ailesi oldu mu tüm ayıplarını örter. Gitme canım benden benzerini yaşadım dugunume gelmediler bebegime hayirlinilsun diye aramadilar dahi ve gitmedim. Anneme de net soyledim onlar beni yeğen yerine kuzen yerine koyup gelmemisler ben neden gideyim.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 184 göst.
8 Eylül 2023 Aile kategorisinde beyzademir_18 (3 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 804 göst.
24 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 300 göst.
0 oy
16 cevap 719 göst.

381,125 soru