0 oy
99 göst.
Aile kategorisinde (469 puan) tarafından

Bu ilk yıldönümü durumlar da biraz karışık. Aile binasındayız. Eşimin ailesi cenazeye başka şehirr gittiler bu sabah. Kaynım ve görümcem bana emanet edildi. Evini de temiz tutacakmışım. Ay giderken de beni öptü şok oldum. Ölümü hatırladı zaar :D  Her neyse aşağıya yemek yapma sorumluluğu da bana yüklendi. Bebeğim de var. Temziliğe el sürmem ev temiz zaten küçük değiller o kadar toplu dursunlar. Demem o ki pek de uygun bi güne denk gelmedi yıl dönümü. Bebeğimizi bırakıp gidemeyiz hiç bir şartta bırakamam zaten yavrumu kimseye guvenmeyız. Her şeyi de evde kutluyoruz çok sıkıldım. Eşim böyle şeyleri anlık planla arsdan çıkarıyor ya da unutuyor. Yine unutursa söylemiycem. Sonraki günlerde aaaa derse de cevabım değerim bu kadarmış ne zaman beni hatırladın ki demek olacak tribim baştan hazır. O bir şeyler yapsın istiyorum. Sevgililer gününde ben yapmistim her şeyi. Ertesi sabah da doğuma girmiştim. Ablamlar da eşin hiç hediye almıyor dıyor böyle gunleri umursamazsan elin boş kalır dıyor. Ne doğumda bi çiçek bi hediye aldı ne özel günlerde sadece doğum günümde alıyor. Sevgisinden şüphem yok da ille biri dürtecek yoksa aklına gelmiyor surpriz di jestti. Bana aldığı bi tek taş vardı aynısından aynı gün annesine de taktı. O da değerini yitirdi anlayacağınız. Gözüm de değil bir şey almasın tamam ama kuru kuru geçiştirilmek üzüyor insanı. Genciz herkes gezip tozuyor her sacma günü kutluyor biz önemli şeyleri bile geçiştirir gibi kutluyoruz. Büyük ihtimal unutacak. Ya da bi çiçek alacak (sevmediğimi bildiği halde alıp duruyor :D)  Ne yapayım unutmuş gibi mi yapayım. Ben yapmak istemiyorum elimde 7 aylık bebişkomla zaten her şeye koş yoruluyorum ilgi alâka istiyorum yaaaaa hak etmiyor muyum anlamiyorum ki :(

1 cevap

0 oy
(5,406 puan) tarafından
Elim dar gücüm yok vaktim yok deme bastan sıkı tut dışarı git bebeği de götür ne olacak evdeyse de düşünsün, en başlarda sen yap ki o alışsn bunu adet haline getir ki o günler gelince kocan rahat durmasin birseyler yapsın 
(469 puan) tarafından
Ne yapsammm ki hava da soğuk
(5,406 puan) tarafından
Evde olacak o zaman mesela de ki ben birseyler hazirlayacam sen de bir pasta getir keselim yıl dönümümüz çünkü bebegimizle  ilk kez kutlayacaz falan de, sen ne düşünüyorsun senin aklında ne var de yani sanki bu zorunlu birseymiş gibi =)en başlarda böyle yap kutlamaya alışsın bir iki kez boş geçerse daha yapmaz.
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 702 göst.
6 Ocak 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 136 göst.
+1 oy
20 cevap 861 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde İki çocuklu anne (2,054 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 283 göst.

378,182 soru

11,318,954 cevap

34,764 kullanıcı

...