0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (435 puan) tarafından
Simdi kizlar ben ayrilip gelirken bana takilan takılar benle geldi bende onlari kizim icin ayırdım geleceği icin simdk annemle konustuk abin cok sıkışmış onlari ver borc olarak geri oder ama takilarda ucuz takilar degil birde diger kardesimle borc yüzünden kanli bicakli hale geldiler bende guvenmemek degil ama odiyemezse kizimin gelecegine ayirdigim hersey gidicek bende kabul etmedim sizce napmaliyim kararsizim 

42 Cevaplar

0 oy
(12,502 puan) tarafından
Ama şöyle bişi var diğer kardeşine düşman olmuşlar demek ki borcuna sadık bir insan değil ben olsam vermezdim galiba 
(435 puan) tarafından
Ya 3 5 kurus degilmi altin yani bisuru onu 1 sene sonra ayni fiyatla odiyemezki
-Reklam-
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Kesinlikle verme giden altin bir daha gelmez 
(435 puan) tarafından
Haklisin az olsa 3 4 tane neyse derdim ama olmaz ya:(
0 oy
tarafından
Kesinlikle vermem gider bankaya koyarım hatta 
(435 puan) tarafından
Kiz kasa parasi cok istiyolar
0 oy
(13,725 puan) tarafından
Verip geri isterken kötü olacağına

Başta verme kötü ol bacım 
(435 puan) tarafından
Haklisim bacim odiyemez zaten 1 sene sonra ayni olmicak fiyati
(13,725 puan) tarafından
Yokkk yokkk para verip düşman edinirsin inan ki bak akraba işleri çok sakat kaldı ki kardeş
(435 puan) tarafından
Ben zaten kardesler arasi borcun iyi olmadigini düşünen birisiyim cunku neler goruyoruz diğer kardesimle diyorum ya kotu durumdalad
0 oy
(7,271 puan) tarafından
Ödeyeceginden eminsen ver.
(435 puan) tarafından
Emin degilim iste
(7,271 puan) tarafından
Verme o zaman
0 oy
(13,971 puan) tarafından
Asla verme. Kusura bakma ama annen oğlunu tutuyor sanirim. Senin geleceğini düşünse teklif bile etmez. 
(435 puan) tarafından
Bizee kardes ayrimi cokkk
0 oy
(768 puan) tarafından
Ben anneme 25 gr altın verdim ve eşim de kredi çekip 60 bin verdi. Annem ödeyemedi ve 36 ay taksit ödeyeceğiz daha kredi için. Araba da alamadık bu yüzden. Sakın o topa girme canım 
(435 puan) tarafından
Abooo kizz ne kadar kotu birsey yaaa
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Verme vermeme meselesinden çok annenin sen bu durumdayken istemesi ayrı bir ironi bence yani benim öyle bir durumum olsa tek kuruşuma dokunmazlar
(435 puan) tarafından
Benim de ihtiyacim cok ama ben dokunmuyorum kizim icin zaten bizim evde kardes ayrimi cok
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Tamamını değil ama cüzi bir miktar verebilirsin 
(435 puan) tarafından
Iste cuzi miktar degilki mesele bilezik set falan
(1,569 puan) tarafından
Bilemedim canım ya güveniyorsan ver
(435 puan) tarafından
Iste diger kardesimle boyle oldugun iicin vermek istemiyorum :(
0 oy
(6,523 puan) tarafından
Yani bekar olsam kardeşime canım feda hepsini geri ödemesiz verirdim ama şimdi kızım var diyirsun oturup iyice düşünürüm ödeyebilecek durumu varmı diye 
(435 puan) tarafından
Yok iste sorun orada diger kardesimle neler yasadilar
(6,523 puan) tarafından
O zaman verme bacım annene güzel bir dille anlat kavga gürültü de çıkmasın sende o altınlar götür banka kasasına koy
(435 puan) tarafından
Kasa parasida cok aliyo bankalar onu odicek su an durumum yokku
(6,523 puan) tarafından
O zmn iyi muhafaza et kızın büyümeye altın çok değerlenir size çok faydası olur canım
(435 puan) tarafından
Evet canim hersey onun gelecegi icin
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ya sana bu teklifle gelmesi bile çok yanlış sakın verme
(435 puan) tarafından
Anaaa kizzz nerden hatirladinn evet evettt
(5,220 puan) tarafından
İzmirde yaşadığını biliyorım bende izmirdeyim ozaman durumuna çok içerlemiştim sanki bana yapılmış gibi ondan
(435 puan) tarafından
Ah sorma gülüm neler gecti o zamanlarin ustunden neler bosandim kizim 2 yasina geldi koca ve ailesiyle beler yasadim neler
(5,220 puan) tarafından
Allah yardım etsin illaki zordur paranı altınını veripte hepten güvensiz kalma onlar sizin için gelecek yatırımı
(435 puan) tarafından
Aynen oyle kendimi gectim kizim icin
0 oy
(8,413 puan) tarafından
Annenin dediği de sacma yani.neden seni zor durumda bırakıyor?Verme canım verip kotu olacagına verme kotu ol altın odemesı kolay degıl alırken alıyolar öderken ödemiyolar. Ben annemden euro dolar ve altın borcu almıstım dolar Euro o zaman 2 3 liraydı abimde aldı abim geri oderken cok zırlıyor.Bende yeni basladım odemelerine cok zor valla eşimle dövüşe dövüşe alıyorum veriyorum parayı.Harcarken iyiydi şimdi oderken baska borcları da oldugu için aglıyo o da ama yeter yani 4 5 yıl olmus alalı 
(435 puan) tarafından
Haklisin kuzum bide kardesler arasi borc daha zor bana gore
(8,413 puan) tarafından
Tabi önünde örnekte var Allah kardeşi kardeş yaratmış kısmetini ayrı yaratmış
(435 puan) tarafından
Aynen oylee bende karar verdim zaren vermicem
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Canm abini sen iyi tanırsın eğer sözünde duran borcuna sadıksa ben verirdim.Ama aklımda çok az bir süphen varsa bir düşün derim 
(435 puan) tarafından
Bende düşünüyorum zaten kuzu kizim icin ben bile dokunamıyorum
0 oy
(493 puan) tarafından
Verme şahsen ben bu konuda çok zorluk çeken gördüm ben kimseye güvenmem artık vermemde kizini ve kendini düşün yarın bir gün yanliz yasabilirmisin düşün geleceğini kimseye verme 
(435 puan) tarafından
Seneye gidicez kizimla baska sehire ben gelecegi icin ellemiyoum
0 oy
(938 puan) tarafından
Kizinw hesap aç dursun orda az değilse cwnim evde her halükarda akla onlar gelir verme ilerde ne olacağı belli değil sen olmasan bile kızın onlarla hayatta kalabilsin yani 
(435 puan) tarafından
Bende bozdurmak istemiyorum kasa parasifa bankalar cok aliyor kizimin ayri hesabı var zaten ama iste o takilari nereye koycamida bilmiyorum
(938 puan) tarafından
Evde takı durdurmak çok zor bı durum hep aklın onlarda üstünde taşımak da ayrı bi sorun ama yakınlarınız olduğu için o borcu isteyen evden göndermenizi tavsiye ederim
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Açıkçası şu durumda kimsenin altın borcunu ödeyebilecegine inanmıyorum. Hele toplu altın hiç inanmiyorum. Ha bir de abin diye seni çok çok bekletir bir kurum olsa essek gibi ödüyor herkes. Kimse tanıdığı yakınının altın borcunu aklına getirmiyor ama yinede senin kararın 
(435 puan) tarafından
Bende cok kararsiz kaldim ama simdi bakinca haklisiniz vermek istemiyorum gercektende zor odemesi bilezik set faln yani
0 oy
(4,389 puan) tarafından
aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. hesabı
(435 puan) tarafından
Heya sorma kuzu ailede borc daha kotu
0 oy
(3,058 puan) tarafından
Senin bütün takılarina ihtiyacı olacak kadar borca girmiş bir adam sonra onları tekrar kim bilir ne zaman yapacak. Bence vermemelisin. Hayati bir sağlık sorunu olmadığı sürece ben böyle altın borçlarına falan karşıyım. Sen şimdi versen altın sürekli yükselecek haliyle abin senden diyelim ki 50 bin tl lik altın aldı 3-5 seneye bu 100 bin tl lik altına tekabül eder buda aranızda sorun olur illa ki. Ayrıca o kadar borcu yaparken sana mı guvenmiş. Hele ki hayatta ki tek guvenceniz altınlarsa asla verme. Annene de kimse kırılmasin. Bak diger abimle kanlı bıçaklı oldular. Araya para girince sorun oluyor. Kredi falan ceksin benim altıma kalana kadar başka yerden de borç bulur de
(435 puan) tarafından
Bwnde oyle düşündüm alicak benden 1 sene sonra pahalancak hic oduyemicek
0 oy
tarafından
Bence de verme ilerde bir de bunun üzüntüsünü yaşama stres olursun geri gelmezse bankaya falan yatır bide bence evde de kaybolup gitmesin
(435 puan) tarafından
Ben kizimin gelecegi icin tutuyorum onlari versem 1 sene sonra ayni fiyata yapamicak
0 oy
(3,874 puan) tarafından
Sakın verme sakın kardeşim. Senet bile yapsan zararlı çıkarsın. Şimdi kötü sonrası daha kötü, kendimden biliyorum tecrübe ile sabit. Bak kardeşin ile de kötü olmuş. Örneği var. Sonra hem zararda olan sen olacak hem de kötü olacak sensin. 
(435 puan) tarafından
Haklisin kuzu surekli ne zaman vercek dusuncesi kafanda delirir insan
(3,874 puan) tarafından
Babam bana ev aldı bana sormadan, ben ona taksit taksit ödedim, ödeme bitti. Tapusunu istiyorum bana denilen şey şu evin şimdiki değerin yarısını getir al. Borcu bitmiş evimin tapusunu alamıyorum ve bana o evi miras bıraktı. Kusura bakma o altınlar kızının, senin değil onun geleceği.
(435 puan) tarafından
Ne kadar kotu birsey ya yaziklar olsunnn evet haklisin kizim icin vermixem

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 217 göst.
25 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Canimkendim (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 176 göst.
21 Eylül 2022 Aile kategorisinde Nurkumsal27 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 379 göst.
2 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu