0 oy
675 göst.
Diğer kategorisinde (10,931 puan) tarafından
Kızlar kız kardeşim var. Biriyle 1 sene olacak görüşüyor. Tabi ki daha cocukluk arkadsı bu cocuk bizde tanıyoruz. Ama 1 senedir oyle gönülleri kaymış. Şimdi nişan günü filan konusuyor. Tabi herkesin aşacası içindedir ama tanıdıgımız kadarıyla mükemmel bir cocuk ailesi de keza oyle. İşinde gücünde terbiyeli ahlaklı saygılı bir evlat. Sorun su ki kardesim evlenme teklifi etmesini istiyor içimde kalacak diyor. Cocukta ben sevmiyorum oyşe sey istemiyorum diyor.yetişme tarzıyla alakalı sanırım. Ama kardeşiminde gönlünü kıramadıgı için sanki yapacakmış ta zamanını bekliyormuş gibi arada derede cevaplar veriyor kardeşime. Oglan kendisi yanlızken bana dedi o lafı. Abla ısrar ediyor arada laf sokuyor ama ben sevmiyorum sacma geliyor bana. Zaten evlenmek istemesem bu raddeye mi gelirdik diyor.kardesimde içimde kalacak boyle olunca bana deger vermiyor gibi geliyor soguyorum diyor. Sizce kim haklı. Ablacım gönlü kalmasın aman nedir ki cıkın bir yemege diyiver ver yüzügü dedim. İkisi de uzulmesin istiyorum. 

31 Cevaplar

0 oy
(10,931 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar ekleme yapayım istedim. Oglan cok ilgili ve aslında cok romantik bir cocuk. Zaten sürekli yuzukmuş kolyeymiş omuş bulmus supriz yapar. Her gun görmeye gelir. Sürekli cicek vs alır. Görseniz 2 dk yanlarında otursanız cocıgun aşkı gözünden belli. Cok koruyor bir allahın kuluna azdirmez. Gecen gun annesi canını sıkacak birsey demiş kardeşime. Annesine sen onu benim sözlüme diyemezsin o benim ailem olacak demiş. Tek evin tek oglu. Aşiretler ve aşiretin tek erkek torunu. Ona ragmen ben karımı aile apartmanında oturtmam filan diyor. Dediği sadece oyle abla konfetiler sak saklar diz çok bunlar bana cok yapmacık gösteriş için geliyor diyor. İnsan özelini özel yaşamalı diyor. 
(122 puan) tarafından
Çok haklı bence insanın büyüdüğü çevre ve yaşam tarzı bi çok şeyi etkiliyor zaten anlattığına göre çok güzel kalpli bi insan bence kardeşinle konuş sana zaten bu kadar değer veren biri var bu kez de sen onun görüşüne saygı duy de evlenme teklifi olmadan da çok güzel evlilikler oluyor bu öyle aman aman içinde kalacak bişey değil sonuçta
(10,931 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ikisiyle de konustum.bak laf carpıp ısrar edip gul gibi giden ilişkiniz var oglanın aklını bulandırma dedim. Bak herseyde boyle yapar benim bir tane kararıma saygı duymaz diyip vazgecip ayrılıverir dedim. Sonucta 1 senede sadece 1 tane seye hayır dedi. Oglanada boyle espiriyle karısık ablacım biz karıların lafı cekilmez bşz 40 sen unutmayız diyiver vallaha 70 yasına girsenizde bunu der ha dedim gülerek.
(122 puan) tarafından
Sen üstüne düşeni yapmışsın canım daha fazla ikisine de bişey deme bence gerisini onlara bırak
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
İkisi de haklı hahshsh
(10,931 puan) tarafından
Ya kime ne desem bilemedim. Yap desem oburkune gunah. İatemdigine kardesim sırf diye zorlamış gibi olacagım. Yapma desem oburkıde kardesim yani gözümün nuru
0 oy
(938 puan) tarafından
İyi demişsin anlatacak hatırlayacak güzel bir günleri olsun bende ısrar etmistim eşim istememişti ama Nisan dan birgunonce yaptı canım huzel oluyor herkes ister kardeşin de istemekte hakli
(10,931 puan) tarafından
Haklı kuzum ister o da genc kız. İşk heycan. Ama yani bir kişinin de hoslanmadıgı birseyi yapmıyor diye sogumak mantıksız geliyor
0 oy
tarafından
Yani bende sevmiyorum teklif onemli olan verdigi değer. Ama dedigin gibi bi yemekte yuzugu cikarip edebilir ama kiz kardesin de oyle icine siner mi bilemem
(10,931 puan) tarafından
O hiç hoslanöadıgı sey yapıypr siniversin bir zahmet yani bacım
0 oy
(513 puan) tarafından
Yani çocuk böyle şeyleri sevmiyorsa bilemiyorum çocukta haklı ama kardeşiniz her zaman herşeyde böyle yaparsa yok soğuyorum yok sevmiyor gibi hissediyorum çok zorlanır bile bile evlensin evlendikten sonra duzelmiyo çünkü aynı kalıyor belki daha da yapmayacak
(10,931 puan) tarafından
Ya hep diyorum bak enişten yaptı da ne oldu agzıma sıctı bosandık. Sana iyi mi bu cocuk iyi deger veriyor mu veriyor koruypr mu koruyor. Onemli olan bunlar
(513 puan) tarafından
Bana da eşim yaptı hemde çok güzel bir şekilde ama yapmasada içimde kalirmiydi bilmiyorum olsa güzel olur tabi ki ama ben büyütmem böyle şeyleri önemli olan sevgi sevgisini gösterme şekli çocukta çok istiyorsa kırmaz inşallah yapar
(10,931 puan) tarafından
Bende on diyorum bak enişten yaptı da ne oldu diyorum. Özel gunlerde iyi geri gunlerde küfür hakaret. Keske diyorum normal gunlerde saygılı olsaydı kalp kırmaktan korksaydı da özel gunleri sevmeseydi
(513 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(763 puan) tarafından
İstemiyosa zorla olacak bişey yok canım zaten ama zaten sözlenmişler evlenme teklifi önce olmalıydı ne kadar sevmesede kız istiyo yapmazsa içinde kalacak bu arada bi laf sokacak belli bi yemeğe çıkıp orda evlenme teklifi edebilir en azından bencede mantıklı yani şatafatlı bişey yapmasına gerek yok illa 
(10,931 puan) tarafından
Bemde oyle desim. Yapıver ablacım birde bunu yıllarca duymak var dedim
(763 puan) tarafından
En iyisini söylemişsin canım sonrada diyecek keşke  sadece sözle bile  olsa söyleseymişim diyecek yoksa
(10,931 puan) tarafından
ı
Dedım ablam cekılmez dır dır yap
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Ya bilmiyorum bana evlenme teklifi et demekte garip ben almadım ama gayette güzel evliliğim var değişik 
(10,931 puan) tarafından
Ya bence deger baska seylerle ölcülür. Bebim eski esim yaptı da ne oldu sanki
(2,610 puan) tarafından
Bak mesela en büyük örnek kardeşin için etmezse de bu yüzden soğursa sevmiyor demektir bence çok önemli değil tabi her kadın ister ama ayrılığa götürecek bir konu değil
(10,931 puan) tarafından
Bencede degıl
0 oy
(618 puan) tarafından
Sevdiğiyle evleniyor yapsın bence :)) (onlarda dert arıyor ) :))))))
(10,931 puan) tarafından
Ya cocuk aslında cok romantik güller hediywlere boguyor. Bu sacma geliyormuş
(618 puan) tarafından
Madem o kadar romantik yapsın cnm
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yol yakınken kardeşin dönsün gönül almayı bilmeyenden koca olmaz incelik göstermeyecek belli özel günleride önemsemez bu adam
(10,931 puan) tarafından
Yavrum aslında cok romantik. Güller hediyeler. Ben görmedim ki bir bulusmasında bir hediye getirmesin. Yani bunu sevmiyor diye boyle iyi niyetli koruyan kolluyan nasip m iitilir
(7,768 puan) tarafından
İşte bilemiyosn ki canım ince romantik olsa sevdiğini kırmaz eline  mi yapışcak iki gül bi yüzükle yemekte tekf ediverse
(10,931 puan) tarafından
Abla sacma geliyor bana abartı geliyor diyor
(7,768 puan) tarafından
Azıcık yont sen onu nesi abartıymış yarın birgünde evlilik yıl dönümünde yapar
0 oy
tarafından

İkiside haklı ama zorla da olacak birşey değil yani önemli olan çocuğun kardeşin için olan o güzel niyeti yuva kurmak istiyor kardeşinde ısrar etmeyip sıkıştırmamalı :)

(10,931 puan) tarafından
Bende oyle diyorum. Gel gelelim cok ilgili bir cocuk. En ufak kalbi kırışır diye korkan bir cocuk. Telefonu kaptırdı diye ertwsi gunu kpsup ben sesini duymadan asıyamam diyip telefon alan bir cocuk
tarafından
Ne güzel Allah mutlu bahtiyar etsin inşallah ❤ hayırlı kapıya düşsün huzur eksik olmasın yuvasından
(10,931 puan) tarafından
Amin kuzum allah tanıdıgımız seklinden bozmasın. Ben gercekten bir erkek kardesim olmuş gibi hissediyorum.
0 oy
tarafından

Kardesınde haklı sözlusu de haklı sende haklısın ben bıle haklı olabilirim :D

(10,931 puan) tarafından
He ya. =D hepcimiz haklıyız
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Tamam çocuk sevmiyor hoşlanmıyor olabilir ama evliliği düşünüyor ki kardeşini seviyor ee insan da sevdiği evlenmek istediği kızın gönlünü yapıversin iki Güzel söze bakar çok mu zor deve ye hendek atlatmıcak ya.kardeşinin içinde kalcak evlendikten sonra dile getirecek o da öf püf demeye başlıcak. bi güzellik yapmak çok mu zor Allah aşkına
(10,931 puan) tarafından
Bilmiyorum bacım aman yapıver dedim. Ama cocuk ilk kez birseyi sevmesigini dedi. Onu da ısrar ediyoruz hep beraber
0 oy
(266 puan) tarafından
Ahaha aynı benim eşimde böyle:)) maddi durum sıkıntı var mı çocukta yüzükler sonuçta pahalıdır da. Ama bişey demek isterim kardeşin kendince haklı kız neticede hevesli ama erkek de çekiniyor gösteriş sevmiyor güzel bişey yasicaksa kendi içinde elaleme afiş etmeden yapmak istiyor belliki maddi sıkıntı yoksa eğer bunu görüyorum. Ben evlenmeden önce manitayken anlamıştım gösteriş sevmiyor afiş etmeden yaşamak istiyor. Anladım ben de eşime ben evlenme teklifi istemiyorum haa felan derdim sırf daralmasin diye üç yıl oldu hala evlenme teklifi yok yüzük de yok çocuk doğsun söz alcam diyor ama bence fikrim bı alyansim olsun yeterdi hep eşim beni hep sevsin yanımda olsun yeterdi iyi ki de ettirmedim. İkide bir anasin yanında laf atıyorum evlenme teklifi almadık ah ah felan parmak boş felan şakasına takılıyorum devamlı aklımda alcam yaa diyip duruyor bence düşünmesi yeterli bana göre nikah olcakti  tektaş alcakmis ozamanlar bakmış telefon daha işe yarar gitmiş telefon almış. İyi kide almamış zaten takamazdim çalışırken cerrahide devamlı çıkartıyoruz kesin kaybolurdi yada tak çıkar taşı düşerdi. Ama kardeşin sadece heves etmiş çok görmemek gerek durumlar iyiyse.
(10,931 puan) tarafından
Durumu iyi cocugun. Zaten yüzük alacak. Dogum gununde filan da aldı. Cocuk sadece abla oyle insan içinde diz cokup konfetilerle gösteriş yapmak istemiyorum bana abartı ve yapmacık geliyor diyor
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Abartısız sade bir şeyler yapabilir, bizde de durum aynıydı ben çok istiyordum eşim saçma buluyorum demişti. Sonra bir gün sürpriz yaptı tam yaptı. Seven yapar bence abartısız şekilde ama.
(10,931 puan) tarafından
Bakalım ne olacak. Abalacım abartısız diyiver dedim
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence kardeşin haklı canım başta ben de sözlüsü gibi düşünüyordum. Biz lisede tanıştık 8 yıl sonunda evlendik yani zaten evlenmek için konuştuğumuz için bana evlilik teklifi saçma geliyordu keza eşime de öyle :) Ama şimdi diyorum küçük bir şey de olsa yapsaydı ne güzel olurdu demek ki içimde kalmış benim eşim de aynısını dedi yapsaydım keşke diye
(10,931 puan) tarafından
Bakalım cano ne yapacak. Bende gösterişssiz yapıver ablacım dedim.
0 oy
(974 puan) tarafından
İkiside haklı ama kardesinizin soğuması düşündürücü böyle birşey için Allah korusun yarın daha büyük sorunlar olursa işin içinden çıkamaz ya benim odun kocamda benim zorumla iş yerime çiçek gönderdi çiçeği aldım bekliyorum adam gelsin yemege çıkalım tövbe nerdeee adama çiçeği aldım dedim tamam hayatım ben uyuycam biraz dedi ne diyeyim adama bacım ama bunu herkese anlatıyorum rezil edicem seni diyorum gülüp geçiyorum
(10,931 puan) tarafından
Yok bacım o kadar da odun degil oglan. Cpk ilgili vallaha
0 oy
(968 puan) tarafından
Sözume 2 gun kala evlenme teklifi alan ben :D bencede gereksiz ama insan istiyor :)) 
(10,931 puan) tarafından
Bilmiyorum yavrum. Hep diyorum keske bir tane birsey almasaydı eski esim ama ezdirmeseydi beni
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bence sen haklısın 
(10,931 puan) tarafından
Bence de ben haklıyım hep =)
0 oy
(9,599 puan) tarafından
Aha aynı biz bende istedim öküz eşim zaten evlencez teklifi mi kaldı diyordu sonuç artık tskmıyorum bende öyle şeyleri
(10,931 puan) tarafından
Yani zamanla kimse takmıyor vallaha
0 oy
tarafından

yaa bana da cok sacma geliyor esim istemeye gelelim haber ver demisti sevgiliyken yanii amacimiz ztn evlilik oldugu icin teklif sacma kaliyor ama boyle dusunmeme ragmen bende isterdim soyle sasali bir teklif :D bence sen cocukla konus herseyi ayarla, cocuk da yapsin bitsin gitsin

(10,931 puan) tarafından
Bende sasalı birsey yapma ablacım laf dıumaktansa dedim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 414 göst.
20 Ocak 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...