0 oy
416 göst.
Aile kategorisinde (383 puan) tarafından
Kizlar 2 cocugum var biri 7 digeri 3 yasina giricek...esim yasimiz gecmeden bir tane daha yapip cikaralim aradan cocuk defterinide kapayiriz yeter diyor...bnce sicak bakmiyorum kizim en azindan anaokula baslayinca diyorum.. esim 33 yasinda bende 31 bu arada siz olsaniz smdimi yaparsnz yoksa anaokula gtmesinimi bklednz fikir soruyrm sadece 

29 Cevaplar

+3 oy
(153 puan) tarafından
Maddi durumunuz nasıl ? 3 çocuğa bakabilecek düzeyde mi? En önemli soru bu bence. Çünkü artık devir değişti sadece üniversite okumak yetmiyor. Çocuğa başka imkânlar açmak gerekiyor. İlk çocuğunuz ilkokula başlamış. Bir sanat, spor kursuna gidiyor mu? Bir çocuk getiriyorsanız dünyaya onun geleceğini de kurtarmalısınız. Bol seçeneği olan bir hayat sunmalısınız.
-Reklam-
+1 oy
(13,662 puan) tarafından

2 de pes eden ben tebrik ediyorum sizi :)

(13,824 puan) tarafından
Ben de birde pes ettim de ikincim oldu üçüncüye cesaretim hicccc yok
(13,662 puan) tarafından
Aynen aynen vallhi ne demiş rahmetli kıvırcık Ali,
Gül tukendi
Ben tükendim djdjdjjdjd
(13,824 puan) tarafından
:⁠-⁠D:⁠-⁠D:⁠-⁠D:⁠-⁠D
(435 puan) tarafından
Ayy mrvnr bayiliyorum kiz su sozlerina asasshh :D
(13,662 puan) tarafından
:D tukendim tükendim gerçekten  bitti psikolojim :D
+1 oy
tarafından
Siz karar vereceksiniz ama tam büyüyorlar bir tık daha rahat ederim derken yeniden o topa girmem iki tane varmış zaten Allah bağışlasın. 
+1 oy
(473 puan) tarafından
Valla herkes kendi kapasitesini düşünmeli diye düşünüyorum .Psikolojik olarak 3 çocuğa yetmek çok zor olur , ben bir tane ile perişan olduğum için söylüyorum.hadi psikolojik olarak yettin , maddiyat da çok zor bu devirde.Buyuyecekler , eğitim masrafları , giymesi , sosyalleşmesi.Ben kendi adıma kaldiramam.Sizin durumunuz nedir , nasıldır , artık ölçüp biçip karar vereceksiniz.
+1 oy
(974 puan) tarafından
Bizde kocamla kocanız gibi düşündük üçüncü çocuğu yaptık en küçüğüm 6.5 aylık evet biraz zor oluyor ama birazda ben hayatımı zorlastiriyorum çünkü evde üç çocuk varmış gibi davranmıyorum sürekli temizlik ve ev toplama çocuklara büyük özen yeme icme giyme herşey dört dörtlük olmalı düzen bozulmaması için çok yoruluyorum eğer rahatsaniz işiniz daha kolay olur iyiki üç çocuk yapmasim
0 oy
(198 puan) tarafından
Ben olsam rahat batıyo derdim kendi kendime yaşında olmuş 31 büyütmüşsün çocuklarını allah evlatlarına ömüt versin evladı olmayanada evlat nasip etsin. Bu zamanda biri ikisi zorken üçüncüye ne gerek var. Bak rahatına sanada yazım çocuk kolay mı büyüyo
0 oy
tarafından
benimkilerle yaşlar aynı seninkiyle.8 ve 3 yaş..ben 29 eşim 39 yaş ikimiz de istemiyoruz hem maddi hem psikolojik açıdan.artık kafam ses kaldırmıyor inanır mısın? 2 çocukla okula git gel de ayrı sıkıntı oluyor karda kışta 3.olursa daha da zor olur
(383 puan) tarafından
Bende istemiyorum  suan hazir hisetmiyorum  sadece kadam cok karişik
0 oy
tarafından
Ablamin 3 tane csnim en buyugu 1 e gidiyor diger ortanca 4 yasinda kucuk 2 e gircek cok zorlandi ama memmun beraber buyuyorlar bakabiliceksen duşun bence canim zorlanmicaksan cok yipranicaksin cnku okula krese baslayinca cocuklar rahatladi biraz ablam 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Ben 29 eşim 30 yaşında 2. Çocukta sinir koyduk ve baglatti biri oğlan biri kız çocuğum yeter Allah olmayanlara versin diyorum üçüncüde olsa tam anlamıyla kafayı yerdim heralde 
(383 puan) tarafından
Cocuklarim dogdugundan bu yana bana hic zorluk gostermedul yani cok uysal sakin cocuklatim
(4,859 puan) tarafından
Bakmaya imkanın varsa üçüncüde uysal olur diyorsan gücün kuvvetin yetiyorsa doğur bir tane daha o zaman :)) ne diyelim karar sizin gece uykusu falan rahat etmişken şimdi ne gerek var dimi :D
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Tam zamani ustesinden gelirim diyorsan yasin gencken yap yas ilerleyinca daha zor oluyor bakmasi kostirmasi 
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Bir çocuklu ben ikinciye bile cesaretim yok alnindan öpüyorum seni düsüncesi bile korkutmaya yetiyor valla beni 
0 oy
(811 puan) tarafından
Bu devirde 3 çocuk çılgınlık gibi geliyor bana ;))
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Maddi durumunuz varsa olabilir bence yoksa hiç yapma derim
0 oy
(181 puan) tarafından
Babam hep 1 az 2 çok derdi:) benim iki kızım var  3.ye bakacak kapasitem yok kendine güveniyorsan geleceğini garanti altına alabileceğini düşünüyorsan yap derim canım yoksa hiç girme o işlere 
0 oy
(747 puan) tarafından
1 tane cocujla basbedemeyen ben ve 3. İcin fikir isteyen siz.. allah nasil bi sanir vermis sizlere aynisindan istiyorum. Sabrimin o kadar doldugu bi yerdeyim ki patliyorum gun icinde artik ne diyim bilemiyorum. Bakabilecek gucunuz ve enerjiniz varsa yalin tabi. Allah size verdigi sabirdan banada versin. Tek cocukla simirlerim harab oldu
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Aklın varsa 5 yasindan once asla ama asla düşünmeyin canım 
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Eşin hakkı bence de tam zamanı 
0 oy
(6,288 puan) tarafından
Maddi durumunuz iyiyse hepsine eşit şartlarda maddi manevi bakacaksanız olabilir. Ben mesela iki çocuktan daha fazlasına bakamam gözü bişeyde kalsın istemem.İyi bir üniversiteye gonderemem. 
0 oy
(154 puan) tarafından
3.ye kazayla hamile kaldim.uc haftam kaldı doğuma ama psikolojikmen bitigim hiç istemiyodum ama oldu kaderde üç çocuklu anne olmakta varmış 5 bucuk yaşında oglum 2 bucuk yaşında kızım var bi kızım daha olucak allahın izniyle maddi yön manevi yön hepsi mahfetti bizi ama napalim saglik olsun diye teselli ediyorum ruhen hazirsan yap  bacim 3.yu annelik dünyanın en güzel seyi
0 oy
(6,288 puan) tarafından
1+1 evde oturuyorum büyük eve gecemiyorum bu zor sartlarda diyorsun 3. Çocuk düşünüyorsun. Sence mantıklı mı? 
(1,248 puan) tarafından
Hahah kız niye öyle dedin şimdi girip profiline bakmam lazım :(( :)))

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 347 göst.
21 Ekim 2021 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 390 göst.
0 oy
17 cevap 420 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,427 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
28 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu