0 oy
524 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (606 puan) tarafından
Hayırlı akşamlar 

14 aylık bi kızım var yoğurdu çok seviyor ne yerse illa yoğurtlu istiyo ama bi çay kaşığı dahi katsam o onun gözünü boyamaya yetiyo mesela pilava meyve pürelerine hatta sabah kahvaltıda dahi o olmazsa hiç bişeye ağzını açmıyo gece maması yaptım cici bebe süt içine bi çay kaşığı yoğurt ev yapımı annem bu yoğrtula sütü aynı anda veriyorsun midesinde yoğurt mayalanir hatta mayalanma diyolarmış bu probleme hasta eder böyle bişey var mı bilginiz var mı lütfen yardımcı olur musunuz

14 Cevaplar

0 oy
(1,103 puan) tarafından
Bn kızımda 2 yaşına kadar öyleydi. Devam sütü ve yoğurt. Şuan 4 yaşında bı yerinde bsey mayalanmadi :)
(606 puan) tarafından
Ama ben aynı kapda karıştıyorum mesela az önce 10 cici bene yarım su bardağı sıcak süt 1 çay kaşığı yoğurt lapa şeklinde oluyo kaşikla veriyorum
(1,103 puan) tarafından
Hea oyle yapma bence. Cicibebe vermeni zaten tavsiye etmem ama veriyosanda sıcak suyla yumusatabilirsin.
-Reklam-
0 oy
(153 puan) tarafından
Böyle bir şeyin olması imkansız.
(606 puan) tarafından
Ya internettende baktm böyle bişey denk gelmedi
0 oy
tarafından
3 yavrumada yoğurtla büyütüm her yemegin yaninda yerler büyük hele yogursuz bisey yutmaz cok sever simdi 20 yaşında bir problem yaşamadık biz
(12,489 puan) tarafından
Sütün içine yoğurt katıyormuş ondan bahsediyor sütle yoğurdu aynı anda yemek zararlı diye duymuştum bende
tarafından
Himmm yanlış anladim ooo zaman bilmiyomm
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yani ilk defa duydum mide asidinin icin de nasıl uygun ortam bulup yoğurt mayalansın ki değişik bir teori ")
tarafından
Hahaaa krize girdim
0 oy
(353 puan) tarafından
Annemlerde öyle der bence yoğurtla sütun aynı anda yenmemesi gerek..oğlumda aşırı yoğurt yer süt içmezz..
0 oy
(347 puan) tarafından
Annenizin mide ph sından haberinin olmadığının kanıtı
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Mayalanma değilde onu hiç duymadım 

Ama ikisini aynı anda yemesi zararlı diye duydum bende 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Gıda mühendisi olan ben hiç duymadım böyle birşey canım arastirmak lazım ama rahatsız edeceğini düşünmüyorum 
0 oy
tarafından
Fazla yogurt yedirmenin zararı demir emilimini azaltması, kalsiyum içeren ürünler, yogurt süt peynir vs, demirin bagirsaktaki emilimini azaltır, örneğin pekmezle süt veya yogurt verilmemeli. Demir eksikligine sebep olabilir. Ama midede mayalanmayi ben de hiç duymadım. 
0 oy
(4,959 puan) tarafından
Yogurtla süt doğrudur yanyana olmaz cnm bnde öyle biliyorum 
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Annen yanlış biliyo :) sen he yapmam de geç

0 oy
(1,455 puan) tarafından
Şimdi googleda araştırdım evet birlikte tüketilmemesi gerekiyomuş fazla protein vücutta toksik etki yapabilirmiş
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Mama ve yoğurt sürekli yer benim kızımda hiç duymadım sizin dediğiniz 
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Keşke benim oğlumda herşeyi yoğurtla yeseydi :((( çok faydalı ama benimki sadece meyveli yoğurt yiyiyo 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 50 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nurtopum (595 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 442 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,383 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 447 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,365 soru

11,355,775 cevap

34,832 kullanıcı

...